Rugaciune colectiva pentru a avea un copil (10)

Rugaciune colectiva pentru a avea un copil (10) | Autor: anadomnica

Link direct la acest mesaj


RUGACIUNE COLECTIVA PENTRU A AVEA UN COPIL

HRISTOS A INVIAT!

CAPITOLELE:

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8,
9,


Va rog,cine doreste sa se treaca pe lista!
Lista aspirantelor la un copilas prin rugaciune catre Dumnezeu si toate puterile ceresti:






Rugaciunea sotilor care nu au copii

Doamne, pustii sunt casele fara copii, si triste inimile sotilor care n-au urmasi. Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii, pentru mila Ta nemasurata nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre. Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copii, iar pe noi ne intareste ca sa-i crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui Tau. Amin.


1.Etra(Cristina)
2.Cristianca(Anca-Felicia)
3.Leny(Elena)
4.Magduta10(Magda)
5.Andriushca(Andreea)
6.Ysa26(Elena)
7.Cris_2081(Cristina-Iuliana)
8.Alexela(Alexandra)
9.Anaoi(Ioana-Eugenia)
10.Aldolina(Eugenia-Viorica)
11.Koko_1(Corina)
12.mmc_nd(Malina-Mihaela)
13.Nichi(Oana)
14.Kerstin(Cristina)
15.Iulita(Simona-Manuela)
16.dory_iancu74(Dorina)
17.Mihaela
18.Gaviotita(Angela)
19.IreneCAM(Andra-Maria)
20.Gabrieluta(Mihaela-Gabriela)
21.crisis81(Cristina-Camelia)
22.Marryan(Mariana)
23.Pisik06(Ioana)
24.Gabrielarusu(Nicoleta-Gabriela)
25.Rony74(Veronica)
26.georgia_c(Georgiana si Gabriel-Martinel)
27.mihaela amalia(Maria-Mihaela)
28.Maria68(Delia-Marta)
29.valeria72(Valeria)
30.Dariela(Denisa-Mihaela)
31.Livsy(Ana-Livia si Nicolae Liviu)
32.Andreea81(Andreea-Elena)
33.Ryta(Aurica-Rita)
34.Dara(Andreea-Claudia)
35.Sandaa(Sava si Gavrila)
36.Carmencar(Carmen-Ionica)
37.Kineta(Florentina)
38.Simonasima(Simona)
39.Oana_B(Oana-Teodora)
40.Gra26(Gratiela)
41.Daro6(Roxana-Nicoleta)
42.Ira79(Irina)
43.Bususbl(Isa)
44.Oana2006(Oana-Madalina)
45.Fulg(Ioana)
46.Rocsy2007(Roxana)
47.Montytaiana(Ana)
48.Tudormiha(Mihaela)
49.Pinguina(Ana-Maria)
50.Blanche(Bianca)
51.Rodicaosoian(Rodica)
52.Liana30(Mariana-Gabriela)
53.Iuca(Viorica)
54.Melusica(Mihaela)
55.Pysypisi(Cora)
56.Ioanara23(Adnana-Ioana)
57.Simona.Lali(Simona-Paraschiva)
58.Elle23(Elena)
59.Irene-Mariana
60.Bubulina1(Karen)
61.Cocoleta(Nicoleta-Constanta)
62.Karelina(Monica)
63.Florelacri(Lacrimioara)
64.Anaconda2(Ana)
65.Cami Antonia(Camelia si Lucian)
66.Daniela_xy(Irina)
67.Lilica75(Elena)

68.sukisuki(Lucia)
69.gabi200(Ionela)

70.Strunf(
71.Alinata(Alina)
72.Anidaz(Adina-Nicoleta)

73.Gadaleane(Elena-Cornelia)
74.AndreeeaNogy(Andreea)
75.Laura2008(Laura-Cristina si Iulian)
76.Dasalina(
77.Magdita(Maria-Magdalena si Iulian-Laurentiu)
78.Anadomnica(Ana-Domnica si Marius-Cristian)
79.MaraAnisia(Mara-Iulia)
80.Shaki(Mihaela)
81.Silvy24
82.Alexa_(Solomonia si Aurelian)
83.Silvi8 (silvia)
84.Alexia86 (Alexandra)
85.muchy (Alina-Simona)
86.Ruxandrada (Ileana-Ruxandra)
87.Doris_71 (Doinita)
88.Ingridut (Ingrid)
89.bb_wanted (Geanina)
90.mada23 (Andreea-Magdalena si Nelu)
91.medamaya1 (Florica si Cristian)
92.angi25 (Angelica)
93.katymana (Ecaterina si Marian)
94.verygu (Veronica)
95.smoly (Cristina-Mihaela si Marian)
96.unducthable (Diana)
97.LunaNueva (Alexandra-Ileana si Anastasios)
98.evanescence (Silvia-Cristina si Petru Alin)
99.anastacia (Cristina-Cleopatra si Cristian)
100.sucitul1 (Florica si Sebastian)
101.monica_1979 (Elena-Monica)

Lista gravidutelor prin rugaciune catre Dumnezeu si toate puterile ceresti:





RUGACIUNE PENTRU PRUNCUL CE SE AFLA IN PANTECELE MAMEI

Doamne,Cel ce ai zis oamenilor:"Cresteti si va inmultiti si stapaniti pamantul",binecuvantand nasterea de prunci,arata mila Ta acestui prunc care se afla in pantecele maicii sale,si ajuta-l sa se nasca la vremea randuita de Tine.Da-i lui,Doamne,crestere fireasca,sanatate si putere.
Parinte Ceresc,Care porti de grija pasarilor cerului si infrumusetezi crinii tarinii,poarta de grija si acestui copil care n-a vazut inca lumina soarelui.Tu ai purtat de grija Preacuratei Fecioare cand a purtat in pantecele ei pe Dumnezeiescul Prunc.Nu ne parasi acum nici pe noi,robii tai,ci ocroteste-l cu harul Tau pe pruncul acesta al nostru si binecuvanteaza nasterea lui dupa multimea milostivirii Tale.Iar mai apoi,luminandu-l cu Sfantul Botez,sa il faci pe el un madular ales al Sfintei Tale Biserici,ca sa Te laude si sa te binecuvanteze in toata viata lui si in vecii vecilor.
AMIN.


Marie Maica Preacurata, ceea ce ai purtat in pantecele tau cel binecuvantat pe Mantuitorul a toata lumea, inconjoara-ma pe mine, pacatoasa, cu dragostea ta de Maica si du rugaciunea mea la Fiul Tau si Dumnezeul nostru, ca sa-mi binecuvanteze pruncul pe care-l port in pantece si sa ma invredniceasca sa-l aduc la lumina in chip firesc si sanatos, intarindu-ma cu puterea dreptei Sale , intru care bine am nadajduit. Amin



1.Danangie(Daniela-Angela)
2.Ali(Alina)
3.Irinach(Irina)
4.Suflet(Elvira)
5.Ainigriv(Virginia-Adriana)Ioana-Nectaria
6.Syris(Marinela)
7.Baby_r7(Roxana)Bianca-Daniela

8.Alinushca(Alina-Laura)
9.Maryb(Mariana)
10.Vdrag(Virginica)
11.Hera25(Adriana)
12.Manumanu(Bianca)
13.oana_oana26(Geanina)


Lista mamicilor prin rugaciune catre Dumnezeu si toate puterile ceresti:




Rugaciunea femeii inainte de nastere

Marie, Maica Preacurata, ceea ce ai purtat in pantecele tau cel binecuvantat pe Mantuitorul a toata lumea, inconjoara-ma pe mine, pacatoasa, cu dragostea ta de Maica si du rugaciunea mea la Fiul tau si Dumnezeul nostru, ca sa-mi binecuvanteze pruncul pe care-l port in pantece si sa ma invredniceasca sa-l aduc la lumina in chip firesc si sanatos, intarindu-ma cu puterea dreptei Sale, intru care bine am nadajduit. Amin.



Rugaciunea mamei dupa nastere


Multumescu-Ti Tie, Doamne, din adancul inimii mele, pentru pruncul pe care Tu mi l-ai daruit si pe care Tie Ti-l inchin, dimpreuna cu toata viata mea, intru care ai binevoit. Daruieste-i, Stapane, viata ca sa se nasca din nou, din apa si din Duh, ca fiu al Tau dupa har, in Taina Sfantului Botez. Ajuta-ma, Iubitorule de oameni, sa-l cresc in pace, ca pe un madular binecuvantat al Bisericii Hristosului Tau. Si intreaga noastra familie pazeste-o intru dragostea Ta, daruindu-i toate cele spre trebuinta, dupa marea Ta mila, putere si intelepciune. Ca noi Tie Iti incredintam sufletele si trupurile noastre, Tie ne rugam pentru noi insine, si unii pentru altii, si numele Tau, de viata facatorul, in veci il preamarim: al Tatalui si al Fiului si al Sfantului Duh. Amin.


1.Adela Achim(Maria-Adela)Stefan DPN
2.Aditi(Adriana-Olimpia)Andrei
3.Cleopatra70(Claudia)Marian-Gabriel si Cristian-Andrei


Cum se deschide un nou capitol:

-capitolul nou se deschide in jur de pagina 20
-se lucreaza cu doua pagini deschise, cea de la subiectul vechi si cea de la subiectul nou
-subiect nou cu titlul "rugaciune colectiva pentru a avea un copil" +nr. de capitol
-cu butonul "reply with quote" (foita cu sageata verde de deasupra mesajului) se ia textul de la mesajul cu listuta din cap de la subiectul vechi si se copiaza in primul mesaj din capitolul nou si se scot tag-urile [quote] de la inceput si de la sfarsit ca sa apara textul scris normal nu ca si cand ar fi citat.
-apoi se pune mesaj la sfarsitul capitolului vechi cu anunt ca a fost deschis capitol nou plus link-ul capitolului nou.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Ma trece si pe mine cineva pe listutza , va rog daca se poatedaca nu, asta e tot va ofer

in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz
asteptand miracolul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

mada23 - spune-mi te rog numele de botez sa te trec

Acush vine bebe mult dorit!
http://tt.lilypie.com/MZWVm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

cleopatra, urmaream tot timpul sa vad ceva vesti de la tine si in sfarsit au aparut.
Felicitari din suflet pentru micutii tai, sa le dea Dumnezeu multa sanatate si noroc,
iar voi sa va bucurati de ei. Dumnezeu sa fie cu voi intotdeauna.

Visul tau s-a implinit...acum sunteti o familie minunata si binecuvintata. si mai asteptam vesti de la tgine cand poti.

maryb 11+

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Andreea-Magdalena
Ana am citit minunile Sf. Nectarie si nu ma pot opri din plans.....
Multumesc mult
in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz
asteptand miracolul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

mada23- te-am trecut. Am sa ma uit in urma sa vad ce fete au mai cerut sa fie trecute si au fost omise in capitolul 9. In masura timpului sper sa le trec pe toate. Andreea-Magdalena - ai un nume foarte frumos! Ma bucur ca ti-a placut povestea trimisa. Domnul sa ne ajute pe fiecare prin Sfantul Nectarie si prin puterile ceresti.



Acush vine bebe mult dorit!
http://tt.lilypie.com/MZWVm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Livsy spune:

Buna TUTUROR!
Simteam eu ca se intampla o mare minune, simteam eu ceva minunat , recunosc ca nu m-am gandit ca o sa ne scrie Cleo!

Cleo, FELICITARI, povestea ta ma face foarte fericita, sa va dea Dumnezeu multa sanatate, in primul rand, sa cresteti mari si frumosi, eu sunt sigura ca asa va fi! Sa va ocroteasca Dumnezeu mereu si sa ne aduci Vesti bune despre pruncutii tai! Eu una sunt tare, tare fericita! Si ce minune, ca s-au nascut pe 25 martie!!! Nici nu stiu ce sa-ti spun mai inatai, sper sa simti iubirea noastra si binecuvantarile Lui Dumnezeu sigur le simti ..., nu stiu, e... asa... nici nu stiu cum sa-i multumesc Lui Dumnezeu pentru Minunea pe care ne-ai povestit-o tu! Toate cele bune si continuare, multa Credinta, sanatate si fericire! Te asteptam oricand poti tu s ne mai scrii!

Fetele mele iubite, DA, de cateva zile ma tot gandesc ca e momentul sa va spun despre ce e vorba... si intrebarea lui Cami mi-a intarit convingerea ca de acum putem vorbi. Nu vreau sa va (mai) tin curioase - stiu, stiu ca nu-i numai curiozitatea... ci dragostea noastra unele pentru celelalte in primul rand; acuma sunt pe graba si in plus nu vreau sa combin Vestea de la Cleo si ce i-am scris ei cu ale mele.... deci revin in maxim cateva zile si va povestesc!

E o mare Minune acest forum, mie mi-a schimbat viata si spun asta fara nici o indoiala, dintr-un om trist si destul de neincrezator am ajuns in cateva luni o femeie destul de voluntara , vesela si mai ales FERICITA. Va iubesc din tot sufletul si Il rog pe Dumnezeu mereu sa va binecuvanteze pentru minunile care sunteti fiecare in parte!

TUTUROR !!!

Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

cleo , sa va traiasca micutii bebelasi , sa fit fericiti , asa cum sunteti acum , toata viata , si sa va bucurati de fiecare clipa unii de altii

ateptam poze cu bebelasii , si povestea nasterii

Doamne ce repede a trecut vremea ... nu-mi vine sa cred

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein


Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

DOAMNE CLEOOOOOOOOOOOO

ce bucurie ca sunteti cu totii bine si ca ai apucat sa ne scrii....toate ne dorim sa impartasim aceasta placere dumnezeiasca de a ne strange copii in brate si doar Dumnezeu si sfintii ne vor ajuta sa ne indeplinim aceasta minune....sa fiti sanatosi....si sa le faci cat mai repede botezul ca sa ii poti striga pe nume si sa le zici rugaciuni in fiecare seara....

cat despre minunile Sfantului Nectarie....plang....atat pot spune....e ceva peste puterile fiecaruia de intelegere....si de cuprindere....sunt intr-adevar minuni mari de tot....

livsy...ma bucur ca esti mai relaxata si impacata cu tine si ne vei povesti totul cand te vei simti in stare....iti va face bine....vei vedea.....si pe mine m-a ajutat mult faptul ca v-am povestit despre tata....si va voi povesti in continuare....ca ma voi linisti....

sukisuki tu pe unde ai disparut.....????

ma bucur ca au mai aparut 2 gravidute....dar ele de ce nu ne mai scriu.....???? nu mai vor sa ne povesteasca cum li s-a intamplat minunea?????

va pup pe toate
doamne ajuta!
cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Fetelor, daca mi-am asumat misiunea sa deschid un nou capitol, eu voi incerca sa trec pe aspirantele care nu au fost trecute in cap.9 si pe gravidutele noi despre care am aflat intamplator pe forum, desi ele nu au mai scris la noi totusi suntem datoare sa le trecem la locul lor daca am aflat si sa ne rugam corespunzator pentru ele.
Dintre aspirantele noi, am trecut medamaya1, angi25, katymana, verygu, smoly si le rugam sa ne ierte ca nu au fost in lista pama acum. Formatia mea de inginer nu m-a lasat sa nu renumerotez aspirantele. Am trecut si noile mamici acolo unde e locul lor, sa se bucure din plin de pruncii daruiti prin rugaciune Adela, Aditi si Cleopatra si sa nu ne uite nici pe noi... le rugam daca isi aduc aminte seara la ora 21 de rugaciunea noastra, sa spuna o ruga scurta pentru noi, ca Domnul ne aude.
Listele se cern incet, incet. Aspirantele se inmultesc, incep apoi sa migreze spre si cu ajutorul Domnului ajung fericite mamici de prunci buni. Domnul e mare in mila Sa. Sa nu ne uitam unele pe altele, ca vede Domnul jertfa noastra.


Acush vine bebe mult dorit!
http://tt.lilypie.com/MZWVm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Anadomnica, multumesc frumos
Cleo, ma bucur ca sinteti bine toti 3, cite unu ptr fiecare

Mergi la inceput