a inceput campania /Rezultate comentate

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Uite, soru-mea, marea fana pedelista nu poate si pace sa puna stampila pe "ciocu mic".

Nu poate, nu?


Consoleaz-o, se putea si mai rau. Ma gindesc la fanii PDL care, ca sa fie consecventi cu ei insisi, tre' sa-l voteze acuma pe Ioan Talpes......

Deh, nu toti au norocul sa fie arondati colegiilor in care candideaza Prigoana. Sau Udrea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

La mine n-au venit ma nici cu pixuri,nici cu agende,astia ai mei sunt mai saraci bag seama!In schimb la casa de la tara,s-au batut,care mai de care sa dea pe la vecini,galeti de apa,lenjerii portocalii si calendare!Ghinion de nesansa ca io nu eram atunci
Daca candida prigoana la mine in colegiu,il votam in secunda 2,indiferent de la ce partid era,da asa....Costica Canacheu nu-mi inspira incredere nici cat negru sub unghie!LA PNL,e o tipa tinerica,n-am auzit de ea pana acum,parca ar merita o sansa totusi,ma mai gandesc!PSD nici nu intra in discutie!Nu stiu ce-i care o au in colegiu pe "Ciocu mic"pot s-o aleaga!
Am facut un sondaj printre cunoscuti,prieteni,colegi,familie,dintre toti numa tata se duce sa voteze,asa cum o face de fiecare data de cand are acest drept,chiar si atunci cand era plecat cu lunile din tara si erau alegeri,se ducea la ambasada sa voteze!A si bunica-mea,ca asa a pomenit ea si se duce!
Io cu cine votez???HAc!


"La vita e bella"
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui valentinag

Daca candida prigoana la mine in colegiu,il votam in secunda 2,indiferent de la ce partid era...

Da???





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Da,ca dintre toate relele,el ar fi fost raul cel mai mic!

"La vita e bella"
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

La mine e coledz' candideaza Voiculescu. Evident câstiga. Cu toate astea ma voi duce la vot.

Pana atunci sint curios de ce Ileana il considera pe CAntonescu o optiune viabila la aceste alegeri. De ce cineva in toate mintile l'ar trimite pe CAntonescu inapoi in Parlamentul Romaniei institutie din care s'a chinuit din räsputeri timp de 4 ani sa fuga!? Cum te'ar putea reprezenta www.9am.ro/stiri-revista-presei/2008-01-30/crin-antonescu-si-octav-cozmanca-lideri-printre-chiulangii.html" target="_blank">cineva care nu a votat NICIODATA in timpul unei sesiuni parlamentare. NICIODATA!

Pentru figuratie la TV eu as merge totusi pe Dida Dragan!

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Discutam discutii ?

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Cum te'ar putea reprezenta www.9am.ro/stiri-revista-presei/2008-01-30/crin-antonescu-si-octav-cozmanca-lideri-printre-chiulangii.html" target="_blank">cineva care nu a votat NICIODATA in timpul unei sesiuni parlamentare. NICIODATA!

Defineste termenul NICIODATA.

NICIODATA = www.ipp.ro/altemateriale/IPP%20raport%20prezenta%20si%20initiative.pdf" target="_blank">511 voturi exprimate in plen (prezenta 15,6%) ???
0 = 511 ?
Bizar, io altcumva invatasem la scoala....

De obicei foloseai surse mai destepte.


P.S. Dar pe Vasile Blaga cu 108 voturi la senat (prezenta 9,2%) cum il clasificam? Cu "-" ?
El cum m-ar putea reprezenta? Ah, stiu, nu-mi spune, m-ar putea reprezenta cam cit 58,97% din Antonescu.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Xeno,. Partea buna e ca domnul care ne apara de gaurile negre oricum n-are sanse, partea rea e ca doamna are. Dumneaei ne va incinta incontinuare. Apriga femeie :)!(ati remarcat ca, in prima faza, ea a rasturnat, cu un gest discret :), paharul cu apa in bratele domnului )




Sincer sper sa ai dreptate ca nu are sanse. Nu are in colegiul lui. Dar ma intreb cit de sus se situeaza pe listele de la PSD-PC pentru ca daca e destul de sus, o sa fie tot parlamentar si in continuare.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid
Cum te'ar putea reprezenta www.9am.ro/stiri-revista-presei/2008-01-30/crin-antonescu-si-octav-cozmanca-lideri-printre-chiulangii.html" target="_blank">cineva care nu a votat NICIODATA *in timpul unei sesiuni parlamentare*. NICIODATA!


Sper ca acum e mai clar ce spuneam mai inainte. Antonescu a lipsit o intreaga sesiune parlamentara. 1/8 dintr'un mandat. Asta conform IPP citat de Mediafax:
IPP - Antonescu nu a votat *niciodata* in sesiunea de toamna a Camerei Deputatilor
Lucru www.realitatea.net/tariceanu-il-acuza-pe-antonescu-ca-este-chiulangiu-si-nu-da-pe-la-partid_177632.html" target="_blank">sesizat si de Täriceanu.

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Sper ca acum e mai clar ce spuneam mai inainte. Antonescu a lipsit o intreaga sesiune parlamentara. 1/8 dintr'un mandat. Asta conform IPP citat de Mediafax:
IPP - Antonescu nu a votat *niciodata* in sesiunea de toamna a Camerei Deputatilor
Lucru www.realitatea.net/tariceanu-il-acuza-pe-antonescu-ca-este-chiulangiu-si-nu-da-pe-la-partid_177632.html" target="_blank">sesizat si de Täriceanu.

E, intradevar, un pic mai clar, dar nu cu mult.
1. Ce e mai clar: ca articolul se refera strict la sesiunea din toamna 2007, nu la perioada 6 februarie 2006-24 iunie 2008 (ca documentul din care citasem anterior, cel cu Antonescu 15,6% si Blaga 9,2%).
Antonescu nu a votat niciodata in acea sesiune. 0%. (Dl. Blaga sta mai bine - 4,83%). Mai explicit spus, in perioada respectiva nu s-a inregistrat in sistemul electronic nici un vot din partea "cartelei electronice Antonescu".
Ma intreb ce-o fi facut Antonescu din 17 februarie 2007 pina la sfirsitul anului? Cu ce s-a ocupat?

Raspunsuri posibile:
- a lucrat la citeva www.cdep.ro/pls/parlam/structura.mp?idm=13&cam=2&leg=2004&pag=2&idl=1" target="_blank">propuneri legislative (de ex. 9, 10, 13, 15); - si-a compus si si-a repetat in oglinda www.cdep.ro/pls/steno/steno.lista?idv=12&leg=2004&idl=1" target="_blank">luarile de cuvint in plen (de ex. 6, 7, 8, 9, 10) - pst, pst, poate doriti sa www.cdep.ro/pls/steno/steno.stenograma?ids=6286&idm=5&idl=1" target="_blank">va reamintiti :))); - a fost ocupat cu lucrarile www.cdep.ro/pls/proiecte/upl_com.lista?idc=10&an=2007" target="_blank">comisiei parlamentare permanente din care facea parte in acea vreme (de ex. cele din www.cdep.ro/comisii/cultura/pdf/2007/pv111114.pdf" target="_blank">12-15 nov, www.cdep.ro/comisii/cultura/pdf/2007/pv120306.pdf" target="_blank">3-6 dec, www.cdep.ro/comisii/cultura/pdf/2007/pv110608.pdf" target="_blank">6-8 nov, www.cdep.ro/comisii/cultura/pdf/2007/pv1004.pdf" target="_blank">4 oct, etc, etc, etc. ca m-am plictisit sa le deschid pe rind); - a lucrat la grupul parlamentar pe care-l conduce; - a conspirat cu alti 321 de ticalosi.
si tot asa.
A, dar poate ca a fost ocupat sa se imbogateasca? Neah, la asta www.cdep.ro/pls/parlam/structura.mp?idm=13&cam=2&leg=2004&pag=5&idl=1" target="_blank">nu s-a priceput. Oare Blaga cum o sta la capitolul asta? :)

2. Ce nu e clar: ce doresti sa comunici prin enuntul Antonescu a lipsit o intreaga sesiune parlamentara.. A lipsit de unde?
Presupun ca formularea completa la care te-ai gindit era "Cartela lui Antonescu a lipsit de la intilnirea cu sistemul de electronic de vot o intreaga sesiune parlamentara".
Nu cred ca ai vrut sa insinuezi ca Antonescu n-a dat pe la servici fro' juma' de an, pentru ca ar fi o minciuna. Conform celor de mai sus.
Ai vrea tu sa profiti de neatentia noastra si sa ne induci voit in eroare prin enunturi false? Ca si asta: "s'a chinuit din räsputeri timp de 4 ani sa fuga"?
Nu pot crede asa ceva.
Probabil ai fost doar neatent.

3. Nu e clar nici rostul trimiterii din propozita "Lucru sesizat si de Täriceanu" catre www.realitatea.net/tariceanu-il-acuza-pe-antonescu-ca-este-chiulangiu-si-nu-da-pe-la-partid_177632.html" target="_blank">un articol in care Tariceanu afirma, in 17 apr 2008, ca nu l-a intilnit pe Antonescu de o luna. Ce-are de-a face luna aprilie 2008 cu intervalul de timp la care te-ai referit anterior? Si ce relevanta are faptul ca cei doi n-au avut treaba unul cu altul in luna aia? Ca de intilniri amicale intre ei stii si tu ca nu e loc.

So, la intrebarea initiala : "Cum te'ar putea reprezenta cineva care nu a votat NICIODATA in timpul unei sesiuni parlamentare?", raspunsul meu in cazul lui Crin Antonescu este "Destul de bine, multumesc de intrebare".
Altii ar putea, desigur, sa doreasca sa fie reprezentati de parlamentari cu un mare numar de voturi exprimate in plen, de exemplu de catre Dl. Funar (86,5%). De gustibus.

P.S. Obisnuieste-te cu mutra lui Antonescu, o vei tot vedea in urmatorii ani.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Sincer sper sa ai dreptate ca nu are sanse. Nu are in colegiul lui. Dar ma intreb cit de sus se situeaza pe listele de la PSD-PC pentru ca daca e destul de sus, o sa fie tot parlamentar si in continuare.

Simona, eu am inteles ca acum candidatii sint "legati de glie".
Adica ori ies in colegiul in care au candidat, ori nu ies de loc.
In colegiul D-lui Marinescu, dumnealui nu are absolut nici o sansa, avind un contracandidat muuult prea puternic.
In faza de redistribuire, in alte colegii nu are cum sa iasa, indiferent unde se claseaza el pe liste ca numar de voturi, pentru ca acolo pot iesi doar cei care au candidat in respectivele colegii. Chiar daca au mai putine voturi directe.
Cel putin asa am priceput eu.

Dar www.cotidianul.ro/loteria_uninominala_sau_cum_se_distribuie_mandatele_de_parlamentar-65884.html" target="_blank">mai studiez.


Mergi la inceput