*Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (118)*

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Fetelor iar am reusit sa mai intru sa mai citesc un pic aici pe forum :)

Gabritza, mi-am amintit ca mai demult te intrebai cum de ai ajuns sa fii iar moderata, desi scrisesei multe mesaje... Cred ca am deslusit misterul... Inainte te logai cu numele gabrittza (cu 2 de t), iar acum ti-ai schimbat userul... Te loghezi cu numele gabbritza (cu 2 de b)... Incearca sa revii la numele initial...
Mi-am dat seama de asta pt ca eu mai intru uneori pe contul zuzelor sa ma ocup de prima pagina, si am vazut ca acolo esti trecuta cu numele gabrittza...

Tina 34+ cu si mami de Andrei (7 ani)

Bb2 e tot baietel!
Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/72157603366051910/" target="_blank">Poze cu iubirea mea Andrei

AMR 6 saptamani !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabbritza spune:

ia sa incerc
intentionat nu am schimbat nimic
poate din gresala.oricum era ceva foarte ciudat,nu?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Buna dimineata si bine v-am regasit.Nu am citit nimic de capitole intregi, avem probleme destul de serioase si nu le dam de capat. Pana una -alta am nevoie de ajutorul vostru !!!!!
Spuneti-mi si mie ce fel de lapte ( formula) sa-i dau fetitei, pt. ca trebuie sa intrerup alaptatul la san.
Cand ne mai linistim, si ne rezolvam problemele , am sa intru sa va povestesc mai multe.
Felicitari fetelor care au nescut intre timp. Sa aveti numai bebei sanatosi, si voi sa fiti la fel.

www.flickr.com/photos/10675576@N07/sets/" target="_blank">Noi 2 singurei


bb PATRICIA ALEXIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

da mai asa e ?
dar cum oi fi schimbat userul?
ma depaseste situatia!
am uitat sa va yic ce am patit ieri la dr!
in timp ce imi facea ecografia a inceput sa mi se faca rau.
din ce in ce mai rau.si i-am spus ca nu ma simt prea bine.a yis ca din cauya ca stau pe spate cu capul la nivelul corpului.in timp ce primeam explicatii mi s-a facut si mai rau motiv pt care a intrerupt eco si m+a ridicat pe marginea patului si mi-a luat tensiunea...10/5.
si uite cum a ramas gabi neinformata pt ca aveam o gramada de intrebari sa ii pun si nu am mai apucat!nu pot sa yic ca nu s-a ocupat de mine pana am fost in stare sa plec dar efectiv nu mi+a mai trebuit nimic decat sa ma vad acasa in patul meu!
pe voi v-a pus la monitor?ala care inregistreaya bataile inimioarei lui bebe si contractiile voastre?

gabrittza 27sapt+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CameliaH spune:

quote:
Originally posted by irlandeza

Buna dimineata si bine v-am regasit.Nu am citit nimic de capitole intregi, avem probleme destul de serioase si nu le dam de capat. Pana una -alta am nevoie de ajutorul vostru !!!!!
Spuneti-mi si mie ce fel de lapte ( formula) sa-i dau fetitei, pt. ca trebuie sa intrerup alaptatul la san.
Cand ne mai linistim, si ne rezolvam problemele , am sa intru sa va povestesc mai multe.
Felicitari fetelor care au nescut intre timp. Sa aveti numai bebei sanatosi, si voi sa fiti la fel.

www.flickr.com/photos/10675576@N07/sets/" target="_blank">Noi 2 singurei

40+ bb PATRICIA ALEXIA

AMR 0 zile ?!?! O FI AZI ZIUA CEA MARE ?





Imi pare rau sa aud ca aveti probleme. Lapte Nan gasesti acolo?
Poate iti zic fetele de afara alte marci, io nu stiu ce se gaseste acolo. Va doresc sanatate si putere sa rezolvati problemele si te asteptam cu vesti.

33+ si fetele Maria si Ioana 6 ani
Toate bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen e spune:

Noi aseara am facut o eco de trim III si a iesit ca bb are o intarziere de crestere de 2 sapt, ar trebui sa fie de 37 de sapt si arata de 35 de sapt, iar de crescut nu va mai creste cu siguranta . Iar maine fac cezariana, pt ca nu mai are rost sa stea bb degeaba, sunt atat de speriata, chiar nu stiu la ce sa ma astept, sper ca bb sa fie sanatos chiar daca e mai micut.
Sa ne tineti pumnii sa fie bb sanatos!
Offff vad ca si alte fete se vaita de intarzierea de crestere, voua vi sa spus de la ce este intarzierea asta?????? care ar fi cauza?????????
Acum merg sa fac bagajul pt ca nici nu il am terminat si nici tragere de inima nu am sa il fac.

louiza iti doresc sa te ridici cat mai repede din pat si sa mergi sa iti vezi printesa.

lala 20 - bafta multa bebelinei tale , sa creasca mai repde si sa vina cu mami acasa.


cum creste
Carmen 37 + David Alexandru AMR 13 ZILE !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Buna dimineata fetelor!
Multumim pentru primire (Laura, Angi, Irinouka, CameliaH)
Azi am intrat un picut mai tirziu. Am fost la monitorizare...sintem marisori, avem deja 3 kg, inimioara bate bine, totul e ok. Dr. a parut foarte relaxat. M-a chemat numai peste doua saptamini la control. Asta daca nu ne face Stefan vreo surpriza si vrea sa iasa mai repede. oare e ok ca nu ma vede in fiecare saptamina? Nu asa ar fi trebuit acum, in ultima luna?

Bine ca inca nu am morcovel.....


Anca 36+ cu Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



carmen_e iti tinem pumnii sa fie totul bine cu tin cu cu bebe! Doamne ajuta!

irlandeza imi pare rau sa aud ca aveti probleme! sora mea este foarte multumita de laptele NAN daca il gasesti pe acolo!!

louiza abia asteptam pozuci cu bucalata!

40+ EVA MARIA
AMR .. CAND VA VREA BITZI SA IASA!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
Am ajuns la termen dar nu prea vreau sa ies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmilia spune:

Neata la toate fetele,felicitari proaspetelor mamici si bun venit clopoteilor nou-veniti!
Am fost alaltaieri la dr si nu prea mi-a placut.Nici netul nu mi-a mers,asa ca ieri am plans singura de nervi!Iar azi noapte aveam tensiunea 15 cu 10 si se invartea casa cu mine...
De unde in sapt.32 dr.Iosup isi facea griji ca abia se mai tine colul meu si sigur nu apuc termenul,in sapt.40 colul meu e bine mersi si bebe n-are chef sa ma vada prea curand!Colul e moale,ce-i drept,dar inchis,contractii ioc,durerea inghinala care m-a trezit din somn acum 2 nopti n-are nicio legatura cu iesirea lui bebe.Mi s-a recomandat activitate,de tot felul,pastile de calciu,poate apar contractii...Si ma vad cu dr.peste 10 zile,la sf.sapt.41,sa vedem ce facem...Nu e cam tarziu oare?Desi vad ca mai sunt fete care sunt in aceeasi situatie.
Mi se intampla totusi ceva,dupa control am sangerat nitel,dr.ma avertizase,iar de ieri am un fel de scurgere vascoasa,deschisa la culoare.O fi dopul ala gelatinos de care vorbeati voi?Asta inseamna ca se apropie momentul?!?
Va pup si tin pumnii fetelor care se pregatesc de momentul cel mare!

Carmilia 39s5z , Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


carmilia teoretic esti la termen pana la 42 de saptamani. adik exact cand te-a chemat doctorul. el stie bine ce a vazut acolo, daca bb are lichid suficient, daca placenta e ok .. poate de asta te-a chemat abia atunci .. caci sunt ff multe sanse sa vina bebe singur .. cate despre sangerare .. ar fi bine sa-l intrebi de la ce!! iar dopul gelatinios este ca un jeleu - putin mai moale- rozaliu cu firisoare de sange!

eu maine fac 41 saptamani insa dr a spus ca daca nu iese bb singur, facem provocare .. caci nu vrea sa-l lase mai mult!

e drept ca nicio zuza nu a stat pana la sapt 42, implinita .. dar probabil ca dr tau stie ce spune!

40+ EVA MARIA
AMR .. CAND VA VREA BITZI SA IASA!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
Am ajuns la termen dar nu prea vreau sa ies

Mergi la inceput