*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (2)*

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

quote:
Originally posted by raluk.m

Nu mai stiu ce sa fac, bebe nu doarme aproape deloc ziua si plange in continuu, medicii spun ca nu are nimic, mananca f bine,,, si voi ati patit asa? maine facem o luna si noi, dar nu mai stiu ce sa ii fac. simt ca cedez psihic, ajutooooor!!!!


da si eu patesc la fel cu Bibi...are zile intregi knd plange in cotinuu...eu mai reusesc s-o calmez cu luatul in brate cu plimbatul prin casa....deci inarmeazate cu multa multa rabdare...cu ajotor din partea cuiva(taticul,bunik)...si mai ale cand simt ca cedezi psihic...las-o cu cineva si iesi pe balcon 10 min si respira aer proaspat...sa te calmezi

Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea
Bibi se face mare
UN COPIL ITI DA SENS VIETII!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

mitshule ma ucur ca te-ai mai linistit cu bebe C...si o sa vezi cu timpul k totul va fi bine....apro e un grasun la 5 kg....ai poze recente cu el?k azi doc a cantarit-o pe bibi ...si cik ar avea apropae 5 kg...si tare as vrea sa fac o comparatie...k mie nu-mi vine a crede...
Si sa ma plang si eu...Bibi e putin racita....

Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea
Bibi se face mare
UN COPIL ITI DA SENS VIETII!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

galaxy, pe bune nu era glumita faza cu "eu sunt din mongolia"? oricum baietii tai sunt niste grozai. robert are mustati intr-una din poze?

mitsu, n-ai patit nik, nici traumatism nici nik. l-ai scrantit nitel, trece. daca doare ca o arsura, ca si cum ai senzatia ca e golit lipit pe dinauntru e posibil sa se fi blocat vreun canal. fa masaj.

miky... crestinesc si restrans, dar frumos!

ceska, se da pe brazda cam tarziu domnul sot. fetelor, nu mi-o luati in nume de rau, dar sotii ii aveti cum ii "cresteti". daca-i lasati sa faca strambe... asa vor face toata viata. prin natura lor ar fi mai lenesi, au nevoie de vineva sa-i dea pe brazda.
nu ma laud, dar primul sot era un rasfatat. le faceam eu toate ca vezi doamne el era obosit de la munca. acu s-a schmbat placa: si eu si domnul sot suntem obositi: eu pt ca alaptez noaptea si ziua fac menaj, el pt ca merge la servici. si uite-asa e "condamnat" la facut baie, la sters funduri (de doi nu numai d eunul) de hranit copilu' mare, de spalat vase. de tot ce trebuie facut in casa si eu nu apuc. ca urasc sa-mi incep ziua cu spalat de vase. si sa-l vedeti cum se ridica din pat la 7fara ceva sa-l duca jos pe bruno, sa-l schimbe, sa-l imbrace, sa-i dea sa manance, sa stea pe olitsa... pt ca eu mai raman o ora sau o juma d eora in pat... manca-l-ar mama, ca eu sunt terorista:)

ralukaM(sper sa nu ma insel) esti sigura ca plange fara motiv? adica nu o deranjezi tu la o ora dupa ce a adormit si plange in somn? daca e asa, las-o sa planga, nu sari pe ea. o deranjezi. nici tie nu ti-ar placesa vina cineva sa te ia pe sus in mijlocul unui vis.

ghici ghicitoarea mea: ce forma are un cap capiat? P A T R A T! io-te asa arata capul meu azi dupa o noapte si o zi de racnetu' vilvordului! mbah, d enu m-a facut terci sacha asta al meu... (voi va plangeti d e4 kile, ia sa-l vedeti pe falcosul meu de 6,040 la 8 sapt azi) da mie mi se rupe umarul! am recurs la moasa mea de bruxel caci eram in dezesperare de cauza si e cum ma gandeam si eu: copilu invata sa intre in a doua transa de somn. de unde racnetele pana ramane fara aer. si oboseala, si iar racnete. deci rabdare...

si tin sa va multumesc pe aceasta cale fetelor care au facut galerie pt batista lu' bebe! am procurat-o! cu racnete, dar eficient, in 5 secunde, am scos o tona de muci de la ala miku, urmeaza sa brevetam dracia pe ala mare care e mai indaratnic... muuuuah! si sa dea dumnezeu sanatate inventatorului sef!

PS. iulia82, toate felicitarile mele sincerepentru decizia luata cu alaptatul la san! muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuah!

miri_milka_mik mamik de bruno alexis si bebe sacha dimitris
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://b2.lilypie.com/DjTMp2.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Stancutza, LaLa, miri, si eu sper sa nu fie nimic... De canal infundat nu poate fi vorba, curg bine toate canalele,... se simte asa, ca o vanataie, cand tii apasat pe ea. Numai ca eu nu apas si se simte tot timpul Cred ca l-am maltratat... As face o vizita la gine' sa-si dea si el cu parerea. Vedem cum evolueaza lucrurile.
LaLa, uite am uploadat acum niste www.flickr.com/photos/21448537@N03/2310315525/in/set-72157603473968501/" target="_blank">poze, cele mai recente, de acum cateva zile, cand ne-am pus martisor la manuta Nici mie nu imi pare de 5 kile, e drept ca imi rupe mainile... Dar am vazut la Sacha ce inseamna 5 kg... Se scurgea literally... O fi bebe meu mai dens?!

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

quote:
Originally posted by LaLa_20

quote:
Originally posted by ginnette

Ciao fetelor,

Intru si eu la 'scutece'; inca mai am pb constipatiei, la bubulina - face kk doar o data pe zi si atunci "stimulata" cu supozitor.

Fetelor care hraniti bblushii cu formula, este normal? (Ven, stiu ca si tu ii dai lapte "din cutie"; cum sta la capitolul kk?)

Eu citisem ca trebuie sa faca de 1-3 ori.

In rest, super pozele cu micii crestini- adevarate vedete; noi ne pregatim pentru duminica.

Gata, s-a terminat "pauza"!

Roxana si Adela !
Ingerasul nostru
Poze


si eu ii dau fornula bebelinei mele...si stai linistita ea uneori face de 2 ori in 24 h,in general 1 data in 24 h...alteori 1 data in 36 h...da e normal...A si de vreo doua zile...dimineata cand vreau sa-i iau temp ea face cacuta...deci oarecum tot stimulata...k altul nu mai face in 24 hg....e normal

Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea
Bibi se face mare
UN COPIL ITI DA SENS VIETII!!!



Lala20

Da, si cu termometru se "stimuleaza"; dar mi-e mila s-o las fara sa faca kk macar o data. Dupa aia, plange ca o doare burta.

Oooff, cand plangea ca facea prea des, cand plange ca nu prea face!

Sper sa-i treaca pana duminica, sa n-o apuce vre-un concert in biserica!

Roxana si Adela !
Ingerasul nostru
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Multumesc pt poze...misthule...pare pe apoape la dimensiuni...bine acuma mai e si lungimea...k banuiesc ca bebe C are mai mult de 55 cm...
Apropo de poze...in poza in care tu zici ca se uita in gol...chiar pare concentrat pe ceva anume(lucru f normal) si chiar putin deranjat de lumina(iarasi lucru f normal)....si era sa uit sa zic ca e un frumos ca mamik lui

Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea
Bibi se face mare
UN COPIL ITI DA SENS VIETII!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

ginnet da eu stiu k si stimularea asta da obisnuinta...eu zic s-o lasi vreo 2 zile...si apoi daca nu face nimik...s-o stimulezi...acuma nush ce sa zic...da eu cred ca asa e mai bine )(stiu k e greu s-o vezi k plange ca nu poate face...sarcutza)
miri sari tu cu raspunsu k eu imi pri d urechile...

Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea
Bibi se face mare
UN COPIL ITI DA SENS VIETII!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

quote:
Originally posted by raluk.m

Nu mai stiu ce sa fac, bebe nu doarme aproape deloc ziua si plange in continuu, medicii spun ca nu are nimic, mananca f bine,,, si voi ati patit asa? maine facem o luna si noi, dar nu mai stiu ce sa ii fac. simt ca cedez psihic, ajutooooor!!!!



Fa-i o ecografie abdominala. Noi vom face asta maine pentru ca Ana varsa destul de des. Mi s-a spus ca ecografia abdominala este indicata si in caz de plans neconsolat de lunga durata.

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

of da intasem si eu cu o intrebarea...neuronu asta....in 3 ore juma(timp in care a dormit)Bibi nu a facut decat vreo 2 pipilik ...si ea care in timpul asta umplea pampersul de pipilik...sa ma ingrijorez?!....sau m-am ticnit de tot?!!

Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea
Bibi se face mare
UN COPIL ITI DA SENS VIETII!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Lala, Luca m-a speriat f tare cand la nici 1 anisor nu mai facea deloc pipi noaptea. Am mers cu el la medic, l-am verificat pe toate partile si s-a constatat ca pur si simplu era un copil "precoc" ;)). Asa ca poate sa faca mai rarut si Bibi a ta...zic eu.

O alta cauza stiu ca poate fi deshidratarea insa ma gandesc ca nu ar avea motiv.

Si daca stai bine sa te gandesti, doi pipilici nu sunt chiar prea putini pentru 3 ore, nu?

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput