Rugaciune colectiva pentru a avea un copil (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hera25 spune:

Danangi m-ai facut sa plang.Deci Dumnezeu exista pt fiecare dintre noi.
Eu nu te-am felicitat pana acum, asa ca o fac acum.
Felicitari si sa-ti dea Dumnezeu o sarcina cat mai usoara si un bebe sanatos.
Ai sa vezi ca totul va fi bine.
Te pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainigriv spune:

Hehehe,ce fete harnicute!!!Citesc pe nerasuflate si nu ma mai satur de voi, parca ne-am cunoaste de o vesnicie!!!
Daaa,Sf Stelian este pomenit pe 26 noiembrie, iar Sf.Necatrie pe 9 noiembrie, ca nu se putea in aceeasi zi cu Sf.Arhangaheli Mihail si Gavril
Pana atunci avem Sf.Dimitrie izvoratorul de mir pe 26 octombrie si Sf.Dimitrie cel nou pe 27 octombrie.Asa ca avem o multime de sarbatori in perioada aceasta, sa ne rugam, sa facem acatistele Sfintilor, ca imposibil sa nu vedem iar minuni, cum am avut de Cuvioasa Parascheva cu Danangie!!!
Mai am sa va povestesc multe din pelerinaj, insa toate la timpul lor, deocamdata sa-l lasam pe bunul Dumnezeu sa lucreze minunat cum face de obicei, noi sa ne rugam cu credinta ca vom primi tot ceea ce ne este de folos!!!Pupici multi, pace si lumina!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adela achim spune:

Doamne ce veste buna,ma bucur ca Dumnezeu lucreaza,asa ca fetelor sa nu disperam si sa ne rugam in continuare...

Daniela felicitari,sa-ti dea Dumnezeu sarcina usoara si sa nasti prunc sanatos si mincacios,Doamne ajuta!

Virginiamultumim pentru ca ne amintesti cind se sarbatoresc Sfintii nostrii,ca sa nu uitam sa-i cinstim...Zilele acestea am reciti si eu Acatistul SF.Ioan Rusul si m-am simtit foarte bine...

Cleone bucuram ca esti bine,sa te ajute Dumnezeu in continuare sa fie bine cu bebeii tai...

Maryan foarte frumos,e o binecuvintare sa vina preotul acasa si sa va citeasca Moliftele Sf Vasile...ma bucur ca te-ai linistit,si sa dea Dumnezeu sa ne dai o veste buna..

Sa dea Dumnezeu ca listuta noastra sa fie plina cu gravidute...Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

quote:
Originally posted by Livsy
Ieri tot rasfoiam pe-aici si m-am intrebat de ce scrie Oana (moderatoarea acestui topic) "vesnica aspiranta" la profilul ei. Asa ca m-am uitat pe link. Oana, nu stiu daca citesti, sper ca da, n-am inteles foarte bine care e "deznodamantul" dar intuitia completeaza ce n-am inteles... am I right? Vreau sa te intreb daca esti de acord sa te treaca Cleo in listuta noastra de Rugaciune - scuza-ma daca numele tau e deja trecut, stiu ca avem o Oana, dar nu stiu daca esti tu. Cred ca indiferent de situatie, rugaciunea e intotdeauna de folos. Si m-as bucura enorm sa ne rugam si pentru tine, cu atat mai mult cu cat tu ne ajuti cu toate cele pe aici... Ce zici??? O multime de pupici pentru capitolul cel nou si pentru tot ce faci!!

Tuturor, imbratisari si ... asteptam Vesti Bune!!



Sunt aproape fara cuvinte si mi-au dat lacrimile. Iti multumesc din suflet ca te-ai gandit la mine si as fi onorata sa fiu si eu pe listuta voastra de rugaciune si promit sa particip si eu la rugaciunea colectiva numai sa imi spuneti si mie cum procedati, data si ora. Prenumele mele de botez sunt Oana Teodora.
Yes, you are right intuitia iti spune bine. N-am reusit indiferent ce am incercat. Le-am incercat pe toate incepand cu la liber, temperaturi, teste de ovulatie, hsg, laparoscopie, inseminari (din 6 una a fost extrauterina si alta pierduta la 8 saptamani), fiv, transfer embrioni inghetati si terminand cu naturiste la care ironia sortii dupa ce toata lumea le lauda mie mi-au inhibat ovulatia asa ca acel titlu de "vesnica aspiranta" l-am pus asa ca un fel de umor amar.

Capitolul l-am deschis la rugamintea Cleopatrei, mi-a spus ca nu prea stie cum sa faca si se simtea si rau din cauza greturilor.
Cred ca nu se supara daca in viitor deschide altcineva in caz ca ea nu va putea:
-capitolul nou se deschide in jur de pagina 20
-se lucreaza cu doua pagini deschise, cea de la subiectul vechi si cea de la subiectul nou
-subiect nou cu titlul "rugaciune colectiva pentru a avea un copil" +nr. de capitol
-cu butonul "reply with quote" (foita cu sageata verde de deasupra mesajului) se ia textul de la mesajul cu listuta din cap de la subiectul vechi si se copiaza in primul mesaj din capitolul nou si se scot tag-urile [quote] de la inceput si de la sfarsit ca sa apara textul scris normal nu ca si cand ar fi citat.
-apoi se pune mesaj la sfarsitul capitolului vechi cu anunt ca a fost deschis capitol nou plus link-ul capitolului nou.
-vine "moa" si inchide capitolul vechi

Si ca sa inchei intr-o nota vesela astept sa vina acum Cleopatra si sa ma treaca si pe mine in listuta, pot s-o fac eu dar astept cuminte sa vina sefa de capitol

Oana_B
www.fertilityfriend.com/home/ysatis" target="_blank">vesnica aspiranta
I love pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss_2081 spune:

Oana B bine ai venit alaturi de noi, am sa te trec si eu in listuta mea pentru biserica.
le pup pe toate fetele si va doresc o zi frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

buna dragele mele!
Vreau sa ma descarc un pik ca ma simt ca pamintul fuge de sub picioare si cerul a cazut peste mine, depresia ma omoara, simt ca nu mai vad lumina in viata mea!
Aseara am primit vestea ca nasa mea este insarcinata cu al doilea copil, si nu pling de invidie Doamne fereste ci din cauza ca nu ii pot oferi si eu sotului un copil macar nu imi doresc mai multi! dimineata cind mergem la servici se uita la parintii care isi duc copilasii la gradinita si scoala, si imi zice cind am sa merg si eu cu copii nostri, am crezut ca mi sa oprit inima si respiratia!
Nu mai pot nu ma ajuta nici macar rugaciunile de seara, acum si sotul se roaga impreuna cu mine!
Ma scuzati dar de aseara pling intruna si nu ma pot opri nici nu mai vad, am ochii rosi de plins si ne dormiti! Nu am nici o speranta!

Maria

http://tt.lilypie.com/F8YQp3.png
imi doresc un bebe si il iubesc foarte mult de pe acum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gra26 spune:

quote:
Initial creeata de cleopatra70

Continuare de la :
1, 2

Va rog,cine doreste sa se treaca pe lista!
Lista aspirantelor la un copilas prin rugaciune catre Dumnezeu si toate puterile ceresti:
1.Cleopatra70(Claudia)
2.Etra(Cristina)
3.Danangie(Daniela-Angela)
4.Cristianca(Anca-Felicia)
5.Leny(...
6.Magduta10(Magda)
7.Andriushca(Andreea)
8.Alinushca(Alina-Laura)
9.Hera25(Adriana)
10.Ysa26(Elena)
11.Cris_2081(Cristina-Iuliana)
12.Alexela(Alexandra)
13.Ali(Alina)
14.Anaoi(Ioana-Eugenia)
15.Aldolina(Eugenia-Viorica)
16.Aditi(Adriana-Olimpia)
17.Koko_1(Corina)
18.mmc_nd(Malina-Mihaela)
19.Irinach(Irina)
20.Nichi(Oana)
21.Kerstin(Cristina)
22.Iulita(Simona-Manuela)
23.Adela Achim(Maria-Adela)
24.dory_iancu74(Dorina)
25.Mihaela
26.Suflet(Elvira)
27.Gaviotita(Angela)
28.IreneCAM(Andra-Maria)
29.Gabrieluta(Mihaela-Gabriela)
30.crisis81(Cristina-Camelia)
31.Marryan(Mariana)
32.Ainigriv(Virginia-Adriana)
33.Pisik06(Ioana)
34.Gabrielarusu(Nicoleta-Gabriela)
35.Marinela
36.Rony74(Veronica)
37.georgia_c(Georgiana)
38.mihaela amalia(Maria-Mihaela)
39.Maria68(Delia-Marta)
40.valeria72(Valeria)
41.Dariela(Denisa-Mihaela)
42.Livsy(Ana-Livia)
43.Andreea81(Andreea-Elena)
44.Ryta(Aurica-Rita)
45.Dara(Andreea-Claudia)
46.Sandaa(Sava)
47.Carmencar(Carmen-Ionica)
48.Manumanu(Bianca)
49.Kineta(Florentina)
50.Simonasima(Simona)


Buna,dragele mele!
M-am simtit putin mai bine si m-am gandit sa intru sa vad ce mai e nou,am primit o veste miraculoasa.
Danangie,ce mare bucurie mi-ai facut,cand am citit mi-au dat lacrimile,am avut si eu aceeasi soarta ca tine cu sarcina oprita din evolutie dar uite ca acum e bine cu copilasii mei.
Felicitari si iti doresc ca bunul Dumnezeu sa aiba grija de tine si bebelusul tau drag,sa-ti tina sarcina pana la termen si sa te rogi pe fiecare zi pentru tine si copilas sa fie bine asa cum ma rog si eu,ai primit o binecuvantare mare tocmai de ziua Sf.Parascheva sa ne dai vestea cea mare tocmai ca e ocrotitoarea Moldovei de unde esti tu.
Ar fi bine acum sa faci o rugaciune de multumire acasa si la un preot ,de data aceasta o sa fie sigur bine,o sa ma rog pentru tine,eu mai fac si Rugaciunea pentru pruncul ce se afla in pantecul mamei pe care am postat-o eu in capitolul 1 o gasesti daca o cauti.
Dumnezeu sa-ti dea multa sanatate atat tie cat si bebelusui tau si sa va aiba in paza!Doamne ajuta!
Ainigriv,iti multumim pentru rugaciune si iti doresc ca visul tau sa devina realitate,Dumnezeu te va rasplati pentru bunatatea ta si pentru tot ce ai facut pentru noi,m-as bucura sa ne anunti cat mai repede marea veste.Doamne ajuta!
Va multumesc tuturor pentru cuvintele voastre frumoase,pentru acatistele date la biserici si va doresc sa ma anuntati toate fetele sa va trec la
Dumnezeu si toate puterile ceresti sa va aiba in paza!
Doamne ajuta!


Adaugati-ma, va rog si pe mine: Gratiela gra26

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hera25 spune:

Off Marryan mi-au dat lacrimile. Te inteleg perfect. Si nu am cuvinte ce sa-ti zic.
Insa crede in Dumnezeu ca vei reusi si vom reusi cu toate.
Si eu imi doresc din tot sufletul un copil,dar inca mai cred ca Dumnezeu mi-l va da.
Incerc sa nu cad in depresii.Incerc din rasputeri.
Si ma rog mult, mult de tot. Chiar si sotul a inceput sa se roage alturi de mine. Deci isi doreste si el f mult un copilas.
Dar totusi vine intrebarea, dc nu voi fi in stare sa i-l ofer, ce se va intampla cu noi oare?
Ii multumesc din suflet lui Dumnezeu ca mi-a dat un sot atat de minunat si il iubesc enorm de mult. Este un om f bun si este intodeauna alaturi de mine in momentele in care mai pic in depresii, dar ma intreb adesea oare cat va mai putea?Sau oare ii voi darui vreodata un copil?
Off tare greu e. Si te inteleg perfect pe tine si pe toate fetele care trec prin asemenea sentimente de deznadejde.
Si totusi cred in Dumnezeu ca ne va darui un copil.
Doamne ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Hera este adevarat ca suntem multe fete care suferim din aceasta cauza, sunt multe pe listuta noastra, si cite mai sunt la aspirante care nu mai intra de mult pe forum tot din cauza ca sau dezamagit si nu mai vad o salvare! mii greu pe suflet de nu ma pot, dar incerc sa ma mai tin cit pot, si mii tare greu de acest lucru! Am vorbit si cu parintii mei sa mearga la biserica sa marturiseasca pacatele ca nici nu mai stiu de ce sa ma leg si pu cine platesc, macar daca ar fi trait mamica mea mi-ar fi fost mai usor pe suflet ca as fi avut cui sa pling in brate, acum nu mai are cine sa ma inbratiseze, tatal e departe al km numai ne sunam si vorbim si plingem impreuna, sotul e tare si vrea sa si arate ca este puternic si ca nu la depasit inca pr aceasta si nu pot sai pling, ca destul seara la culcare pling si el ma intreaba de ce pling, dar eu nu mai pot sa i spun ca vreau cu disperare copil ca sa nu il descurazezi si eu mai tare! nu stiu de Dumnezeu le rinduieste asa pe toate! preotul mia zis ca sa nu pling dupa copii, ca daca nu e voia lui nu ii voi avea si basta, mia fost greu sa inteleg cuvintele lui, si nu le accept mai ales dupa testul pe carel la m facut de compatibilitate mia raspuns la interbare de ce nu putem avea copii natural cu toate ca suntem sanatosi......ce ironie a sortii!

Maria

http://tt.lilypie.com/F8YQp3.png
imi doresc un bebe si il iubesc foarte mult de pe acum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

MARIA draga, ma vad pe mine in randurile tale......acelasi sentiment de vinovatie il aveam si eu. Ca nu reuseam sa-i dau sotului un copil. Ma simteam stearpa.....la noi situatia a degenerat foarte mult. Pe langa faptul ca nu mai ramaneam gravida, se mai adauga si aprtea financiara, cateva probleme personale.........
Eu stii cum am facut? Cu o tarie incredibila....in luna in care am ramas m-am rugat cu atata tarie la D-zeu si la Sf. Stelian....ca m-am mirat si eu de forta interioara care o aveam. E foarte greu sa stii. E greu sa nu te gandesti la rau, sa ai speranta cand vezi ca nimic nu se intampla...........dar sa stii ca din experienta iti spun: totul se intampla cu un motiv. Tu incearca sa gandesti cat mai pozitiv posibil. Eu asa faceam. Ca sa atrag pozitivitatea la mine. Si orice gravida o prindeam o puneam sa bea apa din pahar si pe urma beam si eu. Stiu ca e o chestie din batrani. Dar VOINTA m-a facut sa incerc orisice. Atingeam totdeauna burta colegelor mele gravida, le-o pupam............si incetul cu incetul a inceput sa-mi fie mai usor. In luna cand cumnata mea mi-a dat vestea ca e gravida..........a cazut cerul peste mine. Dar cum ai zis tu: nu din invidie. De ciuda pe mine c anu puteam sa dau sotului un copil. Dar am incercat sa joc teatru. Pe mine m-a ajutat. Inceputul asa a fost. Pe urma, mi-a venit foarte natural si nu am mai jucat teatru. Sufeream oricum. Ca si eu vroiam un copil. Dar tu daca vrei sa fie bine trebuie SA-TI IMPUI sa gandesti pozitiv. Trebuie sa atragi toata pozitivitatea spre tine. Eu din toata inima mea iti doresc sa ramani gravida cat mai repede. Si cand se spune: ca vei ramane gravida cand te astepti mai putin...........crede-ma asa e. D-zeu are un plan pentru fiecare. Important e ca noi sa avem rabdare si sa acceptam tot timpul pe care D-zeu si-l ia pana sa ne dea un copil. Stiu ca ai sa zici: daaa ti-e usor sa vorbesti acum ca esti gravida. Dar crede-ma Maria nu e asa. Eu te inteleg perfect. Daca am ramas gravida e datorita credintei mele si datorita vointei de a ma schimba, de a nu-mi rovina viata. Incearca sa nu mai plangi. Incearca ca atunci cand vreo sa plangi : sa te opresti si cu hotarare sa iti bagi in cap ca nu trebuie sa plangi. ca tu vei reusi. ca va veni si ziua ta. Te imbratisez mult si iti doresc pace sufleteasca si numai bine.


Fetelor, eu ieri am fost la urgente. De pe la 12,00 m-au luat niste dureri jos la abdomen de m-am speriat foarte tare. Nu aam avut sangerari. Mi-au dat sa iau no-spa(mai mult pentru asta m-am dus..........ca vroiam sa ma asigure un medic c apot lua), si progesteron (spre bucuria mea). Ecografie nu mi-a facut pentru ca era prea devreme........nu era prea relevant.........acum de ieri stau numai in pat......si ma rog incontinuu.......sunt atat de speriata ca nu va puteti imagina starea mea acum..........ma las in mana lui D-zeu....rugaciunea am sa incerc sa vi-o scriu dupa-amiaza. Scuzati intarzierea.





Dana


mult asteptat

Mergi la inceput