Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (22)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

shose ,nici eu nu sunt pe roze cu lapticul dar am tot citit pe aici si am zis sa incerc si eu ,si serios ca functioneaza. tinctura de marar in 100 ml apa inainte cu 15 min de masa de trei ori pe zi , ceai de fenicul, anason si chimion,cumparate separat ca sa il poti concentra cat vrei , cel putin 2 litri pe zi . e mult mai bine ,incearca si tu

multumim de aprecieri la adresa flacaului meu . mie mi se pare cam maricut pt varsta lui

Irina de Matei

1001 MODURI DE A DORMI
CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ
ALBUM ZUZE




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

miri, mersic mult si la mai multe luni si lui sasha care e mai batran cu o zi decat bubulina, si de fapt acum sa stii ca noi am implinit un spfert de an ca suna mai bine

natalia imi pare rau pentru stefania, dar am inteles ca aceste probleme se rezolva mai usor cand sunt descoperite din timp.

Ereena super pozitii de dormit

Ana Maria mai am numarul, dar zi si mie in ce zona locuiesti? sa vad cum ma ioncadrez ca vin sambata daca nu o lasam pe vara ca si eu vrau sa-l vad pe David pufosu care face maine si el un sfert de an

Angelique, sa stii ca e baiatu lui mama am eu impresia asa si sa nu ne uiti cu poze de la studiou sa le vedem si noi.





Louiza mamica de Yasmin - Elena 09/01/2008

poze Yasmin Elena

uite cat am crescut

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze graviduta, nunta, luna de miere, Sighisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Irina, am vazut si eu mult laudatul album 1000 de moduri de a dormi si mi-a placut tareeee mult. esti geniala, ce idei ai cum de nu m-am gandit si eu?

Matgravidut, daca inca alaptezi, incearca sa mananci cereale cu lapte sau smochine sau caise confiate. bebelina mea nu facea cate 5 zile kk si trebuia sa-i pun supozitor si m-am gandit ce mancam eu cand facea si de 4 ori/zi kk si mi-am amintit de fibre. de cateva zile face iar kk zilnic.



Mari de Daria Maria

sunt tot mai mare


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

Moni ce a facut Robi azinoapte a crescut temp?cred ca nu Sara cam asa are 37.5,37.4,chiar si 37.6 dar scazand 0.5 nu e nimic grav ,prea incalzita camera sau prea agitata dar daca o desfac putin peste 30 min e ok
Raluca insanatosire grabnica ...cred ca e groaznic sa fi departe de bebe internata intr-un spital

Sara Ioana 15.02.2008


POZE CU MAMI SI SARA

ALBUM ZUZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

quote:
Originally posted by Ereena

reiau mesajul poate mai sunt zuze de trecut pe lista. creata nu vine?

deci, sa ne numaram . reply with quote la mesajul meu si treceti-va pe lista
ZUZE pt intalnire
1- Ereena
2- Ellenuta
3- AngeliquedeS
4- Alina023
5- Nemary
6- Stancutza
7- Gatta
8- Irinuka
9- Laura D
10- Gabrittza
11- Gratiela
12- Alinaatudor
13- Mitsu-Bishu
14- Anandrei
15- Anca Diana dar nu este 100% sigura ca ajunge

am mai pus poze .va multumim frumos ca ati admirat albumul.


Irina de Matei

1001 MODURI DE A DORMI
CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ
ALBUM ZUZE








vine si IRINA L

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Ciao fetelor,

Nu stiu dak ajung, dar dak reusesc vin sa va salut (o sa va gasesc ca o stiu pe Irinouka live); nu promit, pt ca n-am pe cine s-o las pe buburuza si sunt in dubiu dak s-o car pana acolo (din Prelungirea Ghencea unde stau eu pana in Parcul Tineretului fac 100 de ani)

Ereena, belea albumul cu 1001 moduri de a dormi.
Arata bebe super!

Roxana si Adela !
Ingerasul nostru
Poze
Fetze de buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by cati_magureanu
[
Reiau mesajul pentru Eliza, in legatura cu vaccinul anti TBC:
Eliza, te puup! Daaa maaa...cand ma gandesc la drumul asta mi se ridica parul in cap...va fi o experienta interesanta, in orice caz...
Cu vaccinul pt. TBC treaba este asa: si noi stiam ca trebuie facut si am intrebat pediatrul cand am fost sa-i facem vacc. de 2 luni..Ne-a spus ca aici pur si simplu nu se face ..ca nu stie de ce da' nu si-au pus niciodata problema ca trebuie facut..ca ei nu au cazuri de TBC etc., etc...S-a interesat el si ne-a sunat apoi si ne-a zis ca nici macar nu se gaseste pe aici (i-am zis ca-l cumparam noi si il facem daca se gaseste) si ca sa-l facem in Romania cand ajungem...Acum eu sunt un pic cam derutata caci am inteles ca cica s-ar faca pana la 2 luni..asta una la mana si doi ca imi este cam teama sa nu se aleaga cu ceva de prin avion avand in vedere ca nu este vaccinat contra TBC-ului...sper sa nu fie vreunu' purtator de virus din asta prin avion...




