*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (2)*

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

ginette, cu stimularea aia numai ii creezi o dependenta si un reflex conditionat; defecarea e un act natural. chiar daca se chinuie putin e in firea lucrurilor sa invete cum sa faca singura. si de la lapte de mama doare burtica, si sacha se chinuie. pt ca asae cand sunt mici. nu mai insista nici cu termometrul nici cu supozitrul. nu asa de des in orice caz.

lala, mai verifica scutecul. daca in 24 de ore vezi ca nu face pipilik e de bai. asa ca ti se par enumai ca nu a facut, nu se pune.

mitsu! pai e lung bebeC. si mie imi arata a 5 kg! iar sacha nu e etalon. el e mik si idnesat, ca ma-sa:)))

miri_milka_mik mamik de bruno alexis si bebe sacha dimitris
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://b2.lilypie.com/DjTMp2.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Ne-a cazut buricutzul!!!!!
Ce-a ramas... e inca.."crud" in mijloc, dar speram sa se usuce frumos curand.
Am sters cu spirt de jur imprejur... si am pudrat un pic de Baneocin in mijloc,chiar pe buric... am facut bine sau rau??? Caci sunt cam indoita de treaba asta.
Apoi tati i-a aplicat un..band-aid asa..mai loose... doar pt a... proteja cumva,sa nu se frece de salopetica.

E bine? E rau? Ce ziceti?

Pozici de tot felu'
Poze Andrew
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

miri, LaLa, nu e asa de lung... Are 56 de cm, l-am pozat eu oarecum dinspre picioare si d'aia pare asa...

Da, mai, Honey, asa e bine. Da' sa nu exagerezi cu Baneocinu' si cel mai bine ar fi sa lasati locul sa respire, fara bandaje... Eu am observat ca de la Baneocin sangera. Asa ca intr-un final i-am dat numai cu spirt/ betadina diluata cu ser fiziologic.

Btw, lui Conrad i se vede o pata mica si vanata in mijlocul buricului... E normal?! O fi vreun cheag de sange?!

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza spune:

Va salutam si noi, chiar daca acum intram f rar pentru ca alaptatul si pampersul ne ocupa 90% din timp. Am avut si noi parte de nopti albe, de stat la san cu orele...colici nu am avut dar abia avem 2 saptamani. Eu nu prea am laptic, sanul stang e aproape gol iar cel drept nu face fata:(. Incerc sa o pun la san cat mai des, beau multe ceaiuri, iau nutrinatal..as lua si face orice numai sa am indeajuns lapte.
Felicitari pentru prospetii crestini si pupici mamicilor.

Eliza
Emma
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

yupiii de data asta am umplut pampersul de pipilik....

Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea
Bibi se face mare
UN COPIL ITI DA SENS VIETII!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk.m spune:

quote:
Originally posted by LaLa_20

quote:
Originally posted by raluk.m

Nu mai stiu ce sa fac, bebe nu doarme aproape deloc ziua si plange in continuu, medicii spun ca nu are nimic, mananca f bine,,, si voi ati patit asa? maine facem o luna si noi, dar nu mai stiu ce sa ii fac. simt ca cedez psihic, ajutooooor!!!!


da si eu patesc la fel cu Bibi...are zile intregi knd plange in cotinuu...eu mai reusesc s-o calmez cu luatul in brate cu plimbatul prin casa....deci inarmeazate cu multa multa rabdare...cu ajotor din partea cuiva(taticul,bunik)...si mai ale cand simt ca cedezi psihic...las-o cu cineva si iesi pe balcon 10 min si respira aer proaspat...sa te calmezi

Cea mai optimista mamica!




Deci e oarecum normal, nu?
Asa mi-e de frica sa nu aiba ceva, sa nu fie bolnavior...
Buni il cara toata ziua prin casa, dar uneori nu mai tine nimic, plange rau de tot de zici ca acum lesina,,,mai iesim un pic la aer,,,sau cu masina si ne mai linistim.
of, of....si mi=e o mila de el! si am descoperit ca si pampersul ne strange, aveam 2 si acum am pus 3 si ne gandim serios la urmatorul. Are doar 4 kg si un pic, cred, dar il strange la "copanele". Poate si de la aia urla, mititelul, ca ii lasau semne rosii pe picioruse.
Sau o fi ajuns la un palier de cresere de-ala? Ca iar am uitat la ce varste sunt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

quote:
Originally posted by ginnette

Ciao fetelor,

Intru si eu la 'scutece'; inca mai am pb constipatiei, la bubulina - face kk doar o data pe zi si atunci "stimulata" cu supozitor.

Fetelor care hraniti bblushii cu formula, este normal? (Ven, stiu ca si tu ii dai lapte "din cutie"; cum sta la capitolul kk?)

Eu citisem ca trebuie sa faca de 1-3 ori.

In rest, super pozele cu micii crestini- adevarate vedete; noi ne pregatim pentru duminica.

Gata, s-a terminat "pauza"!

Roxana si Adela !
Ingerasul nostru
Poze



roxana, eu ii dau nan si vad ca face aproape dupa fiecare masa...
dimitris manca milumil si era mititelul tare constipat...
nu stiu daca depinde de laptele dat sau nu...

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/2288699992/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

fetele
am intrat sa va salutam si sa va dorim o zi buna, la noi totul este bine pe toate fetele

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze - Botez Maria
Poze Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darene spune:

Am fost la ambasada Miri ieri si i-am spus tot ce aveam de spus domnului consul,pe ton suparat bineinteles.Hi hi erau ceva persoane pe acolo care au auzit tot.

Stiu ca s-a mai discutat dar atunci nu eram interesata.Am inteles de la mama ca Khalid poate primi alocatia si indemnizatia de nou nascut.Asa e?Ce acte ar fi necesare? Poate imi raspunde si mie cineva pana diseara ca maine iar mergem la ambasada.

Poze
www.onetruemedia.com/shared?p=4c49c7a20381c93ac02f82&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poze Khalid


Povestea nasterei



Elena,mamica de Khalid 21.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by Mitsu-bishu

miri, LaLa, nu e asa de lung... Are 56 de cm, l-am pozat eu oarecum dinspre picioare si d'aia pare asa...

Da, mai, Honey, asa e bine. Da' sa nu exagerezi cu Baneocinu' si cel mai bine ar fi sa lasati locul sa respire, fara bandaje... Eu am observat ca de la Baneocin sangera. Asa ca intr-un final i-am dat numai cu spirt/ betadina diluata cu ser fiziologic.

Btw, lui Conrad i se vede o pata mica si vanata in mijlocul buricului... E normal?! O fi vreun cheag de sange?!

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!




E normal. O sa se vada cam pana la un an. La fel cum se vede cusatura la cezariene

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput