MAMICI DE ITALIA (10)

MAMICI DE ITALIA (10) | Autor: mamiciitalia

Link direct la acest mesaj

grupul nostru...usor, usor ne adunam...

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

MAMICI DE ITALIA
+ i tesorini

dana7mi - Alessandro
Serj - Sergio + Ambra
mamii - Alexandru
piccaflor - Matteo
katiapam - Giulia
micio - Eduard
cristina85ss - Giulia

GRAVIDUTZE DE ITALIA +

Roxali - + Enrico
MIKUTA4 - Sara-Maria - Azienda Ospedaliera San Giovanni - Addolorata Roma
slimatei - Stefania -Ospedale S.Giovanni Evangelista di Tivoli- Roma
Ginger00 - - IRCCS San Matteo di Pavia
raluk31 -

Adresa noastra comuna e-mail este: mamicideitalia@yahoo.it

CUM SE SCHIMBA UN CAPITOL - indicatii pretioase
Te loghezi cu userul comun ... e de preferat sa ai 2 pag. deschise la odisee in acelasi timp. Una la odisee in general, iar cealalta la prima pag. din cap. care urmeaza sa fie schimbat. Pe cea de la odisee te duci la subiect nou ... ii dai titlul (nr. succesiv), iar pe cea de la cap. precedent te duci la "editeaza raspuns", copiezi primul mesaj (ala cu capitolele) cu copy/paste pe pag. noului capitol... iar ca sa adaugi la insiruirea aia de capitole (1, 2, 3 ...) scrii [ url="" ]nr. capitolului vechi[ /url ] fara pauze intre [] am scris asa ca sa se vada formula, iar intre "" se pune link-ul primei pagini de la cap. pe care il schimbam. Si gata !!! Capitolul nou este facut ... Aaaa si te duci pe ultima pag. a cap. vechi sa anunti ca s-a deschis capitol nou ... aceeasi formula de mai sus, numai ca intre "" pui link-ul cu prima pag. a noului capitol si intre ][ scrii ... capitol nou nr..... sau ce vrei tu, important e sa se inteleaga ca faci trimitere spre noul capitol.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina85ss spune:

Multumim ptr noul capitol Giulia doarme inca si mai pot sta la povesti cu voi,super!

Cristina + GIULIA 21.09.2007
http://s195.photobucket.com/albums/z98/scristina85ss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Petronela, sunt foarte surprinsa de reactia ta.Zici ca esti sincera si spui ce gandesti..asa am facut si eu.Nu sunt inversunata impotriva ta,nu stiu de unde pana unde ai concluzionat tu asa,poate pentru ca de vreo doua ori am avut alta opinie fata de tine.Dar nu cred ca te-am jignit vreodata cu ceva.Dimpotriva,as putea spune ca cea care se "inversuneaza" aici esti chiar tu.
Cat despre Creme,nu am "informat" pe nimeni,ci le-am zis doar ca esti ok si mai activa pe un forum cu mamici.Si asta pentru ca la un moment dat cineva te amintea cu drag si se intreba ce mai faci.Cat despre Cristina,e fix problema voastra.Comentariul meu a rezultat in urma propriilor mele constatari.

Raluca

in asteptarea lui bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

No,mai povestete-ne,Cristina,despre fetita..doarme bine noaptea?tu nu esti prea obosita?sau e ok?

Raluca

in asteptarea lui bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina85ss spune:

E totul bine Raluka multumesc ptr intrebare.Deocamdata doarm noaptra,se trezeste doar 1-2 ori in cursul unei nopti ptr supt insa de regula nu sunt probleme.Singurul lucru ce ma deranjeaza este faptrul sa cada n o pun la san,oricat ii este de somn,nu doarme ci plange..plange..plange chiar daca nu ii eset foame ptr a dori trebuie obligatoriu sa o pun la san ptr sa suzetan nu ii place,nu o accepta (cine stie de ce)

Cristina + GIULIA 21.09.2007
http://s195.photobucket.com/albums/z98/scristina85ss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Vrea sa te simta aproape Inveleste-o cu o haina ce-ti apartine si are mirosul tau,am citit undeva ca asta ii linisteste si le da siguranta.

Raluca

in asteptarea lui bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina85ss spune:

nu stiam lucrul asta o sa incerc dca merge,sunt curioasa

Cristina + GIULIA 21.09.2007
http://s195.photobucket.com/albums/z98/scristina85ss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

nou nascutii simteau mirosul mamei de cand erau in burtica!In primele luni din viata trebuie sa stea cat mai aproape de ea pentru ca se simt confortabil.Poti incerca si sa ne zici si noua cum sta treaba daca ii pui ceva de al tau peste :).

de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex 13.07.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micio spune:

Buna seara!
Nu cred sa mai fie cineva pe aici, dar am intrat sa va salut pe ziua de azi, ca n-am apucat pana acum, a avut sotul treaba la calculator.
Imi pare rau ca va suparati atat de tare pt discutiile in contradictoriu, sper sa nu "plece" nimeni de aici!
Cristina , am citit povestea nasterii, ai avut ceva de suferit daca la dilatatie trei spuneai ca era tare dureros. Bun lucru epidurala asta! M-am amuzat tare la faza cu sotul-extraterestru si cu "bolovanul" (aceeasi senzatie am avut-o si eu in momentul expulziei). Mie nu mi-au dat copilul decat dupa ce l-au spalat si imbracat (l-am nascut cu hipotermie si era verde-mov bebeloiu, asta e alta poveste, si probabil s-au grabit sa-l curete repede si sa-l bage la oxigen si caldurica). O sa iti revii si ai sa uiti de dureri , ca altfel nu ar mai face nimeni al doilea bb! De sot nu ne spui nimic, cum se descurca cu rolul de proaspat tatic? Cu cainii cum te mai descurci?
Mamii, ce numesti tu aspirator nazal? Ca si la pompitza tot asa ii spune parca. Eu am un "instrument" cu care il aspir, de-ala cu capete de unica folosinta: narinhel.
Noapte buna!

Oana si Eduard (19.01.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Huhurez pe aici...ziua leneveala, chiar ma enervez ca nu ma pot plimba ca mai i-au niste dureriiii, de fapt nu reusesc sa-mi gasesc nici o pozitie...nopatea in schimb chiar daca e agitata nu ma buseste cu putere

Cristina multumim de poveste, ai avut un travaliu scurt in comparatie cu mine fara epidurala, deci a functionat.Drept sa-ti spun la inceput as fi vrut si eu epidurala, dar sant cam promedicamente in general si m-am lasat pagubasa.Voi vedea daca mi-a folosit cursul postpartum.
Felicitari si sotului ca a rezistat, al meu se albise rau cand a vazut parul baietoiului, dar tu meriti bataita ca nu ai chemat asisitenta sa mearga cu tine la baie, mai ales ca era asa departe.Se vede ca nu ai lucrat in Italia, ca nu erai asa de indulgenta...

Petro , Mamii nu mai fiti suparici , santem o mana de femei si e pacat sa ne destramam grupuletul.



Ali37si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

neata! dau si eu o cafelutza..vrea cineva..?

Stefania x 2
min.7sapt.

Mergi la inceput