LMA Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (76)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La muuuuuuuuuuuuuuuulti ani

Victor Mihai

Aida

Matei Stefan

Lucas Nicolas

Irina Giulia

Sara Antonia



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaalina spune:

Olaaa sa incep cu sarbatoritii:


Victor Mihai
AidaMatei Stefan
Lucas Nicolas
Irina Giulia
Sara Antonia

Sa fiti sanatosi si sa-i faceti fericiti pe parintii vostrii!!!

Apoi din capitolul despre Catalina nici nu-mi vine sa va mai zic , ca de fiecare data e bolnava. Cum spuneam mai deunazi ca am o banuiala ca ajungem la branula, ei bine facem injectii in fund cu gentamicina. Sa va zic cum plange mai bine nu , tot ce va doresc e sa nu aveti parte niciodata de copil bolnav.
Mamicile care au copilasu bolnav stiu cum e si le doresc sa se faca cat mai repede puiutii bine.

Ce cuvinte frumoase!!!! M-ati emotionat , as scrie si eu ceva frumos dar gandul imi sta numai la puica mea care se jeleste, pune capusorl pe perna dupa fiecare injectie si nici macar nu se uita la mine. Cred ca ma uraste mititica


Anaalina , mami de Catalina Teodorahttp://community.webshots.com/user/anaalina(30.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisikuta spune:

dragele mele, n am mai intrat demult, dar urez La multi, muuuuuulti ani !tuturor copiilor sarbatoriti zilele trecute si o petrecere frumoasa azi pentru
Irina Giulia
Sara Antonia
Aida
Victor Mihai
Matei Stefan
Lucas Nicolas
mamici, sa va traiasca puii mici si sa aiba o viata frumoasa!
. m am impresionat la mesajele martutzei si ale lui kitty...

kissman:eu am citit in mama si copilul ca, daca se trezeste noaptea, il mangai usor, fara sa i vorbesti-ca sa nu asocieze vorba cu joaca-si l culci la loc. eventual ii dai putina apa sau ceai. daca o alaptezi asa des noaptea, ca zici ca si suge putin, trebuie s o reeduci pe perioada asta, ca sa inteleaga ca nopatea se doarme. lola mea doarme dusa pana dimineata, drept e insa ca nu mai suge. ii dau suzeta daca se tresete accidental(desi s a invatat s o caute in pat singura. hai diana, la nani cu tine!!

lola se joaca afara la greu, asta insemnand ca se tavaleste in praf sau nisip, ca sta n genunchi si innumara pietricele si ca gusta din cand in cand cate o frunza, creanga si ce o mai gasi ea pe jos. se lasa tarata cu greu dintr o parte n alta si nu accepta decat zonele ei de interes. inutil sa spun ca e cel mai murdar copil, ca pe ceilalti nu i vad sa traga pe jos atat cat face ea, taratoarea. si in picioare stand, o ia la goana si tot pe jos ajunge. sau se catara peste tot: leagane, tobogan, damburi, bordura. cat o tine asa oare...?
un pupic si o zi buna!

de Loli mic
Asa creste o fetita
Varsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crina_mio spune:

Kissmam - nu merge sa o pacalesti cu ceai, apa, suzy?!?!

Biky - felicitari Caterinei pentru primii pasi singura singurica. Ce fetita mare ai si ce cadou frumos ti-a facut ea de ziua mamei. si pentru ea si pentru tine sa faci fata greutatilor.

Lilidana petrecere frumoasa. Lasa ca e frumos si pe zapada.

Aliona - deci pana la urma totul a iesit frumos, nu?!?1 nici nu avea cum sa fie altfel. Asteptam poze.

Lauramar multi ani fericiti in casnicie.

Zadi - Multumim. Cuminte zici tu?!?!? Nu-i chiar asa cuminte cum pare in poze, dar sar ca arsa daca cineva zice ca-i rea. Duminica a fost tare matzaita la Rucar dar cand am auzit-o pe soacra-mea cu replica "vai mamaie ce rea esti" am sarit de 10 metrii. Cum adica sa fie rea?!?!? Avea si ea o problema, ca doar nu se matzaie degeaba.
Am pus niste poze noi si nu mi-a venit sa cred cand am facut album nou. Luna a 11-a???? .


Crina si Maya Georgia

Luna a10-a


varsta Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crina_mio spune:

Anaalina Catalina sa se faca repede, repede bine. Hai pui ca o sa treaca si asta-s ultimele injectii din viata ta .

Crina si Maya Georgia

Luna a10-a


varsta Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zadi spune:

VICTOR MIHAI de mami Martutza
AIDA de mami Lala 12
MATEI STEFAN de mami Ioanaradu
LUCAS NICOLAS de mami Amma23
IRINA GIULIA de mami Kitty
SARA ANTONIA de mami Yrrol13

La multi ani copii frumosi !!!!
Va uram o viata minunata plina de realizari si bucurii, sa fiti sanatosi si fericiti.

Dana-mami de zana si zan
Ingrid (25.12.2004)
Ian (16.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

La multi ani! sarbatoritilor de ieri David Gabriel, Maria, Delia, Rares intrasem si ieri dar Maria a inchis calculatorul si apoi nici nu am mai avut timp sa-l deschid.

MARTUTZA- f frumos mesajul tau.

La multi ani! sanatate, fericire , voie buna si sarbatoritilor de astazi : Victor-Mihai, Aida, Matei-Stefan, Lucas-Nicolas, Irina-Giulia, Sara-Antonia
Abia astept sa vad pozele de la aniversarea copilasilor mai ales ca majoritatea mamicilor intra frecvent sa ne impartaseasca experientele lor cu bebeii.

ANAALINA- imi pare atat de rau ca cea mica face injectii... Cred ca esti f suparata si ca ti-e greu dar in curand se va face bine. Iar de urat sigur nu te uraste. E suparata ca o tii sa i se faca injectia dar tot pe tine te iubeste. Si eu tineam copilasii sa li se faca injectii cand ma duceam la centrul de plasament dar sa stii ca dupa ce le facea injectia si-i luam in brate , ii alintam putin (cateva secunde pentru ca urma alt copil la tratament)le trecea supararea. Cred ca ai putea sa o tii mai mult in brate dupa injectie, sa-i canti sau sa o duci sa-i arati lucrurile care-i plac ei prin casa (ceas, tigai, sertare)si -i va trece mai repede supararea si nici nu te va asocia pe tine cu durerea. Multa sanatatet puiului mic si multa putere tie.

Sa va spun ce mai facem noi: Maria nu vrea deloc sa mearga. Uneori nu mai vrea deloc sa o plimb d emanute. In schimb in 4 labe merge ff repede de abia ma mai tin dupa ea. Dupa cum va spuneam mananca mai bine dar surpriza: a slabit 100 de grame de miercuri pana azi. Nu-mi explic fenomenul. Sa vedem cum va fi saptamana viitoare.

Si din categoria ce fac mami si tati ca sa-si faca de lucru.... Pai se apuca de tuns copilul. Asta e numai inceputul. Aseara am hotarat sa o mai tundem o data ca sa aiba tot parul crescut uniform pentru ca pe parti tot se vedea ca e mai scurt si am spus ca o mai tundem acum ultima data si apoi sa-i creasca si ei uniform. Zis si facut: ne pregatim de baie si de tuns. experienta aveam de la primul tuns unde in 10 minute eram gata. Ei acum .... Maria s-a speriat de masina, a plans, s-a tuns si taica-su pe-o parte sa vada Maria ca nu pateste nimic.. nu a mers nici asa. Am zis ca nu-i grav, ascundem masina si o tund cu foarfecul si apoi o radem cu bicul ca pe vremuri. A stat sa o tund cu foarfecul la spate, si putin prin varful capului dupa care iar urlete. Nu va spun cum arata acum: pe partea dreapta e tunsa pana la piele cu masina, la spate si pe alocuri e tunsa cu foarfecul. Sincer nu stiu cum o scoatem la capat fara sa o sperii prea tare. Am inteles ca s-ar putea ca la Ciufulici sa aiba masina de tuns ce nu face zgomot. Stiti ceva de asta? Ca trebuie sa mergem pana la Obor si nu vreau sa ma duc degeaba. sau mai astept alte idei. Si voi s anu faceti ca noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisikuta spune:

tzuna:.baga o poza daca sa zici sa nu facem la fel, sa avem exemplificarea negativului. sper ca nu te superi pe mine
tot din seria nu faceti si voi ca noi: prietena mea si a tuns fata cu masina lu' barbat'sau si apoi a dat si cu lama de ras. ufff!
urmeaza si lola la aparat, da' se mai incalzeasca si n constanta. noi mergem direct la frizer, acu' ramane de vazut daca si sta pe scaun balaurul...


de Loli mic
Asa creste o fetita
LMA 1 an
Varsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

Nu pun nici o poza. Nici nu-i fac. Arata groaznic. Daca nu ar fi asa cald as tine-o cu o caciulita pe cap si-n casa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

Uitati aici poze cu o fetita frumoasa evident inainte sa fie tunsa.

Mergi la inceput