*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (5)*

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Laura-Dimitris,
cu inima cat un purice am zis ca merg! Azi de dim am vb cu sotul cum facem. Pt 1 ora nu are sens sa mai vina acasa si sa se intoarca dupa mine. Asa ca vor sta in masina, se vor plimba cu caruciorul sau in cel mai rau caz ma vor astepta in cofetaira de la demisol de sala unde e cursul (o sa inspectez sa ma asigur ca acolo nu se fumeaza). Eu nu stiu cum dau jos kg. Am revenit la greutatea dinainte de sarcina dar eu eram "elefantel" dinainte! Adica in ultimele 3 luni inainte de a ramane insarcinata am luat in greutate considerabil.
Ma pregateam oare de maternitate??? Soacra ma vazuse cu o iarna inainte, de Craciun 2006 prima data si eram subtirica, la Pasti in aprilie 2007 eram deja parca alta persoana, adica aceasi dar la alt gabarit! Deja am niste solduri si niste coapse da imi vine sa fug in lume !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ceska, mamica de Benji
mic si scump - 2 LUNI (23.12.2007)

http://community.webshots.com/user/ceska7777
Aici incepe "lumea lui Benji"

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113744
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

quote:
Originally posted by darene

Lala_D superba ideea cu tortul !

Danonique felicitari pt grasunel!
Ereena am vazut pozele cu Matei,e un scump cum doarme pe mami.Am observat ca-l tii cu caciulita,e bolnavior?

Poze
www.onetruemedia.com/shared?p=4c49c7a20381c93ac02f82&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poze Khalid


Povestea nasterei



Elena,mamica de Khalid 21.12.2007






nu e bolnavior , poza in care sta pe burta mea e facuta cand ne-am intors de la plimbare si nu il dezechipaesm iar caelalta ,era racoare , aveam geamul deschis.

am o mare problema , matei nu vrea sa mai suga de la mine , ce mas fac ? urla de foame dar nu vrea sa suga ,si asta de vreo 2 zile ,aseara i-am dat lapte praf , a ras un bibe .......ce ma fac? plange, il pun la san se vede ca ii e foame trage de 2 ori si se enerveAZA SI PLANGE , nu styiu ce sa ii fac

Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

am intrebat si fetele de nov-dec si sept-oct dar va rog daca aceti un sfat pt mine ....... nu vreau sa il pun pe lapte praf
va mai dau detalii
Matei are o luna si 2 sapt ,am alaptat fara probleme pana acum 2 zile cand a inceput sa faca mofturi .......sau mai rau , nu vrea sa mai suga .Il pun la san ,trage de 2 ori si se opreste incepe sa planga , apoi urla, clar ii e foame .si uite asa ma chinui cate o ora si ceva ii cant il mangai poate poate .Mai trage de doua ori aceeasi poveste ,plange 5 min .......aseara a plans de la 9 pana pe la 3 dimineata si am cedat ,i-am dat bibe cu lapte praf , a papat 100 ml ,clar ii era foame .Mi-am reamintit pana si ce am mancat si baut , m-am gandit ca e laptele schimbat , dar a fost totul ca si pana acum........amai patit cineva asa?eu sper ca nu dar poate ma ajutati cu un sfat ,chiar nu as vrea sa nu il mai alaptez pt ca lapte am suficient


Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darene spune:

Ereena incearca sa te mulgi un pic cu mana,poate tasneste laptele prea tare.Prichindelul meu facea asa,se obisnuise seara cu bibe si nu mai vroia sa suga dar banuiesc ca si din cauza candidei de pe limba.De cand am facut tratamentul nu se mai enerveaza.Vezi daca are ca niste depozite albe pe limba care nu se pot lua cand il stergi.
Cand e enervat linisteste-l si apoi ofera-i sanul iar.Eu asa faceam pana incepea sa suga bine.
Intreaba si la Femina intim - alaptatul help line.
Pupici.

Poze
www.onetruemedia.com/shared?p=4c49c7a20381c93ac02f82&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poze Khalid


Povestea nasterei



Elena,mamica de Khalid 21.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

darene, am incercat si cu mulsul inainte pt ca am 2 canale care se blocheaza si tasneste continuu vreo 10-15 sec ,nu are nimik pe limba, si oricum folosesc glicerina cu bitb2 si inca ceva , ii sterg gurita dupa fiecare masa ........ nu stiu ce sa ii mai fac

Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



ereena a mea a facut asa cand avea colici. numai ca nu vroia nici lapte praf .. nu vroia nimik. incearca sa-l pacalesti. ii pui pe suzi in gura si cand se mai linisteste, i-o scoti usor si apoi ii bagi tzitzi .. la mine a mers.

am pus aici cateva POZUTE DE LA MIR ..

cretulinoo vrem poze de la botez!

zuzele

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darene spune:

Ai incercat si alte pozitii de alaptat?Incearca lungiti in pat amandoi.Daca ai sanii mari ofera-i sanul de deasupra in timp ce stai un pic aplecata spre el.
Mai e posibilitatea sa fie bolnavior,sa-l doara ceva.Citeste la Alaptatul Help Line,am vazut ca mai au mamici problema asta,chiar in ult 3 pag.

Poze
www.onetruemedia.com/shared?p=4c49c7a20381c93ac02f82&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poze Khalid


Povestea nasterei



Elena,mamica de Khalid 21.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darene spune:

Si la mine mergea cu suzeta cateodata.Sau adoarme-l si dupa incearca sa-l alaptezi.

Poze
www.onetruemedia.com/shared?p=4c49c7a20381c93ac02f82&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poze Khalid


Povestea nasterei



Elena,mamica de Khalid 21.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Ereena nush ce sa te sfatuiesc, ca si gaza mea face uneori figuri dinastea! Apuca sanul suge cat suge apoi il lasa, iar il prinde, isi da capul pe spate si trage si sfarcul dupa ea si tot ea se enerveaza ca-l scapa iar! Trebuie sa stergem bebeii in gurita dupa fiecare papa? Cu ce? Glicerina boraxata?
Pe mine ma innebunesc niste prietene ca sa-i dau si apa, ca sufera copilu' de sete si, mai ales seara tre sa-i dau cateva guri de apa/ceai ca sa nu-i ramana laptic in gurita peste noapte! Voi ce ziceti?
Elenuta sunt super pozicile! AI o frumusete de fetita, zau ca da! Si ce tort frumoooos Si-i super tare poza in care "taiati" toti trei tortul Ce e aia "luat mirul"? La noi se face "scaldusca" a doua zi dupa botez, adica vin nasii si imbaiaza fata in apa in care am pus busuioc, miere, bani, aur, parfum petale de trandafiri, dupa care apa se arunac la radacina unui pom.


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Poze cu hainute primite si rochita de botez + matusile mele
Am 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by Laura Ioana

Ereena nush ce sa te sfatuiesc, ca si gaza mea face uneori figuri dinastea! Apuca sanul suge cat suge apoi il lasa, iar il prinde, isi da capul pe spate si trage si sfarcul dupa ea si tot ea se enerveaza ca-l scapa iar! Trebuie sa stergem bebeii in gurita dupa fiecare papa? Cu ce? Glicerina boraxata?
Pe mine ma innebunesc niste prietene ca sa-i dau si apa, ca sufera copilu' de sete si, mai ales seara tre sa-i dau cateva guri de apa/ceai ca sa nu-i ramana laptic in gurita peste noapte! Voi ce ziceti?
Elenuta sunt super pozicile! AI o frumusete de fetita, zau ca da! Si ce tort frumoooos Si-i super tare poza in care "taiati" toti trei tortul Ce e aia "luat mirul"? La noi se face "scaldusca" a doua zi dupa botez, adica vin nasii si imbaiaza fata in apa in care am pus busuioc, miere, bani, aur, parfum petale de trandafiri, dupa care apa se arunac la radacina unui pom.


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Poze cu hainute primite si rochita de botez + matusile mele
Am 2 luni



Ala e "mirul" Laura.
Aceiasi Marie cu alta palarie .



O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput