Pepenasi de iulie - august 2008 (161)

Pepenasi de iulie - august 2008 (161) | Autor: iul-aug2008

Link direct la acest mesaj

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iul-aug2008 spune:

LA MULTI ANI TUTUROR CELOR CE POARTA NUMELE SFANTULUI NICOLAE!!!

Sa fie ghetutzele pline cu tot ce va doreste inima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pica1 spune:

La multi ani Nicolete si Nicolai.

Eu nu sunt inca acasa sa ii pun in ghetute dulciuri la bb meu, dar a avut matusa grija de el. De regula sta la ea in w-e, si cum ai meu si soacra l-au adus de la munte ieri, s-a dus si la luat si i-a pregatit asta. Surprinzator sau nu, dar habar nu am ce i-a pus acolo. Am inteles ca i-a cumparat nu stiu ce chestie care macane ceva, dar in rest, cred ca o sa ma omoare curiozitatea pina ajung luni acasa. Eu i-am luat un glob de pus in pomul de craciun.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

LA MULTI ANI CELOR CARE ISI SERBEAZA AZI ONOMASTICA!

Luca mananca acum (ii da maica-mea, ca e la noi), iar dupa aia vine Mosul, ca daca venea inainte nu mai manca el nimic.

ANKA, sa-ti fie gura de aur si sa fie un je m'en-fichist al 2-lea, ca Luca m-a terminat in primul an cu 1o-15 treziri pe noapte si urlat efectiv, nu scancit... Cand citesc ce zice Kata ca fetita ea n-a dormit niciodata mai putin de 5 ore legate noaptea imi vine sa rad, la noi sunt multe nopti cand nu doarme Luca 5 ore legate nici acum, la 1 an si aproape 5 luni...

Oricum multumesc ca mi-ati impartasit experientele, m-au incurajat.

Ma duc sa vad cat mai are Luca, eu sunt de 100 de ori mai nerabdatoare decat el sa vina Mosul

Monica, mami de Luca Andrei si 15+
Doamne, ai grija de minunea din burtica mea!

"Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate: dragostea nu pizmu ieste; dragostea nu se lauda, nu se umfla de mandrie, nu se poarta necuviincios, nu cauta folosul sau, nu se manie, nu se gandeste la rau, nu se bucura de neleguire, ci se bucura de adevar, acopera totul, crede totul, nadajduieste totul, sufera totul. Dragostea nu va pieri niciodata." (1 Corinteni 13)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamelya spune:


La multi ani tuturor care se sarbatoresc de Sf. Nicolae : pepenasi , frati,parinti ,bunici

noi azi mergem la mami meu ca este ziua ei de nume si va fi si sora mea cu sotu si nepotelul si ii sarbatorim si pe ei ca e si ziua lor de nume,deci sarbatoare tripla

Daria a primit de la Mos Nicolae o caciulita si un carucior de papusi mai rezistent ca cel pe care il luasem la 9 lei i s-au rupt rotile

_

buburuza mea


strengaritzei Daria Ecaterina 14.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Buna fetele!

La Multi Ani de Sf. Nicolae.

Si la fete a venit moshu' le-a adus la fiecare cate o papusica, www.bhs.co.uk/mall/productpage.cfm/bhsstore/362903/225830" target="_blank">asta pt Ari si www.bhs.co.uk/mall/productpage.cfm/bhsstore/362906/225830" target="_blank">asta pt Ami. Le-au placut mult, Ari o adora caare par ca al ei si are funditze in par si etc au mai mult succes decat papusile gen bebelus.
Dar in rest suntem rau suntem bolnavi, noi doi mai rau Ari e mai ok, Ami inca e ok-ish. Nu stiu daca e swine flu sau nu da suntem ca si calcati de tren ma dor si dintin gura ochii din cap febra gat tpt tacamul orice bucatica de carne de pe noi.
Bine ca Ari e mai ok oleaca, maine au repetitie la serbare si apoi miercuri e serbarea cea mare. Abia astept ca aici nu le da acasa sa invete ci invata ei acolo la gradi si e surpriza pt parinti.
Na cam asta pe scurt de la noi merg sa mai fac un ceai si sa mai strang putin prin casa ca daca nie asa rau nam prea facut mare lucru si e dezastru. Afara ploua torential e tare urat.

Pupici si duminica placuta.


"Time is a great teacher, but unfortunately it kills all its pupils ... "

Louis-Hector Berlioz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

LA MULTI ANI CELOR CE SE SERBEAZA DE ZIUA SFANTULUI NICOLAE!!


Dia, mami de Miruna stapana toboganelor (15.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Diana ma bucur ca sunteti bine tu si bebe, sper sa stea cuminte cat mai mult in burtica. Multa putere iti doresc!

Azi am tras o sperietura...de fapt de ieri, ca a disparut motanul, Jerry. Nu l-am mai vazut de ieri, azi l-am cautat peste tot si l-am gasit in scara blocului la etajul 2, ascuns dupa un ghiveci mare de flori!! Era speriat, incordat, nici nu stiu de cand sta acolo, ca noi abia aseara ne-am dat seama ca nu l-am mai vazut de sambata dimineata...

A veit si la noi mosul aseara, nimic spectaculos, ca Miruna nu a inteles exact despre ce e vorba, da' se joaca si ii place caruciorul.

Ma in continuare pentru Andrei Stefan si astept vesti de la cele care vb cu Monica.


Dia, mami de Miruna stapana toboganelor (15.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Inca O data : LA Multi Ani de Sf. Nicolae!

Maya cred ca e singurul pepenas la care nu a venit mosul. Saptamana trecuta a venit Sf. Andrei, asa ca am zis ca sunt prea multi mosi intr-o luna, plus ca aici nu se sarbatoreste. LA noi asa o sa fie, o sa vina Sf. Andrei, ca avem multi Andrei in casa si mos Craciun.


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Wow Marina ce misto e blogul de la link! Multam!



Talciocul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Asaaa... deci trebuie musai sa uram multe bucurii si fericire micului Nicholas de ATeBeu, si totodata, micului pui de Morcoveata, Nicholasul de pe cealalta parte a globului.

Noi nu avem in familie sarbatoriti cu numele Sf Nicolae, dar tin sa urez petrecere frumoasa tuturor celor care isi sarbatoresc mame, soacre, soti, frati, surori ori alte neamuri, prieteni si etc.

A venit Mosul dimineata, desi amenintaseram pana azi noapte la 12 ca nu il primim, ca ii inchidem usa in nas si o incuiem, ca inchidem bine ferestrele.
Lasasem cadourile in portbagaj, asa ca pe la 1 noaptea barbatu-miu bantuia prin parcare in cautarea pungii cu minuni.
Aranjaseram de cu seara cizmele fetelor. Pe ale noastre nu, desi de regula le aranjam. Dar acum chiar nu am avut timp sa ma gandesc la asta, ca ar fi trebuit sa luam macar un pachet de cafea. Bine, imi dau seama acum ca puteam la fel de bine sa pun in ghete o sticla de vin de prin bar sau vreo ciocolata din cele existente in dulap, dar na...
Fetele s-au culcat abia pe la 12 noaptea deci, si bineinteles ca ele s-au trezit primele, asa ca am ratat momentul descoperirii cadourilor. Adica nu am reusit sa ma infiintez inainte de descoperire, cu camera in brate, sa surprind evenimentul.
M-a trezit Eliza cu un chiot de bucurie "Mami, vino sa vezi, a venit! A venit totusi! Ai vazut? Ti-am zis eu ca vie la toti copiii! Sigur mi-a vazut scrisoarea cu fapta buna, unde spalam vasele! Vino sa vezi! A venit!
Erika a avut si ea tot felul de exclamatii "OOOOO, AAAAAAA" Si in loc de mic dejun, amandoua au mancat ciocolata! Pentru prima data in viata ei a mancat si Erika, si nu putina, ci o intreaga bagheta de Kinder Gigant plus un ou Kinder!! A fost in extaz! Desigur, la cerealele cu lapte nu s-a mai uitat nici pana in momentul asta....

Deci acum pregatim masa de pranz, decalat si pranzul din cauza trezirii de la ora 10 jumate de azi dimineata.....
Avem peste cu sos de mandarine, ca portocale n-aveam in casa

Talciocul meu

Mergi la inceput