Rugaciune colectiva pentru a avea un copil (9)

Rugaciune colectiva pentru a avea un copil (9) | Autor: Oana_B

Link direct la acest mesaj

RUGACIUNE COLECTIVA PENTRU A AVEA UN COPIL

CAPITOLELE:

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8,



Va rog,cine doreste sa se treaca pe lista!
Lista aspirantelor la un copilas prin rugaciune catre Dumnezeu si toate puterile ceresti:






Rugaciunea sotilor care nu au copii

Doamne, pustii sunt casele fara copii, si triste inimile sotilor care n-au urmasi. Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii, pentru mila Ta nemasurata nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre. Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copii, iar pe noi ne intareste ca sa-i crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui Tau. Amin.


1.Etra(Cristina)
2.Cristianca(Anca-Felicia)
3.Leny(Elena)
4.Magduta10(Magda)
5.Andriushca(Andreea)
8.Ysa26(Elena)
9.Cris_2081(Cristina-Iuliana)
10.Alexela(Alexandra)
11.Anaoi(Ioana-Eugenia)
12.Aldolina(Eugenia-Viorica)
13.Koko_1(Corina)
14.mmc_nd(Malina-Mihaela)
15.Nichi(Oana)
16.Kerstin(Cristina)
17.Iulita(Simona-Manuela)
18.dory_iancu74(Dorina)
19.Mihaela
20.Gaviotita(Angela)
21.IreneCAM(Andra-Maria)
22.Gabrieluta(Mihaela-Gabriela)
23.crisis81(Cristina-Camelia)
24.Marryan(Mariana)
25.Pisik06(Ioana)
26.Gabrielarusu(Nicoleta-Gabriela)
27.Rony74(Veronica)
28.georgia_c(Georgiana)
29.mihaela amalia(Maria-Mihaela)
30.Maria68(Delia-Marta)
31.valeria72(Valeria)
32.Dariela(Denisa-Mihaela)
33.Livsy(Ana-Livia)
34.Andreea81(Andreea-Elena)
35.Ryta(Aurica-Rita)
36.Dara(Andreea-Claudia)
37.Sandaa(Sava)
38.Carmencar(Carmen-Ionica)
39.Manumanu(Bianca)
40.Kineta(Florentina)
41.Simonasima(Simona)
42.Oana_B(Oana-Teodora)
43.Gra26(Gratiela)
44.Daro26(Roxana-Nicoleta)
45.Ira79(Irina)
46.Bususbl(Isa)
47.Oana2006(Oana-Madalina)
48.Fulg(Ioana)
49.Rocsy2007(Roxana)
50.Montytaiana(Ana)
51.Tudormiha(Mihaela)
52.Pinguina(Ana-Maria)
53.Blanche(Bianca)
54.Rodicaosoian(Rodica)
55.Liana30(Mariana-Gabriela)
57.Iuca(Viorica)
58.Melusica(Mihaela)
59.Pysypisi(Cora)
60.Ioanara23(Adnana-Ioana)
62.Simona.Lali(Simona-Paraschiva)
63.Elle23(Elena)
64.Irene-Mariana
65.Bubulina1(Karen)
66.Cocoleta(Nicoleta-Constanta)
67.Karelina(Monica)
68.Florelacri(Lacrimioara)
69.Anaconda2(Ana)
70.Cami Antonia(Camelia)
71.Daniela_xy(Irina)
72.Lilica75(Elena)

73.sukisuki(Lucia)
74.gabi2005(Ionela)

75.Strunf(
76.Alinata(Alina)
77.Anidaz(Adina-Nicoleta)

78.Gadaleane(Elena-Cornelia)
79.AndreeeaNogy(Andreea)
80.Laura2008(Laura-Cristina)
81.Dasalina(
82.Magdita(Maria-Magdalena)
83.Anadomnica(Ana-Domnica)
84.MaraAnisia(Mara-Iulia)
85.Shaki(Mihaela)
86.oana_oana26(Geanina)
87.Silvy24
88.Alexa_(Ilinca)
89.Silvi8 (silvia)
90.Alexia86 (Alexandra)
91.muchy (Alina-Simona)
92.Ruxandrada (Ileana-Ruxandra)
93.Doris_71 (Doinita)
94.Ingridut



Lista gravidutelor prin rugaciune catre Dumnezeu si toate puterile ceresti:





RUGACIUNE PENTRU PRUNCUL CE SE AFLA IN PANTECELE MAMEI

Doamne,Cel ce ai zis oamenilor:"Cresteti si va inmultiti si stapaniti pamantul",binecuvantand nasterea de prunci,arata mila Ta acestui prunc care se afla in pantecele maicii sale,si ajuta-l sa se nasca la vremea randuita de Tine.Da-i lui,Doamne,crestere fireasca,sanatate si putere.
Parinte Ceresc,Care porti de grija pasarilor cerului si infrumusetezi crinii tarinii,poarta de grija si acestui copil care n-a vazut inca lumina soarelui.Tu ai purtat de grija Preacuratei Fecioare cand a purtat in pantecele ei pe Dumnezeiescul Prunc.Nu ne parasi acum nici pe noi,robii tai,ci ocroteste-l cu harul Tau pe pruncul acesta al nostru si binecuvanteaza nasterea lui dupa multimea milostivirii Tale.Iar mai apoi,luminandu-l cu Sfantul Botez,sa il faci pe el un madular ales al Sfintei Tale Biserici,ca sa Te laude si sa te binecuvanteze in toata viata lui si in vecii vecilor.
AMIN.


Marie Maica Preacurata, ceea ce ai purtat in pantecele tau cel binecuvantat pe Mantuitorul a toata lumea, inconjoara-ma pe mine, pacatoasa, cu dragostea ta de Maica si du rugaciunea mea la Fiul Tau si Dumnezeul nostru, ca sa-mi binecuvanteze pruncul pe care-l port in pantece si sa ma invredniceasca sa-l aduc la lumina in chip firesc si sanatos, intarindu-ma cu puterea dreptei Sale , intru care bine am nadajduit. Amin


1.Cleopatra70(Claudia)Marian-Gabriel si Cristian-Andrei
2.Danangie(Daniela-Angela)
3.Ali(Alina)
4.Aditi(Adriana-Olimpia)Andrei
5.Irinach(Irina)
6.Suflet(Elvira)
7.Ainigriv(Virginia-Adriana)Ioana-Nectaria
8.Syris(Marinela)
9.Baby_r7(Roxana)Bianca-Daniela
10.Alinushca(Alina-Laura)
11.Maryb(Mariana)
12.Vdrag(Virginica)

13.Hera25(Adriana)




Lista mamicilor prin rugaciune catre Dumnezeu si toate puterile ceresti:




Rugaciunea femeii inainte de nastere

Marie, Maica Preacurata, ceea ce ai purtat in pantecele tau cel binecuvantat pe Mantuitorul a toata lumea, inconjoara-ma pe mine, pacatoasa, cu dragostea ta de Maica si du rugaciunea mea la Fiul tau si Dumnezeul nostru, ca sa-mi binecuvanteze pruncul pe care-l port in pantece si sa ma invredniceasca sa-l aduc la lumina in chip firesc si sanatos, intarindu-ma cu puterea dreptei Sale, intru care bine am nadajduit. Amin.



Rugaciunea mamei dupa nastere


Multumescu-Ti Tie, Doamne, din adancul inimii mele, pentru pruncul pe care Tu mi l-ai daruit si pe care Tie Ti-l inchin, dimpreuna cu toata viata mea, intru care ai binevoit. Daruieste-i, Stapane, viata ca sa se nasca din nou, din apa si din Duh, ca fiu al Tau dupa har, in Taina Sfantului Botez. Ajuta-ma, Iubitorule de oameni, sa-l cresc in pace, ca pe un madular binecuvantat al Bisericii Hristosului Tau. Si intreaga noastra familie pazeste-o intru dragostea Ta, daruindu-i toate cele spre trebuinta, dupa marea Ta mila, putere si intelepciune. Ca noi Tie Iti incredintam sufletele si trupurile noastre, Tie ne rugam pentru noi insine, si unii pentru altii, si numele Tau, de viata facatorul, in veci il preamarim: al Tatalui si al Fiului si al Sfantului Duh. Amin.


1.Adela Achim(Maria-Adela)Stefan DPN

Cum se deschide un nou capitol:
-capitolul nou se deschide in jur de pagina 20
-se lucreaza cu doua pagini deschise, cea de la subiectul vechi si cea de la subiectul nou
-subiect nou cu titlul "rugaciune colectiva pentru a avea un copil" +nr. de capitol
-cu butonul "reply with quote" (foita cu sageata verde de deasupra mesajului) se ia textul de la mesajul cu listuta din cap de la subiectul vechi si se copiaza in primul mesaj din capitolul nou si se scot tag-urile [quote] de la inceput si de la sfarsit ca sa apara textul scris normal nu ca si cand ar fi citat.
-apoi se pune mesaj la sfarsitul capitolului vechi cu anunt ca a fost deschis capitol nou plus link-ul capitolului nou.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sukisuki spune:

OANA_B iti multumesc ca ai deschis noul capitol.cleo cred ca s a intilnit deja cu micutii ei sau se pregateste sa ai intimpine .

ai doresc pe aceasta cale multa sanatate si sa fie bine si ea si bebei.

CLEO TE ASTEPTAM CU DRAG SI NE ESTE DOR DE TINE .



FETELOR EU AM MERS LA DOCTOR SI ASTEPT ANALIZELE . O SA REVIN CU VESTI.

VA POOOOOOP PE TOATE O SA INTRU MAI RAR CA SINT CU MORALUL LA PAMINT SI NU VREAU SA VA INTRISTEZ SI SA VA INCARC SI PE VOI CU PROBLEMELE MELE . VA MULTUMESC TUTUROR CARE M ATI SUSTINUT PINA ACUM SINTETI MINUNATE SI DUMNEZEU SA VA RASPLATEASCA .


SA DEA BUNUL DIMNEZEU SA SE UMPLE LISTUTA DE GAVIDUTE CAPITOLUL ASTA .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainigriv spune:

Oana,multumim pentru noul capitol,nu ne-am fi descurcat fara tine.Sa te rasplateasca Dumnezeu trecandu-te pe lista gravidutelor!!! Asa cum ma rog pentru toate fetele,de altfel,sa treaca repede pe lista.

Acum,la inceput de capitol,sa ne rugam toate bunului Dumnezeu si tuturor puterilor ceresti ca atat Cleo,cat si Aditi sa fie bine,sa aiba nastere usoara cand va randui bunul Dumnezeu,iar Maicuta Domnului sa le aiba in paza pe ele si pe pruncii lor.

Iar pentru noi,celelalte,sa se milostiveasca bunul Dumnezeu sa umple si acest capitol cu bebei sanatosi,binecuvantati,cu multa rabdare,pace,intelegere,rugaciune!!!

Cipicah,multumim pentru raspunsuri,sa ne ajute bunul Dumnezeu sa ajungem si noi in locuri atat de sfinte si binecuvantate de Dumnezeu.

Sandaa si Sukisuki,nu deranjati pe nimeni,ca fiecare dintre noi trecem prin starile voastre,de asta cred ca ne-a si intalnit Dumnezeu aici,sa ne ascultam,sa ne sustinem si sa ne intarim in credinta unele pe altele.Nu va descurajati,mergem mai departe cu rugaciune,ca nu ne lasa Dumnezeu.

Mary_b si Hera,sa va traiasca "inimioarele"scumpe,sa creasca sanatosi si sa va bucurati de o sarcina fara probleme,ca mari minuni mai face Dumnezeu !!!

Livsy,radiezi bunatate si lumina,sa te ajute bunul Dumnezeu si flacara credintei sa creasca pe masura ce se indeparteaza toate relele si incercarile.Doamne ajuta!!!

Pupici tuturor,o sa profitam cat putem de aceste intalniri cu voi,ca va veni si vremea cand nu vom mai putea sta pe scaun.Sa ne ajute bunul Dumnezeu pe toate,sa primim liniste in suflete si iubire in oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

buna fetele mele

nu am mai scris de ceva vreme pentru ca am niste cosmaruri in fiecare seara care ma indispun toata ziua....

VA DORESC LA TOATE UN POST USOR....SI FIE CA ACEST NOU CAPITOL SA ADUCA MAI MULT DE 4 GRAVIDUTE CAT A ADUS CELALALT...

revin cand voi fi ceva mai vesela

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Buna fetelor, ma bucur ca s-a deschis un nou topic si sper si eu ca si cami-antonia sa fie cu milostivire de la Domnul mai mult de 4 gravidute pe parcursul lui.
cipicah - esti un tata fericit, roaga-te si pentru noi pacatoasele sa devenim la randul nostru mamici fericite si implinite. In pelerinajele tale, nu uita de listuta noastra cu aspirante si gravidute. Domnul sa te binecuvanteze.
Eu am luat o carte scrisa de Sf. Ioan Gura de Aur cu Omilii la Ana cea din vechiul testament, mama ce a dobandit pe Samuel cel placut Domnului prin multa rugaciune. Vreau sa va spun ca am plans citind aceste predici ale marelui Sfant cu privire la puterea rugaciunii unei femei "cu viata amarata" care prin rugaciune a dobandit fiu bun pe care l-a dus in templu Domnului dupa ce l-a intarcat... iar Domnul, in mila Sa, i-a daruit Anei alti prunci pentru pruncul daruit Domnului.
Doamne Ajuta, post usor si ruga cu spor la toate. Domnul sa ne binecuvinteze si pe noi pacatoasele cu prunci buni.

Acush vine bebe mult dorit!
http://tt.lilypie.com/MZWVm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

buna fetele si mai noi si tanarului domn , care ne onoreaza cu prezenta ,
cipicah , iti multumesc f mult , pentru sfaturi , si pentru numele manastirilor ;
mi-am notat si voi incerca sa ajung si io cat de curand

va doresc la toate multa sanatate si sa ne ajute DD sa devenim mamici

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

buna!
n-am mai fost pe la voi, poate m-ati vazut la aspirante... da nici acolo n-am mai scris de ceva vreme.
daca nu-i cu suparare treceti-ma si pe mine in lista voastra.

saptamana trecuta am fost si m-am inpartasit. la spovedanie preotul mi-a spus ca daca ne dorim un copil cea mai folositoare rugaciune e Paracleserul Maicii Domnului.(si nu numai acum ci si pe viitor)
asa ca m-am gandit sa va spun si voua.
Doamne ajuta la cat mai multi copilasi sanatosi si frumosi!

silvi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Livsy spune:

Buna tuturor!

Oana, avem, avem! (telepatie, ma refer)... Mie mi s-a intamplat de multe ori (am mai povestit) cand citesc listuta cu numele noastre sa-mi ramana privirea ca din intamplare la numele tau si abia apoi sa imi dau seama ca nu e intamplator numele, ca ne "cunoastem" . Saru'mana pentru noul capitol, am vazut acuma si instructiunile, iar data urmatoare daca nu e nimeni prin preajma sa ne salveze imi incerc eu abilitatile . Sa ne mai scrii, te rog, cand poti!

Virginia, multumesc pentru cuvintele frumoase! Intotdeauna gasesti ceva frumos de spus despre noi, iar eu am o teorie: omu' vede ce e in el, ca ceeace nu e el insusi nu poate vedea, asa ca... (nu e teoria mea, bineinteles, am adoptat-o)

Anadomnica, tu ca intotdeauna ma uimesti...! Multumim ca ai impartasit cu noi ceeace ai citit, e mare lucru! Ca de multe ori uitam cat de mare e staruinta in rugaciune, cu Credinta, cu recunostinta si respectarea promisiunilor pe care i le-am facut Lui Dumnezeu!

Va rog sa ma iertati ca nu scriu fiecaruia in parte, doresc tuturor fetelor care trec prin incercari zilele astea (inclusiv mie, adica) sa se lumineze cu ajutorul Lui Dumnezeu si sa treaca cu bine peste toate, in Credinta si cu mare iubire pentru Dumnezeu. Caci la El toate lucrurile sunt cu putinta si nimic nu este fara un rost... Am gasit ieri (lucrez intr-un mediu cu oameni predominant catolici, saptamana asta nu s-a intamplat aproape nimic la serviciu si am avut timp sa citesc de toate aici pe forum) lucruri foarte frumoase si pe alte discutii, asupra carora voiam sa va atrag atentia. Am sa le caut din nou si va dau linkurile...

Cleo, ce mai faci? BINE, speram!! Ne rugam Lui Dumnezeu sa poti intra si sa ne dai Vesti bune despre baieteii tai!

TUTUROR!! ASTEPTAM VESTI BUNE!!!


Va iubesc!

Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

sandaa si Livsy va multumesc pentru cuvintele frumoase si pentru incurajari. Off... Doamne ca necredincioasa sunt...
Fetelor, aspirantelor, gravidutelor va rog din suflet sa ma pomeniti si pe mine zilele astea in rugaciunile voastre ca Duminica e ziua cea mare in care vreau sa ma testez... si sper sa fiu . Am mare incredere si ajutor de la rugaciunile voastre, de la rugaciunile ce se spun pentru noi pe la toate bisericile si manastirile din tara si stiu ca Domnul asculta acolo unde sunt mai multe suflete cu rugaciuni pentru un scop. Am mari sperante si nadejde, dar asa cum v-am spus, tare necredincioasa sunt
Doamne ajuta!

Acush vine bebe mult dorit!
http://tt.lilypie.com/MZWVm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sukisuki spune:

buna ziua fete dragi

anadomnica sa dea DUMNEZEU ca duminca sa ne dai vestea cea mare .ma rog pt tine . o sa fie asa cum vrei u ai sa vezi



eu am fost la medic si mi am facut analize , acum astept sa merg sa le citeasca . uritii ink nu au aparut si testuletul negativ . la analize progesteron 4 si prolactina 31 . stie cineva cumva cam cit trebuie sa fie limitele normale sau eu in ce stadiu ma aflu ca nu mai am rabdare pina luni .cam atit despre mine merg inainte cu rugaciune si cu speranta ca o sa fie bine .

fetelor va urez tuturor sa aveti sanatate si sa fiti cu sufletul curat si sa va rugati cit mai mult e un lucru minunat .si ca in curind toate problemele sa dispara si sa ne tinem pruncisorii mult doriti in brate .. sa de a bunul DUMNEZEU CIT MAI MULTI BEBICI SI SA VENITI CU VESTI BUNE .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

sukisuki - multumesc pentru incurajari si rugaciuni .
Chiar aveam nevoie... nu stiu de ce, dar de cateva zile ma simt asa de trista si dezamagita... sper si ma rog asa de tare sa fie bebe, dar parca nu am credinta si prea putina nadejde.
la toate fetele. Doamne ajuta!

Acush vine bebe mult dorit!
http://tt.lilypie.com/MZWVm7.png

Mergi la inceput