*** LA REDOUTE *** (74)

*** LA REDOUTE *** (74) | Autor: Graviduta

Link direct la acest mesaj

Asa am inceput:
cap.1 cap.2 cap.3 cap.4 cap.5 cap.6 cap.7 cap.8 cap.9 cap.10 cap.11 cap.12 cap.13 cap.14 cap.15 cap.16 cap.17 cap.18 cap.19 cap.20 cap.21 cap.22 cap.23 cap.24 cap.25 cap.26 cap.27 cap.28 cap.29 cap.30 cap.31 cap.32 cap.33 cap.34 cap.35 cap.36 cap.37 cap.38 cap.39 cap.40 cap.42 cap.43 cap.44 cap.45 cap.47 cap.48 cap.50 cap.51 cap.52 cap.53 cap.54 cap.55 cap.56 cap.57 cap.58 cap.59 cap.60 cap.61 cap.62 cap.63 cap.64 cap.65 cap.66 cap.67 cap 68 cap.69 cap.70 cap.71 cap.72 cap.73



contul comun ptr poze "redoutiste" : redoutistele@yahoo.com




MICA PUBLICITATE:

aissa- www.laredoute.fr/vente-chaussures-de-sport-monte-carlo-de-nike.aspx?productid=324125098&documentid=201207&categoryid=0&single=&hasnext=0&hasprev=0&direct=false&pagesize=12" target="_blank">Chaussures de sport MONTE CARLO de NIKE - pret 50 euro, masura 40 si jumatate (masura reala)



GHIDUL INCEPATORULUI ... by "redoutistele"

* Crearea de cont nou - campurile se completeaza fara niciun semn de punctuatie (ex str valea oltului 36)
NU E OBLIGATORIE COMPLETAREA NR DE TELEFON. Oricum nu va suna nimeni.
Daca vreti totusi sa va treceti mobilul, acesta va incepe cu 06, nu 07.

* Plata: cu card Visa, Mastercard ptr plati internationale; exista carduri emise in euro, dar care nu pot fi folosite pentru plati on-line; in acest sens, se face cerere la banca pentru autorizarea platilor on-line; se poate plati si cu carduri emise in lei, banca platitoare realizand conversia RON/EUR; verificati sa aveti pe spatele cardului un numar, va vor trebui ultimele 3 cifre, daca nu le aveti, nu puteti folosi cardul la plata pe net; din experienta noastra, cu acelasi card nu se poate plati decat pe maxim 2 conturi, iar pe un cont nu se poate plati decat cu maxim 2 carduri;

* La lansarea comenzii trebuie sa fie banii pe card (chiar si e cel de credit); este foarte important ca pe card sa fie suma exacta, pentru ca daca lipseste un singur cent, nu se accepta comanda; in acest sens, in cazul cardurilor in lei, pentru a calcula valoarea comenzii, folositi cursul valutar al bancii la care aveti cardul

* Cadourile: exista coduri care se baga inainte de lansarea comenzii pe pagina cosului, in casuta “j'applique mon offre”

* Codurile le puteti afla de pe prima pagina a acestui subiect sau de pe:
http://www.ma-reduc.com/
http://www.achetergagnant.com/forums/index.php?showforum=15
www.bureaumalin.com/promotion_bons_coupons/promo_bon_code_reduction_laredoute.php
www.clubpromos.fr/bons-codes-reduction.htm)

* Cand bagati un cod ar fi bine sa tineti apasat CTRL in momentul in care, dupa ce ai introdus codul, dati clic pe campul "J'applique mon offre". Ca sa nu vi se goleasca cosul.
Fie ca-l primiti pe mail, fie ca-l luati de pe site-urile mentionate mai sus, codurile sunt insotite de "explicatii" , conditiile necesare ca sa mearga si sa ofere reducerea/cadoul mentionat cat si valabilitatea lui. Cititi si aplicati aceste conditii daca vreti sa obtineti reducerea/cadoul care va intereseaza.

* Comanda soseste la oficiul postal de care apartineti, intre 8 si 18 zile de la lansarea comenzii. La ridicarea coletului nu se mai plateste nimic in plus.Nu va bazati pe posta romana sa va aduca avizul de sosire al coletului. cand aveti un feeling ca acesta ar trebui sa soseasca, fuguta la OP, inarmate cu o dragalasenie deosebita pe care le-o veti oferi lucratoarelor

In suivi va va prea comanda "in preparare" mult vreme dupa ce ati primit-o chiar. Nu actualizeaza suiviul, asa ca nu va speriati.

* Valoarea minima a comenzii este de 10 euro.

La valoarea produselor din cos se adauga * o taxa de manipulare (frais de port=FDP) de 5 sau 6 euro si * taxa de transport (aproximativ 5% din valoarea comenzii, inclusiv taxa de manipulare). Exista posibilitatea ca taxa de manipulare sa fie anulata prin folosirea unui cod de reducere, in functie de promotiile disponibile la momentul comenzii (de ex, 64092).



Daca primiti un mail in care vi se spune sa validati imediat cosul, altfel acesta expira, nu este decat o strategie de marketing care sa va determine sa mai dati o comanda. Cosul nu expira!


Atentie:

1. au fost cazuri in care coletul nu a ajuns. In aceasta situatie, se poate depune o plangere pe site, care va fi luata in considerare la o luna de la efectuarea comenzii.
Pana cum, LR a inapoiat banii prin cec sau livrare in cont in valuta. La incasarea cecului se platesc comisioane de minim 10 euro. In plus, au existat amenintari conform carora in curand LR nu va mai livra in Romania, asa ca orice comanda se face pe riscul clientului.

2 Returul unui obiect este extrem de scump (minim 50 roni). Noi am preferat sa le vindem prin Mica publicitate sau la cunoscuti.



Pentru neclaritati sau informatii suplimentare , de regula se contacteaza serviciul de relatii cu clientii al LR, prin postarea intrebarii/solicitarii pe site-ul LR, in sectiunea Aide & Service.




Daca aveti nevoie de traduceri folsiti www.dictionaronline.ro/dictionar_francez_roman.aspx" target="_blank">dictionarele online sau translatoarele de texte



Componenta lenjeriilor de pat LR

Drap = cearceaf normal
Drap-housse - cearceaf cu elastic jos
housse de coquette - cearceaf de pilota (plic)
taie d'oreiller ou de traversin - fatza de perna sau de sul (din ala lung cum au ei pe pat)
Parure cuette - set ptr pilota (include cearceaf de pilota si 1-2 perne)
Parure drap - set cu cearceaf ( 1 cearceaf si 1-2 perne)



CODURI REDUCERE / CADOURI


* 60089 - FDP 0
* 64092 - FDP 0
* 64084 - FDP 0
* 64106 - FDP 0
* COLIS - FDP 0
39195- FDP 0
43079 si 43109 - set 3 vase ceramica rosu si verde + 20% reducer la prod cu pret intreg( eu am avut in cos 2 perechi de adidasi la pret intreg si a redus din fiecare cata 20%)
36986- pandentif marron
34584- set bagage ( 2 piese)+ 20% din pretul intreg ( aici mi-a redus doar un sg produs)
40797- nappe gris
43230- sac shopping maron - esprit


[b]UTIL!!!
Masurile pot semna cu cele din Ro sau pot sa nu fie la fel. De asemenea difera de la o "marca" la alta. La fel si masurile la incaltaminte. 37 poate fi 37 sau 36 sau 38...difera de "firma" care face respectivul produs. Nu exista garantie pentru masuri. Toate am luat multe "tepe" pana am invatat care masura ni se potriveste.

LISTA DE CULORI

www.laredoute.fr/Size_Chart/SizeGuideTextilePopup.aspx" target="_blank">Le guide des tailles

Marimi femei traduse in RO

Marimi barbati traduse in RO

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Buna fetelor.....eu nu prea scriu, dar va urmaresc mereu.

Insa am datoria sa va spun ca am primit aviz la comanda din data de 11 ianuarie.

Alina 25+ Vlad

http://bd.lilypie.com/hduvp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

Si eu tot din 11 am comanda dar ii posta nimik ma duc azi sa intreb......ca eu vineri plec o sapt in Austria

Oare cate zile sta la posta coletul daca nu-l ridic? sa nu cumva sa mi-l trim innapoitre sa intreb ce nervi am as fi vrut sa vine pana plecam

Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Luna 11


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.youngnutrition.net/member/tickers/76195/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

Helo gagici. Am luat si eu coletul de la posta. toate sunt frumoase.Nu a lipsit nimic, coletul chiar intact.
M-ati inebunit cu bulinele asa ca am facut si eu o comanda mica de 27 de euro.Dar am luat destule de atatia bani. Am vrut sa mai iau o parka, luasem una cu 14 euro acu e 6, aparea valabila dar cand o puneam in cos imi aparea epuizata.

www.flickr.com/photos/22219026@N04/" target="_blank">POZE

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore03 spune:

Am si eu o intrebare:Mai sunt fete care nu au primit comanda din data de 9??
Eu am avut 2 comenzi in data de 9 ,una am primit-o si una nu .
Ma ajuta cineva cu sfaturi .Pentru ca eu sunt incepatoare .

un suflet trist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

O intrebare pt mamici cu fetite care au cumparat acest pulover:
http://www.laredoute.fr/vente-gilet-cache-coeur-enfant-prix-mini.aspx?productid=324120970&documentid=534707&categoryid=41303567&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16
Este ok calitativ? Oare mar 136 ar merge la o fetita de 6 ani mai grasuta?

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
www.flickr.com/photos/10550092@N08/sets/72157603235562212/" target="_blank">Poze din NOV-DEV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inex spune:

quote:
Originally posted by lbelciug

O intrebare pt mamici cu fetite care au cumparat acest pulover:
http://www.laredoute.fr/vente-gilet-cache-coeur-enfant-prix-mini.aspx?productid=324120970&documentid=534707&categoryid=41303567&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16
Este ok calitativ? Oare mar 136 ar merge la o fetita de 6 ani mai grasuta?

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
www.flickr.com/photos/10550092@N08/sets/72157603235562212 br / /" target="_blank">Poze din NOV-DEV

Eu l-am luat pt fetita mea de 9 ani.Eu l-am luat mar 138 si-i vine bine dar ea e slabutza.Mie imi place cum e pulovarasul,e din ceva gen mohair,finutz.






















Inex ,de 2 x mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

quote:
Originally posted by lore03

Am si eu o intrebare:Mai sunt fete care nu au primit comanda din data de 9??
Eu am avut 2 comenzi in data de 9 ,una am primit-o si una nu .
Ma ajuta cineva cu sfaturi .Pentru ca eu sunt incepatoare .

un suflet trist



se intampla foarte des sa faci 2 comenzi intr-o zi si sa vina la diferenta de cateva zile coletele asa ca stai linistita

eu azi am primit comanda din 10 deci nu e mare diferenta sigur o primesti si pe cealalta

------------------------------------------------

ingrid&noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

quote:
Originally posted by karra80

Si eu tot din 11 am comanda dar ii posta nimik ma duc azi sa intreb......ca eu vineri plec o sapt in Austria

Oare cate zile sta la posta coletul daca nu-l ridic? sa nu cumva sa mi-l trim innapoitre sa intreb ce nervi am as fi vrut sa vine pana plecam

Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Luna 11


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.youngnutrition.net/member/tickers/76195/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie





coletele externe stau la posta 30 de zile ianinte de a fi trimise inapoi,dar va trebui sa platesti o taxa de magazinaj.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Daca retin bine, unele dintre voi ati comandat lengeriile de pat Machu-Pichu; au sosit deja? Cum sunt?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Am primit si eu azi comanda din 9.
Incepusem sa am emotii mai ales ca primisem comanda din 10 luni, ma gandeam ca s-a pierdut pe undeva pachetul meu desi era mare.
Revin diseara cu link-uri.



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput