1 an de la nastere....mamicile slabesc (4)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mykaa spune:

Felicitari Aylin!!! Suuper! Eu am reusit doar 400 de gr in minus adica am 75 dar zic mersi ca sunt cu minus si nu cu plus. Nushulica din cate stiu eu scaderea in centimetri e muuuuult mai vizibila de kg in minus asa ca well done si tine-o tot asa!!! Felicitari tuturor si keep working ca o facem pt noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Littlelight spune:

Felicitari, fetelor ambitioase, pentru scaderea in greutate/centimetri .

Dani, unde te-ai ascuns? Azi n-ai dat .



Aylin, tocmai ce-am terminat de studiat dieta CC, pe care o tii. Din cauza constipatie, exclus s-o tin. Dar vreau sa te intreb ceva: tu iei si medicamentele alea? Ca pe mine m-au ingrozit. Furosemid, aspacardin - 4tb/zi - astea le prescrie medicul celor cu probleme cardiace sau de circulatie. Apoi laxativul ala luat zilnic 2 saptamani nu creaza probleme?
Din cat am citit eu, scaderea ponderala, mare in timp scurt, nu s-a putut mentine si kg au revenit. Deci mare atentie cu efectul yo-yo. Verifica-ti prin analize si nivelul trigliceridelor, al colesterolului, al calciului si fierului sa nu ai cine stie ce probleme (dieta nu este una echilibrata din aceste puncte de vedere). Te rog mult sa nu interpretezi mesajul meu ca pe unul menit sa te descurajeze, ci ca pe un semnal de alarma al efectelor pe care aceasta cura le poate avea asupra sanatatii. Ti-o spune o persoana care a trecut prin asa ceva din cauza dietelor.
si ai/aveti grija in primul rand de sanatate, apoi de silueta.

Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Servus, fetelor.

Felicitari tuturor pentru rezultate, cu mare drag modific listuta, bravou voua, mamici ambitioase. si tuturor, fara exceptie.

Littlelight, saru'mana de intrebare, sunt prinsa rau cu serviciul, iar acasa cand vin sunt singura cu cei doi pitici, deci nu am vreme de nimic.

Spor in continuare tuturor, va multumesc din suflet, fetelor, cu ajutorul vostru reusesc sa ma tin de program, va imbratisez, papaaaaaaaaaaaaa ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Littlelight

Felicitari, fetelor ambitioase, pentru scaderea in greutate/centimetri .

Dani, unde te-ai ascuns? Azi n-ai dat .



Aylin, tocmai ce-am terminat de studiat dieta CC, pe care o tii. Din cauza constipatie, exclus s-o tin. Dar vreau sa te intreb ceva: tu iei si medicamentele alea? Ca pe mine m-au ingrozit. Furosemid, aspacardin - 4tb/zi - astea le prescrie medicul celor cu probleme cardiace sau de circulatie. Apoi laxativul ala luat zilnic 2 saptamani nu creaza probleme?
Din cat am citit eu, scaderea ponderala, mare in timp scurt, nu s-a putut mentine si kg au revenit. Deci mare atentie cu efectul yo-yo. Verifica-ti prin analize si nivelul trigliceridelor, al colesterolului, al calciului si fierului sa nu ai cine stie ce probleme (dieta nu este una echilibrata din aceste puncte de vedere). Te rog mult sa nu interpretezi mesajul meu ca pe unul menit sa te descurajeze, ci ca pe un semnal de alarma al efectelor pe care aceasta cura le poate avea asupra sanatatii. Ti-o spune o persoana care a trecut prin asa ceva din cauza dietelor.
si ai/aveti grija in primul rand de sanatate, apoi de silueta.

Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...
Multumesc de sfat Littelight,nu am luato ca pe o descurajare,oricum nu cred ca m-ar putea descuraja ceva,am spus ca sunt hotarata sa dau jos cele 20 de kilograme si asa voi face,stiu ca va fi greu dar mai stiu ca nu este imposibil.
Despre acele medicamente sa-ti spun drept nici nu stiu ce sunt,eu nu am luat nimic,nici laxative nici nimic,cu constipatia nu am probleme,totul decurge normal.Mi-am procurat un ceai din farmacie impotriva constipatiei pt orice eventualitate dar inca nu am apelat la el.
Analizele mi le-am facut acum o luna,rezultatul:"grasa,frumoasa si sanatoasa".Ce sa zic,intradevar dieta e un pic dezechilibrata dar asta doar in primele 2 saptamani,pt ca la urmatoarele etape este o dieta normala disociata pe care o tine milioane de oameni.
Cat despre mentinere mai vorbim dupa cele 20 de kilograme date jos,acum e mult prea devreme,mai am cale lunga pana acolo,eu am incredere ca am invatat ceva din toate aceste experiente si sa-mi pot schimba stilul de viata odata ce voi ajunge acolo.
Va multumesc tuturor pentru sustinere.
Pupici multi si o zi fara"pacate"!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Littlelight spune:

Aylin, bine ca nu iei medicamentele alea. Oricum, dupa 2 saptamani de proteine si multe grasimi (astea sunt ascunse in mezeluri si branzeturile fermentate) nu strica sa verifici macar colesterolul si trigliceridele. Iti spun asta pentru ca am o cunostinta, care a tinut acum cateva luni o dieta asemanatoare (nu mai stiu daca era exact asta) si a slabit vreo 12 kg in prima faza, din care apoi a pus 5-6 parca, dar s-a ales si cu mari probleme de sanatate (a devenit alergica, i-au crescut colesterolul rau si trigliceridele si avea o culoare cam pamantie). A mai scapat intre timp de o parte din efecte, dar inca mai trage.
Stiu cat e de greu sa scapi de kg in plus. Si eu ma lupt cu ele de cativa ani. Am renuntat la diete in favoarea stilului de viata sanatos si vad ca am rezultate mai bune. Si chiar daca am mai avut abateri, m-am mentinut.
si-ti tin pumnii orice cale ai alege sa scapi de greutatea in plus.

Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin27 spune:

Ufi fetele!
Sunt singura pe aici...de doua zile nu va mai faceti aratate deloc.
Cum merge cu dieta?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin27 spune:

Ufi fetele!
Sunt singura pe aici...de doua zile nu va mai faceti aratate deloc.
Cum merge cu dieta?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Littlelight spune:

'neata!

N-am prea intrat aici ca eu una sunt zombi.
Dieta...cum sa mearga... De 3 nopti ne tine fii-mea trezi, ca are 2 dintisori care stau sa iasa (parca si prin spate pe la masele se simte umflat intr-o parte) si s-a pricopsit si cu o viroza (pe care am luat-o apoi si eu). Numai de mancare nu-mi arde. Marti spun daca macar un lucru bun va iesi din toata povestea asta.

Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Littlelight

'neata!

N-am prea intrat aici ca eu una sunt zombi.
Dieta...cum sa mearga... De 3 nopti ne tine fii-mea trezi, ca are 2 dintisori care stau sa iasa (parca si prin spate pe la masele se simte umflat intr-o parte) si s-a pricopsit si cu o viroza (pe care am luat-o apoi si eu). Numai de mancare nu-mi arde. Marti spun daca macar un lucru bun va iesi din toata povestea asta.

Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Buna si o zi cu soare!
Te inteleg perfect Littelight,si noi avem aceeasi problema cu dintisorii,trecem noi si de etapa asta...
Eu ma tin incontinuarie de dieta C.C. si ma simt bine,nu mai am foame de nici un fel,sper sa am rezultate pt marti.
Multa sanatate fetitei si tie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Littlelight spune:

Multumesc, Aylin, la fel va dorim si voua . Azi noapte a fost bine. Sa vedem in noaptea asta cum va fi. Noua au inceput sa ne apara dintii abia la 1 an si aproape 2 luni. Si ies in cascada .
Eu am hotarat sa nu mai mananc nimic seara. Adica mananc bine dimineata si la pranz si apoi beau apa sau ceai. Daca mi-e foarte foame, bag un biscuite, doi (d-aia populari, nu foarte dulci sau din cei digestivi) si s-a rezolvat. Pentru ca s-a indreptat vremea, ma pot plimba mai mult. Ieri am facut 7 km, azi 6 ca-i era foame lui tati. De n-am scapat nici cu tarate, nici cu fulgi de ovaz, nici cu prune. Sa vad ce mai incerc .


Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Mergi la inceput