*Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (118)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Seara buna zuzele !

Bine ai venit clopotzica de Camiedi ! Sa cresti mare , sanatoasa si frumoasa si s-o bucuri pe mami in fiecare zi !

Gattasalvaje - mamica Sarei

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nour spune:

quote:
Originally posted by zuzele2008

nour, din datele tale am dosr DPN-ul, 29.01.2008
da-mi si data nasterii si pe cea a ultimei menstruatii, te rog.




data nasterii: 06.04.1984
Cat despre data ultimei menstruatii nici nu imi mai aduc aminte pentru ca eu sunt una din cele care aveau ciclu o data la 2 luni, cand isi aducea aminte :uratul ca trebuie sa ma viziteze si pe mine... parca imi aduc aminte ca ovulasem in a 28-a zi dupa ciclu.. dar nu mai stiu exact. Data conceptiei stabilita dupa echografie a fost 10 mai... deci U.M-ul meu nu e deloc ceva clar

37s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Fetelor semnez si eu condicuta aici, ca azi am lipsit... am avut o zi plina plina, abia acum am reuit sa ma asez la computer...

Felicitari Louiza pentru bubulina ta si refacere f f rapida! De-abia asteptam pozele!!!



Tina 34+ cu si mami de Andrei (7 ani)

Bb2 e tot baietel!
Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/72157603366051910/" target="_blank">Poze cu iubirea mea Andrei

AMR 6 saptamani !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati_magureanu spune:

Ce faci, Tina? Ai fost azi la doctor? Ce ti-a spus? Banuiesc ca este totul ok!
Cum te mai simti? Te mai doare?

(40+)&Matei
AMR ...cine stie?
http://ticker.7910.org/as1cCnF07fD0700MzEyYnwxMjZ6fE1haSBhdmVt.gif
http://www.dropshots.com/CatiM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

quote:
Originally posted by nemary

intram si noi putin sa va salutam, am fost ieri la eco, se pare ca bb are capul dezvolatat doar pt.sapt.35(e cu 2 sapt.mai mic) si vom repeta sambata ecografia, sa vedem exact. sper sa nu fie nimic grav, mai ales ca pana acum erau dezvolatate toate cele bine, pt.sapatamanile in care eram.
apoi am fost si la ginecolog, ne-a controlat pe masa, se pare ca s-a deschis colul, dar bb este cam sus pt. contractiile pe care le am(neregulate e drept, dar le simt direct in vagin, ca pe niste sageti) si din aceasta cauza s-ar putea sa facem cezariana. nu este tocmai ce mi-am dorit eu, dar daca este mai bine pt.noi, o facem si pe asta. oricum doctora m-a incurajat, a spus ca traiam in sec.21 si nu are rost sa ne chinuim intr-un travaliu lung.
cam atat, marti mergem iar la control.
acum merg la capitolele din urma sa vedem cine a mai nascut. va pupam du drag



Mari 37+ bebe

odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.




Mary , eu nu inteleg de ce sa faci cezariana ...bebelusa mai are timp sa coboare . Sara era sus cand mi s-a rupt apa si a coborat in ultima jumatate de ora de travaliu. Nu cred ca asta este un motiv de cezariana.
Iti urez bafta la eco , se poate ca retardul de crestere sa fie dat de o eroare de masurare.

Gattasalvaje - mamica Sarei

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Fetelor am ajuns si eu in seara asta la ginecolog, sa-mi faca echo dupa cazatura aia tampita de luni... Bebe e f bine, s-a intors cu caputzul in jos deja (asta era stresul meu, ca la echo trecuta era cu capul undeva prin ficatul meu...)
Lichid insa am cam putin din pacate... Dar tot asa era si la controlul trecut... E la limita inferioara... Cred ca de-aia imi zice toata lumea ca am burta mica, ca bb de fapt e maricel cred...
Oricum dr. m-a tinut exact 2 minute, doar ca sa vada ca bb e ok... M-a chemat pe 14 la control, atunci cand aveam eu de fapt programarea... N-a putut azi sa ma tina mai mult, ca era full de paciente (toate aveau programari facute de nu stiu cate saptamani...)

Cam astea sunt vestile despre noi, merg acum sa mai citesc din urma, ca am pierdut mult azi...

Tina 34+ cu si mami de Andrei (7 ani)

Bb2 e tot baietel!
Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/72157603366051910/" target="_blank">Poze cu iubirea mea Andrei

AMR 6 saptamani !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzele2008 spune:

nour, camelia, sunteti pe listuta, sper ca nu am facut greseli. pupam.

cati, ce bine c-ai venit cu vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

quote:
Originally posted by cati_magureanu

Ce faci, Tina? Ai fost azi la doctor? Ce ti-a spus? Banuiesc ca este totul ok!
Cum te mai simti? Te mai doare?

(40+)&Matei
AMR ...cine stie?
http://ticker.7910.org/as1cCnF07fD0700MzEyYnwxMjZ6fE1haSBhdmVt.gif
http://www.dropshots.com/CatiM



Ma mai dor un pic oasele, dar parca e mult mai bine... Oricum mi-a crescut inima la loc cand am vazut azi la echo ca bebe e bine

Tu ce faci Cati, pe cand nasterea??? Iti face dr. inducere pana la urma?

Tina 34+ cu si mami de Andrei (7 ani)

Bb2 e tot baietel!
Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/72157603366051910/" target="_blank">Poze cu iubirea mea Andrei

AMR 6 saptamani !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CameliaH spune:

Ellenuta io zic sa mananci mai usor decat de obicei. Apa multa, supa etc. Si cred ca asta cu clisma o hotaraste dr. Mie la prima nastere nu mi-au facut clisma desi a fost cezariana hotarata de ruperea prematura a membranelor si nu am avut nimic dupa aia. Eventual ia-ti cu tine supozitoare cu glicerina pt adulti pentru dupa aia. Iar daca se intampla ceva in timp ce, chiar nu-ti fa probleme, e normal si natural. Dar nu prea cred ca te lasa fara.
Tinem pumnii!

33+ si fetele Maria si Ioana 6 ani
Toate bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Bine ai venit Yasminutza cea dolofanica...sa fii sanatoasa , desteapta si frumoasa foc ! Louiza , sa te refaci repede si sa ne pui pozici !

Gattasalvaje - mamica Sarei

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput