Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (22)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:



Salut salut!

N-am mai intrat de o saptamana sa va mai dau vesti despre noi...
Yupiii!!! Am scapat de mastita, si il alaptez pe bebe din ambii sani, fara completare de lapte praf!
...dar vreau sa va zic ca a fost cumplit, am trecut prin cea mai tampita experienta din viata mea... Cand o sa am putin timp o sa va povestesc mai pe larg ce am facut. Oricum, daca nu-mi ascultam instinctele mele de mama sigur la ora asta bebele meu ar fi fost intarcat, iar lapticul meu doar o amintire...

Multumesc din suflet fetelor care s-au gandit la mine si mi-au scris, in special Monicai-doc care m-a sunat mereu si a vrut sa ma ajute! Vreau sa va zic ca si atunci cand aveam febra mare (41) si aproape deliram, imi fierbeau creierii, ma gandeam mereu la voi si la ceea ce mi-ati scris aici! Asta-i culmea, in noaptea cand mi-a fost cel mai rau, am visat ca ma intalnisem cu voi fetele de pe forum, si cand m-am trezit parca nici nu-mi mai era asa de rau... Din pacate se pare ca ramane doar un vis pt mine, ca la intalnirea de maine eu n-am cum sa vin, desi tare mi-as fi dorit!

pe toata lumea!


Tinna, mami de doua minuni Alexandru Luca (14 feb. 2008) si Andrei Florin (1 ian. 2001)

Povestea nasterii lui Andrei
Povestea nasterii lui Luca
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/" target="_blank">Poze cu iubirile mele
Cum creste Andreiush
Cum creste bebelinul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anandrei spune:

Sunt suppy! Tot ce am scris pana acum s-a sters! Tre sa o iau de la capat!

Abia am venit de la acte! Le-am depus si eu in sfarsit! Nu mai sunt codasa. Acuma tre sa astept pana in iunie sa vad banuti la culoare!

CatiM, multumim frumos de laude. In ce priveste decalotarea, cred ca ar trebui sa incepi usor, atat cat nu-l deranjeaza pe el. Si noi tot asa am procedat si sincer imi pare bine deoarece am scapat de o viitoare operatie de fimoza si in plus avea ceva secretii p-acolo care miroseau destul de urat.Am observat ca strainezii sunt destul de reticenti la treaba asta cu decalotarea, dare u cred ca atata timp cat pe el nu-l deranjeaza sau doare nu e o problema.

Veronicka, stai linistita! Preotii stiu cum sa tina copii astfel incat sa nu le intre apa in urechi. Unii ii tin si de nas. O sa fie bine!

Ven, multumim frumos! Am vazut-o si pe Natalia, cum sa nu! Si pe ea si pe printesele ei; niste frumoase! Offf Ven, si ziceam ca o pastrez pe Stefy pt David al meu! Mathias, hotz mic!

Mitsu sa stii ca si pe Lipscani gasesti materiale frumoase. Inca mai exista niste magazine cu asa ceva. Pup fata si Conrad. Te sun diseara sa vb pt maine!

Angelique, felicitari pentru aniversarea conceptiei! Noi l-am conceput pe David de ziua lui Andrei, pe 1 mai! Cand am aflat ca sunt gravida i-am spus “uite-ti cadoul de ziua ta!” . Ce mamica frumoasa esti! Si ce Pupi dulcik! Erai frumoasa si in maternitate , eu in maternitate eram o buhaita! Daca se uita cineva la poza mea de la cununie de exemplu si “ultima poza in doi” de la spital nu cred ca ma recunoaste!

Ema, lasa prostioarele si vino si tu la intalnire! Suntem zuze si prietene toate, indiferent de “vechime”

Shose, foarte frumoasa e donshoara Pipetzica! Cred ca seamana cu mamica!

Louiza, noi stam in Crangasi, dar nu e problema daca vii ne intalnim oriunde! Numai ca sambata nu putem noi! Mergem sa testam masina cea noua o fuga la munte, iar David ramane acasa cu mama mea. Imi pare rau dar la vara sigur ne vedem!!! Pup fata si pe Yasmin cea falcoasa!

Oh my God cate vom fi maine! A sunat cineva sa faca rezervare?






************************************************************************
Ana-Maria de David pufosu' (11.01.2008)si cel mai fericit tatic, Andrei
Albumul nostru: mama, tata si copilul

************************************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

SALUTARE!

ce ma bucur ca ne intalnim maine! de-abia astept! si ce lista mare se anunta! sper sa poata ajunge cat mai multe dintre zuze. sunt o gramada pe lista pe care sunt nerabdatoare sa le cunosc. iar tu, ema, nu mai spune prostioare si vino, fuguta, la intalnire!

veronica, chestia cu ajutorul dat de sotz...sa stii ca functioneaza. :-) ti-o spun din experienta. daca nu ma ajuta el, poate ca aveam si acum canalele infundate.

tinna, ma bucur din inima ca ai scapat de probleme. sper sa ai, cat mai curand, timp sa ne povestesti cum a fost. mai ales partea cu intarcarea "la mustata". nu de alta, dar vad ca in perioada asta sunt multi bebelusi care, dintr-un motiv sau altul, ajung la formula. mi-e tare teama si mie. in momentele in care nu reusesc sa nu ma mai gandesc la asta.

ven, daca predai la liceu...au! mi-e mila de pustii aia in plina furtuna hormonala, care te vad in fiecare zi. :-)))



irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Fac eu rezervare, daca imi spune cineva ora si daca suntem sigure ca ne inchidem pe 18 persoane.

Dar ultima oara cand am citit pe forum, era vorba ca vor veni si niscaiva sotiori, sa isi tina de urat unii altora. Pe ei nu ii trecem pe lista?? Sau nu stau cu noi?? Cum a ramas? V-am zis ca nu sunt la curent inca.

quote:
Originally posted by Anandrei
Oh my God cate vom fi maine! A sunat cineva sa faca rezervare?




Creata 1 cu Creata 2
www.flickr.com/photos/uic9999/sets/72157601143394729/" target="_blank">Poze Mariuca
Povestea nasterii
Cum creste Mariuca
Maria Ilona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by matgravidut


Bianca mea e cumintica, dar avem o problemuta: nu facem caca. Prima data i s-a intamplat saptaman trecuta. Trecusera 4 zile de cand nu facea. Duminica seara am pus termomentrul in fundulet si a facut caca foarte mult ca eu m-am speriat cat de mult iesea... si era sticky si avea o culoare ciudata... nu era galbui cum era de obicei. Acum are iar 3 zile de cand nu face caca. Azi am pus iar termometrul, dar nu vrea sa faca.
Trebuie sa sun neaparat la medic. Voi ati patit asa ceva?






Ceaiul de chimen (seminte) este f. bun. Eu il folosesc la Alexia si acum faca kk in fiecare zi sau la 2 zile.

Poze de tot felul
Poze botez - 8 Martie 2008
Patrick's Day - 17.03.2008

PATRICIA ALEXIA Atata sunt de mare !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Monica Matz, am vazut o parte din pozele cu Andrea. Este o scumpa si o dulcica!!!! Am reusit sa ma uit la pozele de la botez si la albumul de cand a implinit o luna!! Sunteti foarte frumoase amandoua, iar tu esti neschimbata!

Irinaaaaaa, ai dreptate, super treaba ca ne vom strange asa de multe!!! Se vede ca nu mai suntem la munci si avem timp liber... hehe. Eu ma bucur ca le voi revedea pe fetele pe care deja le-am cunoscut in persoana: tu, Laurici, Alinus, Grati, Simona, Anca Diana si, evident, mama surorii de maternitate a Mariucai - Beinazuta.

Iar pe voi, fetele stiute doar din corespondenta eletronica, de-abia astept sa va cunosc!!

Despre clopotei... WOW! Sunt emotionata numai la gandul ca voi cunoaste 17 gagalici extraordinare, pe care ii stiu de cand aveau cativa milimetri.



Creata 1 cu Creata 2
www.flickr.com/photos/uic9999/sets/72157601143394729/" target="_blank">Poze Mariuca
Povestea nasterii
Cum creste Mariuca
Maria Ilona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Ana Maria, s o stapaniti sanatosi si distractie placuta si nu esti codasa cu actele eu nu le-am depus inca de fapt am fost joia trecuta, cica nu se lucreaza marti si joi cu publicul, s-a dus sotul meu ieri si cica s-a schimbat nu se lucreaza luni si miercuri cu publicul, bataie de joc, iar azi nu a reusit ca-i lipsea ceva asa ca ramane saptaman viitoare, asa luam si noi mai mult de o data

Louiza mamica de Yasmin - Elena 09/01/2008

poze Yasmin Elena

uite cat am crescut

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze graviduta, nunta, luna de miere, Sighisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

am reusit sa scriu si eu cum a venit Sara pe lume..cu ea in brate binenteles..poveste nasterii mai exact ....sper ca am facut ce trebuia....asta e proba

Sara Ioana 15.02.2008


POZE CU MAMI SI SARA

ALBUM ZUZE

asa a intrat Sara in viata mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Pup zuzicile iubite!!!

Ce bine ca ne strangem asa de multe maine!! Abia astept!! Intr-un final se pare ca va merge cu mine sotul meu si il luam si pe Luca. Sotul si Luca probabil ca se vor alerga prin parc in timp ce noi stam la taclale si la smotocit bebelusi. Ma gandesc ca poate sotii chiar daca vin, or sa vrea sa stea la o vorba ca intreb barbati, nu sa asculte despre scutecele, kkliti si lapticuri. Ma gandesc si eu...ca omu'. Si cred ca daca se inchide lista la 18 persoane, ca sa fim acoperite, putem rezerva 20 de locuri.

Mai fetelor, eu cred ca sunt depresiva, pe cuvant! Nu am chef de absolut nimic. Stau doar cu Ana, cand vine Luca acasa nu am chef de joaca sau de vorba cu el, cu sotul nu prea am chef de una alta , nu vreau sa fac curatenie, nu vreau sa fac mancare, nu vreau si nu am chef de nimic!!! Ah, ba as avea chef de un pachet de tigari si un pahar de vin Sincer va spun ca nici de scris pe forum nu am chef...(cred ca asta se si vede, din pacate...). Ce-o mai fi si asta??? Ca doar nu m-o pali acum depresia "prost partum" ...
Edit ca sa va asigur ca pe langa pachetul de tigari si paharul de vin, am mare chef si de intalnirea de maine....

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Buna fetelor..trec repede repede...ca nu am timp..de fapt..am promis ca nu mai stau mult la comp sa mai fac una alta prin casa..apropo alina..sa stii ca si eu am "nu vreau aia nici ailalta"...simcer..nu am chef de nimik..dar daca stau asa..blana..ma simt mai nasol.asa ca imidau pumni sa imi treaca si ma apuc macar de niste vase..ce naiba sa fac...lasa ca trece..o fi astenia de primavara...

maine noi venim singurele..adik fara sotul tatic, care e la munci..

pup...si ne vedem maine..la 13 la Daimon..sper sa nu seschimbe ceva si eu sa nu aflu..mai intru diseara o fuga pe forum..



Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput