1 an de la nastere....mamicile slabesc (2)

1 an de la nastere....mamicile slabesc (2) | Autor: 28061982

Link direct la acest mesaj

saptamana____0______1______2_________3________4_______5_______6
Danicris____69kg___67_______66______66_______64.5_____64.5___63.5
Sanzi_______67kg___64_______63______62,5_____62_______61.5___60.8
Tecky_______64kg___62.9_____62.4____61,6_____61.1_____61
Annnnna35___X______84Kg_____82.5____82,2_____80.7_____80.4
Alina_______58kg___58_______58.5____57,6_____57.3_____57.3___57.6
Allexa______65kg___64_______64______63______63.5______65
Andra________________________________________74_______73_____71.5
Camy________x_______X_______78______76________________76
Sunshine____X______64,4kg___63,1______________________61.7___60.9
Laura_______74kg___72_______70______69
Lillo________X_____58kg_____57.5
Malinas_____60kg___58.8_____58.8
A_driana____54kg
LoredanaB___x_______________68




A trecut Capitolul 1 si au trecut si 3 saptamani de cand ne-am hotarat sa slabim, fiecare prin metoda proprie, cu rezultate mai mari sau mai mici. Suntem hotarate sa continuam si oricine doreste sa ni se alature e binevenit.


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Bine v-am gasit la un capitol nou! Bafta la slabit!
Alina si eu acelasi regim ca si tine tin.Dimineata prefer cereale cu lapte,am mai multe tipuri de cereale dar fara zahar.La pranz mananc pe o felie de paine gen expandat o felie de branza cu una de sunca si ardei gras sau castravete sau un gratar,o ciobita.Pe la ora 18 mananc un iaurt dietetic sau un fibrobar.Si intre mese cate un fruct sau o leguma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Buna seara.

Multumim, Alina, ma bucur ca te simti mai bine, sa ai spor in continuare, cu siguranta se vor vedea rezultatele la urmatoarea cantarire.

Spor tuturor fetelor, sa ne auzim numai cu minus la cantar.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

Buna seara !
Nu prea am mai reusit sa intru, dar de regim ma tin incontinuare
Si mie parca m-i se pare ca s-a mai retras burtica , dar sper totusi sa-mi revin mai repede , ca parca ma streseaza si pe mine asta .
In timpul primei sarcini am luat f mult in greutate(31 kg )si am inceput sa slabesc dupa 1an si jumatate si pana la doi ani aratam deja ca inainte de sarcina, fara sa tin nici o dieta , nimic .Acum la a doua sarcina a fost mult mai bine , nu am mai luat asa mult in greutate si am intrat in blugii pe care ii purtam inainte de sarcina dupa doua saptamani de la nastere...in schimb nu pleca burtica de la mine.Dar sper ca pana la vara voi fi

http://community.webshots.com/user/allexa06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 28061982 spune:

Bun gasit

Sper si eu ca si voi sa slabesc cat mai repede. Dar spre seara burtica mea e la loc, desi mare lucru nu mananc. Sper sa scada la cantar constant ca altfel.... vedem marti oricum.
Azi ma rugam de sotul meu sa faca niste clatite.... noroc ca nu avea dispozitia necesra, ca altfel iar calcam pe bec. M-am linistit cu un morcov crud ca e duuuulce si buuuun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Bravoooo Alina!!!
Eu nu poftesc la dulce,eu poftesc la saraturi-covrigei,saratele....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tecky

Bravoooo Alina!!!
Eu nu poftesc la dulce,eu poftesc la saraturi-covrigei,saratele....

Tecky - mamica fericita de ANA-RALUCA (4 iulie 2008)




Uf, si eu la fel


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Si eu credeam ca sunt singura care pofteste la rontaieli,majoritatea persoanelor poftesc la dulce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

Eu astazi am facut-o lata Am mancat de toate

http://community.webshots.com/user/allexa06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Eu am pus sa fac un cozonac,sa-i fac surpriza sotului si mi-am pus in gand sa ma abtin sa gust...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patrisuca spune:

buna mamici! as dori sa ma alatur voua, nu pt a slabi ca am facut-o deja, ci sa mai schimbam pareri in legatura cu alimentatia dupa nastere, iar daca va pot fi de folos cu ceva, cu mare placere va pot da un sfat.
iata povestea mea cu kg: 50 de kg inainte de sarcina, aproape 70 la finalul sarcinii. enorm de mult...20 kg acumulate.
surpriza a fost mare cand am iesit din spital cu fetita, m-am cantarit si aveam mai putin cu 12 kg in numai 5 zile dupa nastere.
4 kg le-am dat jos in urmatoarele 6 luni, imi mai ramasese putina burtica de care eram tare nemultumita si am inceput o dieta disociata. in 1 saptamana jumatate am ajuns la 50 de kg lejer fara mari eforturi.
acum mananc de toate oricat si la orice ora si mai ales, ruuup cu dulciurile seara si am 48 de kg(fetita mea are 1 an si 5 luni acum). nu mai vreau sa slabesc ma simt ft bine asa dar am o fetita ft energica care ma solicita ft mult. va pup pe toate si succes!

Mergi la inceput