*Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (118)*

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Fetelor am mai actualizat un pic prima pagina... Am trecut-o si pe mamicutza camiedi, am citit in cap. trecut ca a nascut ieri...
Pe ea nici nu am apucat inca sa o felicit, dar o fac acum!

Felicitari Camiedi, sa fii fericita si iubita langa fetita ta! Asteptam sa revii pe forum sa ne povestesti mai multe!

Tina 34+ cu si mami de Andrei (7 ani)

Bb2 e tot baietel!
Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/72157603366051910/" target="_blank">Poze cu iubirea mea Andrei

AMR 6 saptamani !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Noapte buna zuzici! Ma duc si eu la culcush, ca maine iar ma trezesc la 6 jumate, si am si ore de la 8 dimineata... Probabil n-o sa mai pot intra pana maine seara, ca maine iar am o zi f incarcata...
Va pup mult si aveti grija de voi!

Tina 34+ cu si mami de Andrei (7 ani)

Bb2 e tot baietel!
Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/72157603366051910/" target="_blank">Poze cu iubirea mea Andrei

AMR 6 saptamani !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Felicitari mamicilor Luiza si Camiedi! Sa fiti fericite alaturi de bebelushii vostri!

37 Tudor Gabriel
AMR 17 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Azi am fost la scoala cu masinuca...am zis ca e mai periculos sa alunec pe zapada. Am pus avaria si am mers incet. Seara a venit sotul meu si m-a luat (se lasase ceata si era destul de aglomerat). Mi-a venit cam greu sa tot urc si sa cobor scarile, sa car laptopul...ma mai duc doar la examen asa ca de maine sunt acasa!

37 Tudor Gabriel
AMR 15 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:


FELICITARI Camiedi si Louiza pentru printese! sa fie sanatoase, frumoase, norocoase, destepte si sa va umple viata de bucurii!

Louiza - se pare ca Yasmi e tot asa de dodoloatza cum era Ana mea cand s-a nascut...sa vezi ce bine e sa ai un copilas mai maricel...eu acum era sa fac depresie cand am vazut-o pe Suri asta mica dezbracata...parca n-as fi mama pentru a doua oara; deh am fost obisnuita cu copilas maricel, dar creste gaza mea vazand cu ochii :)

Btw - azi ne-a cazut buricul si am facut prima baie adevarata - moammmmmmmaaaaaaaaaaaa ce i-a mai placut, cred ca nici de masa nu i-ar fi pasat daca o lasam cu buca in balta cat mai mult

Cati - ,a bucur ca ai vesti bune de acasa La asa vesti sper ca ti-a revenit tonusul si cheful sa nasti

Ange - in mod clar COLICI! asa cum spunea si Lala. Eu de azi am inceput sa-i dau Debridat si parca a fost mai bine.

Va pup, merg la somn, ca imediat se trezeste printesa sa manance :)


Natalia - de 2 ori mamica Stefania-Irina 26.12.2007 si Ana iubita 04.02.2005
Poze: http://www.flickr.com/photos/10220847@N05/
Acolo unde domneste iubirea, si imposibilul poate fi atins! (proverb indian)
http://www.youtube.com/watch?v=0R-FPIHNFJw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


noapte buna, zuze huhureze!

ma bag si eu la patut .. nu la somn ca asta cred ca va veni greu. nu de alta dar maine e ziua cea mare (avand in vedere ca e 00:42 deci e joi deja!) iar azi am multeee de facut ..

as vrea si o tura in carrefour dar sa vedem cum fac ..mi s-a pus pata pe niste pantaloni de casa fff comozi. mi-am luat unii negri si acum vreau si rosii!!



40+ EVA MARIA
AMR .. CAND VA VREA BITZI SA IASA!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
Am ajuns la termen dar nu prea vreau sa ies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


sper sa mearga maine netu bine!! acum vad ca zbarnaie ..



NOAPTE BUNAAAA

40+ EVA MARIA
AMR .. CAND VA VREA BITZI SA IASA!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
Am ajuns la termen dar nu prea vreau sa ies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Bun gasit zuzici si mamici.
Stiu ca toata lumea s-a bagat in patut la nani de-acum, dar... am zis sa las si eu un mesaj,doua.

First of all:

MIRI drag.... FELICITARI pentru SACHA cel frumos.Refacere rapida iti doresc, laptic de-ajuns si ,sa fiti cu totii sanatosi.
Te asteptam cat mai curand cu vesti si povesti.

CAMIEDI si draga LOIUZA....FELICITARI si voua, pentru ingerashii adusi pe lume. Sa fie sanatosi, mancaciosi si frumosi....sa se faca mari si sa va umple vietile de bucurii.
Iar voua va doresc refaceri cat mai rapide si laptic pe saturate.

Creztulina ce-ai facut cu mesajul ala, ieri??? Ne-ai facut pe toate sa scapam cate-o lacrima, asa... pe-ascuns...si sa mergem inapoi in timp ,sa meditam asupra sarcinilor, asupra acestor 8-9 luni minunate. Pupici dulcici.
Cati ma bucur din toata inima ca operatia a fost o reusita, iar tati tau se reface usor, usor. De-acum... scumpa mea, iti poti indrepta gandurile spre minunea din burtica, spre nastere, spre faptul ca... vei da viata unui scump ingerash, care-ti va umple viata de fericire. Te pupic si te-mbratisez cu drag.
Ellenuta, Irinouka,Breaz ,Doculetz si cine mai e aproape de termen.... va doresc fetelor nasteri cat mai usoare si bebei sanatosi. Asteptam mesajele voastre, sa punem majoretele la munca.

Pupici dulcici si-mbratisari stranse stranse pentru fiecare.

www.genjerdan.com/private/Baby/" target="_blank">poze
bebe de Honey 34+
Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Sa va spun si despre noi.
Ieri nu m-am simtit bine...de fapt am fost mai mult zombi decat o persoana normala. Asta datorita faptului ca peste noapte n-am dormit, dimineata la 5:30 cand sotul s-a trezit, eu eram pe internet jucand whist si..in paralel citind forumul. S-a supi sotul rau pe mine, mai ales ca... la 10 trebuia sa fiu pe pozitii in asteptarea masutei de TV si a oglinzii de la mobila de dormitor.

Intre timp, <prietena> din Germania,cea care a nascut in Octombrie si de care va spuneam atunci... a intrat pe messenger si am inceput sa vorbim. Va spusesem la un moment dat,...ca mi-am facut BabyRegistry pe BabiesRus..... pentru grandma and auntie.....despre care stia si...prietena respectiva. Asa ca... inca o data, mi-a cerut linkul... pe care i l-am dat.
La nici doua minute, fetelor..a venit sa ma critice.Ca aproape tot din ce mi-am ales acolo..n-am nevoie, si ca... arunc cu banii pe fereastra. Ca...la ce imi trebuie mie.. "monitor de inima"...desi... era de fapt vorba de monitor pentru masurarea umiditatii in camera lui bebe (health monitor).
La ce imi trebuie mie... pompa de muls? Ce cu mana nu ma pot mulge?
Ca sunt prea sensibila si ca nu stie cum am razbit in viata pana la varsta asta... si ca trebuie sa ma schimb, caci de-acum incep responsabilitatile. Cum cred eu ca voi fi o mama buna, daca sunt asa de sensibiloasa?Fetelor...aproape ca am busit in plans...desi la inceput m-am enervat.... de frustrare, de faptul ca... desi puteam sa-i zic vreo doua... am zis sa fiu o fata cu obraz.
Pana la urma, e vorba de banii mei, de viata mea, de familia mea.
Responsabilitai am avut de cand am implinit varsta de 6 ani... am crescut doi frati.... am fost cu cheia de gat de la 6 ani. Si multe, multe altele... pe care nu multa lume le stie.
Sotul s-a suparat rau de tot... si mi-a interzis sa mai vorbesc cu ea.
Si toate astea, se intamplau dimineata la 5:30-6.... dupa o noapte nedormita din partea mea.
Asa ca, ieri am fost tare...down.

Acum mi-am mai revenit si... cu incredere in Dumnezeu, sper ca vom reusi in tot ce ne propunem.

Pupici.

www.genjerdan.com/private/Baby/" target="_blank">poze
bebe de Honey 34+
Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Eu nu gasesc pozele cu aia mica de Louiza...

Honey, imi pare rau sa aud ca ai trecut prin asa ceva Stiu cum e... Asa eram eu cu sora-mea asta vara, ma ataca din orice si ma facea sa ma simt o proasta si parca din ce ii spuneam mai mult sa inceteze, imi facea si mai mult rau. Adica arunca anumite vorbe grele, care in mod normal nu m-ar fi afectat dar in starea in care eram.... Asa suntem noi acum, mai sensibile si luam totul ca pe un afront.
Eu sa fiu in locul tau i-as spune "prietenei" sa ma pupe-n ...
Ce, aia-i prietena?! In fine, ii dau dreptate sotului tau, cu astfel de oameni nici nu merita sa stai de vorba! Si cheer up, gandeste-te ca instinctul tau e mai "eficient" ca ratiunea ei si daca inima iti spune sa-ti iei pompa, ia-ti! Sau health monitor...

38+

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/" target="_blank">Pozici

AMR 12 ZILE!!!

Mergi la inceput