Prichindei martie - aprilie 2005 (123)

Prichindei martie - aprilie 2005 (123) | Autor: rrox3

Link direct la acest mesaj



Ne-am facut copilasi mari!

Livia (n.18 ianuarie) Lorelai
Maya (n.18 ianuarie) Lorelai
Mihai Alexandru (n.17 februarie) Ninocikap (n.19 iulie)
Stefan Catalin (n.23 februarie) Cameron
Stefan Costin (n.25 februarie) Ellinia
Irina Maria (n.27 februarie) Betilina
Alicia (n.1 martie) Caramella (n.30 mai)
Sylvia Eloise (n.1 martie) Mary-Jane
Sonia Mara (n.2 martie) Ariadnabr
Bernhard (n.2 martie) Alessia 105
Lavinia Ana-Maria (n.4 martie) Lauraspeedy
Alice Gabriela (n.4 martie) Elibui (n.26 februarie)
Alexia (n.5 martie) CatXO
Melissa Ioana (n.7 martie) Claudia_2803
David Emil (n.9 martie) Erix
Rares Andrei (n.10 martie) Andrruzza
Alessandra (n.10 martie) Giuliatm
Brien Constantin (n.10 martie) Dariaevelin
Vlad Antoniu (n.11 martie) Coco
Eva Maria (n.13 martie) Ana71
George Alexandru (n.13 martie) Simonnete
Bianca Ecaterina (n.14 martie) An-k
Darian Gabriel (n.16 martie) Ako
Rares Mihai (n.16 martie) Ako
Bianca Maria (n.16 martie) Nika
Ema Ioana (n.17 martie) Anca Micaela
David Andrei (n.18 martie) Smmiha
Andrei (n.18 martie) Infofun
Calin David (n.18 martie) Calimend
Alexandros Xenofon (n.19 martie) Zuzunaki
Rares Mihai (n.21 martie) Carmenduta
Dario (n.21 martie) Camelia Geanina 78
Mara (n.22 martie) Rp
Sara Mihaela (n.22 martie) Iuliana Sara
Ioana Alexandra (n.23 martie) Rrox3
Andrei - Bogdan (n.23 martie) Crisa-77
Luca Joszeph (n.23 martie) GabiG
George Victor (n.24 martie) Coral
Tudor (n.24 martie) Unariel
Nicole (n.25 martie) niccelmic
Nicola Adriana (n.26 martie) Raluk
Vlad Stefan (n.26 martie) Lazy
Liviu-Andrei (n.27 martie) Buburuzica_2005
Maria-Ariana (n.27 martie) Buburuzica_2005
Julia Diana (n.29 martie) Marox
Karen (n.30 martie) Hiroral
Iosif (n.31 martie) Kathywsha
Rada Valentina (n.2 aprilie) Carmissis
Stefan (n.3 aprilie) ClaudiaH
Daria (n.3 aprilie) Gegea
Antonio-Haruki (n.4 aprilie) Mihaela Imai
Gabriel-Stefan (n.5 aprilie) Gabrianah
Adina Nicoleta (n.7 aprilie) Giliutza
Thomas Daniel (n.8 aprilie) Gabrielaveres
Thea Ioana (n.9 aprilie) Crangutalil
David (n.9 aprilie) Cenia
Daniel (n.9 aprilie) Corrinutza
Emilia Alexandra (n.11 aprilie) Geta Sava
Jenny (n.13 aprilie) Simmypo
Dora Ioana (n.13 aprilie) Ionela r
Irina Ana-Maria (n.14 aprilie) Andira
Alexandra (n.14 aprilie) Adela 20
Ioan Rares (n.14 aprilie) Oanamaria Luiza
Alexandra (n.15 aprilie) Adseana
David (n.17 aprilie) Ocrainic
Martijn (n.19 aprilie) Dantje
Mihai Cosmin (n.20 aprilie) Danuta t
Antonia Maria (n.20 aprilie) Teodora Racz
Vlad George (n.20 aprilie) Shumi
Bogdan (n.20 aprilie) Lali74
Letitia Medeea (n.21 aprilie) Oanamc
Andreea Maria (n.21 aprilie) Andreoti
Stefan Octavian (n.21 aprilie) Nastasika
Adela Maria (n.22 aprilie)Cristinatwo
Rares Ionut (n.22 aprilie) Cristinatwo
Radu Victor (n.22 aprilie) Ligia 13
Alexander Christian (n.22 aprilie) Lantana7
Alexander Paul (n.22 aprilie) Valenka
Matei (n.22 aprilie) Pisicuta si Matei
George Stefan (n.22 aprilie) laura72
Cezar Georgian (n.23 aprilie) Adrianafedorca
Dalia Larisa (n.24 aprilie) Lauradaria
Alexandru (n.25 aprilie) Mamacita
Daria Maria (n.25 aprilie) Mihaela agh
Delia (n.26 aprilie) Loreen
Calin George (n.26 aprilie) Connie 1974
Rares (n.26 aprilie) raresionut(Alina - n 17 Aprilie)
Miruna Ioana (n.28 aprilie) Miska
Andrada Cristina (n.28 aprilie) Simonela
Sara Narcisa (n.29 aprilie) Danna J
Vladimir (n.30 aprilie) Sibip
Delia Melissa Mamanati (n.30 aprilie, 3,7 kg., 49 cm.)



Acum suntem 44 si 48 si suntem tare frumosi Specialii 2005 by Alessia 105
(New) Avem Pagina WEB

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48054" target="_blank"> Aici am asteptat sa soseasca in viata noastra
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48283" target="_blank"> Aici am inceput www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48498" target="_blank">2 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48896" target="_blank">3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49250" target="_blank">4 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49659" target="_blank">5 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49997" target="_blank">6 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50554" target="_blank">7 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50895" target="_blank">8 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51300" target="_blank">9 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51708" target="_blank">10 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52007" target="_blank">11 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52286" target="_blank">12 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52593" target="_blank">13 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53102" target="_blank">14 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53589" target="_blank">15 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54100" target="_blank">16 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54596" target="_blank">17 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54835" target="_blank">18 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55025" target="_blank">19 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55318" target="_blank">20 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55723" target="_blank">21 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56093" target="_blank">22 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56502" target="_blank">23 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56761" target="_blank">24 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57010" target="_blank">25 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57485" target="_blank">26 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57976" target="_blank">27 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58150" target="_blank">28 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58383" target="_blank">29 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58636" target="_blank">30 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58947" target="_blank">31 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59070" target="_blank">32 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59211" target="_blank">33 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59355" target="_blank">34 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59451" target="_blank">35 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59533" target="_blank">36 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59636" target="_blank">37 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59782" target="_blank">38 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59897" target="_blank">39 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60032" target="_blank">40 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60173" target="_blank">41 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60405" target="_blank">42 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60535" target="_blank">43 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60619" target="_blank">44 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60751" target="_blank">45 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60858" target="_blank">46 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61031" target="_blank">47 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61292" target="_blank">48 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61503" target="_blank">49 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61684" target="_blank">50 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61888" target="_blank">51 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62155" target="_blank">52 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62405" target="_blank">53 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62504" target="_blank">54 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62726" target="_blank">55 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63032" target="_blank">56 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63190" target="_blank">57 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63391" target="_blank">58 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63581" target="_blank">59 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63734" target="_blank">60 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64009" target="_blank">61 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64309" target="_blank">62 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64562" target="_blank">63 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64804" target="_blank">64 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64913" target="_blank">65 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65065" target="_blank">66 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65311" target="_blank">67 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65777" target="_blank">68 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66034" target="_blank">69 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66394" target="_blank">70 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66651" target="_blank">71 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66887" target="_blank">72 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67161" target="_blank">73 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67413" target="_blank">74 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67705" target="_blank">75 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68099" target="_blank">76 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68496" target="_blank">77 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69071" target="_blank">78 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69350" target="_blank">79 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69571" target="_blank">80 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69759" target="_blank">81 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69949" target="_blank">82 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70198" target="_blank">83 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70564" target="_blank">84 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70904" target="_blank">85 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71170" target="_blank">86 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71450" target="_blank">87 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71714" target="_blank">88 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71970" target="_blank">89 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72365" target="_blank">90 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72740" target="_blank">91 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73167" target="_blank">92 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73753" target="_blank">93 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74086" target="_blank">94 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74393" target="_blank">95 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74831" target="_blank">96 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75230" target="_blank">97 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75756" target="_blank">98 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76524" target="_blank">99www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77035" target="_blank">100 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77513" target="_blank">101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122





