*Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (118)*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zuzele2008 spune:

uf, tare as mai vrea sa stau dar nu ma mai lasa spatele, m-a lovit brusc. da' nu in zona lombara, ci in zona superioara. cer un masaj si ma bag pe canapea. va pup, sa aveti o seara cat mai placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

vroiam sa scriu multe, evident le-am pierdut sirul!

asa, din amintiri:

Louiza, sa-ti traiasca bubulina!! de o frumusete rapitoare!!
Camiedi, daca o sa fie si cuminte, si frumoasa, ce mai, e reusita!!

felicia, mi-am adus aminte ca te-ai sperit ca bebe e agitat si ai multe contractii. si eu la fel! da' degeaba
ma rog, mai e timp!

IrinaL, te descurci in franceza? am o carte din care ti-as putea fotografia paginile in care povesteste de prezentatie posterioara si ce poti face. eventual pun pe contul comun. numai sa nu va fie straina limba lui voltaire (fetele cu intrebari similare)

eu deja l-am pus pe tati sa-i vorbeasca si sa-l momeasca. altfel, planul e ca sor-sa impinge cu cotul de sus si eu il trag de cap pe jos. sa vedem care are mai mult succes.

irinouka, daca tot te faci zuza-sefa, fa-i figura si lui Camiedi, chiar daca o sa avem inca mai multe xx-uri! oricum, salutam fata pentru pasul inainte! si vezi ca Nour a trimis PM pe id-ul de zuze, numai ca DPN nu se prea pupa cu UM, si am rugat-o eu sa zica care e ala bun si confirmat. oricum, mesajul trimis de ea cu datele inca e acolo.

ellenuta, maine mamanci ce vrei tu, doar pe seara mai usor, si de dimineata si mai usor. (ce lamuritoare sunt, ptiu sa nu ma deochi). eu daca ajung la decalnsare am deja curmale uscate cumparate, sunt dulci, dau energie si nu ocupa loc mult! daca e sa se lase cu cezariana indicatia e fara papa. da pt. un travaliu trebuie energie, totusi!!

cati, ne bucuram de vesti bune pentru tine din tara. cat despre copil, o luam dupa cum vine.

monica-matz, pune si tu un link pe prima pagina, unde sunt alea puse de mine. de altfel si eu trebuie sa mai lucrez la alea, o sa le iau maine la puricat, mi-au mai venit idei artistice!!

va
Monica 40s3z, in negocieri cu Serban

Life's a beach
pisoi in lucru
www.flickr.com/photos/monicu/sets/" target="_blank"> poze de tot felu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CameliaH spune:

quote:
Originally posted by zuzele2008

nour, camelia, sunteti pe listuta, sper ca nu am facut greseli. pupam.

cati, ce bine c-ai venit cu vesti bune!



multumesc, anunt cand stabilim operatia

33+ si fetele Maria si Ioana 6 ani
Toate bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Si pe mine ma omoara o durere de spate acum (undeva pe sus)...
Din cauza asta nu mai stau nici eu prea mult din pacate, ca tb neaparat sa ma intind in pat, numai asa imi trece... Am mers mult azi, am avut si ore la facultate, am stat o carutza in picioare, de-aia cred ca ma doare acum asa spatele... Iar maine iar am ore de la 8 dimineata...
Totusi mai stau un pic sa mai citesc cate ceva din urma...

Tina 34+ cu si mami de Andrei (7 ani)

Bb2 e tot baietel!
Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/72157603366051910/" target="_blank">Poze cu iubirea mea Andrei

AMR 6 saptamani !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Bine ai venit bebe Yasmin dodoloatza ! Sa cresti mare , sanatoasa , desteapta si frumoasa foc !
Louiza - refacere rapida si sa pui poze cat mai repede !


Gattasalvaje - mamica Sarei

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

zeririlouiza - Felicitari pentru micutza nazdravana!Te asteptam cu povestea nasterii!
Noi tocmai ne-am reintors de la doctor cu Davidut iar vestile sunt, super bune.
Creste frumos(are 4.270g) si totul este bine!


POZE - David Jonathan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nour spune:

Multumesc mult

Burticutzelor, eu tot citesc ca aveti insomnii si nu puteti dormi noapte de noapte... eu cred ca am furat somnul la toate. De exemplu aseara am dormit de la 11 pana dimineata la 10 cand m-am trezit fortat. Ma trezesc sa merg la toaleta in timpul somnului si merg doar cu un ochi semideschis si mai sa adorm si pe wc. Inainte nu dormeam asa... acum ma simt extrem de obosita. Am zile cand mai prind si un pui de somn la pranz...
Io cred ca l-am furat pe Mos Ene doar pt mine . O fi normal atata somn?!?!

Am fost si noi acum 2 zile la control, la echo a iesit bebika la 37 de saptamani cu 2900 de gr. Acum ma intreb.. cat de eficiente sunt calculele lor... chiar va iesi la fel la greutate precum zic?

37s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

M-am incumetat si i-am facut baie singura in seara asta, inainte de masa si mi-a urlat cat l-au tinut plamanii si pe urma a mancat printre oftaturi de imi venea sa mor cu el in brate. Data trecuta i-am facut baie dupa masa si a stat ca un pui, nici nu a cracnit! So, nu mai fac prostia, ii dau sa pape si pe urma baita.

Nu stiu ce sa ma fac cu el, nu imi doarme mai mult de 20 de min maxim o jum de ora si se trezeste si vrea sa manance. Azi e a doua zi cand face asa. Oare de ce? Sunt colici, nu-i mai ajunge cat ii dau la san? La voi cum suge, ii opriti voi din supt sau se opresc singuri? Al meu dc nu il opresc eu ar suge intr-una, foarte rar scuipa tzatzica.

Tinna, felicitari pt vestile bune de la eco si pt faptul ca bb s-a intors cu capul in jos!

Ellenuta, eu am mancat normal pana la 3 dupa amiaza pe urma numai lichide si la 1 mi-am pus un supozitor cu glicerina. Nu si-a pus nimeni problema de clisma. Tinem pumnii!



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...,
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Ellenuta, deci sa-nteleg ca vineri e ziua cea mare pana la urma! Iti tin pumnii si ma gandesc la tine!
Maine incearca sa mananci cat mai usor, desi daca e sa-ti povestesc cum a fost la mine la prima nastere... Apoi eu am mancat pe rupte de Revelion, ca habar n-aveam ca o sa nasc pe 1 ianuarie dimineata , si vreau sa zic ca nici clisma nu mi-au facut... Nici nu stiam ca se face asa ceva... poate doar in caz de cezariana...
Totusi dupa ce mi-au pus atunci in timpul travaliului o perfuzie (care ajuta dilatarea), primul lucru pe care l-am facut a fost sa vomit (putzin)... dupa aia m-am linistit, si nu mi-a mai venit sa vomit din nou...


Tina 34+ cu si mami de Andrei (7 ani)

Bb2 e tot baietel!
Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/72157603366051910/" target="_blank">Poze cu iubirea mea Andrei

AMR 6 saptamani !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nour spune:

Datele complete pt listutza... scuzati ca va bat pe toate la cap...

Nour - Royale Hayat Hospital Kuwait, dr. Majda Al Yatama
DN 06.04.1984, DPN 29.01.2008

37s+

Mergi la inceput