Pufii isi iubesc mamicile! (2)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

neata buna

sorina pupici micii mall-iste curajoase si intzepate! sa iasa bine analizele!



MP..

Ce fac frumosii grachi?

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Buna dimi...

Sorina pt cafelutza..e bunaaaaa. Ce bine ca ati scapat de recoltat. Doamne ajuta se iasa bine toate analizele

Alicredo Sa va fie de bine tunsuleala. Am vazut poze... acum parca are ochii si mai frumosi
Annaiss ce bine ca iesiti la plimbare. Sa aveti o zi frumoasa

Si eu cred ca ma uschesc azi de la serv si scot copii in parc. E prea frumos afara.

Sa aveti o zi calduroasa si frumoasa

Mamica fericita de Mara si de David
Povestea Marei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Neatza!filmuletul cu Kay... am tirmis link pe pufuleti
si noi analize astazi... i-am scos pampersu ca sa pandesc pishu, i-am tot tinut recipientul mult si bine la putzulica, s-a plictisit, a vrut si el recipient cu care sa se joace si m-am dus sa-i aduc un altul, intre timp a facut lac ... ii pun pampersul la loc, si il hidratez cu san, suc, altele... apoi alta tura de distractie, stampii in vine si eu cu chestia dupa el, si entertaiment in paralel (filmulete, poze), umblat prin casa cu pantalonii in vine, eu dupa el cu recipientul la putzulica... dar eforturile mi-au fost intr-un final rasplatite...

am descoperit un dulap care se clatina si l-am dat jos (nu risc sa-l las in picioare si sa traga de el Kay)... so, am treaba...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Fetele voi ce activitati mai aveti in afara de copii?cu ce va ocupati ziua(cand aveti timp,daca aveti)?


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Prietenul nu iubeste prietenul ci obiectul prieteniei . "




Aici m-ai lovit.
In afara de servici, viata noastra sociala s-a redus simtitor de cand avem copil.
Eu vin la servici si in timpul serviciului, atunci cand am zile mai libere, merg la chestiile necesare gen cosmetica, coafor, masaj, cumparaturi usoare de la alimentara de jos, etc, toate in limita a 1ora jumate....
Seara ajung acasa la 6 si pana la 8.30-9 stam cu Dani, mancam, ne jucam. Apoi de la 9 la 11 am 2 ore de .....diverse: TV, baie, ordine in casa, remy, scrabble, uneori vizite la vecini.
In uichend mai iesim, in parc, in mall, la prieteni....dar rar, mai vin prieteni la noi.....eu una duc dorul f tare la viata de dinainte de copil, cand mergeam in cluburi, restaurante, dansam, aveam gasca de prieteni....uof, ce frumos era.
:)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatza fetili...

noi am aj ok...jiji a fopst cuminte si s-a comportat exemplar...8 ore de mers

aici e ok papa bun...am dormit si noi mai bine in sensul ca a fost noaptea ala jiji..dar n=-a avut treziri cu plansete de dintzi...

n-am recuperat nik de ieri....ca de,....aici e aclc inchis..daca plec de langa el...se inchide...

va pup

ma duc sa-l scot putin afara..daac mai pot mai intru sa recuperez

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...

HAINUTE BAIETEI...





N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Mire eu tot n-am ajuns la tine (editez: la sala cu tine vroiam sa zic ). iti invidiez extra-activitatile, vreau si eu sala si masaj sa arat bine la vara!!!

Simply offf, pot sa ma teleportez si eu pan la targul ala? Plizzzzzzzz! ma primesti?....
De fapt ... cred ca nici o lege a fizicii nu m-ar putea teleporta inapoi cu toate cele de le-as cumpara! LOL!

de Yannis




ma fetelor, puneti mana si faceti un abdomen... care sala? care piscina (desi as vrea si eu una)... uite bea turbo gym... eu 8 min abs (deja obisnuinta)...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





Si eu ma apucasem intr-o vreme de 8min abs, am facut vreo 2 sapt si am abandonat. habar nu am de ce.
Si din aceeasi categorie, am banda de alergat pe care nu am mai pus-o in priza de muuulte luni (vreo 6).
Shame on me!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui alicredo
bf papati si voi f bine! cum adica ou fiert si desfacut in apa?




Apa pusa la fiert in ibric/oala mica, cand fierbe apa spargi oul si pui continutul in apa care fierbe. Pt a se coagula albusul mai repede, se poate pune 1lingurita de otet. Asa vezi daca e oul prospat si cica e mai putin nociv decat cel fiert in coaja.
Se fierbe normal, 2-3 minute, oricum mai intorci cu lingura, vezi daca e fiert moale sau tare....mie imi place mai mult decat cel fiert in coaja.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Mai stie cineva in ce capitol a scris BF despre sigilarea dintisorilor?

Multumesc anticipat


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Prietenul nu iubeste prietenul ci obiectul prieteniei . "




Nici chiar eu nu mai stiu
Cel mai bine intreaba doc. Cred ca aia pe acolo prin UK stiu cel mai bine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Eu habar nu am sa fac capitol nou, asa ca mai bine nu mai fac nici spam pe aici :):):)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

Eu habar nu am sa fac capitol nou, asa ca mai bine nu mai fac nici spam pe aici :):):)




de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita


Ai fost funny!

Ma apuc de capitol.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput