Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (25)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

quote:
Originally posted by alina023



[b]Mitsule
, doctorii astia sunt cu capu' rau de tot. Si a mea face la fel. Cum o vede pe Ana si aude ca nu a crescut cate 200g/saptamana (lucru care s-a intamplat doar in primele 2 luni la Ana) cum ne spune sa bagam formula. Eu am cedat de doua ori, numai ca Anita mea stie ce vrea. Vrea tzitzi si gata!! Nu a vrut cu nici un chip sa bea formula. Asa ca am scapat de-o grija.



Ce ma bucur ca bebelusii sunt mai destepti decat doctorii astia

Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Stancutza te rog spune-mi pe unde a postat Miri referitor la susbstitutele de tzitzi ca eu sunt inebunita, a mea nu poate adormi decat cu degetul mare in gurita de vreo sapt,la inceput ma amuzam de ea pana duminica cand am gasit-o plina de sange pe fata toata partea stanga de nu stiam ce sa mai fac, se zgariase in asa hal la nas ,avea sange pana si in ochisor,suzeta nu vrea ca am incercat cu mai multe tipuri dar degeaba.

Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

quote:
Originally posted by greta4you


as vrea sa va intreb daca trebuie sa-mi fac probleme pentru kk ,care e cam apos...in rest aceeasi culoare si miros...intreb asta pt ca pediatra a zis ca nu-i o probleme inca....faza e, ca pe mine ma dispera si nu stiu ce sa fac...poate ma sfatuiti voi...




E OK daca e alaptata exclusiv la san. Stai linistita. Se schimba la diversificare.

Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Buna fetele..si clontopeii draguti..
si noi suntem in prag de crestere..ieri a tras de tzitzi toata ziua..plus scancete aferente...plus somn lipsa..ce mai..prag ca la carte...azi e mai potolita...

cateva raspunsuri..ce imi amintesc...
roli, e ok cc moale dar fara miros urat..noi asa facem mereu..

lala20..si tu brutus..daca si tu esti ignorata apoi...

fetele din militari..ce bine suna o plimbare...mai ales ca de 2 zile ma clocesc in casa...din pacate maine plecam la ploiesti..si revenim dupa 3 mai..adik dupa botez...sa vedem daca reusim sa stam atata departe de tati...

lauraD..ma bucur ca eleni a fost bine dupa vaccin..

miri..multumim de aprecieri...si succes cu sofatul ...

miki finlad..imi pare rau ca nu am stiut sa te sfatuiesc..dar bine ca ai mers la dr si s-a adeverit ca saara e ok...

stancutza...asa e..mereu imi spun ca sunt o norocoasa ca alaptez exclusiv..iar zilele astea de prag ma sperie teribil..ca simt sanii goi..ea treage in gol parca..iar daca nu stiam ca e normal..ma apuca disperarea..ii multumesc si eu din suflet lui miri ca ne-a spus de pragurile de crestere...

mai citesc in urma si revin...

aaa..Tinna..bine ai revenit...de cate ori postezi...ma cuprinde buna dispozitie...cu atatea probleme mesajele tale sunt atat de optimiste..te..eu asa mi te inchipui..o tipa tare vesela si prietenoasa..ca frumoasa stiu ca esti:D


Poze cu ingerasul

Fetze de ingeras


Ingerasul creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

roli !

greta, bine-ai revenit. e grozav ca ai vesti atat de bune. nu te ingrijora cu kk, daca nu miroase sa-ti mute nasul. cata vreme o alaptezi exclusiv, nu ai de ce sa-ti faci griji. decat, repet, daca incepe sa miroasa urat de tot.

lala_20, bine a spus alina tudor...daca si tu te simti invizibila pe-aici...era tare bine daca veneai si tu la intalnire, de ce nu ai cerut amanunte despre unde, cand si cum?

alina-mama-de-anita-si-luca, sunt zen, promit.

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

quote:Originally posted by irinouka

asa, si poate are cine sa m-ajute cu o parere!

baietul e foarte rosu in zonele cu cute din spatele genunchiului, in zona axilelor si la cutele de sub gat. e o roseata destul de intensa la care ma uit ca vita-n gard si nici nu stiu de unde s-o apuc. iar cand ating pielea din zonele cu pricina mi se pare ca e mai calda decat pe restul corpului. s-a mai intalnit vreuna dintre voi cu asa ceva?

poop

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/




Irinouka...chiar vb si cu Angi la terasa..si a mea e la fel..la toate cutele ...nu reuseam sa o sterg bine la baie...si facea chestiile alea..plus paca se cojea si piele...tare nasol..asa ca o dau cu ulei de la sanosan..sa aiba in permanenta pielea uleioasa acolo..vad ca e mai bine..nu stiu daca e un leac valabil tuturor..dar la noi merge...sper sa nu fie la voi iar dermatita..
..am dat replay si s-a scris la sfarsitul capitolului trecut..uff..


Poze cu ingerasul

Fetze de ingeras


Ingerasul creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

nu-i nimic, alinush! te pup si-ti multumesc! uf, ce rau imi pare ca n-am apucat sa vb mai mult la terasa. next time, clar!

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

quote:
Originally posted by madalina28

Stancutza te rog spune-mi pe unde a postat Miri referitor la susbstitutele de tzitzi ca eu sunt inebunita, a mea nu poate adormi decat cu degetul mare in gurita de vreo sapt,la inceput ma amuzam de ea pana duminica cand am gasit-o plina de sange pe fata toata partea stanga de nu stiam ce sa mai fac, se zgariase in asa hal la nas ,avea sange pana si in ochisor,suzeta nu vrea ca am incercat cu mai multe tipuri dar degeaba.

Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...




Mada, uite e o postare mai lunga aici: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=119679&whichpage=3

Si eu am gasit-o pe a mea cu zgaibe de la unghiute infipte in fatza in timpul somnului, dar cred ca e o etapa normala, pana invata sa-si fereasca singura fatza, sau sa stranga degetele in pumn. Tot ce poti sa faci este sa o tii permanent cu unghiutele super-scurte, in carne aproape, si fara urma de colturi si, rabdare sa trecem si de etapa asta! la tiza cu ochi frumosi!

Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Povestea nasterii Sofiei
Poze Sofia
Botez Sofia si
Scalda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Irinuk pai tocmai in legatura cu intalneala m-am simtit ignorata....ca am cerut detlii si nu am primit...Bine afara de Mitshu care mi-a zis ca tre sa fac bine sa vin...

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea NEW
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Of..mai Lala20..stiu ca ai intrebat de terasa daimon...dar zi si tu..cum poti explica ..o iei la stnga si apoi la dreapta..cel mai bine e cu harta..iar un sofer experimentat cum e sotul tau sigur poate urmari harta si sunt sigura ca data viitoare veti veni si voi..nu mai fi supi..pliz..

si mai vreau sa zic si eu ceva de dulce doctorilor care sar cu formula...cum doamna doctoreasa bebe C sa fie mic..ma lasa nerviii ..pai e chiar mare..ce nbaiba..nu vezi bine...mama ce m-am infuriat..iar 200 gr e ok in 10 zile..in conditiile in care el a crescut foarte mult in primele luni...vaaaiii...ce tampita..scuze mai Mitsu..dar chiar m-am enervat...dar stiu eu ca tu nu pui la suflet si te rog scoate indoielile din suflet..bebe creste foarte bine...offffffff

hai ca plange bebelina...rasfatata..desi e la tasu in brate...offf...am ce am cu offul asta..


Poze cu ingerasul

Fetze de ingeras


Ingerasul creste

Mergi la inceput