1 an de la nastere....mamicile slabesc (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Littlelight spune:

'neata!

Andra, nu te supara. Lasa ca o sa treaca si perioada asta. Desi, pentru sanatatea stomacului tau in primul rand, ar trebui macar putin sa papi si la serviciu (un fruct, un iaurt, un sandvis). Stiu cum e cand nu-ti vezi capul de treaba. Mai ales la sfarsitul lunii. Desi aveam 45 minute pauza/zi, pateam si eu la fel, pana cand am spus: "gata, nu se mai poate asa". Cu o mana mancam, cu una lucram (in cel mai rau caz) sau luam o pauza de 5 minute sa pap ceva. Stiu, nu e cel mai bun exemplu, dar decat deloc...

Dupa cum spuneam si zilele trecute, sunt in perioada aia naspa (deci umflata), iar cantarul arata dimineata 82,5 kg . Taratele alea functioneaza si nu prea . Offf...
Pupici.



Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Raport:60 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mykaa spune:

Buna fetelor! Haideti ca am reusit sa imi revin si sa scap de kg-ul depus. Azi am 75,4kg, asa ca m-am linistit un pic! Littlelight si eu am aceiasi problema cu tine, de fapt am avut-o, pt ca de cand am nascut m-am reglat intr-un mod miraculos! Eu am luat o perioada un sirop digestiv de la Fares, care dc nu ma insel era pe baza de propolis si m-a ajutat f mult ca m-a reglat. M-au mai ajutat cerealele, a si am mai incercat cu jumatate de pahar de apa calda baut pe stomacul gol. Spor la slabit tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin27 spune:

Buna fetele,dupa cum vad a fost o saptamana bunicica,daca nu s-a dat jos foarte mult macar s-a mentinut,bravo fetele.Eu is tare fericita,am reusit sa ma tin de cuvant si anume ca voi veni cu rezultate bune la raport:91,5kgSunt tare multumita pt 6 zile de dieta,mai ales ca am fost si in perioada aceea a lunii si mai multumita sunt ca ma simt bine,nu sunt ispitita de nimic,se pare ca mi-a revenit vointa aia din tinerete
Multe kg pierdute si pupici!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanzi spune:

Buna! Ma primiti cu 700 grame in plus? Am mancat fara masura zilele astea, asa ca azi am 60.7 kg.
Bun venit fetelor noi, sunt sigura ca veti avea rezultate foarte bune. De azi reincep si eu dieta, mi-am cam facut de cap.
Andra, e foarte bine ca te mentii. Stiu ca de mancat la birou nu poate fi vorba, dar incearca sa iei pauza macar 5 minute, pt un sandvich. Eu asa faceam la servici, ca nu crapa nimeni. Daca era aglomerat, ma prefaceam ca merg la toaleta.

toate fetele, felicitari pt vointa! Spor la slabit! Fug sa imi fac un ceai verde, sa imi taie pofta de cola.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Littlelight spune:

Citat:
citat din mesajul lui mykaa
Littlelight si eu am aceiasi problema cu tine, de fapt am avut-o, pt ca de cand am nascut m-am reglat intr-un mod miraculos! Eu am luat o perioada un sirop digestiv de la Fares, care dc nu ma insel era pe baza de propolis si m-a ajutat f mult ca m-a reglat. M-au mai ajutat cerealele, a si am mai incercat cu jumatate de pahar de apa calda baut pe stomacul gol. Spor la slabit tuturor!


Mykaa, notat si multumesc .

Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin27 spune:

Buna fetele!
Ce mai ziceti,sunteti ocupate,nu mai trece nimeni pe aici.......Am nevoie de sustinere.....
A ajuns subiectul nostru pe pag 2.
Va pupici pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Littlelight spune:

Aylin,

Sunt aici. Doar ca noutati nu mai am. Tu tii dieta Rina, nu? Am incercat-o si eu, dar, dupa vreo 2 ture de cate 4 zile, am renuntat la ea. Mi s-a parut prea mare si rapida scaderea in greutate. Plus ca in ziua de vitamine cam ameteam (cand am tinut-o eu nu erau rosii, castraveti ca acum, ci numai d-alea de carton, fara nici un gust).
Tu cum te simti? O respecti intocmai?

Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin27 spune:

LITTELIGHT
nu tin dieta Rina,pana acum am mancat doar dietetic insa astazi am studiat foarte mult dieta CATALIN CRISAN,am vazut multe pareri pro si contra,am vazut si ca se pot obtine rezultate spectaculoase in 66 de zile,atat tine dieta.
Ma bate un gand sa o incep si eu,stiu ca e cale lunga si anevoioasa cei drept .... nu stiu ce sa fac,voi ce parere aveti de aceasta dieta?
Pupici multi si astept opiniile voastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Littlelight spune:

Aylin,

Am incercat atatea diete ca zau mi-e lehamite. Dar pot spune un singur lucru: orice scadere in greutate rapida si spectaculoasa nu e de durata. Ajuta mai degraba schimbarea modului de viata. E adevarat ca se duc mai greu kilogramele si asta poate descuraja repede, dar e mult mai sanatos si sigur asa. Asta am constatat-o pe propria piele. In plus, orice dieta de scurta durata impune numeroase restrictii, care pot duce la mari frustrari (sa-ti dau un exemplu personal: daca mi se spune "x zile nu mananci aia, aia si cealalta", parca atunci as hali chestiile alea; in schimb, daca nu tin regim si stiu ca pot manca oricand acele alimente, pot sa treaca si luni fara sa ma ating de ele). Banuiesc ca nu sunt singura careia i se intampla asta.
Asa ca m-am inarmat cu muuulta rabdare si incerc sa nu ma descurajez daca am perioade in care stagnez sau cantarul o ia putin in sus. Desi mi-am schimbat destul de mult stilul de alimentatie, imi permit uneori sa mai calc si stramb. Momentele astea vad ca sunt dn ce in ce mai rare, pentru ca pur si simplu nu mai simt asa de des nevoia asta (si, crede-ma, ca sunt extrem de pofticioasa... sau eram).
Spor la slabit .

Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Mergi la inceput