Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (25)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Tinna, vreau neaparat sa-ti spun ca m-ai impresionat cu povestioara ta cu zambetele lui Luca/Alex in timp ce papa...la noi nu s-a intamplat niciodata asta...mai zambea ea cu sanul in gura, cand era aproape adormita. Dar sa se intrerupta din masa ca sa zambeasca ... asta nu! Cred ca puiutul tau is something!!!

Irinouk, 12 saptamani zic unii, trei luni altii...oricum, este pe atunci un prag de crestere. Eu am sa-i multumesc lui Miri de un milion de ori ca ne-a invatat ce-i cu astea, ca altfel cred ca o luam razna la momentele respective .

Ema, i-am raspuns si Ceskai mai devreme...centrele de activitate de la Tiny Love au avut mare succes pe aici, mai sunt si cele de la Giordani...uite aici un link: http://www.buburuza.com/Scripts/prodList.asp?idCategory=119 . La balansoare nu stiu sa te sfatuiesc, am vazut in multe poze pe cel de la Primii Pasi, poate fetele care il au sa-ti spuna mai multe. Noi avem unul pe care l-am primit, dar nu are nici un fel de accesorii.

Miri, poate ne explici si noua cum e cu nasterea a doua oara...initial am crezut ca l-ai botezat pe Sacha pe ascuns dar presupun ca e legat de vizita la osteopat. Am citit postul tau referitor la susbstitutele de tzitzi, sunt aproape sigura ca Sofia deja foloseste degetul pe post de asa ceva, pentru ca deja nu mai poate adormi fara unul din degetele mari in gurita. Nu ii trebuie nici pumnul, nu celelalte degete, ci doar degetele mari. Devine din ce in ce mai precisa in fiecare zi

Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Povestea nasterii Sofiei
Poze Sofia
Botez Sofia si
Scalda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

quote:
Originally posted by ramonab

Am pus 4 poze noi, o sa vedeti in ce pozitie l-am alaptat o data pe Razvi cand facea figuri,dar numai cateva minute ca nu era comod pt mine si cred ca nici pt el, dar a mancat vreo 5 min asa

Mami de Razvan-Matei,09.01.2008
http://good-times.webshots.com/photo/2385969230102497651DvpATi



ramo id-ul meu de mess e tot jelimoni.acum plecam la gimnastica, poate te prind deseara si-mi trimiti programul, mersi!
de dimineata am tot vrut sa va scriu da n-am apucazt, recuperez deseara cu cititul si scrisul, pusi

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
FILME ROBERT

www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Miri drag, cum mere soferia?

Cretulinaaaa, facem o iesire in Moghioros cu strigare la toate fetele din Militari, dupa ce trec toate ploile astea??? Cred ca ne-am strange destul de multe. Ce ziceti fetelor: Mitsu, Anandrei, Kalosalina, Laurici D, si...cred ca-mi scapa cineva...

Ne-am facut si noi cont pe ringo si am pus poze noi:
http://www.ringo.com/photos/recent.html?memberId=168259036&page=2

Pupaceli!!!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Alinutule, eu spun prima prezent pentru intalnire la parc!!!!
Alinatudor lipseste din fetele de militari!!!

Poate ca nu m-am priceput eu ce trebuie sa fac ... dar nu am reusit sa vad nicio poza in linkul dat de tine...

multi anitei si lui luca!!!!



Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/2288699992/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

Buna zuzici! Ce vremeeeeeeeee nasoalaaaaaaa!
Astazi facem o pauza de la marea dereticare pascala si avem timp sa mai vedem ce fac zuzicile si zuzulicii mici de pe forum.
Am facut si eu cateva filmulete cu Luca, sper sa pot sa le postez.

GUGU de LUCA 19.12.2007

www.flickr.com/photos/12054829@N04/?saved=1" target="_blank">poze LUCA, alias "FOMILA"


POZE BOTEZ-PETRECERE 19.01.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

stancutza multumim ca ai intrbat de noi...suntem prezente,va citi in fiecare zi...da nu am mai postat...k m-am simtit invizibila(STIU K NU A FOST IN MOD INTENTIONAT!!!)...vroiam tare mult sa vin la BE si la intalneala...da aveam nevoie de mai multe detalii nu cunosc Buc de loc...Oricum cu postatul nici nu prea apuc din cauza de bebe foarte plangacios si foarte "morfolitor"...vrea tot timpul sa bage ceva in gurita mai putin bibe sau suzi...cauza nu o cunosc...dintii in cazul nostru ar fi cam imposibil...
Felor care si-au amintit ca ai este "ziua" Biencutei mele va multumesc din suflet de urari!!!


Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea NEW
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greta4you spune:

...buna zuzici dragi...
..nu am mai scris de multisor..pentru ca nu a mers netul...
...vreau sa spun doar ca noi suntem bine...am implinit sambata ,pe 12 aprilie ,3 luni...avem deja 6500g si 62 cm...pediatra zice ca e "dezvoltare ca la carte"...ma bucur pentru asta ,mai ales ca o alaptez exclusiv la san....
...Mara e o fetita foarte cuminte...se joaca pe salteluta si singurica...rade ...si face o gramada de minunatii deja...chiar si abdomene...ma gandesc ca nu peste mult timp o sa o pot pune in fundulet....

as vrea sa va intreb daca trebuie sa-mi fac probleme pentru kk ,care e cam apos...in rest aceeasi culoare si miros...intreb asta pt ca pediatra a zis ca nu-i o probleme inca....faza e, ca pe mine ma dispera si nu stiu ce sa fac...poate ma sfatuiti voi...

...va pup acum si revin si cu pozici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

quote:
Originally posted by AngeliquedeS

Mitsule, medicii astia fac ce fac si hop pe formula. BB C e ffff bine la 3 luni, noi la 3 luni si 4 zile aveam 5800 si pediatra mea mi-a aratat 3 tabele si in toate era in grafic. Mi-a spus ca nici macar recomandare de supliment nu are. Am si eu unul din acele grafice si la 3 luni baieteii tb sa aiba intre 5130 si 6650 g deci al tau e aproape de limita superioara. daca va intereseaza la 3 luni fetitele tb sa aiba intre 4790 si 6090. asa ca nu te mai stresa.

Irinouka, si noi avem ce descrii tu, exact in aceleasi locuri si cred ca e blestemata de dermatita pt ca prima data am cre4zut ca nu il sterg ca lumea la baie dar vad ca se usuca si e aspra zona



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Inimioara mea

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...

Participam la concurs: daca va place de noi, votati-ne: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=20" target="_blank">pag.21 - Freza si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=40" target="_blank">pag.41 - Somn adanc



Angi multumesc de postare m-ai calmat si pe mine...cea mai mare dorinta a mea era(pe langa sa fie sanatoasa),ca Bibi a mea sa ajunga la greutate un copil nascut la termen...si la 3 luni ea avea 5300 gr si 59 cm si doc mi-a zis ca greutatea asta trebuie s-o aiba un copil de 2 luni...deci bibi e bine si cu greutatea...ce ma bucur....

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea NEW
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

A si daca vreti sa vedeti am mi pus si noi cateva pozulici...defapt le-am pus de vreo cateva zile,dar cum nu am mai postat...
A si noi am vazut toate pozulicile si toate filmuletele(sper ca pe toate)...cei simpatici si isteti clopotei...

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea NEW
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

quote:
Originally posted by irinouka


ma duc sa hranesc piticania. care m-a zapacit azi, a cerut sa suga ca pe vremuri, la 2 ore. saptamana viitoare face 3 luni. e moment de prag?



Da! Si mie mi-a facut la fel Andrei zilele trecute si maine face 3 luni.

Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC

Mergi la inceput