Cu vaccinul asta si eu sunt putin in dilema. Trebuia facut in spital, la nastere, dar nu-l aveau. Acum a venit , dar Alexia are 3 luni si o sapt., si eu stiam ca trebuie facut pana la 2 luni.Am sunat si mi s-a facut programare pt. luni, iar noi miercuri zburam catre Ro. Am intrebat daca ar fi vreo problema, din cauza varstei, a zis ca nu. Nu as fi vrut sa-i fac vaccinul acum, dar imi fac probleme ca in avion nu stiu cine ce are. Deci e mai in siguranta sa-l facem. Intrebarea mea ar fi, daca face temp. sau alte complicatii, pt, ca v-a fi doar o zi diferenta intre vaccin si zbor. Sa iau vreun medicament cu mine pt. ea ? Nici nu stiu cum sa fac.

Poze de tot felul
Poze botez - 8 Martie 2008
Patrick's Day - 17.03.2008

PATRICIA ALEXIA Atata sunt de mare !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicka spune:

jelimoni,stancutza,angeliquedes,erena multumesc pt raspuns. am emotii mari pt botez da sper sa trecem cu bine. mai nou mi-a scazt si mie productia de lapte pt ca am o urticarie de o sapt si dr zice sa intrerup alaptatul ca sa iau un antialergenic iar mie mi-e frica ca-mi scade lapele daca intrerup 3 zile. dar intre timp mi-a venit o idee:sa-l pun pe sot sa traga el laptele. nu stiu daca o sa functioneze da o sa inncec daca nu-mi trece alergia asta generalizata

Veronica -mami lui Marc-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Ba daaaaaa, vin si Cretele!!!!! Cum ar putea lipsi???

Dar, va rog, vreau si eu amanunte, ca dupa o saptamana singura acasa, cu Mariuca, nu am mai reusit sa intru, nici macar sa citesc. Asa ca o sa va rog sa imi dati si mie detalii. Eu oricum ma voi vedea cu Angi la studio si venim impreuna de acolo. Daca nu ma insel, ei au programare la ora 11 si au luat sedinta de o ora. Deci dupa ce termina, ne indreptam catre locatie.

Si vin si Beinazuta cu Beautrice!! Acum updatez lista!

quote:
Originally posted by Ereena

reiau mesajul poate mai sunt zuze de trecut pe lista. creata nu vine?

deci, sa ne numaram . reply with quote la mesajul meu si treceti-va pe lista
ZUZE pt intalnire
1- Ereena
2- Ellenuta
3- AngeliquedeS
4- Alina023
5- Nemary
6- Stancutza
7- Gatta
8- Irinuka
9- Laura D
10- Gabrittza
11- Gratiela
12- Alinaatudor
13- Mitsu-Bishu
14- Anandrei
15- Anca Diana dar nu este 100% sigura ca ajunge
16 - Creata
17 - Beinazuta

am mai pus poze .va multumim frumos ca ati admirat albumul.


Irina de Matei

1001 MODURI DE A DORMI
CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ
ALBUM ZUZE








Creata 1 cu Creata 2
www.flickr.com/photos/uic9999/sets/72157601143394729/" target="_blank">Poze Mariuca
Povestea nasterii
Cum creste Mariuca
Maria Ilona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

deci, sa ne numaram . reply with quote la mesajul meu si treceti-va pe lista
ZUZE pt intalnire
1- Ereena
2- Ellenuta
3- AngeliquedeS
4- Alina023
5- Nemary
6- Stancutza
7- Gatta
8- Irinuka
9- Laura D
10- Gabrittza
11- Gratiela
12- Alinaatudor
13- Mitsu-Bishu
14- Anandrei
15- Anca Diana dar nu este 100% sigura ca ajunge
16 - Creata
17 - Beinazuta
18- irina L

carmen ungureanu ne anunta diseara daca poate veni

Irina de Matei

1001 MODURI DE A DORMI
FILMULETE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ
CUM CRESTE BEBE
ALBUM ZUZE




Mergi la inceput