Pufii de ian-feb 2010 adorati de mamici ! (27)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Loredana71 spune:

MP,astazi vine prietena mea,mai acus mergem sa o luam de la aeroportPupam vecinii!

Nyny,imi pare rau ca esti bolnavioara,offf,cu spitalele asteaSanatate multa,ai grija de tine!

Alexutza,de ce iti faci atatea probleme?Ma bucur pentru evadarea voastra si e absolut normal,eu zic sa fiti bucurosi ca aveti cu cine il lasa pe pui,eu as evada cu drag,dar nu avem pe nimeni aici din pacate...Bine,ar trebui sa evadez fara barbat ca al meu lucreaza 50 ore pe zi,9 zile pe saptamana

Nu mai stiu ce am mai citit,Ah,Mire,daca nu mai apus sa intru pana atunci,va urez sa aveti o vacanta superba,vreme buna si sa se bucure micutza dintzoasa din plin de apa si nisip!

Dece,Imi pare rau ca esti suparatica,sper sa treaca repede,repede!Ma bucur ca e mai bine Luca!

Nu mai stiu!Va pup cu drag pe toate,ma duc sa pregatesc de plecare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

mirecum stati cu dintii?
lui alex ii cresc maseleare 5 dinti si un colt de masea(dr sus)...se vede si alt colt in stg sus

mami de si


Noi doar cu 4 incisivi dar sigur mai vin, e cam agitata si tot timpul roade.
Tinem pumnii sa-i iasa usor maselutele lui Alex!

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

eu daca ar fi sa arunc cu oua, as arunca cu oua verzi de invidie... Bravo pentru mini-vacanta! Si sotul meu viseaza la o astfel de mini-quicky, cica sa lasam copii cu mama in Grecia si noi sa stam undeva in alta parte pe aceeasi insula sau alta, dar la hotel, vreo 3 zile. Eu nu cred ca o sa ne reuseasca... eram debusolati si dezorientati cand ne desparteam de Ela cateva ore (cand avea ea vreo 10 ani), dar ce sa mai vorbim de ala micu', cred ca la fiecare pas am vorbi doar despre copii... hai o noapte fierbinte, de acord, dar 3 e prea mult, da-o naibii, suntem oameni seriosi, avem o varsta!

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

buna ziua la amiaza!!!!!!!!!


ce bine ar fi sa nu stau cu parintii, sa il duc pe ivan cate un pic la ei.............
hmmmmmmmmmmmmm



cu ce sa incep???????????????????


am atatea de zis............


odata incep cu nominalizarile.....


dece butoi??????????????youuuuuuuuuuuu???????????????????no wayyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

haidi bre ca io nu ase te stiu..............

ia zi care-i baiu'??????????????




nyny sorry.........

ieri am fost si noi la urgenta , cum am mers la so_acra, cu fina mea, ca ta-su bause si am mers noi cu masina si cu ei

ta-su kkt pe el de stres..............doamne urat fac barbatii astia..tot se kka pe ei saracii................


asa.........

dr:
ce are?
e..ta-su febra
dr da??????si ce faceti in caz de febra?
el i-am dat nurofen si supozitor paracetamol
dr da??????
el da
dr sa vedem
o asculta, se uita in gat........aaaaaaaaaaa e rosie in gat..........
puneti-i comprese reci pe frunte si pe piept si nurofen si paracetamol deodata sa ii dati...........

cand am auzittttttttttttttttttttttttt
mi s-a facut rau......
le-am explicat ca asta e dr de cai, si sa faca cum le-am zis eu
venisera dimi la dr de fam, normal ca i-a dat augmentin.....ca asa face.......

febra avusese 39 la subrat........


mnooooooooo vai si amar de noiiiiiiiiiiiiiii


sorina sorry de zi nashpa..........
iris e ok cu bona?
diana cum e?
spor la tuns cum te tunzi, ia baga o poza......
vroiam sa iti recomand sa scoti si tu suzi la iris e mai bine fara...sincer.......e greu vreo 2-3 zile, dar apoi e bineeeeeeee


ruxita, pt sora mea vreau sa vad ce analize tre sa faca pt trombofilie...ca am intrat pe forum acolo la fete cu probleme, si sunt multe chestii, dar se pierd multe sarcini din cauza asta, si de ex, la o fata ii aparea trombofilia doar cand ramasese insarcinata, in rst era ok......

si-a fc sora mea proteina C si S si C a iesit mai mare......
cica sa scriu un mail la uscatescu, dupa ce isi face MTHFR si o alta groaza de analize.......



e mai bine kay cu zgarietura?????????

s-a trezit..........

Bea, mamica fericita de Ivan(14.01.2010) si 16+ cu fetita cu codite...


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Loredana71

MP,astazi vine prietena mea,mai acus mergem sa o luam de la aeroportPupam vecinii!

Nyny,imi pare rau ca esti bolnavioara,offf,cu spitalele asteaSanatate multa,ai grija de tine!

Alexutza,de ce iti faci atatea probleme?Ma bucur pentru evadarea voastra si e absolut normal,eu zic sa fiti bucurosi ca aveti cu cine il lasa pe pui,eu as evada cu drag,dar nu avem pe nimeni aici din pacate...Bine,ar trebui sa evadez fara barbat ca al meu lucreaza 50 ore pe zi,9 zile pe saptamana

Nu mai stiu ce am mai citit,Ah,Mire,daca nu mai apus sa intru pana atunci,va urez sa aveti o vacanta superba,vreme buna si sa se bucure micutza dintzoasa din plin de apa si nisip!

Dece,Imi pare rau ca esti suparatica,sper sa treaca repede,repede!Ma bucur ca e mai bine Luca!

Nu mai stiu!Va pup cu drag pe toate,ma duc sa pregatesc de plecare!

Lara


Multumim, multumim!
Sa petreceti si voi frumos cu prietena!

Ma gandeam daca as putea sa plec cateva zile undeva fara Mara, dupa care mi-am amintit ca suntem tzitzi dependente.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Loredana71

MP,astazi vine prietena mea,mai acus mergem sa o luam de la aeroportPupam vecinii!

Nyny,imi pare rau ca esti bolnavioara,offf,cu spitalele asteaSanatate multa,ai grija de tine!

Alexutza,de ce iti faci atatea probleme?Ma bucur pentru evadarea voastra si e absolut normal,eu zic sa fiti bucurosi ca aveti cu cine il lasa pe pui,eu as evada cu drag,dar nu avem pe nimeni aici din pacate...Bine,ar trebui sa evadez fara barbat ca al meu lucreaza 50 ore pe zi,9 zile pe saptamana

Nu mai stiu ce am mai citit,Ah,Mire,daca nu mai apus sa intru pana atunci,va urez sa aveti o vacanta superba,vreme buna si sa se bucure micutza dintzoasa din plin de apa si nisip!

Dece,Imi pare rau ca esti suparatica,sper sa treaca repede,repede!Ma bucur ca e mai bine Luca!

Nu mai stiu!Va pup cu drag pe toate,ma duc sa pregatesc de plecare!

Lara

lore si cum procedezi cu un astfel de consort lucracios??? cand isi vede copilul, cand se joaca cu ea, cand mai vorbiti voi?

el are si zile libere, nu?

mentalitate de om plecat in strainatate sa faca bani... of. Noua acasa ne e greu cu banii, desi castigam mai multi bani decat mama, dar mama este cea care ne mai scoate din buda, cand ramanem pe zero... are economii serioase, lucreaza si sambata si duminica cand are ocazia (chiar inainte sa vina la noi, avea avion la 7 dimineata si in noaptea de dinainte de avion a lucrat, babysittera la niste copii, a venit devreme acasa, a facut un dus scurt, bagajele le avea facute si hai la aeroport). Ma mir de unde atata energie!!! Cred ca totul sta in motivatie, determinare... mama imi tot dadea sfaturi pretioase cum se ne descurcam cu banii - sa-si ia sotul un al doilea job... in capul meu ideea asta n-a sunat bine nicicum... cum asa al doilea job??? si cand mai dormi, odihnesti, stai cu familia, vezi copiii???

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)

editez ca vorbesc prostii... mama n-a venit cu avionul, a venit cu autocarul 18 ore de drum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Bea, sora ta ar putea fi insarcinata???
Bafta cu analizele! Gasiti un tratament naturist atunci, cel de care ti-am vorbit e probabil foarte safe, dar trebuie intrebat.


--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

nyny, sorry de povestea cu spitalul! reclama-i undeva, fa-o in numele tuturor pacientilor neglijati si mal-tratati de doctori (desi am un respect deosebit pentru breasla aceasta)... lucrurile trebuie sa revina la normal, dar nu o vor face de la sine!!!

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Fac un capitol nou.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufuleti2010 spune:

Un capitol nou va asteapta aici.

Mergi la inceput