Rugaciune colectiva pentru a avea un copil (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

bb_wanted - te-am trecut si pe tine .
unducthable (Diana) - am sa te trec si pe tine, Domnul sa-ti ajute!
Fetelor, sa va spun din ce vis m-am trezit azi dimineata: Se facea ca trebuia sa va trimit fetelor din Constanta diverse snururi si panglici si cureluse sa le atingeti de Braul Maicii Domnului. Si asa eram disperata ca mai imi trebuia o panglica sa trimit pentru cineva si nu gaseam din ce sa confectionez, sau ce curea sa trimit... si pana la urma am gasit si am dat toate lucrurile unui om sa le duca la Constanta !!
Se vede ca sunt sub influenta vestii Virginiei!! Si cred ca ma gandeam la cate aspirante sunt aici si se roaga la Maicuta Domnului pentru o minune. cami si medamaya1 va rog asadar nu ma uitati si in mila voastra trimite-ti spre iasi 1 sau 2 panglici/snururi. Domnul sa va binecuvinteze!

Acush vine bebe mult dorit!
http://tt.lilypie.com/MZWVm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Ana...

in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz
asteptand miracolul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

mada23-

Doamne ajuta in drumul meu spre bebe!
http://tt.lilypie.com/MZWVm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Fetelor, la indemult lui Livsy(multumesc ) am inceput sa citesc cu constiinciozitate de la inceputul Odiseei Rugaciunii (abia am reusit sa ajund spre sf. capitolului 2). Asa am retrait odata cu primele anuntate, am citit multe povesti si multe rugaciuni si multe sperante si incurajari. Va multumesc la toate care ati impartasit cu noi particele din sufletele voastre ca ma invat si eu de la voi . Asa va cunosc mai bine si eu pe cele mai vechi.
In urma, parca in capitolul 2, cineva spunea ca ar fi bine sa pomenim si sotii aspirantelor, asa ca le rog pe toate cele care vor sa treaca si numele de botez ale sotilor sa-mi spuna. Eu am sa trec si pe sotul meu.
Mai mult, cele care veti citi randurile astea in aceasta dupaamiaza va rog sa spuneti o scurta rugaciune pt. mine si pt. sotul meu (Marius-Cristian) pt. ca azi, dupa 8 ani de la casnicie, sper sa reusesc sa merg cu el sa se spovedeasca. Mi-a promis ca in acest post o va face, asa ca... il trag azi cu fota, l-am amenintat de la inceputul saptamanii. La noi e o poveste mai lunga, el a fost catolic... apoi cu ajutorul lui Dumnezeu a ajuns la ortodoxie, insa pana acum mi-a spus ca nu a fost pregatit sa mearga la noi sa se spovedeasca. Azi sper sa reusesc. Doamne ajuta.

Doamne ajuta in drumul meu spre bebe!
http://tt.lilypie.com/MZWVm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNueva spune:

Anadomnica, ma voi ruga pentru tine si sotul tau. Am credinta ca va fi impacat la suflet si se va spovedi.

Te-as ruga sa ma treci si pe mine pe lista de aspirante. Azi am prima IA, urmind ca miine dimineata sa fie a doua. Este a doua runda de inseminare si ma rog la Bunul Dumnezeu, Fecioara Maria si Domnul nostry Isus Hristos ca totul sa fie cu succes si sa avem si noi un pruncut. Numele meu este Alexandra-Ileana, iar pe sotul meu il cheama Anastasios. Iti multumesc mult si sa ne ajute Bunul Dumnezeu pe toate.

Pupici tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evanescence spune:

AnaDomnicate rog sa ma treci si pe mine pe lista
numele meu este silvia-cristina si petru-alin
am sa ma rog in fiecare zi pt ca visul nostru de a avea
un copilas sa se implineasca
Cu voia lui Dumnezeu totul este posibil...


in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

buna dragele mele
si eu am simtit ceva azi si asteptam sa deschid forumul ca sa vad ce de am asa o presimtire frumoasa, si DECI nu ma inselat Cleopatra iubita atit de mult asteptam cu toate fetele vesti de la tine, caci tu ne ai redat speranta in fiecare care sa alaturat aici la rugaciune pentru un copil. Sunt tare fericita ca ai nascut si mai ales in asa zi mare, din ce in ce ma conving ca esti o persoana aleasa de Sus de la Dumnezeu, care te iubieste nespus de mult. Ai doi ingerasi sanatosi si sa dea Dumnezeu asa sa fie toata viata, sa ti fie sanatosi alaturi de voi, caci ce este mai frumos decit o familie sanatoasa si fericita! Pling de fericire si sa stii ca niciodata nu am sa uit cuvintele tale de incurajare, sa ridic capul sus si sa merg cu incredere ca voi deveni mama intr-o zi,sunt sigura ca va veni ziua cea mare nu numai la mine dar si la toate fetele de aici.
Fetelor sunteti minunate, felul de a fi si de a scrie lucruri care poate pentru cineva nu semnifica nimik, dar noi care credem in Dumnezeu ne ajuta orice cuvint de incutajare primit de la fiecare din noi si mai ales sa traim bucuriile reusitelor, copiilor nascut prin rugaciune si staruinta la Dumnezeu.
Cred ca in curind se va incepe bucuriile la noi in grup, si vor deveni mamici multe din noi, simt acest lucru.
Anadomnica, multumesc ca te ingrijesti sa primesc si eu acest snur sfint,dar stai linistita, chiar daca nu il voi putea primi am sa ma rog incontinuare cum si o fac la Maicuta Domnului pentru o minune atit pentru mine cit si pentru fiecare din noi care cerem acest lucru si credeti-ma ca nu vom ramine nerasplatite!
Va iubesc pe toate si va doresc pace in suflete si multa credinta in Dumnezeu!

Maria

'Love is an act of endless forgiveness, a tender look which becomes a habit!

nu a mai ramas mult pina voi afla ca s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss_2081 spune:

Doamne ajuta!
la o veste asa de mare nu am putu sa ma abtin sa nu intru si sa o felicit pe mamica Cleo
Marian-Gabriel si Cristian-Andrei sa fiti sanatosi si voiosi alaturi de parintii vostri minunati.
eu in ultimul timp nu am mai avut o stare atat de buna si nu am mai indraznit sa intru sa nu va intristez, dar in schimb va citesc zilnic.
ma bucur tare mult ca listuta noastra s-a marit, am sa imi actualizez si eu pomelnicul , eu in fiecare duminica las listuta noastra la biserica unde se afla Moastele Sfantului Stelian si ma rog Sfantului sa ne fie alaturi noua viitoarelor mamici, mamicilor cu burtici si mamicile care se bucura deja se bucura de pruncutii lor.
virginia multumim mult ca ne-ai anuntat ca o minune asa de mare va veni si la noi la Constanta sa putem sa ne inchinam la ea. Am primit si eu acum cativa ani o cordeluta din Grecia de la Braul Maicii Domnului, dar cand a fost fratele meu bolnav i-am dat-o lui sa o tina la el si din pacate s-a ratacit, dar buna mea prietena a avut grija sa imi mai trimita inca o cordeluta pe care sa o port.
Marryan sa stai linistita ca in luna mai o sa-ti trimit pachet la Chisinau.Promit!!!
daca mai sunt fete care doresc sa le trimitem cate un snurulet atins de Braul Maicii Domnului poate reusim noi fetele din Constanta sa va ajutam sa primiti si voi, iar daca va decideti sa faceti un pelerinaj pe la noi sa ne dati si noua un semn de viata.
va pup si va doresc o seara frumoasa!



Doamne ajuta-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anastacia spune:

la toate fetele.Ma primiti si pe mine?Va pun si eu o rugaciune ,ca nu strica inca una in plus.
SFANTUL ANTON-Rugaciune pentru a avea copii

Sfinte Antoane,mangaietorul sufletelor mahnite,priveste cu indurare si vezi cum traiesc in intristare,pentru ca Dumnezeu nu mi-a dat harul de a deveni mama,sau daca devin ,imi curma bucuria,luandu-mi copilul de la san.Copiii sunt legatura de iubire dintre soti:mijloceste,deci pentru mine la Domnul ,ca El sa ne mangaie cu un copil si sa ni-l tina in viata.
Eu fagaduiesc ca il voi creste si educa in frica lui Dumnezeu.Sfinte Antoane,pentru dragostea pe care ai avut-o fata de Pruncul Isus,dobandeste-mi acest har,iar daca Dumnezeu a hotarat altfel,usureaza-ne,mie si sotului traiul,cu haruri deosebite ,ca sa fim pururi resemnati in vointa lui Dumnezeu si sa ne folosim de starea noastra pentru a spori fatele bune in folosul aproapelui.
Amin
Sa ne ajute Bunul Dumnezeu pe toate .
si daca vreti treceti-ma si pe mine pe listuta maine am nevoie mare .Urmeaza punctia si luni E.T
Cristina -Cleopatra si Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

buna feteleeeeeeeeee

ce faceti dragele mele?????
vad ca s-a animat capitolul nou repede......ma bucur ca ati inceput sa scrieti si sa va mai amintiti de noi....criss nu ai mai scris de f multa vtreme./.....ce mai faci???? ai mai incercat ceva????

anadomnica ma bucur ca te-ai apucat sa te ocupi tu de pagina noastra/....imi pare bine ca am inceput sa urc in clasament....ahahaha.....eram la aspirante pe pozitia 70 ....iar acu deodata pe 65....super.....ma bucur ca incepem sa largim si celelalte liste chiar daca fetele ne-au uitat sau au avut alte preocupari.....

dar stiu ca mai erau cateva fete care faceau inseminari si nu ne-au mai scris....abia astept noutati de la ele....

sa stiti ca pe sotul meu il cheama parintele lucian....daca vreti sa ne pomenim si sotii.....

eu ii voi adauga la listuta pe care sotul o citeste la fiecare slujba.....

luna nueva....bine ai venit printre noi....sa iti ajute Dumnezeu si sfintii sa iti reuseasca inseminarile....sa ne dai de stire cum a mers....si chiar te rog sa ne spui daca sunt dureroase si care sunt procedurile....

sukisuki....unde esti?????ce iti mai face tatal????de ce nu mai spui nimic???

va pup pe toate.....
cami

Mergi la inceput