LMA Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (76)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

LA MULTI ANI CU SANATATE SI NOROC DAVID GABRIEL,MARIA,DELIA,RARES

Kissmam poate ar fi timpul sa incerci ca in loc de titi sa-i dai ceai caldut (pus intr-o gentuta termoizolanta de cu seara),sper sa intealga ca nu e or mesei si sa oarma si ea mai bine si tu.La noi a functionat...dar cand au inceput durerile de dinti nu mai mergea asa ca l-am luat cu noi in pat..dintr-un copil cuminte care dorme din prima zi numai al el in pat si zi si noapte a devenit un sclifosit care de 3 luni si juamte doarme cu noi in pat dar..doarme de la 20.30-21 pana la 6-7 fara trezire.tu decizi cum faci si cum va e bine.

Biky pupici pentru primi pasi ai Caterinei si pentru tine ca sa faci fata greutatilor..si eu m-am dat Gogu fortza si cand am clacat mi sa spus..."da ce numai poti?eu ce sa fac acum?nu ma descurc...explica-mi".....asa ca decat sa mai explic si sa nu iasa cum vreau am luat vitamine si am luat-o de la capat....si dupa cum zice Iunia..se vede ca "am cam intrat la apa" ..fizic sunt multumita...cu psihicul mai am de lucru

Lilidana petrecere frumoasa chiar daca sunteti in zapada...va trimitem noi un ghiocel sa va insenizeze ziua .

Aliona ma bucur ca pana la urma totul a iesit frumos.

Lauramar felicitari pentru 8 ani de casnicie si sa ajungeti sa sarbatoriti si cu nepoti si stranepoti.

pentru maine
LA MULTI ANI CU SANATATE SI NOROC VICTOR MIHAI ,AIDA,MATEI STEFAN,LUCAS NICOLAS, IRINA GIULIA,SARA ANTONIA.

Noapte buna tuturor.

Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Asa s-a nascut Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Moooooooama maine-i party mare-mare... O gramda de puiuti sarbatoriti (de mamici care mai si scriu pe aici )



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

Mesaj pentru fiul meu:

Pe pamantul mare
Un copil e o floare,
E un zeu.
Sa traiasca in pace
toti copii lumii si al meu.
Cand se mai ranesc
De o creanga,de un nor
Rad ades si plang
Si ades genunchii dor.
Ei ne amintesc
Ca am fost copii si noi
Aparatii voi
Voi copii care ati fost.

Asta e cantecul care imi vine in minte gandindu-ma la copilul meu.As vrea sa il apar de toate relele stiute si nestiute,sa-i iau eu durerile si suferintele,sa-l vad numai razand si mereu vesel si sanatos....ma voi stradui pentru ca el e minunea care mi-a implinit viata,e comoara mea si rostul meu pe acest pamant.
Voiam sa am un copil pentru a avea de ce trai...asa gandeam si asa gandesc...acum il am si ma intreb mereu...oare nu-mi va exploda inima de atata iubire? Cand l-am vazut prima data l-am vazut ca pe un print blond,frumos si delicat si l-am iubit "la prima vedere" neconditionat,apoi a venit si primul supt si am simtit ca explodez...era mic,dulce si neputincios si l-am iubit si mai mult...apoi mi-a tras un zambet de vedeta si m-am topit...cand mi-a prins prima data degetul cu manuta lui am simtit ca degetul meu va ramane mereu acolo ca o ancora,primul ma-ma la 6 luni mi-a adus soare si lacrimi in ochi...primul dinte si plansul sfasietor m-au daramat si m-au intarit totodata...primii pasi au fost ca o descoperire si prima data cand m-am trezit cu el in camera a fost o revelatie ..AM PENTRU CE SA TRAIESC.AM PENTRU CINE SA LUPT.FIUL MEU MERITI TOATA DRAGOSTEA MEA.TIMPUL MEU,OCHII MEI,MAINILE MELE,VIATA MEA TI LE DARUIESC.
TE IUBESC VICTOR CU TOATA FIINTA MEA ASA CUM NU STIAM CA SE POATE IUBI.

SI O IUBESC MULT SI PE MAMA (MAMAIA TA IUBITA CU CARE RAZI MEREU) PENTRU CA MA INCURAJAT SA NU RENUNT SI PENTRU CA MI-A DAT VIATA CA EU SA DAU LA RANDUL MEU VIATA.
Victor tu esti viata mea,lumina mea si sufletul meu.Iti doresc din tot sufletul sa fii fericit,sanatos, norocos si credincios.
Dumnezeu sa te apere de rele fiul meu iubit.
Mami si tati te iubesc mult si vor fi mereu alaturi de tine.

Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Asa s-a nascut Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Inca acum un an credeam ca inima mea e plina, credeam ca atat pot iubi.
Acum un an sufeream ca merg la spital si Raul ramane fara mine..cateva zile. Acolo, la el, era sufletul meu. Si lui i-am adus-o, ca pe un cadou, pe Giulia....care i-a furat o parte din inima mea? NUUU, nu stiu cum s-a facut, acum pot sa o iubesc si pe ea, asa cum il iubesc si pe el!
Fericirea? Sa-i vad jucandu-se impreuna, sa vad cum se uita Giulia la Raul fascinata, cred ca pentru ea, el e cel mai cel, il vede printre zeci de copii cand il asteptam in fata scolii si striga. Iar el, puiul meu drag...o iubeste asa de mult! Nu credeam ca va fi asa! Ma simt mult mai mult mama lor decat ma simt Cristina! E un sentiment ciudat, mai am uneori cate un dor, mi-e dor de mine cum eram mai demult, de senzatii vechi, de cum simteam, de cum eram a mea..... Mi-e dor uneori de mine....dar mi-e mai dor de copiii mei cand nu sunt o clipa langa mine...si nu mai stiu sa traiesc altfel, e doar o iluzie, rapesc uneori un moment pentru mine...dar eu sunt a lor mai mult decat sunt ei ai mei!

La multi ani, puiul meu iubit, La multi ani, Giulia! Sa fii un om adevarat, sa pui suflet in ceea ce faci si ce gandesti, sa ai o viata frumoasa, sa fii atat de puternica incat sa poti fii propria ta stapana! Si sa nu uiti ca tu si Raul sunteti pentru noi centrul universului, sper din suflet sa pot fi alaturi de voi cat mai mult timp, sa va pot face drumul lin!

Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:


La multi ani Victor-Mihai, Aida, Matei-Stefan, Lucas-Nicolas, Irina-Giulia, Sara-Antonia! Sa va faca viata atat de fericiti cum incercam sa va facem noi, parintii vostrii!

Avand in vedere ora, am fugit sa pup somnorica aniversata!


Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddana spune:

La multi ani, Victor-Mihai!
La multi ani, Aida!
La multi ani, Matei-Stefan!
La multi ani, Lucas-Nicolas!
La multi ani, Irina-Giulia!
La multi ani, Sara-Antonia!
Daca mamicile voastre scriu asa de frumos despre voi, cu siguranta sunteti cu totii niste fiinte deosebite. Sa cresteti mari si frumosi, sa fiti sanatosi si fericiti!

"People who say they sleep like a baby generally don't have one."
Dana mamica lui Dragoselu' - 20 martie 2007
Cum mi-am petrecut inceputul lumii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

buna dimineata,

eu nu ma pricep la mestesugit vb ca martuta sau kitty dar ... pot sa spun doar ca in aceasta zi ma simt minunat. am 2 baieti minunati, pe care ii iubesc enorm. bineinteles, este vorba de sotul meu si de MATEI.

La multi ani Matei!!! Mami si tati te iubesc foarte mult si iti dorim multa sanatate, sa ne bucuram impreuna de cat mai multi ani frumosi!!!

La multi ani, Victor-Mihai!
La multi ani, Aida!
La multi ani, Matei-Stefan!
La multi ani, Lucas-Nicolas!
La multi ani, Irina-Giulia!
La multi ani, Sara-Antonia!

Sa cresteti mari, sa fiti sanatosi si fericiti alaturi de parintii vostri!!

Va pup, ca eu sarbatoresc azi prin munca. abia sambata ne petrecem si noi!!

mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
poze cu matei - luna 11
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

La multi ani cu sanatate deplina, fericire maxima si noroc!

Victor Mihai!
Aida!
Matei Stefan!
Lucas Nicolas!
Irina Giulia!
Sara Antonia!

Sa va fie viata frumoasa asa cum vor parintii vostri si sa ii iubiti neconditionat la randul vostru pentru ca incearca sa faca tot ce le sta in putere pentru ca voua sa va fie mai bine decat lor!


Mai mamicilor m-ati facut sa ma emotionez de dimineatza. Eu din pacate nu sunt o maestra a cuvintelor dar stiu doar ca imi iubesc copilul mai mult decat orice pe lumea asta si ca nu am crezut ca se poate iubi si asa.

Carmen, mami lui Vlad Gabriel - atat de mare
Poze cu puisorul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crina_mio spune:



Victor Mihai
Aida
Matei Stefan
Lucas Nicolas
Irina Giulia
Sara Antonia



Sa fiti sanatosi, voiosi intr-o viata lipsita de griji si probleme.

Crina si Maya Georgia

Luna a10-a


varsta Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

Victor Mihai!
Aida!
Matei Stefan!
Lucas Nicolas!
Irina Giulia!
Sara Antonia!
sa cresteti mari si sanatosii sa fiti ferciti si norocosi

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput