Rugaciune colectiva pentru a avea un copil (9)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura2008 spune:

Fetelor am gasit o rugaciune a postului pe care m-am gandit sa o postez si aici pe forum

Rugaciunea postului :

Tata din Ceruri, te rog sa-mi binecuvintezi familia, prietenii,
rudele si pe cei pe care ii iubesc, si pe cei care citesc aceasta
rugaciune chiar in acest moment.
Arata-le Tu o noua imagine a dragostei si puterii Tale nemarginite.
Duhule Sfant, te rog sa-i ajuti , chiar in acest moment. Acolo unde exista durere, te rog sa le daruiesti pacea si mila Ta. Acolo unde exista indoiala, te rog sa le inspiri o incredere innoita prin Harul Tau. Unde exista o nevoie, te rog sa le-o implinesti.
Binecuvinteaza-le Tu caminul, familia, munca,da-le Intelepciune si Lumina in viata lor. Binecuvanteaza-i cand pleaca si cand se intorc acasa, mergi inaintea lor si deschide-le calea.
Calauzeste-i si ocroteste-i clipa de clipa in toata viata lor.
Iarta-le lor pacatele facute cu voie sau fara de voie, cu stiinta, din nestiinta sau pe cele pe care nu si le amintesc.
Condu-i Tu pe Calea Ta Cea Sfinta, In Numele Fiului Tau, Iisus Hristos.
Doamne Tata, Fiule si Duhule Sfint, iti multumesc ca tu vei face mai mult decit iti pot eu cere.
Amin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

cami_antonia - Ce frumos din partea sotului tau sa ne pomeneasca la Sf.Liturghie...Speram sa ajute rugaciunile la cat mai multe vise implinite! Asteptam sa ne dai vestile de la medic - s-a spart foliculul?
sandaa- esti o dulce. Multumirile vin din suflet!
Fetelor asteptam vesti imbucuratoare de Buna Vestire! Sa rugam pe Maica Domnului cu lacrimi sa se indure de suferintele noastre si sa ne daruiasca macar cate un sufletel in grija la fiecare aspiranta.
Doamne ajuta si spor la treaba gospodinelor ce gatesc maine pestele!

Acush vine bebe mult dorit!
http://tt.lilypie.com/MZWVm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainigriv spune:

Doamne ajuta,fetelor!!!Bun venit alaturi de noi,intr-o mare familie tuturor fetelor,pe care,poate Oana le va trece in listuta,daca nu mai poate Cleo sa intre.
Intr-adevar,ne rugam ca maine,in zi mare de sarbatoare sa ne ajute Maicuta Domnului,sa trimita rugaciunile noastre bunului sau Fiu si la fiecare sa randuiasca cele de folos.Ne rugam pentru Cleo si Aditi,sa fie bine,cu prunci sanatosi si nastere usoara.

Azi am vorbit cu Aditi si spunea ca ar mai fi o saptamana pana se interneaza si cam doua saptamani pana la marea intalnire....nu mai poate intra nici ea pe forum,ca trebuie sa stea cumintica,asa ca noi ne rugam in continuare sa fie bine si listuta sa se completeze cu noi,ca deja apar primii bebelusi.Dumnezeu le randuieste pe toate si nu ne va lasa!!!
Fiti fara grija si orice problema de sanatate ar aparea,aveti incredere in Dumnezeu,ca tot el o rezolva.Noi suntem bine, deocamada nu am avut nici control,nici ecografii,ca stim ca Dumnezeu e cel ce are grija de noi,dar o sa mergem in curand la controlul lunar.Multumim pentru acatiste,rugaciuni si toate cuvintele spuse din suflet si va dorim liniste sufleteasca,acum in post,ca vom primi lumina Sfanta cu mare bucurie.Va pupam si va iubim din tot sufletul!!!Doamne ajuta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muchy spune:

Multumesc mult pt primire! Sunteti tare dragutze si va doresc din tot sfletul sa vi se implineasca visul...
Eu sunt la a 4-a luna de incercare, dar nu am nici un simptom nici luna asta, asa ca astept sa vina CM-ul sapt asta...
Am un uter retrovers si dr mi-a zis ca poate va fi un pic mai greu sa raman insarcinata, dar totusi in cateva luni ar trebui sa se intample...
Va pup pe toate si sa ne dea Dumnezeu un ingeras cand crede EL de cuviinta. Eu am toata increderea ca stie ce e mai bine pt noi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

