MAMICI DE ITALIA (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

normal ca vrea cineva!EU!

micio aspirator nazal ester asta de ii face reclama aici bAtista bbludului (in stanga) folosit foarte des iriita mucoasa nazala!e bine sa fie alternat doar cu ser fiziologic!Pompita de nas e cevfa gen o pipeta din care scoti aerul afatra bagi in nasuc si lasi sa traga de acolo mucishorii

de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex 13.07.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

Neata fetele,cucuietele!

Stefi sarumina de cafea sa sti ca o primesc cu cea mai mare placere chiar daca am mai baut una nu are nimic .

Fetelor am vorbit cu Picaflor este bine si ea si Matteo si va trimite multii voua si bebicilor si a spus ca sa se mai linisteasca un pic,ca acum combate cu colicii lui Matteutu va intra sa vorbeasca cu noi,ca nu ne-a uitat si cum are un pic de timp ne citeste mereu.

Fetelor eu de vreo trei zile dimineata cind ma duc la baie sa fac susu ma ia o durere de burta ca la ciclu si spatele la fel,ce poate sa fie este normal sau trebuie sa imi sun dr-ita?

MIRELA 30+
DOAMNE PROTEJEAZA-NE INCA 10 SAPT SAU 8 SAPT ASA CUM AI FACUT-O PINA ACUM.


SARA-MARIA ingerasul nostru


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina85ss spune:

salut fetelor ma prezint cam tarziu la cafeluta dar asa e cand ai un copil mic si plangaret
micio toti 4 caini ii tine soacra-mea in jumatatea ei de casa spre norocul meu insa prevad ca in curand imi reiau atributiile,imediat ce ma simt mai bine. Sotul se descurca binisor,ma mai ajuta la treburiile casnicemsi este fericit sa fie tatic chiar daca uneori este putin gelos.Ii pare rau atunci cand vede ca giulia sta mereu lipita de mine si nu il ia in considerare.Am incercat sa-i explica ca inca este micuta si nu stie sa faca altceva decat sa manance si sa doarma..sper ca ma intelege

Cristina + GIULIA 21.09.2007
http://s195.photobucket.com/albums/z98/scristina85ss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina85ss spune:

Mikuta eu cred ca durerea despre care vorbesti tu vine de la rinichi nu de la bebe..poate ai racit

Cristina + GIULIA 21.09.2007
http://s195.photobucket.com/albums/z98/scristina85ss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

buna seara...am intrat si noi sa va uram o sambata seara cat mai placuta si o duminica la fel... somn usor.. la mamici cu si fara burtici, bebeici si copilasi....



Stefania x 2
min.7sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

mirela scuze ca nustiu ce sa-ti spun poate ca are dreptate cristina... nu am idee...sper sa nu fie grav....Doamne ajuta!

Stefania x 2
min.7sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Ziua ocupata cu scolerul, pot nu pot incerc sa ma dedic in weekend mai mult lui si seara huhurez pe net daca tot nu ma lasa pestoaica sa dorm.

Vorbeati de progamele de la tv , nu prea ma mai intereseaza nimic in mod deosebit si chiar nu urmaresc nimic de la cap -coada...imi plac documentarele in special ,in timpul cine ma mai delectez cu camera cafe.
Micio parca tu ziceai ca descarci, apropo ce program ai ??

Duminica dimineata are sotul program de plimbari cu baiatul...asa ca apar si mai tarziu la o cafea.
Apropo de iesiri afara, sotul se plangea ca pe junior l-am transformat in "copilul strazii" mai mult afara decat in casa si ca pe bbelina sa o fac mai de"casa", dar baietoiul ia replicat "crezi ca o sa rezisti sa o lasi plangand ?"...sper sa nu patimeasca de colici precum fratele ei



Ali37si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Mirela pai te ia durerea deja cand te trezesti...ca de ex eu ma scol cam incotopenita si amortita rau, dureri de mijloc, dar dupa imi revin, din cauza circulatie ori pozitie bb ...daca nu ai dureri persistente si in timpul zilei nu te ingrijora.

Ali37si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Neata!
O cafeluta fetele...e zi superrrrr azi...pacat ca nu mai rezist la un drum pana la mare...ma voi multumi cu o plimbarica dupa amiza si cu terminatie pizza si bere.

O duminica placuta doamnelor!


Ali37si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

neata! multumesc ali de cafè....distractie placuta!

da' unde vezi tu duoamne... ? eu una ma simt o domnisoara cu alta domnisoara in burtik

o duminica placuta tuturor...

Stefania X 2 30+
www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/" target="_blank">foto
"Unii se plang fiindca trandafirii au spini, eu multumesc cerului ca gasesc trandafiri pe spini" ...Shakespeare

Mergi la inceput