a inceput campania /Rezultate comentate

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Sondajul Irsop comandat de realitatea pune PDSd-ul inaintea PDL-ului si crediteaza PNL cu 20%

Sondajul CSOP ordonat de PDL pune PDL-ul inaintea PSd-ului si crediteaza PNL-ul tot cu 20%

Multe guri rele spun ca PNL va negocia un guvern cu PDL sau PSD cu conditia ca Tariceanu sa ramana prim-ministru. Cica ar fi important pentru Tariceanu acest post pentru ca Orban, Crin Antonescu si multe alte voci din partid il vor pe linie moarta. Daca nu il obtine s-a dus sefia partidului.

Eu sunt simpatizant PNL din '90. Anul asta va fi singurul an in care sunt in dubiu.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Ma,io sunt in ceata totala!Cu cine naiba sa votez,nu am habar!
PDL no way Jose,base si-a mai adaugat o bila neagra dpmdv dupa afirmatiile cu fondul de pensii!
PSD nici gand!
PNL,cu cine frate de la PNL?
Restul nici nu intra in discutie!
MA uitam la mine la Colegiul 4,pe cuvantul meu daca am pe cine sa pun stampila!


"La vita e bella"
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

www.youtube.com/watch?v=E97LmSdA45g" target="_blank">Atentie! Candidioti la apä !

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Viviana....[emoticon tradind nedumerire maxima]....tinind cont de datele pe care le-ai dat la acest topic, cea cu partidul pe care-l preferai si cea cu colegiul uninominal caruia ii apartii (s2 si www.infovot.ro/?cat=289" target="_blank">d3), nu prea inteleg de ce esti in dubiu. Tu chiar ai cam avea pe ce pune stampila. In plus, iti asiguri si satisfactia de a fi mizat pe calul cistigator. (Precum stiti, rezultatele alegerilor din Bucuresti deja www.cotidianul.ro/cine_castiga_alegerile_de_duminica_in_bucuresti-65701.html" target="_blank">se cunosc ).

Valentina, tu ai putea gindi ca, desi votul tau nu va folosi candidatului in sine, care n-are sanse, ii va folosi partidului, in etapa de redistribuire....

Xeno,. Partea buna e ca domnul care ne apara de gaurile negre oricum n-are sanse, partea rea e ca doamna are. Dumneaei ne va incinta incontinuare. Apriga femeie :)!(ati remarcat ca, in prima faza, ea a rasturnat, cu un gest discret :), paharul cu apa in bratele domnului )



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Marinescu ala e un dobitoc.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

IIleana, Trebuia sa te faci detectiva.

Imi place PNL, dar nu imi place Orban si nici Crin. Crin mi-a placut si i-am urmarit ascensiunea politica, inca de cand era abia venit din Tulcea, insa in ultimul timp a devenit agresiv si intolerant. Si asta nu mai imi place.

Imi place in schimb Ionel Popescu.
Deci mai am timp de gandire, daca o dau pe doctrine de partid sau pe programe si oameni.

Sau sa ma dau dupa cadouri?
In punga PNL am primit sapca, 2 pixuri, 2 pungi, 2 brelocuri, 1 lanterna. Am sunat la numerele de telefon ale lui Crin si Orban, de pe pixuri, dar nu au raspuns.
Irinel in schimb m-a gasit acasa pana la urma si mi-a inmanat personal, dupa ce am stat de vorba, un carnetel si 2 pixuri portocalii.

Eu port portocaliu dar nu port galben
Peretii sunt vopsiti in galben dar nu i-as vopsi portocaliu.
Intelegi dilema?

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Viviana, .

Cu peretii, nu stiu ce sa te sfatuiesc :))).

N-as spune ca mie imi plac in mod deosebit Orban si Antonescu, nici nu-i nevoie, ca doar nu-i iau acasa :), dar remarc totusi ca fac parte din acea categorie de politicieni care sint inteligenti, inteleg lucrurile despre care vorbesc, nu promoveaza demagogia ieftina, nu sint implicati in scandaluri jegoase de coruptie. A, si nici nu s-au imbuibat/imbogatit ca nesimtitii de cind sint politicieni.

Oricum, tu ai si sansa de a-i da peste nas domnului Marinescu, cel din filmuletzul lui Xeno




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Intre timp m-am dus si am citit pliantele din punga PNL. Mi-a placut ce a spus Crin. Si mi-a placut si ce are el de gand sa faca. Deci: Crin sa fie.

Dincolo ma mai gandesc.

Oare pot sa-i fac mustati lui Marinescu?

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Oare pot sa-i fac mustati lui Marinescu?

Da, super idee, dar numai pe afise!
Pe buletinul de vot nu, ca-l anulezi :)

Citat:
am citit pliantele din punga PNL. Mi-a placut ce a spus Crin.

Si ce-a zis Orban, nu? Sau poza aia, cind sufla el in luminarelele de pe tort la trei anisori???

E, mai amintesc numai ca Orban a avut ptr. alegerile locale un program si o campanie apreciate chiar de contracandidatii sai ca fiind cele mai cele. Da da, pina si Dl. Basescu a zis-o :)(ce-i drept, numai in perioada in care PDL-ul ii facea curte lu' Orban, doar-doar o trece la ei :))))!!!
Si acuma ma opresc, ca mai trece alde Capcaunu' pe-acilea si ma suspecteaza ca-s platita de astia ...


Chiar asa, cum de-am ramas numai noi la aceste discutii? Unde-s fanii PDL? Unde-s fanii PSD? Acum 4 ani era mai multa animatie pe forum.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

S-au blegit fanii PDL.

Uite, soru-mea, marea fana pedelista nu poate si pace sa puna stampila pe "ciocu mic".

Tot e bun la ceva si uninominalu asta.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput