*Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (118)*

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Super ca te simti mai bine, Louiza.Si..super ca poti folosi laptopul in Spital. Asa mai zic si eu..
Ce face printesica Yasmin????
Asteptam pozici.
Pupicei.

www.genjerdan.com/private/Baby/" target="_blank">poze
bebe de Honey 34+
Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Fetelor eu sunt acum la facultate, dar sunt in pauza. Am intrat repede sa va dau vesti despre LaLa_20 si despre Bibi a ei. I-am trimis un mesaj si am intrebat-o ce mai fac, daca sunt bine, si mi-a raspuns cu mesajul asta, il transcriu aici:


"Sorry k am uitat sa ma mai dau vesti. De o saptamana si jumate sunt si eu internata cu ea, de ieri papam numai la biberon si ink suntem la oxigen. In mare dak scapam de oxigen e bine. Pupam toate zuzicile."


Cred ca vestile sunt bune, Bibi nu mai mananca prin sonda gastrica, si macar acum sta cu mamica ei... Sa dea DD sa fie totul bine!


Tina 34+ cu si mami de Andrei (7 ani)

Bb2 e tot baietel!
Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/72157603366051910/" target="_blank">Poze cu iubirea mea Andrei

AMR 6 saptamani !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Eu va pup acum, trebuie sa plec, incerc sa mai intru mai tarziu.

Louiza , asteptam pozicile cu bebelina ta!

Tina 34+ cu si mami de Andrei (7 ani)

Bb2 e tot baietel!
Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/72157603366051910/" target="_blank">Poze cu iubirea mea Andrei

AMR 6 saptamani !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


lala 20, va tin pumnii stransi tie si mai ales lui bibi!! Doamne ajuta sa fie totul bine si sa scapati cat mai repede de la oxigen!!

fetele

40+ EVA MARIA
AMR .. CAND VA VREA BITZI SA IASA!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
Am ajuns la termen dar nu prea vreau sa ies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



off .. ce matinala am fost azi .. m-am trezit pe la 7 .. daca as mai fi putut sa dorm ce bine era ..

si acum n-am ce face ..ca somn nu am nici o iota!!

40+ EVA MARIA
AMR .. CAND VA VREA BITZI SA IASA!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
Am ajuns la termen dar nu prea vreau sa ies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CameliaH spune:

Ellenuta tinem pumnii stransi azi si asteptam vesi bune si superbune de la tine. Pupam.
Louiza daca te simti in stare da-te cat poti de repede jos din pat si mergi ca asa refacerea e mai rapida. Cu cat stai mai mult cu atat nu iti mai vine sa te dai jos si e din ce in ce mai greu. Acuma vezi tu sa ai grija cu tensiunea. Ce-mi place ai lapotp acolo. Am tot citit de nasterea la Medlife si bag seama ca e super. Daca era si dr meu acolo ma duceam si eu.

Io m-am trezit am dus fetele la gradi si ma apuc de lucru. Eu am job de teren in mod normal dar de prin luna a 5 am ramas acasa si am facut o intelgere cu sefii mari sa lucrez de acasa 4 ore pe zi. Si sunt foarte incantata de asta.
A si azi dimineata pe 5 am avut primele 2 contractii pe sarcina asta. Nedureroase si ma luase si o foame dar mi-a fost lene sa ma scol asa ca ama mai stat un pic si am adormit la loc.

Gata ma apuc de lucru. Intru mai tarziu.


33+ si fetele Maria si Ioana 6 ani
Toate bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



camelia asteptam - eu si bitzi - galeria pentru maine!! dar nu ma luati prea devreme ca ma emotionez .. si asa sunt cam cu morcovu' ..



40+ EVA MARIA
AMR .. CAND VA VREA BITZI SA IASA!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
Am ajuns la termen dar nu prea vreau sa ies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

eu sunt inca la reanimare, deabea dupa 2 ma lasa sa ma ridic cu cintrolul tensiunii si apoi incercam sa mergem,

o asistenta ncare a fost sus sa duca o mamica mi=a zis ca e frumoasa bucalalta si ca dorme, abea astept sa o vad

Louiza mamica de Yasmin - Elena
mai avem putin

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze graviduta, nunta, luna de miere, Sighisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beinazutza spune:

buna dimineata,zuzele mele dragi!
da, ieri chiar am avut o surpriza... am cunoscut o zuzica...CREATA,dar sincer? o asteptam pt ca stiam ca trebuia sa vina .Chiar mi-a placut,situatia.eu imi doream ca ea sa intre prima la doamna doctor pt ca nu stiam daca ramane sau pleaca.Asa ca am si aflat! uraaaaaaaaa ne vedem si miercurea viitoare.
OFFFFFFFF ,am uitat felicitari mamicilor care isi tin deja bebicii in brate ,sa se bucure de ei si sa aiba o viata frumoasa impreuna.
Pt. Creata- acum e randul meu sa vin cu bagajul facut.mi-a spus sa fiu pregatita ca nu se stie cu toate ca ,colul este inchis si sus.
ma bucur asa tare ca te-am cunoscut!
Si fetelor asa cum v-a spus si creata ,dimineata mai intru printre picaturi sa mai citesc ce ati mai scris ,dar dupa amiaza nu am nici o sansa vine fimiu de la scoala si nu mai pup!
va tuc pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabbritza spune:

eu normal as avea 35 sapt si 5 yile dar bebita are doar 33 saptamani.si are 2,200 grame.
nu credeti ca e cam micuta?


Mergi la inceput