Fetelor

foliculul meu era vineri dimineata de 16 si azi dimineata luni de 29....deci a crescut destul de bine....ce sa zic...dar in schimb nu era inca spart....asa ca in seara asta am facut pregnyl si sa vedem ce se mai intampla.....oricum m-a mirat ca a crescuta atat de repede intr-un timp atat de scurt....dar sper sa fie de bine....eu habar nu am....acum astept sa se sparga ....sa vedem daca ma prind cand se inatampla.....
cam atat despre mine....

sukisuki ma bucur ca tatal tau este bine....
anadomnica te salut....si mult curaj si rabdare....
virgina ce mai zici?????????
sa le uram tuturor gravidutelor multa rabdare acum pe ultima suta de metri si sa ajunga cu bine inapoi acasa dupa nastere cu bebicii

va urez o BUNA VESTIRE frumoasa si plina de credinta.....si post usor....

DOAMNE AJUTA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxandrada spune:

Fetelor,
In asteptarea unui semn mare, primesc semne mai mici, pentru care ii multumesc bunului Dumnezeu: am fost astazi la eco, din cei trei foliculi de 20-23 de mm de sambata mai ramasesera doi, dr. precizand ca se vizualizeaza lichid in Douglas, ceea ce e semn de ovulatie.
Contati pe o lumanare aprinsa si pe o rugaciune spusa maine de dimineata, din suflet, pentru noi toate!

R

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Syris spune:

Buna, fetelor! Nu am mai trecut de multa vreme pe aici dar nu v-am uitat si ma rog si pentru voi cand ma rog pentru mine! Felicitari noilor gravidute si bun-venit noilor aspirante!
Adela, felicitari pentru bebelus, sa iti traiasca, sa creasca mare si sa va fericeasca cu zambetul si faptele bune!
Noi suntem bine. Dupa o luna de luuungi asteptari, sambata am fost la echografie si totul este OK. Bebe creste normal in greutate si se pare ca e fetita , inca nu stim 100%, statea ca un budist, cu piciorusele incrucisate dar cu spatele la aparat si am reusit sa vedem ceva ceva, poate data viitoare nu mai e asa rusinoasa si ne confirma constatarea. Fetita cea mare e foarte bucuroasa, o fetita isi dorea si acum face deja planuri cum o sa ii citeasca povesti, dea sa pape, imprumute hainutele ei ramase mici, chiar si periuta (!?) de dinti de cand era ea bebe! . Placenta e inca jos langa colul uterin, nu s-a ridicat deloc, dar functioneaza normal si asta e cel mai bine. Mai mergem iar peste 2 saptamani sa o verificam.
Domnul sa va dea sanatate, buna-intelegere, cumpatare si bebelusi sanatosi la toate, fetelor! Pupici
Sy, 21w2d

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Buna dimineata si bucurii la fiecare suflet de aici. Vad ca Maicuta Domnului ne bucura cu vesti bune de Buna Vestire. Syris- ne bucuram sa aflam de sarcina ta care evolueaza bine si de reactiile celei mici in asteptarea surioarei
Ruxandrada bine ca totul functioneaza ca la carte.
cami_antonia felicitari pentru vestile bune. Cu pregnyl sigur s-a si spart ovulul. Doamne ajuta!

Acush vine bebe mult dorit!
http://tt.lilypie.com/MZWVm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmc_nd spune:

Fetelor, m-am luat cu vorba si-am uitat sa va spun ce era mai important: parintele nostru duhovnic a plecat saptamana trecuta la Sf. Munte si i-am dat si acatistul nostru. Asa ca vom fi pomenite in niste locuri cu totul speciale.

Doamne, ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

mmc_nd - sa-ti dea Domnul sanatate si binecuvantare. Mi s-a cutremurat sufletul citind unde vom fi pomenite! Sperantele si nadejdile mele s-au inmultit exponential. Stiu acum ca vom primi bebe fiecare la timpul hotarat de Domnul. Putina rabdare aduce multa bucurie dupa dansa.
Doamne ajuta!

Acush vine bebe mult dorit!
http://tt.lilypie.com/MZWVm7.png

Mergi la inceput