Pufi de ian - feb 2010 (31) - in vacanta

Pufi de ian - feb 2010 (31) - in vacanta | Autor: pufuleti2010

Link direct la acest mesaj




SALUTARE!
SUNTEM UN GRUP UNIT DE MAMICI DESTEPTE, FRUMOASE, DOCUMENTATE SI PUTERNICE!
si
avem cei mai frumosi pufuleti de
decembrie - IANUARIE - FEBRUARIE - martie
2009-2010




Experienta de neuitat a sarcinii , am parcurs-o in Odiseea de 144 de capitole,
ne-am inceput primul an din viata cu alte 232 de capitole si urmeaza.....
1; 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9; 10; 11; 12; 13; 14; 15; 16; 17; 18;19; 20;
21; 22; 23; 24; 25; 26; 27; 28;
29; 30

Rugaciunea parintilor pentru copii:
Doamne, Dumnezeul nostru, Cel ce cu intelepciunea Ta ai zidit pe om din tarana si ai suflat in fata lui suflare de viata si, binecuvantandu-l, ai zis:cresteti si va inmultiti si umpleti pamantul, iar la Cana Galileii, prin Unul-Nascut Fiul Tau, ai binecuvantat nunta si deci nasterea de fii, cu multa umilinta rog marea Ta bunatate, ca neincetat sa reversi harul Tau si sa Te milostivesti asupra copiilor mei, pe care ai binevoit sa mi-i daruiesti. Umple-i de intelepciune si pricepere. Apara-i de toate cursele vrajmasilor vazuti si nevazuti. Porunceste ingerilor tai ca totdeauna sa le fie calauze si povatuitori spre toate faptele cele bune, ca de-a pururea sa Te poata lauda si preamari in veci. Amin.

--------------------------------------------------------------------------------------------
MAMICI DE PUFULETI DIN NOU :
Beatrice1982 - DPN 24.11.2011


--------------------------------------------------------------------------------------------

ANIVERSARI:
Ianuarie
01.01 - Luca de Decenuela
- bani,cheie de masina,telefon
01.01 - Lara de Loredana71
01.01 - David de Nyny
- ochelari de soare,cheie de masina,acatistul Maicii Domnului
04.01 - Alexandru Lucian de Roco1617
05.01 - Alexander Gabriel de MP
05.01 - Tomaca
07.01 - Arthur de Danyelana
08.01 - Dragos-Andrei de Ale1212xa
09.01 - Maia Teodora de Sagetutza
12.01 - Petra Anastasia de Danasor
14.01 - Ivan Matei de Beatrice1982
18.01 - Miruna Elena de Dastefa
19.01 - Daria Ioana de Ayanna_xem
19.01 - Stefan de Ana_g
19.01 - Madalina de Satulica
20.01 - Teodor (BbTeo) de Plateea
- stetoscop,cheie de la masina si casa,mouse
20.01 - Andreea Maria de Happyella
21.01 - Iustin de Elena_Iulia
21.01 - Caius de Ruxita
- pensula,surubelnita,seringa
21.01 - Tudor de Alexia28
23.01 - Yannis Andrei de Al3csa
25.01 - Yannis de Alexutzzza
- stetoscop,cheie de masina,carte
25.01 - Alexandra de Lia2009
26.01 – Ariana de Simplicity
26.01 - Tudor Ioan de Tomaca
- telefon,bani,masinuta
26.01 - Amaris Stefania de Gratiana77
27.01 - Mara Ioana de Miremia
- pastile, card, cheie auto
28.01 - Maria Isabela de Elefantica
- masinuta rosie,inel cu piatra,verigheta
29.01 - Maia Ilinca de Haircut
- iconita,pix,cheie de masina
30.01 - Arwen92

Februarie
01.02 - Daniel de Blue_flower
01.02 - Adrian Theodor de baly
02.02 - Alexandra Elena de Cris.Mario
02.02 - David-Gabriel de Alicredo
02.02 - Raul Alexandru de Bubu_bu
- minge,pix,seringa
03.02 - Dionisios-Ionas de Vi4i
04.02 - Marcu de satulica
06.02 - Lucas Gabriel de Oani_2002
06.02 - Maria Dalia de adina_bulina
07.02 - Ioana-Cristina de mandruta
08.02 - rox_y
09.02 - Arya-Miruna de Annaiss
10.02 - Sebastian Mihai de Evyme
10.02 - Daniel Alexandru de Onitza
15.02 - decenuela
16.02 - Mara de Yasmine
16.02 - Plateea
18.02 - Andrei Casian, pufulete de Rlc_sandor
18.02 - Sonia Andreea de Rlc_sandor
21.02 - David de Lalitica
22.02 - Iris-Alexia de sorina_bz
- parfum,stetoscop+lantisor aur,euro
24.02 - Alexandru Ioan de Livia1980
29.02 - Nyny

Martie
01.03 - Iuria Natalia de Lorex
03.03 - Lorena de carmita_baby
04.03 - Gratiana77
07.03 - Mara Andreea de rebiana27
07.03 - Darius Mihai de arwen92
08.03 - Mara de Nyny
- bani,foarfeca,farduri
12.03 - Irrinaa
13.03 - Danasor
18.03 - alicredo

Aprilie
24.04 - Simplicity
25.04 - bAly
30.04 - Iulenca

Mai
09.05 - elena_iulia
30.05 - Diana-Teodora de sorina_bz

Iunie
01.06 - onitza
16.06 - satulica

Iulie
11.07 - sorina_bz
12.07 - lillyka
20.07 - sagetutza
23.07 - danyelana
30.07 - Radu Andrei de MP

August
08.08 - Mamidepuiuti
08.08 – Mariuca de Iulenca
14.08 - Bubu_bu
16.08 - Mario Andrei de Cris.M
28.08 - Loredana71

Septembrie
01.09 - Happyella
04.09 - Cris_mario
17.09 - Al3csa
26.09 - Lorex
30.09 - Viviana de Irrinaa

Octombrie
08.10 - Carmita
11.10 – Evyme
25.10 - Ruxita

Noiembrie
02.11 - Dastefa
05.11 - Alexutzzza
09.11 - Andre_lina
12.11 - Beatrice1982
15.11 - Elefantica
16.11 - Larisel
16.11 - Vi4i
16.11 - Daria de dastefa
20.11 - miremia
28.11 - Paul de onitza

Decembrie
01.12 - Tudor Andrei de Andre_lina
09.12 - Micki_mica
09.12 - Katya Natalia de larisel
- polonic,pensula,calculator
09.12 - Sofia Alena de larisel
- seringa,cheie de masina,parfum
12.12 - ale1212xa
14.12 - Luca Alexandru de lillyka
16.12 - Kiti de Micky_mica
22.12 - Vlad de Irrinaa
23.12 - dandanaG
26.12 - adina_bulina
27.12 - Mandruta
27.12 - Dragos Andrei de DandanaG
31.12 - Diana de Rox_y



TEHNICE
Cum se deschide capitol nou
1. Te loghezi cu userul comun pufuleti2010. Parola o primesti la cerere pe PM.
2. Mergi la "Clubul scutecelor (1-4 ani)", intri pe subiectul nostru, la prima pagina si dai "Editeaza subiect".
3. Copiezi toata listuta si mergi inapoi la "Clubul scutecelor (1-4 ani)", unde dai "Subiect nou".
4. Dai Paste la listuta copiata si faci urmatoarele modificari:
- scrii la subiect "Pufuleti de Ianuarie - Februarie 2010 (nr.capitolului)"
- treci capitolul trecut in lista capitolelor de la inceputul listutei astfel: copiezi link-ul capitolului trecut, mergi la cel nou deschis, la "Mod format" pui pe "Interactiv", mergi la butonul "Intrudu Hyperlink", apare o alta casuta, pui nr capitolului, dai ok si apoi link-ul capitolului trecut si iarasi ok.
Si gata!!! Capitolul nou este facut... Aaaa, si te duci pe ultima pagina a capitolului vechi sa anunti ca s-a deschis capitol nou... Aceeasi formula de mai sus.
Recomandare: inainte de a crea capitolul nou sau de a face modificari in lista initiala, nu uita sa vizualizezi modificarile facute ca sa te asiguri ca nu s-a stricat ceva sau ca lucrurile arata asa cum ti le doresti. Daca nu este bine, reseteaza si incearca din nou.
Bafta! Instructiunile sunt mult mai complicate decat este de fapt sa schimbi capitolul.

Cum se actualizeaza lista
Te loghezi cu userul comun, te duci la primul mesaj din capitol, ii dai "editeaza subiect" si in interiorul mesajului se adauga la aniversari pufuletii si mamicile noi.

Cum sa ascunzi un link
[url ="aici scrieti linkul" ]aici scrieti denumirea dorita [/url ]
Atunci cand veti scrie formula, scoateti acele blank-uri dintre parantezele patrate, astfel incat sa nu ramana nici un spatiu liber in interiorul formulei.

Cum sa pui poze la semnatura

Mai intai trebuie sa intri pe un site unde trebuie sa incarci pozele (exemplu: photoshop, webshots, flickr, picassa etc.). Acolo iti faci un cont si urmezi instructiunile dupa care incarci pozele. Apoi te duci pe dc la profil personal-editeaza profil-optiuni-semnatura si acolo la sfarsit sau unde vrei tu scrii urmatoarea "formula magica": [ url = "..." ]poze[ /url ]. Scoti toate spatiile, in loc de ... scrii linkul cu poze sau dai copy paste cu adresa lui, iar in loc de cuvantul "poze" scrii ce vrei tu sa apara, plus ca poti sa-l boldesti, sa-i dai alta culoare, marime etc. Apoi da-i o vizualizare ca sa verifici cum ti-a iesit. La final trimiti datele si gata.


LINK-URI UTILE:


www.babycentre.co.uk/baby/development/" target="_blank">Dezvoltare saptamana de saptamana si repere de crestere
www.babycentre.co.uk/baby/development/letsplay/" target="_blank">Cum sa ne jucam cu bebelusii
www.drepturile-gravidelor.ro/" target="_blank">Drepturile gravidelor si proaspetelor mamici
Muzica pt calmat BB: www.youtube.com/watch?v=jzoZnivlLhw&feature=related" target="_blank">I, www.youtube.com/watch?v=sML60YBpF-I&feature=PlayList&p=DAB70AB212AFB318&index=1&playnext=2&playnext_from=PL" target="_blank">II, www.youtube.com/watch?videos=5KiVQ2nVb9s&v=2n0qh-Pu8To&playnext=20&playnext_from=TL" target="_blank">III
www.youtube.com/watch?v=pNqrkGnkUWc&feature=related" target="_blank">Gimnastica pt mamici
www.desprecopii.com/info.asp?id=813" target="_blank">7 medicamente interzise bebelushului
www.netmedic.ro/ghid-prim-ajutor/capitolul-v#obstructia-cai-aeriene-copil" target="_blank">Ghid de prim ajutor
www.kellymom.com/bf/pumping/milkstorage.html" target="_blank">Cum pastram laptele matern
Incercand sa-mi inteleg copilul
www.mamadearest.ca/fr/info/articles_dr_newman.htm" target="_blank">Info utile in lb franceza
www.romedic.ro/aprecierea-cresterii-la-copil-0C437" target="_blank">Aprecierea cresterii la copilwww.desprecopii.com/info.asp?id=86" target="_blank">
Primul an din viata bebelushului
Dezvoltarea gandirii

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Utile pt monti-niace:[/purple] teorie; www.montignac.com/fr/" target="_blank">ig;
________________________________________________
______________________________________________________________________

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Ne-am intors de la ochi. Sunt f bucuroasa ca astigmatismul de la torticolis a disparut. E. Perfect cu toate. A fost f vesel si cuminte si a ras cu toata lumea. Am desciperit ca face alergie la tei. Are o ramasita acum. Exact la fel si acum un an dar am crezut ca a facut conjunctivita.
Sunt bucuroasa dar plec ca scriu de pe telefon.

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Buna din nou!

Abia astept sa pot respira si eu in weekend si sa lecturez un pic.

Am intrat sa spun ca suntem bine, voinicel piticul!
Am fost azi la bilantul de 1.5 ani si la vaccin (optionalul varilix).

Are 82 cm si 12.5 kg... Stiam eu de ce imi rupe mijlocul.
Multa suparare si masele care sparg gingia, cu coltisorii aia mici si albi. Sper sa incheiem si noi cu supararile de la dintisori pana plecam in concediu , prin august...

Maine mergem la mamaie, sa ii ducem un tort, cu dedicatie, pt ca azi e ziua ei (79 ani!) si ii facem surpriza. Ar fi fost frumos chiar azi, sa mergem, dar sotul meu lucreaza pana tarziu. Si facem si poze

Asa ca va invit si pe voi la o felie de tort diplomat (deh, fara cioco)
si un pahar de vin alb, parfumat si dulceag!



Va si weekend placut pana la noua vedere!





Mami lu' Kiti



NOUTATI - www.lucrumanual.tk/brose/154-brosa-angela.html" target="_blank">Brosa "Angela" si www.lucrumanual.tk/prices-drop.php" target="_blank">promotia saptamanii


Magazinul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Ne-am intors de la ochi. Sunt f bucuroasa ca astigmatismul de la torticolis a disparut. E. Perfect cu toate. A fost f vesel si cuminte si a ras cu toata lumea. Am desciperit ca face alergie la tei. Are o ramasita acum. Exact la fel si acum un an dar am crezut ca a facut conjunctivita.
Sunt bucuroasa dar plec ca scriu de pe telefon.

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un





Bravo Tudorel!

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui micki_mica

Buna din nou!

Abia astept sa pot respira si eu in weekend si sa lecturez un pic.

Am intrat sa spun ca suntem bine, voinicel piticul!
Am fost azi la bilantul de 1.5 ani si la vaccin (optionalul varilix).

Are 82 cm si 12.5 kg... Stiam eu de ce imi rupe mijlocul.
Multa suparare si masele care sparg gingia, cu coltisorii aia mici si albi. Sper sa incheiem si noi cu supararile de la dintisori pana plecam in concediu , prin august...

Maine mergem la mamaie, sa ii ducem un tort, cu dedicatie, pt ca azi e ziua ei (79 ani!) si ii facem surpriza. Ar fi fost frumos chiar azi, sa mergem, dar sotul meu lucreaza pana tarziu. Si facem si poze

Asa ca va invit si pe voi la o felie de tort diplomat (deh, fara cioco)
si un pahar de vin alb, parfumat si dulceag!



Va si weekend placut pana la noua vedere!





Mami lu' Kiti



NOUTATI - www.lucrumanual.tk/brose/154-brosa-angela.html" target="_blank">Brosa "Angela" si www.lucrumanual.tk/prices-drop.php" target="_blank">promotia saptamanii


Magazinul meu




Frumos bilant!
Sa va traiasca mamaie si sa aveti pofta la tort!
Pupici lui Cristi cel voinic.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Noi mai stam vreo 2 zile pe aici, Mara este fericita, eu la fel (tare bine e cand iti ia cineva copilul de pe cap o ora), dar ne e dor de casa si de tati.
Vreme de plaja nu e , poate prindem data viitoare. Dana sper ca ati ajuns cu bine si ca va odihniti.

In seara asta s-a impiedicat micuta si eu i-am zis "of mama, te-ai lovit?" iar ea s-a uitat la mine si a dat din cap ca nu. A fost un moment asa . Am ajuns intr-o etapa in care reusim sa comunicam si mi se pare totul mult mai usor, cred ca va fi floare la ureche cand incep sa vorbeasca. Asa Nyny?

Ma gandeam la Xela si la puii ei, sper ca sunt bine toti. Mi-am amintit cat de calma si intelegatoare e (asa ca Simply ). Ultima data spunea parca ceva de un proiect, sper sa-i iasa totul asa cum doreste.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:



Tomaca ma bucur ca sunt ok ochisorii lui Tudor si ca te-ai linistit si tu
Micki felicitari pt bilantul lui Kiti cel voinicel si "La multi ani pt mamaia"


Offff Mire ar fi mai bine sa tac dar nu pot. Si mie imi este din ce in ce mai usor cu David. E mult mai linistit, se joaca frumos, incearca sa comunice cu mine si de cele mai multe ori reusim.... in schimb Mara este in partea opusa. Nu stiu si nu stiu pe ce drum sa o mai apuc... simt ca imi pierd rabdarea si cateodata imi vine sa o iau razna. Cele mai mari probleme le avem iarasi la masa. De cateva luni o incurajez sa manance singura ... pt ca poate si pentru ca asa mi se pare normal la 3 ani cat are ea... mananca cateva linguri dupa care incepe sa o lalaie. O intreb daca s-a saturat si vrea sa se dea jos de la masa... incepe sa tipe ca ii este foame si ca vrea sa manance... am incercat metoda Sorinei sa o las 20-30 min dupa care sa ii iau mancarea din fata... incepe iar sa tipe ca ii este foame si ca vrea sa manance... si sta asa cate o ora si canta, vorbeste si mie imi vine sa o iau pe campii. Orele de masa au devenit cosmar pt mine ... si nu numai asta... are o maraiala continua , de foarte multe ori incearca sa-l imite pe David (in special cand sunt persoane straine de fata), aproape tot timpul e nervoasa si incearca sa controleze totul batand din picioare sau plangand ... cum spuneam nu stiu ce cale sa mai apuc. Pentru mine e o perioada pe cat de frumoasa pe atat de grea uneori (aviz Bea... nu vreau sa te sperii). Sigur ca de acum ne descurcam mai bine cu cei mici pt ca ei deja incep sa comunice si asta e foarte important si pt ei si pt noi... scapam de cataratul pe mese, deschisul sertarelor, inchisul televizorului... dar vin alte perioade, cu alte fitze, alte mofturi... si tot asa... dam dintr-una in alta pana pe la vreo... sa nu mai zic 2 ani... 20 de ani ... sau poate chiar mai mult



Mama da ce m-am racorit... ca tot veni vorba. Parca stateau paiele asa frumos aranjate si asteptau doar batul de chibrit. Multumesc Mire.

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Buna seara si de la noi,

Mire pentru poze, am ajuns cu bine dar suntem foarte, foarte obositi, azi cam toti am ; Multumim si pentru cuvintele frumoase despre noi, va trimitem multi multi
Eu am avut cel mai aiurea si obositor concediu de pana acum , voi reveni maine cu detalii, dar printre putinele lucruri frumoase de care am avut parte a fost intalnirea cu Mirela si Mara; Sunt tare, tare frumoase si finutze, e o adevarata placere sa fii cu dansele, pacat ca a fost cam scurtutza intalneala, dar mi-as dori sincer sa repetam , de fapt cu fiecare dintre voi ;
Anastasia ii arata Marei cum stie ea sa faca shopping, dar Mara i-a dat lectii de curaj s-a dat in carusel si in trenulet fara nici o problema, dar A. nici nu a vrut sa incerce macar, sper sa fie mai curajoasa pe viitor
Mire superb momentul cu Mara cand ti-a raspuns
Lorex sper ca e ok Bobitza acum
Simply si Ariana felicitari pentru examen
Micki frumos bilant
Tomaca ma bucur ca Tudorel e bine cu ochisorii
Dece ce menu ai bagat tu acolo
Nyny cum mai e vremea la voi?
MP sa treaca repede necazurile de la maselutze
va pup pe toate si ma scriu maine , ca mai am de multe, o noapte linistita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Buna dimineata, haideti la cafelutza!
Eu bag o portie dubla, ca iris deja a baut 4 sticle de lapte, de aseara...urmeaza sticla cu nr.5, la trezirea definitiva...

Dece, Ruxita, MP...m-am amuzat tare cu bibelourile..

Simply......dragutza ca de obicei. Diana s-a distrat tare bine cu colegii, pacat ca vremea nu i-a ajutat mai mult. De cand a venit tot recupereaza somn, bag de seama ca e in restanta binishor...

MP.......sorry de maseleala naravasha! Noi am incheiat, au iesit toti 4 premolarii (era si timpul, ca 3 luni a durat procesul), dar la cum face de cateva zile...ma tem ca ne intalnim cu...."canineala". Macar de s-ar mai abtine vreo 3 saptamani, sa apucam sa venim de la mare...

Dece......m-ai omorat cu meniul!...Imi pare rau de trezirea nashpa de ieri! Sper ca ati avut o noapte mai buna!

BF...ce pui pupacios si lipicios ai tu! Mai mare dragul!

Tomaca.....bine ca ati scapat de grija cu ochisorii Tudorelului! Alergie la tei....uhhh, bine macar ca stiti de la ce face alergie!

Nyny......m-am amuzat cu .."ninsoarea" de ieri. Dar asa e, si la noi arata de parca statea sa ninga. Sorry de problemele cu papica Marei....bine ca ai varsat sacul! Oare niste polivitamine mai.."strong"...n-ar ajuta?!...Nu ma baga in seama...zic si eu..

Miki.... de capitol nou! de cinste, sa va traiasca mamaie si sa fie sanatoasa! Felicitari pentru bilantul lui Kiti cel puternic! Asa crestere...mai zic si eu!

Danasor.......bine ca ati ajuns sanatosi acasa. Imi pare rau ca nu a fost tocmai concediul relaxant pe care il asteptati....poate ne pove ce si cum, macar sa stim si noi la ce sa ne asteptam! si odihna placuta, sa treaca repede oboseala si stress-ul!

Mire, Danasor....sa va fie de bine intalneala! Am admirat si eu poze de mamici gazele, si de fetitze frumoase, sociabile si curajoase, la mall!



O zi frumoasa tuturor, sper ca n-am sarit ceva....dar am scris o ora la un mesaj, si l-am pierduuuttt! Cel de fatza e o .."reconstituire"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:



Sorina de cafea imediat merg si eu cu sotul pe terasa(stau la penthouse si am avantajul ca am terasa ) sa savuram o cafelutza si sa ascultam muzica

Tomaca nu stiu daca am luat coronitza, dar eu o sa ma prefac ca da . Caiete frumoasa am avut ca imi placea sa rescriu lectiile, sa le fac colorate( ca in clasa nu scriam asa frumos) , asta pana la facultate, iar de cand cu excel si tot felul de raportari pt servici am devenit fan bullet points si tot felul de chitibusuri . Ma bucur de vestile primite bravo Tudorel

Alexa cum mai e Dragos? trimitem sa se faca bine repede

Cuscra poti sa iti bei cafeaua linistita ca Ariana da numai pupici inca nu a ajuns la capitolul cucerit baieti, mai are de invatat ....pupici la "rudele" dragi

BF sunt singura noaptea(de saptamana viitoare) pt ca sotul are ture de noapte la servici, iar Ariana sta la ea in patut deci pot sa ma relax linistita. Am avut examen oral, Ariana a stat cu sotul meu in camera alaturata, unde era si receptia, mi-a spus sotul ca pe tot parcursul sederii mele in examen ea a distrat lumea. Cat despre casuta, eu cand stateam la ai mei adoram sa ies la un suc/bere/cafelutza in livada, sa stau pe cioate(ca masute), langa cascada....o ferieee....abia astept sa putem avea si noi ceva micut si util, dar si de vis...asa numai pt noi

Lorex sa se faca bine Iuria repede

Micki de capitol felicitari pt bilant , La multi ani pt mamaie , sa va traiasca sanatoasa, sa va puteti bucura de ea

Miremia ce moment frumos cu printesa ta , sa aveti zile frumoase, cu soare cat mai stati....va cred ca va e dor de tati....si noua ne-ar fi daca am pleca fara el . Multumesc , si mie imi place atitudinea Xelei ; eu incerc sa fiu relaxata, incerc sa respect normele dar fara a exagera sau a face din ele o " biblie" , fac ce cred eu ca se potriveste copilului meu, ce ni se potriveste noua in relatia pe care o avem. Pup mamica lady si fetita scumpica

Nyny sper sa gasesti solutia potrivita pentru aceste momente , daca imi permiti sa ma bag si eu ca musca in lapte ( mai ales eu care nu am 2 copii), din ce povestesti cred ca ea are un moment din acela cand constientizeaza ca are frate, ca el e mai mic. cred ca mesele astea sunt un motiv de a fi in centrul atentiei...faptul ca ea e sora mai mare ea ar trebui sa fie un exemplu pt David, adica sa i se dea un rol cumva mai mare decat al fratiorului(adica ea sa creada asta),iar fratiorul si lui sa i sa spuna ceva care si el sa fie important, ceva care sa nu ii afecteze pe niciunul si amandoi sa se simta importanti... nu ar ajuta? scuze daca vb aiurea

Dana odihna placuta sa aveti, imi pare rau ca ati avut zile mai neplacute in concediu

O zi frumoasa va doresc doamnelor


Mami de Ariana

Motto-ul meu:
"Eu sunt cate putin din tot ce am intalnit."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Neatza...

Sorina sar'na beau si eu o cana de cafea... la servici. Iti trimit un PM...

Danasor imi pare rau ca vacanta voastra nu a fost asa cum v-ati dorit. Una peste alta bine ca au fost si momente frumoase ...


Va pup... sa aveti un weekend frumos

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput