Rugaciune colectiva pentru a avea un copil (9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ainigriv spune:

Fetelooor,sa va dau o veste buna!!!

A nascut Adela pe 12 martie un bebelas sanatos,3.500Kg, Apgar 10 si ceea ce este cel mai important,totul a decurs normal!!!Nastere normala,fara probleme si laptic pentru bebic.Acum sunt acasa,vor intra si pe forum cand se va putea si vom avea mai multe detalii atunci.Deocamdata este perioada de acomodare si e mai greu.Eu am reusit sa-i trimit nr meu de telefon pana sa nasca si asa am primit vestile aste bune pentru noi toate.Nu putem decat sa multumim lui Dumnezeu si tuturor puterilor ceresti si sa ne rugam in continuare sa ne aiba pe toate in paza.

Mai multe scriem mai tarziu,ca acum am stat cam mult pe scaun.Pupici si Doamne ajuta tuturor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

Doamne Virginia

ce veste minunata nwe-ai dat.....sa de-a Dumnezeu sa fie bine si Adela si bebele si sa ne scrie cat mai repede posibil sa ne povesteasca cum este cu nasterea,.....

sa te ajute si pe tie Cel de Sus sa nasti usor Virginia.... si sa nu ne uitati dupa ce nasteti....ca avem nevoie de incurajarile voastre in continuare....

hai ca azi am scris mult...am recuperat zilele in care nu am aparut....asteptam pe toate fetele cu vesti noi....

cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muchy spune:

Buna, fetelor, sunt si eu o aspiranta la burtica si as vrea sa ma treceti si pe mine pe listutza voastra...
muchy (Alina)
Va pup si va doresc la toate sa vi se implineasca visul...
Sa ne ajute Dumnezeu!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxandrada spune:

Dragele mele,
Ma puteti trece si pe mine pe lista, ca aspiranta? Cu o farama de suflet in plus, poate ne facem mai puternice si mai "convingatoare". :)
Va multumesc mult si ma rog pentru toate!

R

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandaa spune:

Adela ce veste minunata! Ma asteptam sa fie bine, Dumnezeu este cu noi si Maicuta Domnului ajuta la nastere. Ma bucur f mult ca s-a nascut primul copil cu bine. Speram sa se umple lista de copii si noi toate aspirantele sa avem aceasta bucurie.

Multumim Virginia ca ne-ai dat vestea si sa-ti ajute Dumnezeu si tie care esti o viitoare mamica.

Cami foliculul se sparge daca are dimensiunea de cel putin 18 mm dar cred ca ar fi bine sa intrebi medicul daca sa faci sau nu pregnil. Oricum folicul daca este mare se mai sparge si daca nu faci pregnil depinde de fiecare in parte. Pregnil se face de obicei in z 13 si de 5000 de unitati o singura data. Tu in ce zi ai facut monitorizarea? Eventual poti sa mergi dupa cateva zile dupa pregnil sa-ti faci un ecograf sa vezi daca s-a spart. Sper ca ti-am fost de folos si Doamne ajuta!

Anadomnica ne rugam in continuare pt tine.

Ruxandrada si muchy bine ati venit la rugaciune! Noi o sa va trecem pe lista noastra si o sa ne rugam impreuna si speram ca Dumnezeu sa ne asculte rugaciunea si sa ne binecuvinteze pe toate cu un copilas.
Asteptam vesti de la Cleo si sa ne rugam pentru ea mai mult zilele acestea.
Va pup pe toate dragele mele si Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandaa spune:

Cami am uitat sa-ti spun ca foliculul creste in fiecare zi aproximativ 2 cm ( asa mi-a spus mie medicul)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

BUNA FETELE

SANDA multumesc de raspunsuri.....si de ajutor...eu m-am monitorizat in ziua 12 si nu mi-am facut inca pregnylul ....sunt in ziua 14 azi....maine dimineata merg iar la doctor la eco sa imi zica daca s-a spart sau daca fac pregnylul....ca nu am avut curajul sa il fac....va spun maine seara ce mi-a zis....

bine ati venit la rugaciune fetele noi alina si ruxandra....va primim cu drag...caci cu cat suntem mai multe cu atat de ridicam mai mult moralul....

si azi sotul meu ne-a pomenit pe toate cu voce tare la Sfanta Liturghie....sper sa nu uitati si voi care mai puteti sa mai duceti listuta pe la cate o biserica sau manastire....

va pup pe toate....si nu uitati ca marti este sarbatoare mare....BUNA VESTIRE.....si se mananca peste....

DOAMNE AJUTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sukisuki spune:

buna seara fetelor.

AINIGRIV ce veste minunata ne ai dat. sa i traiasca bebele sa fie sanatos si sper sa poata intra sa vb cu noi dupa perioada de acomodare .
voi ce faceti sinteti bine ? DUMNEZEU SA VEGHEZE ASUPRA VOASTRA.pupici dulci.

Muchy si Ruxandrada bine ati venit la noi . sa va ajute bunul DUMNEZEU .CA IN CURIND CA FITI IN LISTUTA DE MAI JOS .

CAMI tatal meu se simte mai binisor iti multumesc ca te gindesti si te rogi pt noi .eu acum insa am o problema cu dereglarea de menstruatie , maine ma duc la doctor cu analizele si stau cu sufletul la gura .
iti doresc ca visul tau sa se indeplineasca si sa fie asa cum doreste sufletelul tau . te aspept cu vesti de la dr. DOAMNE AJUTA.

VA SALUT PE TOATE SI ASTEPT SA VENITI CU VESTI BUNE .....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Buna dimineta tuturor!!! Bun venit noilor aspirante Alina si Ruxandra! Doamne ajuta la multe burtici si la vesti bune pe forum.
Multumesc tuturor pentru incurajari, rugaciuni si sustinere morala. Din pacate duminica au venit uratii la mine spre dupamasa si mi-au daramat mare parte din moral. Oricum ma bucur ca au fost dupamasa si am reusit dimineata sa intru in biserica sa ma inchin si sa sper ca minunea sa se produca.
Felicitari Adela pentru bebe sanatos !!Domnul sa va aiba in paza si sa ne impartasim si noi putin de bucuria ta bucurandu-ne pentru tine!
Doamne ajuta si post usor in continuare.

Acush vine bebe mult dorit!
http://tt.lilypie.com/MZWVm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura2008 spune:

Bine ati venit Alexia, Alina si Ruxandra, alaturi de noi, si rugaciunile noatre veti trece cu bine in listuta de , multa credinta, rugaciune, mai ales ca maine e o sarbatoare mare.
Speram ca maine de Buna Vestire, sa mai aflam de vre-o graviduta, sau poate Cleo ne da vre-o veste buna in legatura cu bebelusii, ne e tare dor de sfaturile ei.
Post usor in continuare

Mergi la inceput