*Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (118)*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Ange eu cred ca bebicul tau are colici din pacate... De-aia si vrea sa suga mereu, suptul (chiar si daca tine sanul mai mult pe post de suzeta la un moment dat) il linisteste, il mai calmeaza... Mai incearca sa-l calmezi cu suzeta si cu masajul pe burtica...
Te pup si sa dea DD sa ii treaca repede colicile...

Tina 34+ cu si mami de Andrei (7 ani)

Bb2 e tot baietel!
Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/72157603366051910/" target="_blank">Poze cu iubirea mea Andrei

AMR 6 saptamani !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

quote:
Originally posted by Tinna S.

Ange eu cred ca bebicul tau are colici din pacate... De-aia si vrea sa suga mereu, suptul (chiar si daca tine sanul mai mult pe post de suzeta la un moment dat) il linisteste, il mai calmeaza... Mai incearca sa-l calmezi cu suzeta si cu masajul pe burtica...
Te pup si sa dea DD sa ii treaca repede colicile...

Tina 34+ cu si mami de Andrei (7 ani)

Bb2 e tot baietel!
Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/72157603366051910/" target="_blank">Poze cu iubirea mea Andrei

AMR 6 saptamani !!!







Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...,
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Nour, hai ca intru eu acum pe contul zuzelor sa completez datele tale... Ca Irinouka a plecat cred de la calculator...

Tina 34+ cu si mami de Andrei (7 ani)

Bb2 e tot baietel!
Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/72157603366051910/" target="_blank">Poze cu iubirea mea Andrei

AMR 6 saptamani !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miutza spune:

Louiza, felicitari pt bebelina Yasmin! sa fie sanatoasa, frumoasa si norocoasa, sa manance bine iar tu sa te refaci repede si sa ai lapte bun si suficient!!!

CameliaH, si mie mi-e greata de cand am reluat elevit-ul. oare chiar sa fie de la el? hmm...aiurea oricum.

Miri, bebe sacha e un scump! abia astept sa revii pe forum sa ne povestesti refacere rapida!!!

Miutza 37+ Maya Ioana, minunica noastra :)
amr 3 saptamani!

http://www.flickr.com/photos/miutza/sets/72157601703522435/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nour spune:

Multumesc TINA

Gata... acum cred ca fug la somn... imi pica iar ochii in gura. Eu chiar dorm pt doi.. sau cred ca imi incarc bateriile acum pt cand o veni bebeika.

37s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nour spune:

Vroiam sa va urez noapte buna zuzici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

quote:
Originally posted by Ellenuta


zuzici ..

nu-mi vine sa cred ca am ajuns aproape la 41 de saptamani .. si eu care imi faceam griji ca iese in 2007 ..

maine am zi de facut "mumoasa" .. nu ca n-as fi .. . dupa pranz o sa ma epilez cu aparatul caci oricum nu e crescut mai deloc .. pe ici pe colo cate un fir. pe la doamna fofo cred ca voi da usor cu lama desi si acolo tot asa este .. fff rar. apoi ma voi spala pe cap, imi voi pune o masca pentru fata. voi verifica din nou bagajul de spital si voi dormi .. sau cel putin voi incerca!

zuzici .. .. ce, cum si cat sa mananc maine? sa beau apa multa? nu stiu exact .. spuneti-mi si mie, pls .. eu ma voi interna vineri, undeva pe la ora 14 .. oricum, nu cred ca voi scapa de clisma .. yakk ..

inca nu am morcovu' dar parca vad ca maine seara ma apuca bataiala de frica si emotii .. mai devreme am simtit ceva miscari suspecte pi jos .. bebe parca batea in colul meu .. simteam asa ca niste furnicaturi .. dar nici urma de contractii!

mai e asa de putin ...

40+ EVA MARIA
AMR .. CAND VA VREA BITZI SA IASA!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
Am ajuns la termen dar nu prea vreau sa ies



Ellenuta , incepand de maine seara incearca sa mananci usor dar consistent , de ex lactate , iaurturi , branzica de vaci , un gratar slab. Zic usor pt ca , la contractii ai si senzatie de voma si e neplacut rau daca ai mancat inainte cine stie ce porcarii si sa nu faci ca mine , sa umpli toata baia din sala de travaliu de pizza regurgitata. Si zic consistent , pt ca nu se stie cat tine travaliul si sa nu te lihnesti de tot.
Pupici si nastere usoara iti urez...mai stam putin cu galeria , de maine seara intram in actiune.

Gattasalvaje - mamica Sarei

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Ca veni vorba de Elevit...vreau sa le intreb pe proaspetele mamici daca mai iau si dupa nastere Elevit sau Materna ?
Eu am mai luat cateva zile , insa m-am oprit pt ca mananc ca sparta si mai am de dat jos vreo 6 kg.

Gattasalvaje - mamica Sarei

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Fetele , eu va zic noapte buna ...ma duc sa prind cateva ore de somnic inainte sa se trezeasca gazulica !

Gattasalvaje - mamica Sarei

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


cati am vorbit cu doctorul pentru inducere .. vom incerca asa si daca bebe se incapataneaza sa vina, vom face cezariana. deci trebuie sa papa ceva foarte usor, nu?

tinna deci bebe este bine! Doamne ajuta. cat despre lichid .. hmm .. daca era ceva, iti dai seama ca dr te avertiza. probabil c-o sa fii nevoita sa nasti mai devreme. cat despre papa .. cum am spus .. foarte usor .. n-am chef de problemute

gatta .. saru-mana ptr sfaturi. ma gandesc ca daca pap usor, n-o sa am ce sa vomit .. oricum, eu vomit ffffff greu .. in sarcina am patitt-o de 2 ori .. prima data cand am calcat intr-un caca de caine si mi s-a intins pe tot pantoful ..si candea ca la balamuc si a doua oara ptr ca am fost lacoma si am papat ffff mult si greu .. cu maioneza, sosuri si din astea ..scarbosenii gen kfc ..

camelia asa voi face .. voi papa ceva usor. am facut azi ciorba de fasole si fasole batuta ... adiooo .. nu mai pun gura pe astea ..

monica doc buna idee .. am si eu niste somochine prin frigider .. o sa le bag la bagaju' mic ..


zuzele si bebeii

PS> ma bag la csi .. poate mai intru mai incolo ..


40+ EVA MARIA
AMR .. CAND VA VREA BITZI SA IASA!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
Am ajuns la termen dar nu prea vreau sa ies

Mergi la inceput