Stelute de ianuarie februarie 2007 (3)

Stelute de ianuarie februarie 2007 (3) | Autor: Mamicile

Link direct la acest mesaj

Stelute de ian feb 2007



Odiseea sarcinii in 40 de saptamani: 1...69.

Stelute de ianuarie-februarie 2007-Clubul scutecelor (1-4 ani):1...52

Stelute-In floarea copilariei(4-12ani) :1,2

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

HELE Felicitari pentru fetita !! Ma bucur nespus !!!!!! Sa fie sanatoasa,printesa casei !o sa fie innebunit Horia dupa ea.si Filip,si Maria! deci amandoua,si tu si Ana,aveti pereche ! Bravo!
pune-ti si tu semnatura cu cate saptamani ai ,12+ ,sa stim si noi .

LORI ce as vrea si eu sa scot covoare-n curte..daca as avea curte.am si eu o boala,sa scot covoare sa le spal

cum mai sunt Anna,Alice si Diana?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

AELITA
azi ma uitam pe niste poze mai vechi cu copii si ii ziceam lu sor-mea: sper ca mai ai rochita asta! pe asta nu ai dat-o, nu? :)
....acum am aflat ca pe unele le-a mai dat. hm!

hai ca o sa imi pun si semantura cu cate saptamani am dar ma oftica acum pt ca tre sa stau sa o schimb in fiec sapt ca nu merge sa pun un ticker din ala.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

e bine daca mai are Ana inca haine de la Maria !
hai,ca schimbi semnatura saptamanal,nu ai de ales,lasa ca asa am facut toate
se poate pune si link catre un tiker,dar mie imi place sa te vad asa 12+
sau asa 12+
hehehe si la final asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lala77 spune:

Anna azi o vede pe bona si o intreaba: "ai tzatze?"-"am"-"si tzine suje tzatele alea?".Noi radewam de muream si ea striga "de se razi? tashi"

Si ma duc in sat sa iau bulion , intru intr-un magazin cu de toate si o aud pe Alice "mami aici au de toate? "-"da, mami"- "pai sa-ti cumperi si tu tampoane de-alea de care am vazut eu la tv care iti fac chilotii sa miroasa frumos"Si asta a spus-o tare, ca la Tufesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lala77 spune:

Ah, si sa ma laud :

Am fata mare!!!Anna n-a mai avut pampers ziua de mai multe zile. Si face kk la olita singurica si apoi se aplauda si spune "babo, asa fac piii mari"Si ieri am fost plecate toata ziua, a stat in masina, am fost in parc in Bucuresti, am fost la restaurant, la doctor...si n-am avut nici un accident.Deci e spre bine.

Si cu cred ca se cam intarca singurica. Era si timpul, hahaUneori nu suge, doar sta cu capul pe pieptul meu. Si pare multumita asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loremunteanu spune:

Bai Lala, sunt mortale!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loremunteanu spune:

Bravo, Anna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Salutare!
Hai ca am cam tras chiulul pe aici,adica doar am citit si de scris nimic.
E vreme super faina la noi si am stat mai mult pe afara si tot plecati am fost.

Ma gandeam si eu sa incep cu rolele,dar mi-e ca nu vrea inca caposul meu.Noi mergem amandoi si eu si tati destul de bine pe role si ar avea cine sa-l invete,dar el e capos.Invata orice doar daca are concurenta.Si aici imi seamana tot mie,din pacate.
Asa ca noi asteptam sa inceapa vreun prieten de-al lui si atunci sigur invata si el,chiar mai repede decit ma gandesc eu.


Helenutza
,felicitari din suflet!!!
Primul gand ce l-am avut a fost:aoleu,daca fac si eu al doilea fata ce ma fac.
Acum cred ca poti sa dai si tu hainele de baiat ca sigur le-ai pastrat si tu ca mine.

Lala,ce tare e Ana cu tampoanele.
Ma gandesc ce fete or facut aia acolo.

Bebebia
,asa e primul an la gradi,Indiferent cind incepi trebuie sa ia bolile si virusii pina se imunizeaza si apoi nu mai ai treaba.N-ai ce face.
Bunicii sigur o trezesc inainte de a vrea Bia sa se trezeasca si de aia e asa.Lucas e la fel,ca mai apuca citeodata sa doarma la prinz si eu nu-l las.iar cind il trezesc e de groaza,nervos de numa.




www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

haaaaaaaa LALAAAAAAAAA ,bai sunt de comaaaaaaaa

DANA,acum mi-am adus aminte..ziceai sa ii dau exemplu lui Andres cu un amic..el o are si pe Sofia,si el le-a facut odata pe astea,a trecut prin ele,ca nu mai e bebe mic,au fost 5 luni de invatat din aprilie pana in septembrie,deja facea singur la wc ca barbatii,tragea apa,nici nu mai anunta ,se ducea singur ,si cand ma pregateam sa scoatem si cel de noapte,s-a imbolnavit.si suprapus,a inceput diaree care a durat 8cu mici pauze) pana in ianuarie.avea perioade cand facea si de 10 ori pe zi,deci am pus din nou pampers ,el era iritat continuu si il spalam cu tipete .din cauza asta ,dupa atata timp,acum nu spune nici cand face si fuge,tipa ca nu vrea sa il sterg,desi nu mai are nimic,dar a ramas cu frica .deci el s-a intors,cum se zice,desi normal ca nu era gata din moment ce suntem tot aici,dar oricum,am pierdut lunile alea...Iar acum nu vrea sub nici o forma sa spuna,nici sa se puna pe oala,nici pe wc,e inca sub influenta a tot ce a patit cu diareea atata vreme.acum suntem la recuperari si cu mancarea,au fost 4 luni de boala in care nu stiu ce manca...acum mananca ,se reface .Deci e ca o intoarcere in timp ,din toate cate s-au intamplat,el stie foarte bine cum sa faca,unde sa faca,dar nu mai vrea.vrea la cole,si nici macar pt asta nu face un pas inainte,cand ii spun ca trebuie fara pampers la cole,zice "que no!".tot astept momentul si nu mai vine...
Am zis sa ii caut o oala din aia de care luati voi cand erau bebelusi,cu motociclete,etc...eu nu am luat cat erau mici ,ca nu a fost nevoie,si iau acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Hele felicitari pentru pereche! Sa fie sanatoasa si sa va aduca numai bucurii! Horia ce zice? E incantat?

Lala nu va plictisiti acolo la voi! Alice e mortala cum le scoate ea mereu cand si unde trebuie Felicitari Annei pentru scapatul de scutec! E fetita mare de acum intr-adevar!

Aelita rabdare cu Andres. O sa renunte si el cand o sa-i treaca frica de durere. Probabil ca-i este inca proaspata in capusorul lui

Mergi la inceput