Rugaciune colectiva pentru a avea un copil (3)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sandaa spune:

Felicitari Danagie Sa-ti dea dumnezeu putere sa te rogi in continuare pentru bebelusul tau si sa te rogi si pentru noi, sa ne tragi dupa tine.
M-am bucurat cand am citit, eu am ramas in urma ca am fost cam ocupata dar am citit din urma ce ati scris.
Maria in situatia ta sunt si eu dar cum spunea si Danagie se intampa cand vrea Dumnezeu trebuie sa ne rugam mai mult daca putem, oricum Dumnezeu stie puterile noastre si ne va ajuta sa trecem peste toate greutatile. Spunea un preot intr-o predica ca sa nu disperam niciodata ca Dumnezeu este cu noi tot timpul. Stiu ca e fff greu dar intr-un fel ma incurajez si pe mine.
Va imbratisez pe toate si sa ne binecuvinteze Dumnezeu ca la el ne este toata speranta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns consi_s spune:

Dana, am dat din intamplare peste mesajele tale pe aici. Chiar ma gandeam de ce nu mai intri la "durerea...". Iti tin pumnii si ma rog sa fie totul bine. Asa este, DD randuieste totul pt noi. Asa ma motivez si eu, prin gandire pozitiva. Si eu sper ca "data viitoare" cand voi ramane insarcinata sa fie cat mai repede si, bineinteles, sa nu mai fie nici o problema la sarcina. Mi-e asa de frica cand incerc sa ma gandesc si tocmai de aceea, nu ma mai gandesc.
Sanatate multa!
Consi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleopatra70 spune:

Buna,dragele mele!
Ma simt putin mai bine si m-am gandit sa intru ca imi era foarte dor de voi.
Ainigriv,iti multumim ca ne amintesti de sfintele sarbatori care urmeaza,deabia astept sa ne mai povestesti de la pelerinaj.Dumnezeu sa fie cu tine si sa-ti indeplineasca visul cat mai repede posibil!Doamne ajuta!
Adela,iti multumesc pentru cuvintele tale frumoase si iti doresc in continuare sarcina usoara si Dumnezeu sa aiba grija de tine si bebicul tau drag!Cate saptamani ai?
Oana_B,iti multumim din suflet de noul capitol,te-am trecut pe listuta noastra,dar si pe listuta mea cum trec toate fetele nu am stiut ca ai acesta problema ca te adaugam demult pe lista,scuze.
Sa-ti zic cum ne rugam noi,la ora 21:00 ora Romaniei facem rugaciunea Acoparamantul Maicii Domului sau alta care vrei tu,ne rugam pentru toate fetele din lista cu numele de botez suntem pana acum 52,ar fi bine sa aprinzi o lumanare si sa stai in genunchi,cam asa ne rugam trebuie sa fii relaxata sa gandesti pozitiv,sa te rogi cu toata fiinta ta.
Dumnezeu sa-ti ajute sa ti de indepineasca visul cat de curand si sa-ti lumineze toata fiinta ta.Doamne ajuta!
Criss,si eu te ,Dumnezeu sa aiba grija de tine!
Marryan,imi pare rau ca esti din nou suparata,ai rabdare cum ti-am mai spus gandeste pozitiv,roaga-te cu toata concentrarea fiintei tale,ai rabdare multa ca totul se va rezolva cat mai curand tine post lunea,miercurea si vinerea,ai facut Moliftele Sfantului Vasile,sunt foarte importante ar fii bine sa le faci de 3 ori una dupa alta adica 3 zile la rand,sa-ti fuga energiile astea negative,relaxeazate,nu uita ca Dumnezeu o sa te ajute,cu cat obtii un copilas mai greu cu atat sti sa-l pretuiesti mai mult.Dumnezeu sa-ti lumineze toata fiinta ta!Doamne ajuta!
Gra26,bine ai venit la noi te-am trecut in listuta noastra frumoasa si iti doresc ca Dumnezeu sa-ti auda rugaciunea sa-ti indeplineasca visul cat mai repede,sa ai multa rabdare si credinta!
Hera,ma bucur ca sotul e alaturi de tine,Dumnezeu o sa va asculte rugaciunile si o sa vi se indeplineasca dorinta mult asteptata cat mai repede.Dumnezeu sa va lumineze calea spre reusita!Doamne ajuta!
Danangie,imi pare rau ca te-ai speriat de dureri dar si eu am avut la inceput si mai am si acum din cand in cand,asa am luat si eu no-spa,progesteron si magneB6 ar fii bine sa iei asa iau eu 1/zi de la inceput,asa mi-a prescris doctorul.
Sa stai in pat linistita sa nu te stresezi,sa te rogi ca totul o sa fie bine,eu am avut si niste pete maronii la inceput si mi-a zis doctorul sa stau numai in pat o saptamana si asa am facut si totul este bine acum.
Dumnezeu sa aiba grija de tine si bebelusul tau drag,multa sanatate iti doresc si liniste sufleteasca!Doamnea ajuta!
Sandaa,si eu te imbratisez si iti doresc multa rabdare si credinta ca Dumnezeu nu te va uita te va ajuta cat de curand!Doamne ajuta!
Va iubesc foarte mult si va doresc la toate ca Dumnezeu sa aiba grija de voi si sa va lumineze!Doamne ajuta la toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

RUGACIUNE PENTRU SFANTUL STELIAN , OCROTITORUL COPIILOR:


In Numele Tatalui si al Fiului si al Sfantului Duh, Amin.
Slava Tie Dumnezeul nostru, Slava Tie!

Imparate Ceresc, Mangaietorule, Duhul adevarului, care pretutindeni esti si toate le implinesti, Vistierul bunatatilor si Datatorule de viata, vino si Te salasluieste intru noi si ne curateste pe noi de toata intinaciunea si mantuieste , Bunule, sufletele noastre.

Sfinte Dumnezeule , Sfinte tare, Sfinte fara de moarte, miluieste-ne pe noi! (de 3 ori)
Slava Tatalui si Fiului si Sfantului Duh si acum si pururea si in vecii vecilor. Amin!

Preasfanta Treime, miluieste-ne pe noi.Doamne , curateste pacatele noastre. Stapane iarta faradelegile noastre. Sfinte, cerceteaza si vindeca neputintele noastre pentru Numele Tau.

Doamne miluieste.(de 3 ori)
Slava Tatalui........

Tatal nostru, care esti in ceruri, sfinteasca-se Numele Tau, vie imparatia Ta, faca-se voia Ta, precum in cer si pe pamant.Painea noastra cea de toate zilele da-ne-o noua astazi si ne iarta noua greselile noastre, precum si noi iertam gresitilor noastri. Si nu ne duce pe noi in ispita, ci ne izbaveste de cel viclean.Amin!
Miluieste-ne pe noi, Doamne, miluieste-ne pe noi, ca nepricepandu-ne de nici un raspuns, aceasta rugaciune aducem Tie, ca Unui Stapan, noi pacatosii robii Tai, miluieste-ne pe noi.

Slava Tatalui.......

Doamne, miluieste-ne pe noi, ca intru Tine am nadajduit, nu Te mania pe noi foarte, nici pomeni faradelegile noastre, ci cauta si acum ca un milostiv, si ne izbaveste pe noi de vrajmasii nostri, ca Tu esti Dumnezeul nostru, si noi suntem poporul Tau; toti lucrul mainilor Tale si Numele Tau chemam.
Usa milostivirii deschide-o noua, binecuvantata Nascatoare de Dumnezeu Fecioara, ca sa nu pierim cei ce nadajduim intru Tine, ci sa ne mantuim prin Tine din nevoi, ca Tu esti mantuirea neamului crestinesc.

CONDACUL 1:

Iubite al lui Hristos, facatorule de minuni, grabnic ajutatorule al nostru, cuvioase parinte, slavind pe Dumnezeu , Cel ce te-a sfintit pe tine din sanul maicii tale, cele de lauda aducem tie. Din toate nevoile scapa-ne pe noi, cei ce graim catre tine: Bucura-te, Sfinte Steliane, mare facator de minuni!

ICOSUL 1:

Facatorul ingerilor si al oamenilor te-a ales pe tine dintru inceput ca sa preamaresti cu viata ta ingereasca numele Sfintei Treimi si lepadand purtarea de grija a lumii, ca o raza prealuminoasa a Soarelui dreptatii stralucind viata ta, noi, privind preacinstitele tale nevointe cu smerenie si cu bucurie zicem unele ca acestea:


Scuzati-ma...revin....ametesc tare.....revin....





Dana


mult asteptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss_2081 spune:

cleo esti minunata, iti multumim pentru tot si pentru ca ai un cuvant frumos pentru fiecare dintre noi. eu iti trimit trei pupici mari
danagie sa te odihnesti mult am cautat pe google "acatistul Sfantului Stelian" si am gasit rugaciunea pe care ai inceput tu sa o scrii, mai bine faci un copy/paste, incearca sa vezi daca este rugaciunea din carticica ta.
marryan gandeste-te ca aici toate am incercat starea asta de disperare, de neputinta totala, sa iti doresti cu atata ardoare ceva si tu pur si simplu sa nu poti sa faci nimic altceva decat sa astepti. important este sa gandim pozitiv, exact cum a spus danagie. Dumnezeu stie cel mai bine cand e momentul potrivit pentru bebe.invata sa spui STOP si sa nu mai plangi si sa zambesti pentru ca Bunul Dumnezeu o sa te binecuvanteze cat de curand cu un pruncut sanatos si nu e frumos sa primesti un dar asa de minunat cu lacrimi in ochi.
gandeste-te la modelele nostre cleo,adela, aditi si danagie care au reusit, o sa reusim si noi si sa vezi pe viitor pe pomelnic mare o sa avem noi de dus la biserica pe langa numele noastre o sa avem si numele la bebeii nostri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmc_nd spune:

Dragele mele, revin si eu. Am dus cu mare bucurie in suflet acatistul nostru la Sf. Paraschiva, tot Iasul meu drag mirosea a mir si busuioc sfintit. Am vrut sa stam si la coada sa ne inchinam la sfintele moaste, dar era foarte aglomerat si n-am fost de-ajuns de vrednici. Sper ca Bunul Dumnezeu si Sfanta Cuvioasa Paraschiva sa ne ierte slabiciunea.

Eu nu prea am vesti bune si am avut zile mai grele pentru ca nici a doua IA nu a reusit. Asa ca acum ne rugam in continuare la Dumnezeu, sa ne dea copii sanatosi cand va crede El ca este momentul potrivit si ne este de folos.

Ma rog in continuare alaturi de voi, incerc sa citesc mai multe acatiste pe zi, asa sa imi ajute Dumnezeu.

Doamne, ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

CRISS da, ai dreptate!! E acatistul care il am eu. Iti multumesc pentru informatie. Tocmai m-am trezit si vroiam sa ma pun pe scris. Uitati va trimit direct la site: www.fieni.3x.ro/O%20R%20T%20H%20O%20D%20O%20X/Acatiste/Acatistul%20Sf%20Stelian.php" target="_blank">ACATISTUL SFANTULUI STELIAN!!!




Dana


mult asteptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss_2081 spune:

mmc_nd iti multumim din suflet ca ai dat si listuta noastra la Cuvioasa, eu am fost tare trista ca nu am ajuns anul asta la iasi, poate reusesc in concediu sa ajung.
iubesc iasiul la nebunie, e orasul meu preferat, cand ma plimb in iasi vad atata cultura, istorie si credinta cum nu mi s-a mai intamplat in nici un oras, i-am spus sotului anul trecut cand am mers la rude, ca eu la pensie vreau sa ma mut in iasi, tare mi-e frica ca nu am sa mai astept eu pensia si am sa iau decizia asta mai devreme.
mmc_nd sa nu te intristezi ca nu a fost sa fie luna asta, curaj si rabdare si in curand o sa ne dai vestea cea mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Cleo, ce fac gemanutii tai ?

Eu trebuie sa recunosc ca saptamana asta am avut o singura data tragerea de inima sa vin la rugaciune cu voi Am intrat intr-o starea nasoala si pentru ca e naspa la munca in perioada asta si pentru ca mai e putin pana sa imi vina ciclul sau pana sa am II si m-am simtit rau. Nici pe la biserica nu am ajuns desi am privit-o asa ca pe ultimul refugiu posibil. Sper ca voi ati continuat si ca v-ati rugat pentru noi toate. Azi revin si eu la "datorie" si sper sa vedem si mai multe din randurile noastre.

In asteptarea lui
http://tt.lilypie.com/Lrydp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

buna fetele
va povesteam ceva vreme in urma,c a sunt in perioada de "reacomodare" cu credinta ; imi cer iertare pentru departarea fata de credinta din ultimii mei ani ;si pentru ca ani de zile am mers la biserica , pentru ca am vrut sa ma calugaresc la un moment dat , pentru ca stiu ca de acolo de sus vin lucrurile bune , am ajuns la Sf., partea proasta e ca am uitat sa iau listuta noastra , insa va fi motiv sa mai merg ...
mariana , este greu , este probabil cel mai greu sa vezi in jurul tau mamici cu bebici , asa am patit si eu cu cumnata mea ..am plans de numa cand am aflat ca e insarcinata, cu bb nr 2 , se intampla acum 2 ani ; acum insa nu as putea sa explic de ce , chiar nu mai simt asa , chiar ma bucur cand o vad o "burticoasa", si ma gandesc ca cine stie poate o sa fiu si eu asa ... si daca nu ,daca Dumnezeu a randuit altfel, iti spun sincer voi infia un copilas .....
mamicile , cu burtici , va pup si va doresc sanatate voua si bbilor ..
sa ne dea Dumnezeu , ceea ce ne dorim cel mai mult .. sanatos

Mergi la inceput