a inceput campania /Rezultate comentate

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana
Crin Antonescu a fäcut si a dres!


Uau! Trebuie sa recunosc faptul ca in materie de documentare esti imbatabila (impresionant de cuprinzatoare interventiile de 5, 10 si chiar 13 secunde ale individului).
Asta chiar daca demonstratia faptului ca pe langa Antonescu exista o entitate animata cu vointa proprie numita "cartelä de vot" (si care in ciuda prezentei constante a detinatorului in sala parlamentului a refuzat sa se lase inregistrata) mi se pare fortata.
Oricum am privi problema Antonescu e deputatul cu cea mai slaba prezenta la vot. Nu poti sa fii indignata ca Adrian Paunescu doarme in plen cand Antonescu doarme acasa. Sau poate in calitate de lider de grup parlamentar a vrut sa le arate colegilor cum se face ... nimic!

Despre P.S.Nu multumesc Sau cum ar spune Marele Maestru Panda: i'll go blind due to over exposure to pure awesomeness or attractivness

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

... Antonescu doarme acasa.
...a vrut sa le arate colegilor cum se face ... nimic!

Enunturi false.

Tocmai ce demonstrasem contrariul.
Si anume ca nu a chiulit juma' de an de la job, cum incerci tu sa insinuezi.

In fine, stii cum e, nu-ti convine, n-ai decit sa nu-l votezi! Acum ai aceasta posibilitate.
----

Acuma despre ce mai batem apa in piua? Cu ce ne mai ocupam timpul pina dupa alegeri, cind vom dezbate "revolutia rosie"?
Ne povestesti tu cite ceva despre cea mai reusita achizitie PDL, candidatul care se pare ca va rupe gura tirgului?
Si anume Dl. Prigoana .
Cum o sa te simti tu reprezentat de dumnealui?

(nu ocoli raspunsul, ca eu l-am dat pe-al meu! :)))




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana
Ne povestesti tu cite ceva despre cea mai reusita achizitie PDL, candidatul care se pare ca va rupe gura tirgului?
Si anume Dl. Prigoana .
Cum o sa te simti tu reprezentat de dumnealui?


Doare! Da' las' ca dam putin cu Voinescu, Popescu (Ionut), Paleologu pupä doamna Ridzi si trece!

Tie ti'e bine cu Dida Dragan si Pocorschi?

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Sincer sper sa ai dreptate ca nu are sanse. Nu are in colegiul lui. Dar ma intreb cit de sus se situeaza pe listele de la PSD-PC pentru ca daca e destul de sus, o sa fie tot parlamentar si in continuare.

Simona, eu am inteles ca acum candidatii sint "legati de glie".
Adica ori ies in colegiul in care au candidat, ori nu ies de loc.
In colegiul D-lui Marinescu, dumnealui nu are absolut nici o sansa, avind un contracandidat muuult prea puternic.
In faza de redistribuire, in alte colegii nu are cum sa iasa, indiferent unde se claseaza el pe liste ca numar de voturi, pentru ca acolo pot iesi doar cei care au candidat in respectivele colegii. Chiar daca au mai putine voturi directe.
Cel putin asa am priceput eu.

Dar www.cotidianul.ro/loteria_uninominala_sau_cum_se_distribuie_mandatele_de_parlamentar-65884.html" target="_blank">mai studiez.


www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details


Asta e valabil doar daca in colegiul lui cistiga un contracandidat din prima. Altfel - nu se stie.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
Tie ti'e bine cu Dida Dragan si Pocorschi?

da, mersi de intrebare, .
Apreciez muzica lor ceva mai mult decit manelele portocalii.
Las' ca string si ei voturi pentru partid, doar nu credeai ca au alt rost in peisaj? .
Talpes nici macar voturi nu va stringe.


Cit despre musiu Prigoana....
Citat:
Doare! Da' las' ca ...trece

Ce sa treaca, prietene, ca asta intra-n parlament cu un procent demn de vremuri de mult apuse
Conform grilei tale de apreciere a normalitatii, expusa la alt topic, sint curioasa cam pe unde l-ai pozitiona pe acest domn??? (caruia ii sintem vesnic recunoscatori ca a dat zeitgeist-u' (1 + 2:) la tot neamu', via OTV, iluminindu-ne pre toti.:)))

Citat:
... Popescu (Ionut)

Si asta doare, nu?
27%.... De-aia sarisi mata la gitul lu' Antonescu, lasindu-l in plata domnului pe Orban, preferatul tau :))))))
Uite, poate o convingi pe Viviana sa nu-l mai voteze pe Crin Antonescu, ci pe fostul PNL-ist actualul PDL-ist Ionut Popescu.

Ai fi la unison cu incercarea micului Paleologu, cu al sau www.paleologu.ro/blog/?p=97" target="_blank">duios apel ptr unificarea dreptei, care apel poate fi succint rezumat prin: "liberali, votati PDL!".
nice try.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Ionut Popescu e PDL-ist? D'aia se contrazicea cu Vosganian, cind parca acum ceva timp era un sustinator neconditionat al politicilor guvernului. Nu intelegeam

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie


Asta e valabil doar daca in colegiul lui cistiga un contracandidat din prima. Altfel - nu se stie.

Simona, estimarea voturilor ptr acel colegiu il da, in acest moment, pe Marius Marinescu cu 20% si pe Ludovic Orban cu 54%. Chiar daca se va intimpla ca Orban sa nu cistige din prima (ceea ce m-ar mira), diferenta e prea mare.

Dar, repet, asa am inteles eu ca functioneaza lucrurile, e foarte posibil sa ma insel, e un sistem de vot al naibii de complicat si confuz ....

Pentru orice eventualitate, sa o rugam pe Viviana sa-l voteze pe Orban, ca altfel poate ne trezim cu Dl. Marinescu in parlament


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Ionut Popescu e PDL-ist?

Yeps.
....N-ai mai urmarit sirul racolarilor executate de PDL din rindul PNL-istilor .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:


Citat:
citat din mesajul lui iileana

Ai fi la unison cu incercarea micului Paleologu, cu al sau www.paleologu.ro/blog/?p=97" target="_blank">duios apel ptr unificarea dreptei



Alta optiune pentru a evita "revolutia rosie" ai?
Diluata cu galben sau portocaliu ar fi la fel de räu.

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid


Citat:
citat din mesajul lui iileana

Ai fi la unison cu incercarea micului Paleologu, cu al sau www.paleologu.ro/blog/?p=97" target="_blank">duios apel ptr unificarea dreptei

Alta optiune pentru a evita "revolutia rosie" ai?
Diluata cu galben sau portocaliu ar fi la fel de räu.


Defineste termenul "optiune" ca sa stiu ce sa iti raspund.
1. Te referi la posibilitatea guvernului de coalitie PNL + PDL?
2. Sau te referi la invitatia evidenta adresata electoratului PNL de a stampila PDL-ul?


Mergi la inceput