Listuta din nou cu mic

Mamacita dpn: 1 septembrie 2007 Bun venit pe lume Anabela!!
Andruzza dpn: octombrie 2007
Dantje dpn: 18 octombrie 2007
An-k dpn: 2007
Crissa-77 dpn: 2007





Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

poze cu noi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

Dragele mele drage,n-am mai intrat sa postez deoarece am avut serioase probleme cu hipertensiunea mea indusa de sarcina,am ajuns la 170/110,a durat ceva timp s-o stabilizez,acum "ma laud"cu 140/90,sper sa ramana asa,dupa ce mi-a dublat doza de Dopegyt.M-am simtit realmente rau la valul de caldura,plus ca eu duc practic doua sarcini in spate,sora mea fiind foarte infantila la cei 34 ani ai ei.La fiecare intepatura declanseaza alarma generala,pe care...ghici cine trebuie s-o rezolve?!Nu mai vorbesc de alarmele reale!In rest,ocupata pana peste cap,cum ma stiti...
Alexutu e un vorbaret nevoie mare,ma topeste cu cate stie si povesteste,e la fel de sanatos si frumos dezvoltat,plin de simtul umorului si de dragoste pentru burtica mamei,pe care o pupa toata ziua.
Nu stiu cat voi mai putea lucra,dar va saturati voi de mine cand intru in prenatal.Ar cam fi sa facem cezariana pe 25 august...
gabrianah,primul lucru achizitionat a fost masinuta mica si verde.Sanatate!
Multumesc tuturor mamicilor care nu ne-au uitat.Nici macar poze n-am putut sa vad
Va pup!
Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adseana spune:

Stiu ca am cam disparut de pe aici, dar credeti-ma, pe cuvant, ca nu mai am timp de nimic...suntem bine, incercam sa ne acomodam cu viata de aici...inca nu stim daca vom ramane aici, daca vom pleca in partea engleza sau daca ne intoarcem...ne mai gandim...aici totul e diferit fata de Europa de Vest, totul e mult mai mare, alt stil de viata, alte conceptii...

Ale e bine, cu mancatul stam la fel, in rest e OK. Invatam sa facem la wc, ar sta toata ziua pe WC, vorbeste intruna, turuie, spune propozitii complexe si e o rasfatata. Face boacane , ca orice copil, se catara peste tot, si invata zilnic cate ceva nou.

daca va era dor de noi, am pus poze noi in albumele 32 si 33, de pe photobucket, ca cei de la yahoo nu mai lasa sa pui poze noi...sper sa mearga link-ul...

cand mai am un pic de timp, revin...

Va pup pe toate si pe cei mici in special!

Adriana si Alexandra (15.04.2005)

Alexandra, printesa noastra

http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatabu20050415_1_Alexandra++is.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta_t spune:

Mai, mai, da mare leneveala e pe topicul asta. L-am gasit taman la pagina 3.

Ligia, sanatate iti doresc, cam pacatoasa viroza ce bantuie acum. Si Mihai a avut hepargina, vad ca a trecut cu Nurofen si Stodal, dar mi-a dat-o si mie (nici nu ma mir la cat ne mai harjonim). La cresa au avut zi record de absente, cate 4-5 la fiecare grupa.

Simonela, wow, la mare! Ce mi-as dori si eu cateva zile, da ne luam noi revanda la anu'. Deocamdata ne multumim cu pozele. Ai incercat sa-i tai suzeta, putin cate putin pana nu-i mai place. Sau s-o dea de bunavoie la un bebe mic care plange ? Pe unde mergeti in Spania ?

Mamacita, inc-un pic si ai ajuns la finish. D'apai stiu ca ai putere-n tine sa le duci pe toate.

Anca, de cand avem aparatori la priza, nu mai prezinta nici un interes. De aragaz nu se apropie, stie ca arde. La fel fierul de calcat. Deocamdata.

Vad ca deja toti prichindeii turuie non stop. Cred ca incepe o perioada tare frumoasa acum, cu multe cuvinte stalcite, explicatii si asociatii care mai de care mai ciudate si nazbatii.
Mihai vorbeste si el non stop, dar a inceput sa faca si pe smecherul. Striga dupa babele de pe strada (mai ales cele cu batic) "Baba Coantza". Cand iese din bloc, sta in capul scarilor, se uita la pensionarii care stau la umbra blocului, si daca nu-l baga niciunul in seama, striga dupa ei "Etzii" (adica baietzii !). Da raportul la toata lumea unde mergem, cu cine ne intalnim, ce cumparam.
Ne povesteste de pe la cresa, ne zice ca pe educatoare o doare capul. Vorbeste cu cateii.
Incepe sa negocieze si are notiunea de mult / putin ("putin lego, megem chesa" inaite de a merge la cresa).
Vorbeste cu Andrei ("nu-i voie degetu-n gula").
Pe langa placerea vorbitului, activitatile preferate sunt: lego, puzzle, citit povesti si desenat. Si bineinteles joaca la nisip, toboganul si hinta.

Peste 10 zile avem botezul lui Andrei, apoi vrem sa plecam o saptamana la munte, sa ne racorim si noi.

Gata, ma duc sa mai fac si treaba.

Dana cu minunile ei: Mihai (20.04.2005) si Andrei (3.04.3007)
http://community.webshots.com/user/danuta_t

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela_r spune:

Buna ziua mamici.

piticii vorbareti.

Dora tuseste si are rosu in gat. Sta cu capul pe umarul meu si vrea s-o plimb prin casa. Mi-e mila de ea cand o vad cum zace.

Ne chinuim cu mancarea, vorbeste toata ziua si nu putem scapa de "suzi".

Pupici

Ionela siDora
Varsta Dorei
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;10708;116/st/20050413/e/DORA/dt/7/k/2b8c/event.png
POZE CU PITICA 2 ANI
http://pg.photos.yahoo.com/ph/raduionela/album?.dir=68b8re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzunaki spune:

Intru si eu scurt sa-mi fac mea culpa ca n-am maidat pe aici.Efectiv stau fff prost cu timpul,cu somnul,cu nervii...La munci m-am oobisnuit,tot nu-mi place dar asta e,mai sper totusi la o prelungire contract din septembrie cand imi expira asta pe inca 6 luni.Insa ma bate gandul sa cer part time pt ca imi lipsesc mult copiii
Care copiii:Bubu e un vorbaret si jumatate,in greceste mai mult.vb f corect,nu poceste cuvintele(decat in romaneste putin le "modifica"),face propozitii,are povesti preferate inainte de nani(in top e "jack si vrejul de fasole"pr care am citit-o de jdemii de ori in ultima luna),mai nou ia cartile si citeste el,de fapt reproduce din meorie vazand imaginile.LA locul de joaca e sociabil,merge si pupa copiii,ii imbratiseaza,un dulce!Si lui ii place mult sa faca lego.Cu papica e bine,slava Cerului,a inceput sa pape aproape orice.Biberon nu mai primeste deloc,laptele normal nu-l vrea inca deloc,insa i-am suplimentat doza de iaurt,mai priemste si unul pe la 9,inainte nani si spalat pe dinti.pb cea mai mare cu el este ca o ataca prin toate mijloacele pe Sofiao incaleca(daca nu suntem atenti),o impinhge,ii da scatoalce.Deja saraca tipa cand se apropie de ea.Il cert-inevitabil,desi stiu ca nu e tocmai ok-dar nu putem sta cu mainile in san cand o ataca.metoda cea mai rodnica e sa-i distragem atentia.Primeste si el destula atentie,dar na,gelozia primeaza!
Sofia,cum va spuneam o ia la trap,inca nu merge nesprijinita,doar pe langa canapea.Daca o tin de manute,nu merge,efectiv fugeVa ziceam ca silabiste pocit cuvinte,face ciao,salut,aplauda,danseaza...E minunataaaaaa!!!Si are niste falcute de ronatait nonstop!
Concediu am si eu 3 sapt,vom merge in Gr sa facem botezul Sofilutei,plecam pe 12 august,lar pe 19e botezul.Dupa baita cu mir,speram sa plecam in vreo insula vreo 6-7 zile cu picii.
Cam atat.N-am pus poze si nici filmulet.Nu am timp.In uichend fac treburi prin casa,spal,calc,in ultimele 2 saambete am avut 2 zile de nastere ,2 pustoaice de 3 ani,sambata asta avem nunta-varul sotului-.vai steaua!
Cu olita si strategia-ca nu am cand sa mai rasp pe pm(scuze fetelor).Itr-o carte de-a mea scrie ca trebuie pus la icneput copilul sub 5 minute,daca nu face il iei de la toaleta,sub nici o forma jucarele si joculete,trebuie sa stie de ce e pus acolo,nu e joaca.Bubu refuza momentan(noi mergem direct cu reductorul)dupa ce a avut o perioada in care facea .Pur si simpu spune ca face kki/pipi,le deosebeste chiar,dar cand il invit sa facem la tooaleta"nu vreau,"Ii e mai coomod asa acum.Sper pana plecam sa ne laudam cu progrese.Cand mai citesc cartea ,revin cu detalii.
Va pup si scuzati greselile/incoerenta,dar am tastat super rapid.
Am citit f putin,dar va pup pe toate cu drag,si pe prichindei si pe beici

Mami de pufulet pufilos si Sofiliciu-un deliciu

STUTTGART CAMPIOANA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Buna si de la noi!
Nici eu nu am scris de multicel si imi era dor de voi si de prichindeii nazbatiosi.
Suntem ok, Daria creste si isi contureaza personalitatea tot mai accentuat. Sunt momente in care cred ca am cel mai cuminte si mai intelegator copil de pe planeta si momente cand efectiv mi-as lua campii si cred cu tarie ca, de fapt, e o mica neintelegatoare, hotzomana, ghidusa si smecherasa. De cele mai multe ori insa, simt ca starea mea de spirit si dispozitia cantaresc f. mult in felul ei de a fi si de a se comporta.
Ma minunez in continuare de cat de iubitoare poate fi; inainte de nani (si nu numai) repeta gesturile pe care le fac eu cu ea (pupicii, imbratisarile, mangaierile, toate cu mesaj protector) si pt mine sunt invaluitoare, cu atat mai mult cu cat vin de la dragalasa mea iubita.
Turuie mult, "inregistreaza" si ce nu te astepti, da raportul unde mergem, ce facem, ce spunem etc., nu pierde nimic; am trecut la un "nivel" mai sus cu puzzle-urile (20 piese) si buchiseste la ele cu mare drag si spor, are o biblioteca impresionata (cel putin asa cred eu, pt ca deja am facut obsesie pt. carti si ii cumpar tot ce e nou si stiu ca ii capteaza atentia), se joaca cu papusi si nu prea (nici papitzoii din plus nu o atrag prea mult), ii place sa umble in dulapiorul meu cu cosmetice (pana acum vreo saptamana, il tineam incuiat, dar acum o las sa deschida si e de-a dreptul fascinata, ii place sa le desfaca, imi cere voie in prealabil si spune ca doar se uita un pic si apoi pune capacul la loc si ar sta asa si o ora, atat de interesant e totul pt ea). La plimbari, a inceput sa fie ceva mai temperata cand vine vorba sa ne luam ramas-bun de la bebei, nu mai riposteaza asa vehement (sper sa nu vorbesc intr-un ceas rau), cel mult ma roaga sa mai stam "putin, putin" si imi arata si degetul aratator.
Cu olita suntem la fel, nu vrea sau vrea cand nu trebuie si atunci ma pune sa-i citesc povesti. Mi-as dori insa sa reusim vara asta, pt ca daca vine vremea rece, ne va fi mai greu, dar sa vedem ce decide si printesa.

rrox, la multi ani frumosi si plini de voiosie Mariucai (cu scuze pt intarziere)!
mamacita, inca putin si vei avea si o printesa (trebuie sa-ti schimbi titulatura, asta nu va mai fi de actualitate). Incredibil ce trece vremea...
zuzu, mersi! Mai ieri, puneai filmulete cu Sofia gangurind/ incercand sa apuce jucarioare, acuma ne povestesti ca deja a luat-o la trap. si bravo lui Bubu ca nu mai face mofturi la papa!
Pup toate fetele si sper intr-o inviorare furtunoasa a topicului!

Geani si Daria (03.04.05)

Daria, carliontata pupacioasa

Varsta Dariei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

hop si eu ....repede pe fuga ca acu sare Maria Sa parleazu si vine jos ...ca asta facem in fiecare seara ...pusul in pat si saritul parleazului de 20-30 de ori ..mai vine si pe scari si cand te vede ia un zambet luuuuuuuuung si zice "Hello"
Ne-am facut un terorist ...nu ma lasa sa stau la pc ...si nu de alta ..dar sa stea el ...si cum vremea "a tinut"cu noi ...adica ploaieee si friggg in ultimele 2 sapt ...am stat mai mult in casa si uite asa a devenit piticul cel mai tanar user You Tube ...http://www.youtube.com/watch?v=60U0UN5jPfM
Filmuletul e cam vechi ..acum am evoluat la Yahoo si jucat un joc ...e un joc de atentie si concentrare ..dintr-o camera plinaaa trebuie sa selectezi anuminte obiecte ...e baiatul meu a prins spilul la joc aduna bijuteriile si ptr obiecte ..ori le ghiceste ( unele se repeta ) ..ori da la hint ...e asa de multumit de el ...
Eu ok si nu prea ..pana luni am stat cu inima cat un purice ptr ca am trimis din 15 iunie plicul sa vina sebi aici in vacanta si abia luni dupa 20 si de zile a aparut ca prin minune ..(dupa scandaluri marriiii cu posta )...in cutia de scrisori ( desi fiind recomandata cu confirmare si asigurare trebuia sa ajunga la ghiseu ) ...anyway ...nestind ce se intampla am programat altfel cel putin pana pe 22 iulie vacanta copilului ca numai stiam ce sa ii zic si sa stea iar acasa sa astepte posta iar nu am vrut ...asa ca din 22 iulie ni se va alatura si Sebi ...sincer din toata situatia asta mi-am cam pierdut cheful de toate si de aia nu prea am mai dat pe aici ....

Cam atat despre noi ..promit sa revin cu filmulete noi ..le-am facut dar mi-a fost lene sa le upload pe you tube ....

Va pup pe toti si toate ...pe mamici , pitici si mai ales pe burtici

am fugit ca iete-l ici pe birou e cocotzat

----------------------------------------------------
Alessia,Dezbracatu' si Spiderman

Si ei au dreptul la viata...semneaza si tu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

Pana infuleca Raducu o bananutza hai sa aduc macat pt cateva minute topicul pe prima pagina!

Noi am disparut, dar saptamana asta tati a fost plecat in tari straine si am fost singura cu terorache si nu prea am mai apucat sa respir.
Am facut si o boacana saptamana asta , eu , nu Radu. Am uitta o tocanitza pe aragaz, si aragazul pornit de dim de la 9 pana seara la 8. Nu a ars altceva decat oala, printr-o minune, ingerasul cred ca era in zona, dar casa s-a afumat... inca mai miroase la noi, bucataria va trebui varuita, dar am scapat super ieftin...

Raducului i-a trecut raceala, dar usor mai fornaie inca pe nas, urat virusul asta. In final toata familia am facut si iar raducu a avut cea mai usoara forma.

Copilul meu asculta sfaturile nutritionistilor pt hranirea pe timp de canicula! Papa numai fructe(multe, in special cirese, dar si pepene, rosu, galben, piersici, caise, struguri), iaurtel , ou, lapte si cam atata. Greu e cu el la masa. In final papa bine, il pacalim si cu supitza, si cu legume, si rar cu carnitza. Legume crude nu papa deloc! Ai vostri maninca? ca al meu manca rosii , dar acum nimic. Nu ardei (decat copti), nu rosii, nu castraveti!
A, si adora salata de vinete! Ar manca un castron, dar mi-e teama sa-i dau mai mult de o jumatate de felie cu vinete si cam o data pe saptamana , nu mai des!
E simpatic ca cere mereu "ciocalata" , dar el nu stie ce e aia, si la iaurtelul cu fructe si la biscuite si la orice e dulce e zice ciocalata!Ma scapa si la cate ceva cu ciocolata, dar rar!
Cu olitza e bine. La bunica face la olitza, spune, ca un baiat mare, la mine in weekend nuci gand sa spuna!

Va pup pe toate, pe pitici si pe burtici!

Incerc sa revin !


Eu si Raducu (22.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Vai, vai, da' ce se inghesuie la lumea la scris... Se "prafuieste" topicul nostru drag, nu e pacat?

ligia, Doamne, ce patanie! Chiar ca ati scapat super ieftin, Dumnezeu v-a ocrotit!
Referitor la intrebarea ta, nici Daria nu e mare fana legume crude, exceptie: rosiile (cu care m-a capiat intr-o vreme, oricata mancare ii puneam pe masa, ea dadea iama in rosii si pana nu termina tot, nu gusta deloc din alt fel) si, din cand in cand, castravetii, in rest, mai nimic.
Fructele insa le mananca cu o pofta molipsitoare si nu se satura usor. Nu de mult timp, si-a adaugat in randul fructelor si smochinele. Fiind descoperire noua, vreo doua zile la rand, cand o intrebam ce vrea sa pape, imi zicea invariabil: "mochine".
In rest, eu zic ca papa f bine; mai rau sta mami cu inspiratia si nu mai stie ce sa gateasca...

O saptamana frumoasa!

Geani si Daria (03.04.05)

Daria, carliontata pupacioasa

Varsta Dariei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenduta2003 spune:

Buna ziua, mamicute.

Am mai venit si eu pe-aici. Noi suntem bine, ne prajim cu spor pe caldura asta.

Am fost acum trei saptamani la mare cu Rares, care s-a balacit vreo ora, ba in mare, ba in piscina lui, pana l-a luat frigul. Urmarea: stare subfebrila vreo 2 zile si tuse foarte sonora vreo saptamana. Acum mi-este si frica sa-l mai duc la plaja. Ambele dati cand am fost vroia doar in mare, si acum imi cere la plaja tot ca sa faca baie.

In rest, vorbeste foarte mult si destul de bine, are rabdare sa repete cuvintele pana se apropie de pronuntia corecta. Nu spune deloc r-ul, sare peste sunetul asta.

Ii place foarte mult sa se joace cu mingea, este jocul favorit, ar alerga fara oprire doua-trei ore, daca are minge. Este vrajit de copii mai mari de la bloc, dar se poarta frumos si cu cei mititei. Am observat ca este destul de bland, fata de alti copii, si ascultator.

Daca doriti sa il vedeti, am pus cateva poze in albumul "Iulie 2007"

Mergi la inceput