*Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (118)*

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Uitasem sa schimb AMR-ul... Se pusin mai eeee!!!

38+

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/" target="_blank">Pozici

AMR 11 ZILE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Ioooiii ...honey, si o mai poti numi/considera prietena?! Cand ai zis de registru, primul gand mi-a fost ca ti-a facut o surpriza frumoasa si ti-a comandat ceva de pe listuta insa, maaare mi-a fost dezamagirea....
Sunt de acord cu sotul tau.Este bine sa stea departe de tine.Cat despre pretentiile de cumparare personal, te felicit!BARVO tie. BB merita sa aive tot ce este mai bun iar tu ca mamica,meriti sa ai orice din lucrurile care iti pot veni in ajutor.In ziua de astazi cuvantul prieten atarna tot mai greu...

Angeli' - iti doresc multa putere,rabdare si tot ce mai ai nevoie sa poti trece cu bine peste acest timp greu cu micutul.
Sa vede-ti ce metoda am descoperit eu.
Am avut ceva dureri de spate si in timp ce alaptam (intinsa in pat ca altfel nu puteam chiar atunci) l-am rugat pe sot sa-mi aduca o sticla de apa fierbine sa-mi puna la spate in speranta ca m-o mai lasa putin.Intradevar, mi-a prins tare bine iar cand s-a mai racit putin, m-am gandit sa-i pun sticla calduta si lui BB la spate.Ei bine i-a placut atat de mult incat, i-am tras impreuna un somnic de zile mari.
Eu m-am trezit intre timp super odihnita iar el doarme in continuare neintors.
Din cand in cand i-am mai mutat sticla la burtica si se pare ca adora sa doarma asa.Incercati si voi poate merge - mai stii!!! .


POZE - David Jonathan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anandrei spune:

Neatza fetele! Iar n-am somn. Ce sa fac?

Azi este ultima zi cu burtica si merita sa imi inchei odiseea celor 40 de saptamani (care, by the way, se implinesc chiar vineri!) asa cum se cuvine. Nu pot sa cred ca se termina. Nu am nostalgia burticii cum a avut-o miri_mik, probabil pt ca sunt la primul bebe si dorinta de a-l tine in brate e mai mare, dar imi este tare draga pt ca stiu ca l-a adapostit pe Iepurica si l-a protejat, si stiu ca imi va fi dor de ea.

Au fost 9 luni tare frumoase (fac bilantul ): cu emotii, cu asteptari, cu schimbari foarte multe, de pe multe parti. Iepurica e binecuvantarea mea, ca femeie si a noastra ca si cuplu. Simt intr-adevar ca Dumnezeu ne-a binecuvantat. Am avut o sarcina f frumoasa, fara probleme, acum pe ultima suta de metri am bombanit eu cate ceva, dar e normal. Abia in luna a 9-a am simtit si eu ca sunt gravida!

Se incheie o perioada si vine una noua in vietile noastre si pun pariu ca o sa fie la fel: cu emotii, cu intrebari, cu temeri, cu bucurii. Nu mi-e frica de nastere si de recuperare, au mama si Andrei destui morcovi, mi-e frica de ce o sa fie dupa ce apare Iepurica. Dar cred ca e doar teama de necunoscut. Stiu si simt ca o sa fiu cea mai buna mama pt copilul meu, asa cum suntem sau o sa fim toate! Va pup cu mare drag si va multumesc ca ati fost alaturi de noi; va simt pe toate ca pe niste prietene adevarate care ne-au fost alaturi si cu sfaturi ,si cu vorbe bune, si cu shlapi cand a fost cazul. Va trimit un mare si va imbratisez pe toate, ca niste surori ce-mi sunteti ! Sa dea Dumnezeu sa ne vedem toate cu bine la scutece!

Ana-Maria 39+ cu David si tati Andrei

AMR O ZI!

Hainele lui Iepurica
Poze cu mine gravidutz
Poze cununie si nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Buna dimineata Ana!!
Cred ca noi doua avem acelasi bioritm.... Nici eu nu mai pot dormi dar ma bucur ca am reusit sa dorm de la 22.30 pana acum...
De ce spui ca este ultima zi cu burtica? Vineri faci cezariana sauinduci nastrea ??

