*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (5)*

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns darene spune:

quote:
Originally posted by irlandeza

quote:
Originally posted by darene

Ieri am fost suparata pentru ca bebicul meu nu a luat decat 300 g in 2 sapt.I-am zis pediatrului de caca si a zis ca nu e nici o problema dar a zis ca a luat cam putin in greutate si sa insist sa-l alaptez cand adoarme la san.De azi "il invit la masa" la fiecare 1h30min - 2h.




Sau poti pastra acelasi interval de ore ca si inainte, dar mareste-i portia de lapte.
Si Alexia a luat in ultimele 2 sapt. doar 210 gr., f. putin, dar s-a lungit binisor, si probabil de aceea nu a reusit sa puna si in greutate.
Poate s-a lungit si al tau bebe, de aceea a luat mai putin in greutate.

Poze de tot felul

PATRICIA ALEXIA 9 sapt. si 4 zile de viata 03.IAN.2008



Imi pare rau ca si Alexia a luat putin in greutate.Eu nu inteleg cum e cu lungitul si greutatea;daca se lungeste nu e normal sa si puna in greutate ?
Nu pot sa controlez cat mananca o data pentru ca il alaptez exclusiv de ceva timp.Insist si-i mai bag tzatzica in gura de cateva ori dar refuza sa mai suga,face :"bah" si o impinge afara.

Poze
www.onetruemedia.com/shared?p=4c49c7a20381c93ac02f82&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poze Khalid


Povestea nasterei



Elena,mamica de Khalid 21.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

ies cu eleni la plimbare ca sa-l luam si pe fratior la 13.15 de la gradinita!
din casa, pare ca afara este o zi superba..
sper sa nu ma insel!


Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/2288699992/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Felicitari pentru proaspetii crestinati!

Ne-am intors si noi... dupa o pauza mai lunga... am ramas fara net cand a fost furtuna aia puternica, apoi am avut si noi botezul...

Ne-a fost dor de voi toate si de clopoteii vostri!

Suntem bine, sanatoase, acum suntem afara, in curte. Mariuca doarme in carut, Mati langa ea, dar la umbra, sub masina, iar eu pe terasa, cu laptop-ul in brate. E asa de frumos si de cald, o autentica zi de primavara!

O sa incerc sa citesc din urma, dar nu promit ca o sa am si timp sa termin toate paginile.

Oricum... suntem aici, pe frecventa.

Pupam!

Creata 1 cu Creata 2
www.flickr.com/photos/uic9999/sets/72157601143394729/" target="_blank">Poze Mariuca
Povestea nasterii
CUM CRESTE MARIUCA
Maria Ilona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgo spune:

Fetelor , ajutoooooooor !

Cazimirul nu doarme de azi dimineata , se chinuie saracul si pace ! Ce sa fie ? De mancat a mancat , l-am pus in bouncer si n-a inchis un ochi , plange de somn si totusi nu adoarme ! Acum l-am dus sus - degeaba ! Plange in continuare !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

quote:
Originally posted by virgo

Fetelor , ajutoooooooor !

Cazimirul nu doarme de azi dimineata , se chinuie saracul si pace ! Ce sa fie ? De mancat a mancat , l-am pus in bouncer si n-a inchis un ochi , plange de somn si totusi nu adoarme ! Acum l-am dus sus - degeaba ! Plange in continuare !



Eu am 2 sugestii:

1. pune-l in carut si du-l afara - sau
2. pune-l sa stea la san si poate adoarme asa.

Orium, te poti astepta sa mai aiba zile "albe"... creste si el...dar nu sunt usoare nici pt ei nici pt noi!





Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Povestea nasterii Sofiei
Poze Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Elenuta am vazut ca ti-a raspuns Stancutza despre La redoute. Eu sunt f multumita de ei, au lucrusoare faine, faine si muuuult mai ieftine ca in Romania! Scandalul coletelor a fost in vara, tot fetele de la Femina Intim au ajuns la ProTv si s-a rezolvat. Au facut sesizari la OPC-ul din Franta ptc la redoute nu mai voia sa livreze in Romania (pera multe colete nu ajungeau la destinatie). Acum nu mai dispar colete, iar daca-i de ceva intradevar ramburseaza banii.
Am scapat si nu prea de galma, dar nu cu ajutorul fetei ci cu masaj cu coada de la lingura de lemn si comrese calde. Inca mai am o umflatura acolo, dar nu ma doare....ma gandesc poate asa-i conformatia mea, nici nu mai stiu
Fetelor nu mi-ati raspuns: ce pot lua pt durere in gat? Pot lua faringosept? Dar paracetamol?


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Poze cu hainute primite si rochita de botez + matusile mele
Am 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgo spune:

Nu pot sa-l scot afara ca e furtuna , bate un vant de te da jos . L-am pus la san , a supt bine ! Dar nu doarme ! Sa-i dau ceva ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Teoretic, ei ar trebui sa aiba 3 perioade de veghe mari: una dimineata, cam intre 8 si 11, apoi una dupa pranz, intre 3 si 5 si una seara, intre 8 si 11. Asta, repet, in teorie. Dar la Mariuca e pe aproape. Dimineata sta treaza cam de pe la 8-9 pana pe la 12, iar dupa-amiaza o combina cu seara, adica e treaza de pe la 5-6 pana la 9-10.

E normal, nu te ingrijora...

quote:
Originally posted by virgo

Nu pot sa-l scot afara ca e furtuna , bate un vant de te da jos . L-am pus la san , a supt bine ! Dar nu doarme ! Sa-i dau ceva ?



Creata 1 cu Creata 2
www.flickr.com/photos/uic9999/sets/72157601143394729/" target="_blank">Poze Mariuca
Povestea nasterii
CUM CRESTE MARIUCA
Maria Ilona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

quote:
Originally posted by virgo

Nu pot sa-l scot afara ca e furtuna , bate un vant de te da jos . L-am pus la san , a supt bine ! Dar nu doarme ! Sa-i dau ceva ?



oops...nasol cu furtuna.

daca nu poate si nu poate sa adoarma... mai tine-i tu companie - vorbit, muzica, jucat cu piciorusele, pus sa stea pe burtica - a lui- mai zicea Miri - si asteapta urmatoarea masa, cand probabil cu matzu plin o sa cada lat

Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Povestea nasterii Sofiei
Poze Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Intru in mare fuga. Am avut botezul sambata, baita de mir duminica si acum trebuie sa intorc casa cu susu in jos, sa fac loc in dulapuri si sa mut mobile ca il aducem pe Marc acasa. A fost la bunici din Decembrie pana acum si am decis ca mi-a trecut termenul de "fara efort" impus de cezariana si mai mult decat toate imi taaaaare dor de el. Deci, trebuie sa fac locuibil micul nostru apartament de 2 camere pentru 4 oameni.
Aici sunt poze de la botez http://www.flickr.com/photos/14037522@N04/2324402685/in/set-72157603790736786/
Sper sa apuc curand sa citesc din urma.
Pup mamici si bb-ei.

Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC

Mergi la inceput