1 an de la nastere....mamicile slabesc (4)

1 an de la nastere....mamicile slabesc (4) | Autor: Danicris

Link direct la acest mesaj

Cap 1
Cap 2
Cap 3


saptamana___0________16_________17________18________19________20________21
Danicris_______69_________61_________59,5_______58,5_________58_________58________57,5
Sanzi_________67_________x__________60,7_________x_________60,5_________x__________61
Tecky________64__________x__________60__________x___________x_________x___________x
Annnnna35____84__________x___________x__________x_________78,8________79___________x
Allexa________65_________x___________x__________x___________x__________x___________x
Andra_________74________66__________66________65,5_________65__________x__________65
Camy_________78_________x___________x__________x___________x__________x___________x
Sunshine_____64,4_________x___________x__________x_________60,7_________x___________x
Laura_________74_________x___________x__________x___________x__________x___________x
Lillo___________58_________x___________x__________x___________x__________x___________x
Malinas________60_________x___________x__________x___________x__________x___________x
A_driana_______54_________x___________x__________x___________x__________x__________x
LoredanaB______68_________x___________x__________x___________x__________x__________x
Rony___________x_________x___________x__________x___________x__________x___________x
Mykaa_________x________76,5________75,4________75___________x_________74,5________73,6
Mari_paun______x_________71___________x__________x___________71_________x___________x
Oana_lex82_____x__________x___________x__________x___________x__________x___________x
Littlelight_______x________82,6________82,5________82,3________80,6_______81,2________80,6
Alina___________x_________x___________x___________x___________x_________x___________x
Nushulica_______x_________65___________x__________x___________x_________x___________x
Aylin___________x________93,5________91,5________88,7________87,2_______84,6_________82
btz_ovi____________________________________________________________________________95



saptamana___0________22________23_______24________25
Danicris_______69_________57________56,5_______57________56,5
Sanzi_________67__________x__________x________61_________61,5
Tecky________64__________x__________x_________x__________x
Annnnna35____84__________x__________x_________x__________x
Allexa________65__________x__________x_________x__________x
Andra_________74_________x__________x________65__________x
Camy_________78_________x__________x_________x__________x
Sunshine_____64,4________60,7________x_________x__________x
Laura_________74_________x__________x_________x__________x
Lillo___________58_________x__________x_________x__________x
Malinas________60_________x__________x_________x__________x
A_driana_______54_________x__________x_________x__________x
LoredanaB______68_________x__________x_________x__________x
Rony___________x__________x__________x________x__________x
Mykaa_________x___________x__________x________x__________x
Mari_paun______x__________70__________x________x__________x
Oana_lex82_____x___________x__________x________x__________x
Littlelight_______x_________80,1________79,2______79_________79
Alina___________x___________x__________x________x__________x
Nushulica_______x___________x__________x________x__________x
Aylin___________x_________81,1________79,9______78________77,8
btz_ovi________95___________x__________x________x__________x
Ada_23_________x___________x__________x_______66,5________x
inbox___________x___________x__________x_________x________57
Ramonika________x___________x__________x_________x________56



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

Wow!!! Capitol nou si sunt si prima

Sa fie un capitol cu multe kg pierdute pe drum, cu multe haine ramase largi aruncate pe geam si cu multa voie buna!!!

Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Littlelight spune:

'neata!

Dani, multumim pentru capitolul nou .

Andra, Doamne-ajuta! Asa sa fie, ca vine acus vara si nu mai putem camufla nimic. Apropo de haine largi, io am luat acum ceva timp o hotarare: nu-mi mai cumpar nimic pana nu slabesc considerabil, ca ma deprima sa vaz sifonierul stand sa cada de lucruri d-astea lalai, in culori naspa (doar ce mi-am lucrat pe comanda are niste culori cat de cat acceptabile. Oare de ce hainele astea xxl sunt asa de oribile? ).

Aylin, merci de pont. Am incercat prunele cu ceva ani in urma si au mers o perioada (vara-toamna), apoi in extrasezon, alea uscate n-au facut mare branza.



Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

hello bomboanele
am fost cu Pit la cantar ieri si m-am cantaria acolo ca mereu mi-era frica sa ma cantaresc la cabinet, cat credeti ca arat cantarul? 70kg cred ca am intrat ion perioada de slabit, e adevarat ca ocolesc dulciurile, nici nu mai vreau sa vad in casa asa ceva beau ceai, apa si cafeaua cu zahar brun... nu tin o anumita dieta, paine f putina, salata multa, apa multa sa vedem ce-mi arata saptamana viitoare cantarul..mentin ori pun al loc??
va doresc un we minunat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Littlelight eu folosesc fulgi de ovaz de la Fortin,i-am luat de la plafar (costa 5 RON punga de 500 grame).Pun 2-3 linguri de ciorba ori in lapte ori in iaurt.Pe stomacul gol consum.
Mari felicitari si tine-o tot asa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Littlelight spune:

Tecky, multumesc pentru lamuriri . Am luat ieri tarate de ovaz de la plafar si am inceput sa iau 1 lingura dizolvata in apa, dimineata pe stomacul gol. Coincidenta sau nu dupa-amiaza am avut rezultate . Continui sa vad daca intr-adevar functioneaza.
PS. Intre timp sapand dupa treaba asta cu ovazul, am gasit si
chestia cu taratele de ovaz, si la un subiect de aici si pe alte forumuri(cel cu dieta Dukan).
Eu ma apropii acum de perioada aia a lunii si am inceput deja sa ma cam umflu, deci cred ca marti o sa cam fie cu plus la cantar .

Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin27 spune:

Ce faceti fetele?
Nushulica nu ai mai intrat sa ne spui cum merge treaba,is curioasa ca suntem amandoua la inceput si as fi vrut sa stiu cum merge...
Littelight ai dreptate in legatura cu hainele,si eu is satula sa vad toate hainele astea lalai si posomorate.
Eu mi-am luat o bluza de vara frumoasa rau si cam scumpicica cei drept(sotul zice ca-i scumpa rauuuu...)si cu ceva numere mai mica.Sper sa fie si asta un stimul,sa-mi treaca de foame cand ma uit la ea si mi-am propus ca atunci cand voi intra in bluza aia atunci imi voi mai cumpara si alte haine pana atunci ma pedepsesc cu posomoratele astea din sifonierul meu.
Va pupicesc pe toate si sper ca ati trecut "fara pacate" peste weekend.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Littlelight spune:

Aylin, la mine nu prea a functionat treaba aia cu haine cu numere mai mici , drept urmare am la mama si hainele alea pe care le purtam la 60 kg si pe cele cumparate ca stimulent (am si aici, acasa, cateva, noroc cu sotul meu ca a zis sa nu mai cumpar degeaba, pentru ca in loc sa ma stimuleze, mai tare ma deprima). Asa ca as vrea sa-i arat ca n-are dreptate .

Noi am trecut cu bine peste faimosul gratar de 1 mai (ciudat, dar moda asta cu gratarul de 1 mai a aparut dupa revolutie, nu? Parca inante se sarbatorea prin munca. Gresesc?), in sensul ca l-am facut acasa, de regim - deci adio mici, carnati si alte porcarii, iar de nici n-a putut fi vorba.
Salutari tuturor.

Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

SALUTARE,
nici noi nu am fost la gratar, am preferat sa stam acasa cu copiii, fara mici si carnati
am facut o ciorbica, o mancarica de mazare cu carne, salata si ...plimbare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Littlelight ma bucur ca ti-am putut fi de ajutor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

Neata!

Ma bucur tare ca s-a mai animat subiectul nostru, dar imi pare rau ca nu mai am timp sa stau de vorba pe forum. Eu de la serviciu nu am acces la net, adica nu la DC Si nici nu cred ca as avea timp de forumeala, am avut o saptamana infernala, nu am avut timp sa mananc deloc ziua, si seara ajungeam acasa ametita de foame, drept pentru care sper rusinea mea la 7 seara mancam pe saturate Asa ca nu am ce raporta, decat o stagnare la 66 kg. Nici saptamana asta nu se intrevede mai lejera, deci sigur iar nu pun gura pe mancare o zi intreaga ... si ma porcesc seara cand ajung acasa, of, mor de ciuda, simt ca am muncit in zadar atatea luni ... sper sa se termine cat mai curand nebunia de la serviciu si sa imi iau si eu la pranz pauza de masa ca un om normal. Pana atunci sper macar sa ma mentin, sa n-o iau in sus.

Va pupi tare pe toate si sper ca listuta de azi va arata numai minusuri

Mergi la inceput