Rugaciune colectiva pentru a avea un copil (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexia86 spune:

fetelor cum fac sa ma trec si eu pe lista aspirantelor care nu au copii?


alexia86

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Livsy spune:

... Chiar ma intrebam de ce astazi nu apareti :-) si uite ca ati aparut!!! Ce bine!
Zilele acestea poate sunt mai dificile, am auzit mai multa lume plangandu-se (inclusiv pentru mine sunt foarte dificile...), eu zic sa ne gandim la Dumnezeu. Nimeni in viata nu este scutit de probleme, de stari mai proaste si de dezamagiri. Diferenta, cred eu, o facem noi prin ceeace alegem ca TINTA a gandurilor noastre. Mi s-a intamplat de multe ori sa ma gandesc la viata altora si sa mi se para perfecta si Dumnezeu a vrut sa vad ca in realitate nu era... Atunci am ales sa nu mai "invidiez" pe nimeni pentru ca orice ar avea altii, bun, Dumnezeu le-a dat o viata pe care eu zic ca n-as putea-o duce. Le-a dat incercari si recompense de care eu n-am fost (nu sunt) vrednica si atunci comparatiile nu-si au rostul. Se spune ca dupa vreme rea apare pana la urma soarele si ma gandesc ca e usor sa fii posomorat cand toate merg aparent anapoda, insa ceeace cere Dumnezeu de la noi este privirea si inima atintite spre ziua aceea cand, dupa multe zile de ploaie, apare soarele in toata splendoarea lui.

Imi place muuult momentul de la Sf. Liturghie cand preotul tine o cruce in maini si o inalta, spunand "Sus, sus .... sa avem inimile!". Pai inimile noastre unde or fi?? (nu va intreb pe voi ci ma intreb pe mine, caci tare mi se potriveste predica asta pe care tocmai am tinut-o :-) :-) :-) )

Anadomnica, nu fi descurajata, ce motiv ai? Ai sa vezi cum vine BB!! Daca noi il gonim cu starile noastre... atunci de ce sa mai plangem ca nu vine? O sa vina, ai sa vezi! (daca vrei si ai timp eu iti recomand sa citesti primele capitole ale subiectului nostru, cred ca sunt foarte instructive... ) Eu astept cu sufletul la gura, cum se spune, sa ne scrii si cu mare drag sa ne aduci Vesti Bune! Nu mai fi descurajata!

Sukisuiki, ma bucur tare ca ne-ai scris. Despre urati si analize din pacate eu nu stiu ce sa spun, si eu am cam aceeasi problema acum (vine cm la 40 de zile :-(.... sunt suparata pe el ). Eu inca sunt in cautarea unui medic competent si nu doar competent ci si interesat. Dar sincer cred ca se poate rezolva si cu rugaciune - numai de-as fi eu asa de credincioasa Te si asteptam Vestile Bune!

Salut pe toata lumea, sper sa nu-mi luati in nume de rau "predica", am scris ca am simtit pentru ca vorbeam ca si cum mi-as fi vorbit mie - am avut eu o discutie si cu mine de curand... tot cam in aceeasi termeni - si supriza!!! - dupa ce mi-am tras un perdaf sanatos chiar m-am simtit si ma simt mult mai bine! Deci... la mine a functionat!

Ma opesc, nu de alta, dar vreau sa mai scrie si altii, sunt foatre multe fete de care ne e dor si carora le tinem pumnii pentru TOT si le asteptam in continuare atat cat trebuie, pana cand vor putea din nou sa ne scrie!

Va iubesc mult mult de tot!
TUTUROR

Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Livsy - ai scris minunat. Crucea fiecaruia este croita cu grija de Bunul Dumnezeu pt. fiecare astfel ca pe de o parte sa fie cel mai usor de dus si pe de alta parte sa fie capabila sa ne mantuiasca. Eu chiar iti multumesc pt. "predica" si ma straduiesc sa-mi ridic inima "sus" - catre Domnul.
Doamne ajuta sa auzim de bine.

Acush vine bebe mult dorit!
http://tt.lilypie.com/MZWVm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Livsy spune:

Silvi, BINE AI VENIT! Alexia, la fel!

Pe listuta va poate trece Cleopatra, adica autoarea acestui subiect, sau moderatorii care pot modifica listuta si aduga pe cele nou-venite. Probabil ca nu va dura mult si veti aparea in listute si noi speram sa treceti foarte repede pe lista de . Frumos, nu?

Oricum, pana apar fetele sa va scrie in listuta va trecem noi in listele de acasa, sunt sigura ca deja fetele se roaga pentru voi!


Eu astept sa ne scrieti cat mai des. Silvi sa stii ca am citit ieri subiectul deshis de tine (cum v-a schimbat viata in BINE ...) te-am admirat foarte mult pentru aceasta idee. FELICITARILE mele!

Va inca o data si inca o data bine ati venit!


Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

Buna fetele!

am aparut si eu putin azi sa va mai inveselesc.....si sa ma inveselesc si eu de la voi....am fost la eco dimineata si am un folicul de 16mm pe un ovar....si luni merg iar sa vedem daca evolueaza bine....daca se sparge sau se mareste....ca din cate am inteles tre sa fie mai mare de 18 mm....cine stie mai multe referitor la marimea lor pe zile sa-mi scrie si mie plsssssssssss....si asa fara sfatul nimanui as vrea sa fac un pregnyl....sa fiu sigura ca se sparge....adica ca sunt ok....apoi mai vedem.....

sa ne rugam mult....sa va rugati si pt mine....si eu pt voi....cred ca este cea mai mare milostenie....pe care o putem face fiecare dintre noi.....sa ne rugam unii pentru altii.....

le urez bun venit fetelor noi.....

sukisuki ce iti face tatal??? al meu incearca sa isi revina...e slabit si e inca paralizat dar cu ajutorul lui Dumnezeu ma rog sa isi revina macar la picior....sa poata merge singur...altfel ii va fi tare greu.....asa ca va dorim si voua multa rabdare si sanatate...

anadomnica asteptam rezultatul de duminica....te pup....si ai speranta....

livsy.....cand esti in starea ta....tre sa vb cu cat mai multa lume....nu e bne sa te inchizi in tine....ca nu asa depasesti momentul....deschide-te....iti va fi tie mult mai bine....mai ales ca acum tre sa fii destresata complet daca vrei un bebe....uite la mine nu s-a prins si cred ca din aceeasi cauza....luna trecuta....stresul cu tata.....te pup si ai grija de tine....

va pup pe toate si asteptam vesti de la fiecare zilele astea

cami

anadomnica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

am renit ca m-am semnat aiurea....pe langa numele meu am trecut si numele de anadomnica.....cred ca ma gandeam la ea....sper sa fie de bine daca e asa....

va pup si ne mai auzim
DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

alexia86- bine ai venit printre noi! Sigur vor avea grija moderatorii sa te treaca la listuta.
cami_antonia - bine ai trecut pe la noi ... si multumesc pentru gandurile bune si incurajari. Ai grija cu pregnyl-ul ca este de mai multe concentratii... si ar trebui sa intrebi totusi un medic inainte de a te injecta. Doamne ajuta sa fie bine. Despre foliculi nu stiu cum trebuie sa fie: mie nu mi-a spus doctorul niciodata ce marime ar fi optima inainte de spargere. Oricum e veste buna ca ai folicul crescut .
Unde sunt gravidutele noastre sa ne mai povesteasca despre ochisorii din burtica? Cleopatra speram sa fii bine si tu si gemenii . Asteptam vesti si bucurii de la voi.

Acush vine bebe mult dorit!
http://tt.lilypie.com/MZWVm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmc_nd spune:

Dragele mele, revin, nu v-am mai scris de mult, dar va citesc mereu. Inseminarea n-a reusit, ba chiar mi-a venit CM cu 2 zile mai devreme. Vorba unei prietene, cum a inceput postul, au inceput si ispitele. Insa mi-a ajutat Bunul Dumnezeu sa trec mai usor decat as fi crezut si peste perioada aceasta mai dificila.

Am fost la denii saptamana trecuta si mi-au facut foarte bine. Acum sunt putin dezamagita pentru ca maine trebuia sa mergem in pelerinaj la pestera Sf. Andrei si manastirile Dervent si Sf. Maria, la parintele Papacioc, dar a intervenit ceva si nu cred ca mai putem merge. Ufff. de fiecare data cand incerc sa ajung la pestera Sf. Andrei asa patesc!

Cleo, ce mai faci, cum te simti? Cred ca se apropie data in care iti vei vedea bebelashii. Mereu ma gandesc ce frumos este ca practic noi ne rugam impreuna de tot atat timp cam de cand ai ramas tu insarcinata!

Doamne, ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia86 spune:

fetelor va multumesc din suflet pentru primirea voastra si ma bucur nespus ca suntem alaturi una de cealalta in aceste momente,care speram ca dupa atata chin ,vor fi cu un final fericit.Vreau sa fiu

multe pentru toate floricelele de noi.

alexia86

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

buna fetele

revin...

mmc saptamana trecuta a fost saptamana canonului si nu a deniilor...fara suparare....in fiecare seara s-a realizat slujba canonului Sf. Andrei Criteanul....cat despre Manastirea pestera Sf. Andrei stai linistita ca atunci cand va trebui sa ajungi vei ajunge....este superba intr-adevar ca si Manastirea Dervent....eu sunt din Constanta si am fost la ele de foarte multe ori....la Dervent este o cruce din piatra care creste din pamant mereu....o mare minune Dumnezeiasca.....ai incredere ca vei ajunge la ele....nu mai gandi negativist...poate e mai bine asa....pentru tine....

cleo
ne este dor de tine.....speram sa fii bine si tu si bebicii...asteptam poze de la tine si vesti....Dumnezeu sa fie cu tine....


alexia bine ai venit....

anadomnica multumesc de sfaturi....voi avea grija cu pregnylul dar vreau sa fac injectia....ca sa vedem...daca nu se intampla nimic sa trec la alte investigatii

va pup pe toate
DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput