*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (6)*

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

hello,zuzici!
Am si eu o intrebare voi cata apa puneti in cadita la baita?are ceva daca ii pun asa cat sa-i ajunga pana la buricut(e cadita ergonomica)...ca am vazut ca ei ii place f mult apa....

Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea new
Bibi se face mare
UN COPIL ITI DA SENS VIETII!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Lala si noi tot cadita ergonomica avem si pun apa cat sa acopere gombolotul ala dintre picioruse.


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Poze cu hainute primite si rochita de botez + matusile mele
Am 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

quote:
Originally posted by darene

La multi ani Inuta !
Ceska multumim,da noi suntem cu doar 2 zile mai mari.Parca azi te duci la gimnastica,sa ne spui cum s-a comportat Benji.
Jelimoni am modificat un pic la semnatura si am bagat Albumul lui Khalid la "Poze Khalid".
Am vazut pozele cu Sofia de Madalina,o dulceata!Mai,toate fetele de la noi sunt superbe!
Ereena ce bine ca si-a revenit Matei!

Pozele de pe flickr nu le pot vedea din pacate.

Aseara pentru prima oara sotiorul meu a schimbat pampersul si l-a sters de caca,hi hi.Dupa ne-am jucat toti trei cu centrul de activitati unde pusesem o jucarie noua.Khalid dadea si din maini si din picioare in timp ce scotea sunete de exaltare.

Baiatul meu a adormit singurel acum 5 min,acum vad ca a inceput sa scanceasca.Azi a stat mult timp singurel in pat si s-a uitat in jur fara sa se plictiseasca.Zambeste tot mai des,mai ales cand se trezeste din somn si imi vede chipul si-mi aude vocea.In schimb mi se pare ca nu papa bine,nu da semne ca i-ar fi foame,nu se enerveaza la san ci termina repede si apoi practic se joaca.De ieri dupa-amiaza asa a facut,ult oara a mancat bine pe la 4 iar apoi abia noaptea pe la 12 cu supt de cateva min doar intre.Poate e doar o pasa ca la Ereena.Abia astept sa-l cantaresc duminica.
Iar e liniste,doarme.
Pupici.


Poze
Poze Khalid

www.onetruemedia.com/shared?p=4c49c7a20381c93ac02f82&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj Khalid


Povestea nasterei



Elena,mamica de Khalid 21.12.2007





am reusit in sf sa vad pozele cu scumpul de khalid!!e un dragutttt!!mai ales in poza in care e incruntat dragul de el ce simpatic e!

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Laura_I, Roli

Multumesc de complimente.

Roli, spui ca sunt de la lapte (cojile); dar eu n-o alaptez (este fan NAN1); se fac si de la laptele praf??

Lala_20,

Eu ii pun apa pana deasupra buricului; oricum, ea sta mai sus cu capul, ca-i pun un scutec sub ea, de la mijloc in sus.
Si zici ca e sedata - ar sta in apa non-stop.

Roxana si Adela !
Ingerasul nostru
Poze
Fetze de buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Roxana nu apar de la lapte ci asa se numesc: coji de lapte. SI daca o periezi se duc.


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Poze cu hainute primite si rochita de botez + matusile mele
Am 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

multumesc de raspunsuri fug sa pun la foc apa de baita ...si sa pun si eu mai multa...sa simta si bubulina mea ca face baitza...pupam zuzicile....

Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea new
Bibi se face mare
UN COPIL ITI DA SENS VIETII!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

quote:
Originally posted by docdecap

quote:
Originally posted by danonique

DOCDECAP felicitari pt sutienul de alaptat.Ce mi-as dori si eu sa port asa o marime la sutien dar mama natura nu a fost atat de generoasa cu mine.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)




dana, crede-ma ca uneori nu e nici o binecuvantare, eu chiar am zis ca daca vrea cineva sa-si mareasca sanii mai mult de cupa C sa vina sa stea intai de vorba cu mine, sa-i mai povestesc... iar chestia cu gasitul sutienelor e de-a dreptul deprimanta... sunt numai de-alea de mamaie, nu poti sa pui si tu o danteluta, o culoare mai funky... si asta e alb spital si simplu si lat, dar acuma alaptez, nu vreau cine stie ce, si-asa sta barbatu' saracu' dupa mine, ca tot nu scap de belele.

Elena, sutienul e de la Anita, mi l-a recomandat Miri , am unul www.anita.com/fr/en/148,1,104,1480,42150products-detail.htm?ovs_flyadm=1" target="_blank">asa care vine mai bine pe cupa H si unul www.anita.com/fr/en/148,1,104,1480,42154products-detail.htm?ovs_flyadm=1" target="_blank">asa care vine fix-fix. Primul aveau si cupa I, da' mi-a fost teama, asa, pe neprobate. Prima oara am luat dupa masuratorile mele cupa F si nu a fost bun, retur franta cu posta, apoi matusa mea a facut comanda l aun magazin si nu aveau pe stoc la furnizor marimea mea -repet, sanii mari sunt uneori o BELEA!- a trebuit sa astept vreo 3 saptamani, si apoi iara drumul cu posta etc. la ei pe site au sa iti pui masurile si iti spun ce marime sa-ti cumperi, da' cum Dzeu s ama masor eu peste sani cand nu am vreun sutien care sa stea bine? asa ca mi-a iesit din 2 miscari, incercare si eroare...

e posibil sa gasesti de la firma asta prin magazine pe la voi, la noi doar marimi maxim B, C, de parca am fi in Suedia (de la Anita pe un singur site am gasit)!! e clar ca astea de alaptat trebuie sa fie mai mari, nu stiu ce au astia de la noi in cap, si crede-ma ca am cautat!!

cam atata iti pot da repere, daca te ajuta mai vorbim pe mess sau PM, sa-ti trimit o poza cu dotarea mea poate iti faci o idee -sau doua!

Monica de Serban-Andrei, inginer si/sau poet (15.01.2008)
prima intalnire -povestea nasterii
www.flickr.com/photos/monicu/sets/72157600515391346/" target="_blank"> poze cu cupilu'
www.youtube.com/results?search_query=Serban-Andrei&search_type=" target="_blank"> filmulete



inca un baietel frumosss!!sa-ti traiasca serban-andrei!tare dulce e cand zambeste si are niste ochisori pfiuu frumosi frumosi!

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

quote:
Originally posted by irlandeza

quote:
Originally posted by alinaatudor

am pus si noi poze noi:D

http://good-times.webshots.com/album/562632446tacKtm?start=48

Alina si Stefania





Tare frumusica si grasuta. Si pare si cumintica.

P.S. Am vazut la multi bebelusi ca aveau scutecele Pampers? Voi sunteti multumite de ele ? Eu am cumparat ieri un pachet ca am tot vazut ca i se face reclama, dar sunt dezamagita. Sunt subtiri, si f. lungi (in comparatie cu ce folosesc eu) si nici dizinul nu e frumos. Azi il dau de pomana la cineva , ca nu-mi plac. Noi folosim Huggies, sunt mai grosuti si absorb mult mai bine.
P.S.S. NU E RECLAMA, luati-o ca pe o constatare.

Poze de tot felul
Poze botez - 8 Martie 2008

PATRICIA ALEXIA 9 sapt. si 6 zile de viata 03.IAN.2008



si eu am incercat acum huggies si imi plac tare mult!

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

miki_baby, si matei are par pe urechi , dar in cazul in care mai ramane e baietel ....se spune despre barbatii parosi ca sunt virili:)))

gatta , matei a avut asa ceva la primul eco 3d si doctorita mi-a spus ca daca nu trece in timpul sarcinii cu siguranta trece pana la un an de viata .la eco de 32 de sapt deja nu mai era , .mi-a mai spus ca daca se naste cu "defectul "asta , dar nu e considerat defect , ar avea suflu ...eu zic sa mergi la cardiolog dar sa nu te panichezi .....pup fata mica

apropos de scutece , mie happy nu mi-au fost pe plac nici nu i-am terminat .folosesc pamapers nr 3 dar e de incercat huggies, am auzit numai de bine . de la happy se uda de pipi

ellenuta , cred ca are nevoie de timp sa se acomodezxe:) il primesc si eu vineri dimineata ......sa vedem reactia :-)tie ca mamica , cum ti se pare ? nu sunt prea sus jucarele ca sa le poate atinge?

uff honeu nu stiu ce sa iti spun , matei e un dulce la baita , ar sta o ora in apa ,numai sa nu ii fie foame ,de fapt poti face orice cu el numai sa nu ii fie foame .... o sa se obosnuiasca, si oricum baita la bebe asa mic nu trebuie sda dureze mai mult de 5 min. eu il p[acalesc cu vreo 2 min de supt inainte

fetelor , daca nu ati citit pana acum va recomand , pe mailul comun este un fisier, imi cer scuze ca nu am retinut cine l atrimis" instructiuni neonatologie" foerteeeeeeee interesant

lala20 , scrie acolo si despre cata apa trebuie sa fie in cadita"cantitatea de apa trebuie sa fie de cca 10 cm pana la jumatatea grosimii nou nascutului si va fi sustinut permanent de catre mama"

miri , welcome back ........cu forte noi sper :-) pupici

mai , dar frumosii copii astia :-) toti

si pt final avem poze noi cu Matei http://good-times.webshots.com/photo/2395849000102332184dYcnnE

acum fug la somn .......aha, am uitat sa va spun Matei qa renuntat la masa de la ora 12 ,dar se trezeste la 5,30 maxim 6 si gata noaptea........ufffff, cand e somnul mai dulce:-)

noapte buna












Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



ereena mie imi place centrul de activitate .. sper sa-i placa si ei. iar jucarelele sunt asezate la inaltimea potrivita .. adica bitzi le atinge cu manutele .. bine i le ridic eu, am facut proba sa vaz daca ajunge la ele.

pup fetele .. fug la nani ca cine stie ce program imi face zgatia ..

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput