*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (6)*

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Dana, eu nu am spalat rufele cu detergent special. am spalat cu ce spal de obicei, insa nu am pus balsam. de calcat le calc insa in continuare cu abur. in felul asta le sterilizez, practic, pt ca de spalat le spal la 30-40 de grade.


quote:
Originally posted by danonique

Voi pana la cate luni veti spala hainutele copiilor cu detergent special pt bebe?De calcat le mai calcati ca eu nu prea reusesc sa le mai calc pe toate.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)




Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/sets/72157603860343198/" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Galaxy, la treaba cu soacra nu te pot ajuta..noi stam numai noi 3..si parintii sunt la 60 km..deci..ne vedem rar...poate a;te fete pot sa iti rasspunda mai bine


Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Honey, cojitele de pe cap sint in regula. nu trebuie sa faci nimic special. o sa treaca la baita. sa clatesti bine dupa ce folosesti samponul. eu nu l-am periat. am sters frumos cu prosopul si gata, au trecut.
In legatura cu baita, incearca sa vorbesti tot timpul cu el cind e cada. si chiar daca ai o cada speciala care sustine copilul, sa tii tot timpul o mina pe el. si daca nu-i place sa-l speli pe cap (cum e al meu de ex), mai stropeste-l cu apa pe corp din cind in cind ca sa uite ca de fapt tu il speli pe cap si sa nu i se faca frigutz. (la mine temp e mai mare in camera cu 5-6 grade fata de normal, cind ii fac baita. am cumparat o aeroterma care isi face treaba f bine si incalzeste repede un spatiu mic)
kk nu a "prestat" la baita, insa a facut de citeva ori pishu, cind era aproape gata curatat. n-am mai facut nimic, ca nu se simt citiva ml de pishu la ditai cada cu apa


quote:
Originally posted by honey79

Salutare zuzici.

Am vazut ca ati vorbit de diapers.... noi avem numarul 1 de la Pampers... e ok,tine kk in el, nu se murdareste bebe. Mai scapa cateodata pipilica pe margine si atunci uda si salopetica, dar cred ca e din cauza mea, caci nu apuc sa-l inchid cum trebuie.
Avem si Huggies (luasem newborn,dar s-au dovedit a fi prea mici pentru bebe Andrew...aveau decupaj pentru buricut)...si acum l-am pus pe sot sa ia tot Huggies, numarul 2...caci... al meu bebe e iritat tot pe pulpite,chiar unde vine elasticul diapersului...si in jurul outelor,are cumva..pielicica rosie si crapata. Mi-e o mila de el de nu va spun. Si doar nu-l las ud...il schimb imediat ce aud ca face cacuta.

Mai nou .. ne-au aparut si cojite pe cap, de la ce? E aerul prea uscat?? Am umidificator in camera ,deci n-ar fi asta cauza, right? Ce e de facut sa scapam de ele???

O alta problema, e baita. Va aud pe voi cum, bebeilor le place la baita... iar Andrew al meu, urla din toti rarunchii. Ce fac gresit?
Ca sa nu mai spun ca am citit ce si cum trebuie sa faci la baita si dupa. Pai asta ar lua cel putin o ora...cu tot cu imbaiat,uscat,imbracat,cosmetizat....iar al meu copil se zbate ca un peste pe uscat... in 5-10 minute eu trebuie sa fiu gata cu baia,altfel plange pana se invinetetste si nu mai are aer.


Pozici de tot felu'
Poze Andrew
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali





Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/sets/72157603860343198/" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galaxy spune:

Mersi, alina! Idea, e nu doar la soacra, ci alte persoane, din afara de mine, tata si Robert, reactioneaza. Si chestie ca inteleg cu alti, pe care vede rar. Dar pe soacra vede zilnic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galaxy spune:

Honey, cu baita, sper ca nu faci lui Andrew cand e foame? Atunci chiar daca le place in apa, plang oricum. Poate dai prima data sa pape, si dupa mai stai cam 30 min pana faci baita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Se vede ca mi-a "dat liber" Stefan citeva minute, ca am umplut pagina!!
Da' nevorbita mai sint si eu!!!!


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/sets/72157603860343198/" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Ciao fetelor,

Mai intai, Pati (de Irlandenza) este superba!

Apoi, Serban (de Monica - doc) .... mmm, adevarat model de revista.
Sa nu se supere celelalte fete, dar astea sunt ultimele poze vazute.
De fapt, tot bb-ii sunt frumosi (am mai spus-o si eu si alte fete)

Apoi, avem o pb: i-au aparut mandrei coji in cap - ea, care n-a avut nimik pana acum; sa speram ca trec fara vre-un "tratamanet"

Am pus cateva poze de la botez (la POZE, albumul este "Botez Adela") ; nu sunt cele profesioniste (de-abia maine sun pozarul); sunt facute de un prieten (care s-a "jucat" la aparat si au iesit cu ochi de diavol )

Cine vrea sa le admire...



Roxana si Adela !
Ingerasul nostru
Poze
Fetze de buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Stancuta ce par lung are Sofia, pupa-i-as fatzuca frumoasa Poti sa-i prinzi codite Cred ca-i cel mai "pletos" copil de la scutecele noastre!
Irlandeza e o frumosa Pati si ce rochie minunata a avut

Alina Greta4you Neda felicitari pt cele 2 lunute implinite azi! Sa creasca mari si sanatosi puiutii vostri!


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Poze cu hainute primite si rochita de botez + matusile mele
Am 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Ginette stai linistita cojitele de pe cap sunt normale, se numesc coji de lapte, trec singure. Poti sa o perii cu o perie cu par natural.
Adela e tare frumusica in pozele de la botez. Si ii vine superb palariuta.

Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Roxana ai un copilas reusit! Ce frumusica eeee Chiar ca avem cei mai frumosi copii Ce rochita frumoasa si ce hainuta de blanita are...o adevarata domnisoara!!! E simpatica tare in poza unde i se vede urma de la suzi


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Poze cu hainute primite si rochita de botez + matusile mele
Am 2 luni

Mergi la inceput