Laura 36+ Eleni si mami de Dimitrakis 25.04.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Ah, cred ca sunt singurica pe aici....
Somn usor tuturor !


Laura 36+ Eleni si mami de Dimitrakis 25.04.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matgravidut spune:

Irinouka, sunt bine... multumesc de grija. Mi-a mai trecut... acu' ce sa fac, doar nu o sa-mi bag capul in nisip ca strutul. Trebuie sa fiu viteaza. S-apoi cum sa nu fiu cand sunteti toate asa de dragute si ma incurajati.

Cati, tu cum mai esti? Cum se simte tatal tau?

Monica-Matz 37 si Andreea Bianca

AMR 3 SAPTAMANI
http://picasaweb.google.com/M.Creanga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matgravidut spune:

quote:
Originally posted by creata2008



Matzisor, mie imi place foarte mult albumul...
De asemenea, imi place si cel facut de Monica-Doc, la fel de mult...Nu stiu cum o sa facem..pentru ca sunt stiluri diferite si frumoase amandoua..pe bune..eu nu-s in stare sa aleg...
Pana la urma va trebui sa ramana unul...zic eu...Cred ca o sa deschidem un poll pe contul zuzelor sa votam


[/quote]

Creatule, eu am in calculator si o prezentare PowerPoint pe care o voi pune pe contul comun atunci cand albumul va fi complet. Iar slide-urile stau la baza pozelor... deci exact la fel.


Monica-Matz 37 si Andreea Bianca

AMR 3 SAPTAMANI
http://picasaweb.google.com/M.Creanga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

fetelor.... Mitsu,Gina.
Ma gandeam ca sunt eu mai sarita si ca de vina sunt hormonii.. de-aceea as fi reactionat asa. Dar...se pare ca...nu. Adica ma gandesc ...asa, dupa mintea mea...ca orice-ar fi, nu critici alegerea cuiva, mai ales ca e asa o bucurie pentru noi toate sa luam ce-i mai frumos si mai bun pentru bebeii nostri.

Ma mai gandesc ca, poate in... mintea <prietenei>,ea crede ca-mi da... sfaturi bune, dar...zic si eu ca... se pot da intr-o maniera cat de cat ok, incat sa nu jignesti sau sa atingi sentimentele cuiva.

Nah... sunt si eu zuza si ... ma plang si eu.
Va pup pe toate dulce dulce.Ce m-as face eu fara voi????

www.genjerdan.com/private/Baby/" target="_blank">poze
bebe de Honey 34+
Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

neata zuzici, ce mai facti voi, eu sunt mai bine dar tot cu calmante din 2 in 2 ore, tensiunea nu a mai crescut si doctora a zis ca pe la 12 incercam sa facem pasi, nu vrea mai devreme ca am avut robleme cu tensiunea

Louiza mamica de Yasmin - Elena
mai avem putin

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze graviduta, nunta, luna de miere, Sighisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



neata zuzici,

honey, maine este ziua cea mare .. noi am depasit deja termenul si dr nu ne mai lasa. va rog sa pregatiti galeria!!! . hmm .. cat despre "prietena" ta, vorba ginei, eu credeam ca-ti face o surpriza si iti comanda ceva din lista nu ca face inspectie ca apoi sa te critice!! nu te mai lua dupa ea, fa si cumpara ceea ce crezi tu ca e mai bine ptr bebe!! fata

louiza .. ce face grasuna?? ai pus pozuci pe undeva? caci eu nu le-am vazut ..

ana-maria si la mine e ultima zi cu burtika .. parca nu-mi vine sa cred ca maine imi voi tine bitzilina in brate! parca mai ieri alaltaieri vedeam doua liniute si un bob de cafea .. si acum e ditamai bebeloiu!

mitsuleee te apropii cu pasi repezi!!!!



40+ EVA MARIA
AMR .. CAND VA VREA BITZI SA IASA!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
Am ajuns la termen dar nu prea vreau sa ies

Mergi la inceput