1 an de la nastere....mamicile slabesc (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aylin27 spune:

LITTLELIGHT,
ai perfecta dreptate ,si eu is satula de toate dietele astea,niciodata nu am fost vreo "uscata",de cand ma stiu numai in diete am fost,am tinut tot felul de diete,unele chiar au dat rezultate dar nu am stiut sa ma mentin,mai bine zis nu am reusit sa-mi schimb modul de viata...Poate intr-o zi o voi face dar pana atunci am nevoie sa slabesc,si asta cat mai urgent...
Am inceput de astazi aceasta dieta,se bazeaza pe multa carne,si eu sunt o carnivora convinsa,poti sa-mi dai orice de mancare dar sa fie cu putina carnita.Prima zi a decurs perfect....nu stiu ce o sa fie...te tin la curent...sper sa ma faca sa dau rezultate bune la raport
Aaaaa....am uitat sa va spun ca de ieri am inceput sa fac start walking...super misto,e un program de miscare misto si antrenant in acelasi timp,face si careva dintre voi?
Va las ca is,pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Littlelight spune:

Aylin, mult succes cu dieta aleasa. Da si tu mai multe detalii despre programul ala de gimnastica, n-am gasit inca multe informatii (recunosc ca am cautat mai putin).

Fetelor, care serviti fulgi/tarate de ovaz, spuneti-mi ceva. In ideea de a scapa de , eu am inlocuit saptamana asta 2 mese (micul dejun si cina) cu fulgi/tarate de ovaz cu iaurt si cantarul asta nu s-a miscat deloc pana acum, desi ceva efecte din cele mentionate mai sus am avut. Deci va intreb: oare astia ingrasa? Ca aportul caloric nu pare a fi semnificativ. Sau o fi de vina combinatia iaurt-fulgi? Saptamana viitoare ii inmoi in apa chioara sa vad daca se schimba ceva.


Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mykaa spune:

Littlelight din cate stiu eu, da ingrasa dc nu sunt din aia din faina integrala sau din aia light. Din cate stiu eu aia cu musli sunt ok si nu ingrasa, de obicei in supermarket sunt pusi unde sunt si produsele fara zahar. Se poate sa fie iar o perioada de stagnare, ti-am mai zis eu ca dupa o perioada de scadere in greutate intervine o stagnare de 1-2 saptamani timp in care se scade in centimetri. O zi buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2009 spune:

Buna fetele,
reusesc sa revin si eu in "forta" si in "greutate", sunt iara o 6.. dupa dieta de ingasare din ultimele saptamani.
Lasand gluma la o parte, am inceput sa mananc iara seara fainoase, si trebuie sa incep iara sa ma abtin.
Fetele cu problemele de ...
Prunele uscate ajuta, dar provoaca gaze (atentie deci la bebei) si pentru ca sunt uscate au zaharuri respectiv carbo multi.
Fibrele, deci cerealele integrale sunt intr-adevar solutia de durata, dar atentie, nu seara!
Pe mine ma ajuta ceasca de cafea de dimineata, si dupa nastere "leinsamen", google mi le-a tradus automat ca "seminte de in?", a caror coaja e sparta. Cele cu coaja intreaga, cum le manci asa le si elimini....Mi-am facut eu un amestecat, ca sa fiu sigura ca nu sunt zaharuri ascunse, de tot felul de cereale integrale plus "leinsamen" pe care le mananc dimineata fie cu iaurt fie cu lapte. rezultatele s-au facut simtite, si de o buna perioada de timp nici n-am mai avut nevoie neaparat de el.
De dieta Rina nu m-am apucat, sa-mi fie rusine...sper sa reusesc mai bine acuma!



harnici la de 16 luni
Cresterea in greutate
Perioadele de crestere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Littlelight spune:

Eu folosesc fulgi de ovaz Fortin luati de la plafar. Nu scrie sa aiba si altceva in ei.


Ieri am fost la o "luare de mot" , deci m-am porcit putin . Doar putin (cu 3 sarmale fara grasime-numai carne tocata macra cu orez-, o bucatica de cotlet de porc la gratar si o feliuta mica de tort). Cireasa de pe tort a fost o bere d-aia mica de 0,33l (nu stiu ce mi-a venit, ca eu nu beau de fel). Asa ca vom vedea ce va fi maine la cantar.
Va si ne "auzim" maine la raport.

Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin27 spune:

BUNA FETELE!
Am fost plecata intr-o mini vacanta la mare,nu stiu cum e vremea in Romania dar in Italia sunt deja temperaturi de iulie,la mare erau 31 grade,n-as vrea sa va fac dar a fost super misto.Insa vreau sa va spun ca nu am calcat stramb cu nimic,nimic,nici macar un suculet,am reusit sa tin dieta exact ca la carte si sunt mandra rau de mine,sper sa fiu la fel de mandra si maine la cantar
Printre ceilalti m-am simtit si cred ca asta m-a facut sa nu calc stramb.
Am crezut ca o sa gasesc pagini pline pe aici dar vad ca nu prea ati fost vorbarete,sper sa avem mai multa activitate pe aici,ma simt un pic singurica,nimeni nu ma lauda,nimeni nu ma cearta,doar Littelightmai are o vorba si pentru mine...
Va las fetele,sper sa va gasesc macar maine la cantar...
Pupici la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Littlelight spune:

Buna dimineata!

Sparg eu gheata. 82,3 kg. Cam subtire, dar bine ca nu e in plus. Am renuntat la fulgii de ovaz de seara (acu' sa vaz ce rezultate mai am dimineata ).

Pe unde v-ati ascuns?

Aylin, bine ai revenit si "bravo" ca n-ai calcat stramb .





Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

Neata!

Fetelor am inceput iar sa scad Am 65.5 kg, am mai scapat de 500 de gr saptamana asta! La serviciu s-au mai limpezit apele, am mai gasit un moment de respiro in care sa pap un fruct, un iaurt/sana, un covrig. Stiu ca nu-s ok covrigii, dar din 3 covrigi m-am saturat si daca nu-i combin cu nimic nu sunt devastatori pentru silueta

Aylin nu te supi pe noi ca nu putem raspunde la fiecare mesaj, eu una am inceput serviciul si intru doar 1-2 ori pe saptamana, in rest imi dedic tot timpul baietlului meu. Dar tu stii deja ca suntem alaturi de tine si cel putin eu, cand citesc va laud pe fiecare, macar in gand, daca nu am timp sa si scriu. Asa ca felicitari, sa fii la fel de ambitioasa si sa nu uiti ca cel mai critic prieten al tau este propria ta oglinda

Din pacate nu mai amtimp sa scriu fiecareia, va urez spor la slabit si sa fie o zi cu multe kg in minus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin27 spune:

"Neata!
Fetele,eu dansez prin casa de dimineata,de bucurie bineinteles,am schimbat prefixul,dragutul meu de cantar mi-a aratat 88,7.
Pupici multi fetele,revin pe seara sa vad cum v-ati descurcat...o mare parte din vointa mea v-o datorez si voua...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

aylinfelicitaaarii!!!esti de apreciat,sincer!bravo tie!!!

din pacate la mine dieta nu mergea asa bine,adik am zis eu ca scot dulciurile dar nu mi-a iesit tot timpul asa ca la cantar mai mult de juma'de kil nu se vedea

asa ca am trecut la planul 2 mi-am facut abonament la un salon slim&spa,mi-am luat 12sedinte de "mini liposuctie" 12 de drenaj limfatic 12 impachetari cu alge marine si 12 sed de vacuum!!!o caruta de bani,dar ii dau pe parcurs ca dureaza cam 2 luni toata treaba

inainte de fiecare sedinta trebuie sa beau cam 1.5-2l apa si transpir la greu,ieri am facut deja prima sedinta am combinat mini liposuctia cu drenajul limfatic si am o febra musculara de la aparatul ala cica slabesc in astea 2 luni min 7kg si in cm la greu

oricum in continuare voi tine o dieta cat de cat,adik sper sa ma abtin cat pot de mult de la dulciuri si fara paine total!!!
va tin la curent cu ce rezultate o sa am



Mami si 2 printi iubiti: DAVID(24 sept 2008) si STEFAN(24 sept 2010)


Mergi la inceput