*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (5)*

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by creata2008

Teoretic, ei ar trebui sa aiba 3 perioade de veghe mari: una dimineata, cam intre 8 si 11, apoi una dupa pranz, intre 3 si 5 si una seara, intre 8 si 11. Asta, repet, in teorie. Dar la Mariuca e pe aproape. Dimineata sta treaza cam de pe la 8-9 pana pe la 12, iar dupa-amiaza o combina cu seara, adica e treaza de pe la 5-6 pana la 9-10.

E normal, nu te ingrijora...

quote:
Originally posted by virgo

Nu pot sa-l scot afara ca e furtuna , bate un vant de te da jos . L-am pus la san , a supt bine ! Dar nu doarme ! Sa-i dau ceva ?



Creata 1 cu Creata 2
www.flickr.com/photos/uic9999/sets/72157601143394729/" target="_blank">Poze Mariuca
Povestea nasterii
CUM CRESTE MARIUCA
Maria Ilona



Noi nu ne incadram in teorie
-al meu sta treaz de la 7.30 la 8.30 , 9.00 apoi mai are una pe la 14.00 - 15.00 si inca una de la 17.30 -18.00 la 20.00. In jur de 20.30 adoarme bustean pana la papas de la 1.00, apoi la fel doarme pana la papa de la 5.00 si se trezeste ca o alarma de ceas la 7.15 - 7.30 de parca ar stii ca trebuie sa plece fratele lui la scoala

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Sa fie intr-un ceas bun! Frumusei ati mai fost!

quote:
Originally posted by roli25

Intru in mare fuga. Am avut botezul sambata, baita de mir duminica si acum trebuie sa intorc casa cu susu in jos, sa fac loc in dulapuri si sa mut mobile ca il aducem pe Marc acasa. A fost la bunici din Decembrie pana acum si am decis ca mi-a trecut termenul de "fara efort" impus de cezariana si mai mult decat toate imi taaaaare dor de el. Deci, trebuie sa fac locuibil micul nostru apartament de 2 camere pentru 4 oameni.
Aici sunt poze de la botez http://www.flickr.com/photos/14037522@N04/2324402685/in/set-72157603790736786/
Sper sa apuc curand sa citesc din urma.
Pup mamici si bb-ei.

Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC





Creata 1 cu Creata 2
www.flickr.com/photos/uic9999/sets/72157601143394729/" target="_blank">Poze Mariuca
Povestea nasterii
CUM CRESTE MARIUCA
Maria Ilona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Iry, Tudor are milaria de la caldura...trece de la sine dak nu-l mai incing cu hainute si paturici. Il spal cu apa minerala, il sterg usor si il las asa.

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk.m spune:

cand ma sfatuiti sa ii cumpar lui bebe carusel, sau ceva care sa ii atraga atentia, eventual sa il adoarma (sper eu...)?
maine face 5 saptamani, si ma urmareste cu privirea, nu stiu daca dupa zgomot sau pur si simplu vede ca ma misc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darene spune:

quote:
Originally posted by LaLa_20

zuzici cine site sa-mi raspunda si mie?k ori ma impusc eu ori pe doftoritele astea...acum vreo luna bbi a facut muci multi rau am luat batista bebelusului...oricat as aspirao...tot mai fornaie,dar nu in continuu(adik 5 minute fornaie 0 ora nu)...in acest timp au consultat-o atat doc de la buc cat si doc de aici...iar acum vreo saptamana m-am dus la doc de aici ca mi se parea fata ragusita,nu avea nimik in gatut...si i-am zis si doc faza cu fornaitu...si atunci a zis ca da se aude ceva(unde?,nu stiu)...si a zis ca e putin racita i-a dat si tratament...bun dar ea fornaie asa de o luna...pana acum dece nu a observat doc nimik...???
si cu starile astea subfebrile...ea mi-a zis sa-i dau nurofen...bibi are mai mereu 37,5-37,7(masurata rectal)...da eu am zis ca e de la caldura(26 de grade),si cu centrala oprita temp nu scade sub 25,5...si eu o imbrac in body si pantalonasi + o paturica ziua...si noaptea sac de dormit...oare sa fie de la alceva starea subfebrila...
mitshule m-ai speriat si u cu transpiratia rece....am vazut ca mai pateste si ea asa uneori,nu mereu...si mi-e frik k ea a avut complicatia ai la plamani

Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea new
Bibi se face mare
UN COPIL ITI DA SENS VIETII!!!



Stiam ca pana la 38 rectal e temp normala.La cea luata la axila 37.2 ar fi limita superioara normala.Cum adica fornaie?Pe nas sau se aude un zgomot in gat?Khalid dupa ce suge cateodata sau cand saliveaza mult produce un zgomot in gat,despre care am citit ca ar fi normal.Eu folosesc pompita de nas si sunt multumita,ii scot putini muci dar dupa el respira normal.Daca instinctul tau zice ca e ceva cu ea du-o la alt pediatru pentru a doua parere.Eu am schimbat pediatrul pt ca primul a zis ca nu are fungus pe limbuta si la o luna am luat si eu de la el la sani.
Cam asa am si eu temp in casa si tot in body si pantaloni il tin dar nu-l invelesc ziua,doar noaptea pentru ca se face mai rece.

Poate te sfatuiesc si celelalte mamici mai bine.

Poze
www.onetruemedia.com/shared?p=4c49c7a20381c93ac02f82&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poze Khalid


Povestea nasterei



Elena,mamica de Khalid 21.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgo spune:

Fetelor , horror !

Asta e treaz de la 7 ! L-am intors pe toate partile , n-are nika . Dar nici nu doarme , fratele meu !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darene spune:

Khalid nu mai are colici de cand am oprit laptele praf pe care i-l dadeam seara completare,cred ca era mai mult alint sau poate e o coincidenta.Nu i-am dat picaturi de colici decat cateva zile,am zis ca mai bine suferim toti 3 decat sa-i dau medicamente.In schimb am observat ca de multe ori cand vrea sa faca caca se chinuie,se screme si daca nu poate sa faca incepe sa urle.Dupa ce face e un ingeras.Chiar i-am aratat sotului ieri,exact asa s-a intamplat iar azi dimineata la fel.

Acum doarme de vreo 2 ore si jum dar dupa 1 ora de somn se incepuse sa planga si eu disperata sa prind orice ocazie sa-i dau sa pape(pt ca nu a luat decat 300 g in ult 2 sapt) m-am lungit langa el in pat si el a inceput sa caute tzata.Si a papat cu inghitituri mari timp de vreo 10 min.Deci baiatului meu ii era foame iar eu in ult sapt il tineam flamand pt ca vroiam sa-i fac program de masa si sa-l fac sa doarma mai mult.

Poze
www.onetruemedia.com/shared?p=4c49c7a20381c93ac02f82&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poze Khalid


Povestea nasterei



Elena,mamica de Khalid 21.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darene spune:

De azi dim tot uit sa va intreb.Voi ati spalat aparatorile pt patut la masina sau la mana?Au burete inauntru si mi-e sa nu le stric.

Raluk poti sa-i iei de pa acum,nu-i strica,de adormit cu el depinde de el.
Virgo au si ei zile cand stau treji aproape non stop.Bine ca nu sta treaz noaptea.

Poze
www.onetruemedia.com/shared?p=4c49c7a20381c93ac02f82&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poze Khalid


Povestea nasterei



Elena,mamica de Khalid 21.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darene spune:

Lala_D superba ideea cu tortul !

Danonique felicitari pt grasunel!
Ereena am vazut pozele cu Matei,e un scump cum doarme pe mami.Am observat ca-l tii cu caciulita,e bolnavior?

Poze
www.onetruemedia.com/shared?p=4c49c7a20381c93ac02f82&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poze Khalid


Povestea nasterei



Elena,mamica de Khalid 21.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Darene,
multumim de aprecieri. Benji are o coama ce ii flutura deja in vant cand il uscam cu foenul...acus facem prima programare la frizer cu tati odata!
Si Khalid ne place mult zici ca e frate cu Benji in filmuletul in care era in somn paradoxal. Si Khalid e cu numai 2 zile mai mare ca Benji, nu?

Ceska, mamica de Benji
mic si scump - 2 LUNI (23.12.2007)

http://community.webshots.com/user/ceska7777
Aici incepe "lumea lui Benji"

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113744
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput