Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (22)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Deci sun sa fac rezervare pentru ora 13, maine, 20 persoane??? Sau mai asteptam? Sau a ramas ca suna alta zuza?

Stoisor, ma bag mai incolo la o citeala, ca sunt curioasa cum a venit Sara pe lume. Dar acum se pregateste Mariuca sa se trezeasca...

Creata 1 cu Creata 2
www.flickr.com/photos/uic9999/sets/72157601143394729/" target="_blank">Poze Mariuca
Povestea nasterii
Cum creste Mariuca
Maria Ilona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicka spune:

irinouka da nu te durea cand tragea sotu?
acum urmeaza doar sa-l conving pe al meu dac o sa iua claritine ca deocamdata mi-a dat hidrocortizon in vena si urmeza sa vedem daca se imbunatateste starea mea imi mai da si maine si poate scap de claritine da pana una alta eu ma cam stresez si poate treba asta mi-a diminuat lapticul

Veronica -mami lui Marc-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

cretulin povestea noastra nu este deloc detaliata ...a voastra este super ,am recitit-o acum ,chiar ai un dar aparte de a povesti,dar noaptea pe care am petrecut-o in salonul de travaliu chiar as vrea sa o uit ,sa nu o povestesc nimanui , pentru ca a fost un cosmar ,nu ce se intampla cu mine ci cu alte femei offf defapt fete ,copile de 17,18 ani ,care urlau cu orele se tavaleau ,blestemau,asta chiar vreau sa uit ,iar eu stateam acolo in patul meu si ma inchinam si ma rugam pt sufletelul meu mic si ma cuprindea din ce in ce mai multa frica si spaima ,chiar groaza in unele momente,am plans ,iar moasa ma intreba ce se intampla, am o problema ,nu aveam ,problema era in jurul meu ....pentru ca nasterea Sarei era defapt cea mai mare bucurie a mea si asa a si fost ... cea mai mare bucurie a vietii mele,iar ceea ce am vazut si am auzit acolo am incuiat undeva adanc in mine si stiu ca voi pastra incuiat pt totdeauna,acum inteleg de ce se intampla atatea lucruri rele pe lumea asta....din inconstienta unora ....eu am povestit foarte pe scurt
pusi pt Mariuca ta mica si ma rog la D-zeu sa iti mai daruiasca si restul bebeilorpana la 10sa mai citesc povesti frumoase scrise de tine

Sara Ioana 15.02.2008


POZE CU MAMI SI SARA

ALBUM ZUZE

asa a intrat Sara in viata mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Gata, am terminat cu colindatul la Baby expo
Frate, desi am fost la ora 11 acolo tot aglomeratie era
Am cumparat o sacosa mare de jucarele , sac de dormit de vara, hainute cocodrillo, scaun de baie babyok, marsupiu brevi plus diverse de la Nuk, inclusiv bavetica de plastic, lingurite si castronase
Mi-a placut

Andrei continua greva foamei insa cred ca am descoperit cauza : avem mugurasi de dintisori in gingia de jos
Sper sa isi revina odata.

Imi pare tare rau ca nu pot veni si eu maine dar la noi vinerea este o zi foarte incarcata

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

numai eu bantui pe aici singura???

Sara Ioana 15.02.2008


POZE CU MAMI SI SARA

ALBUM ZUZE

asa a intrat Sara in viata mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

quote:
Originally posted by stoisor

numai eu bantui pe aici singura???

Sara Ioana 15.02.2008


POZE CU MAMI SI SARA

ALBUM ZUZE

asa a intrat Sara in viata mea



Aici is si eu dar nu mai scriu ca si asa mesajele mele sunt ignorate si nu are rost sa incerc sa ma bag ca musca in lapte.Asa ca va citesc numai.A scuze, Jelimoni se pare ca esti singura care mi-a citit postarea in care va ziceam despre Razvan, mersi inca o data de urari.

Mami de Razvan-Matei,09.01.2008
http://community.webshots.com/album/562622931EnvRDd?start=24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

quote:
Originally posted by ramonab

quote:
Originally posted by stoisor

numai eu bantui pe aici singura???

Sara Ioana 15.02.2008


POZE CU MAMI SI SARA

ALBUM ZUZE

asa a intrat Sara in viata mea



Aici is si eu dar nu mai scriu ca si asa mesajele mele sunt ignorate si nu are rost sa incerc sa ma bag ca musca in lapte.Asa ca va citesc numai.A scuze, Jelimoni se pare ca esti singura care mi-a citit postarea in care va ziceam despre Razvan, mersi inca o data de urari.

Mami de Razvan-Matei,09.01.2008
http://community.webshots.com/album/562622931EnvRDd?start=24





imi pare rau ca ai sentimentul asta....eu nu am fost prea activa fiind nevoita sa stau foarte mult in pat in perioada sarcinii dar chiar si asa daca am avut o problema si cineva a stiut ceva despre ea a raspuns ,eu daca sunt probleme si m-am confruntat cu ele chiar raspund insa si asta in limita timpului pe care il am .....nu pune boticelu mic lasa supararea da??pusi sa iti treaca mamicuta


Sara Ioana 15.02.2008


POZE CU MAMI SI SARA

ALBUM ZUZE

asa a intrat Sara in viata mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Hai sa nu exagerez, nu toate mesajele mele sunt ignorate, dar cateodata trebuie sa va atrag atentia cu ceva, iar ultima postare a mea era f importanta pt mine pt ca va anuntam ca am implinit si noi trei luni, ceea ce era un motiv de bucurie pt mine si as fi vrut sa impart cu voi aceasta bucurie.Se pare ca nu am avut cu cine.Imi pare rau

Mami de Razvan-Matei,09.01.2008
http://community.webshots.com/album/562622931EnvRDd?start=24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

RamonaB, eu parca imi amintesc ca de multe ori ti s-a raspuns la mesaje...hai , nu fi supi pe noi...stii ca suntem zuze!

Lala, ne-am intersectat inseamna...si eu am fost la Baby Expo de pe la 11 fara un sfert pana pe la 12 si ceva. Dar nu v-am vazut...Si eu am facut ceva cumparaturi: doua jachete de primavara pt pitik, soseste si ciorapi, o bluza de gravi pt mine ca nu imi mai vine nimic, jucarele de lemn pt prima varsta...si o perna de baie care inlocuieste sezlongul acela de plastic. O testam in seara asta. Daca nu e ok, maine ma duc si iau sezlongul.

Pt fetele care, ca si mine, inca nu si-au luat centru de activitati de la Tiny Love dar intentionau, exista un stand de-al lor- dar "Loveste si canta" o sa-l aduca in tara peste vreo 3 luni - mai au alte doua modele insa la BE.

Am vazut haine muuulte dragute...la Z bineinteles, dar scuuumpe frate...nu stiu, eu am tot primit hainute pt Sofia si nu imi lipsesc prea multe, iar ce i-am comandat eu de pe La Redoute sunt mult mai ieftine! Dar mi se cam scurgeau ochii dupa niste costumase cu rochita si pulover subtire

Sa va zic despre mine: nu e deajuns ca sunt racita si prost dispusa din cauza asta, dar din nefericire - sau din fericire, nu stiu! - am dezlegat si misterul cu mesele prelungite ale Sofiei de ieri. Nu se satura!!! Azi noapte a fost pt prima oara cand a refuzat sanul dupa ce a supt putin. Plangea de foame, deschidea gura sa apuce...ceva...dar dupa ce apuca sanul si tragea putin, il scuipa. Pana nu i-am dat formula, nu s-a linistit. Si situatia a continuat in acelasi mod dezastruos si la mesele de azi: pe cantarite, mica a mancat dimineata de la mine 40 ml, iar la masa de la 13 - 30 ml!!! Asta dupa minute in sir de lupte, cu cuplat si decuplat, ea urland, eu incercand sa o ajut sa apuce tzitzi, masand sanul sa vina ceva mai cu viteza...Lapte in san ar fi, nu exces dar daca mulg iese. Dar lenevoasa asta mica nu vrea sa munceasca pentru el...nu stiu ce sa ma fac!!! Azi m-am simtit invinsa, pentru ca e a treia masa la rand cand ii dau completare ca sa o satur. Daca aveti vreo idee...ma tem ca in ritmul asta, daca ea suge doar laptele care vine usor, nu o sa mai stimuleze sanul si o sa mi se termine laptele. NU vreau sa ajung acolo!!!

Gata cu lamentarile, m-am lungit dar sunt chiar supi...imi vine sa ma vait exact ca o baba: "Vai, vai, vai, laptele meeeu!!!"

Sper ca la voi totul e bine si nu sunteti toate deprimate / asteniate - ca am vazut ca circula



Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Povestea nasterii Sofiei
Poze Sofia
Botez Sofia si
Scalda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

pai cu asa un Razvanel mai merita sa pui buza la niste fleacuri??....imi spui mie te rog cum ai facut pozele alea 3?ultimele 3 de ex asta http://good-times.webshots.com/photo/2306427380102497651vUznML
daca se trezeste Sara plec la papa sa nu te superii da
si fetele cu intalneala de maine.....DISTRACTIE PLACUTA

Sara Ioana 15.02.2008


POZE CU MAMI SI SARA

ALBUM ZUZE

asa a intrat Sara in viata mea

Mergi la inceput