Stelute de ianuarie februarie 2007 (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

buna

fetele nu mai stiu cum se pune semnatura

AELITA noi scapasem de pampers ziua, dar cand trebuia sa faca kk ii puneam pampers. asta pt ca se constipase cand am inceput cu olitza si s-a speriat asa de tare incat nu a mai vrut sa faca kk decat cu pampers. l-a tinut asta vreo cateva luni de zile. dar intr-o buna zi m-am trezit ca sta pe olitza si face kk

ROXANA merci pt urari. Horica e incantat, ma tot pupa pe burta. ii place ca va fi fratele mai mare :)

DANA, hai, nu te bagi la gravidenie? ma lasi singura? :)
de dat haine, sincer iti spun ca nu am de gand. o sa poarte tot ce se poate de la Horia, ce daca e cu albastru. normal ca ii voi mai lua si ei, insa in niciun caz nu o voi lua de la zero asa cum am facut la Horia.

LALA, ha haaaa , sunt super simpatice
...si felictari Annei pt scapatul de pampers.

va pup, o zi buna!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lala77 spune:

Neata!!!

Haha, Hele, cica nu-i iei haine!!!Ai sa vezi ce te scapi cand o sa vazi samburel mic in carucior!!!Si pt fete sunt atatea chestii...Eu m-am scapat la Anna desi aveam de la Alice o gramada si soacra-mea le cumpara ce vede mai fistichiu. Si primise si de la nasa o gramada...Si tot nu m-am putut abtine.O sa vezi tu.

Aelita, eu zic sa-l lasi in pace ca o sa-i treaca lui. Si nu te gandi ca daca data trecuta a durat cateva luni ca acum e omul mai mare si cand o sa vrea el, intr-o sapt doua e gata.
Eu de ex i-as cumpara o olita mai bengoasa asa (sunt unele care canta cand faci in ele sau vreo masina ) si i-as spune ca uite ti-am luat o olita smecheroasa pt cand o sa vrei sa faci la oala. Si o pui in baie si-l lasi in pace. Astepti sa ceara el; eventual te prefaci ca-i spui Sofiei sa nu o foloseasca fiindca e a lui Andres pt cand va fi baiat mare si va face la olita. Fara sa insisti la el deloc.
Sau poti sa-i spui ca olita ti-a dat-o de la cole pt el ca sa se invete pana la toamna cand il asteapta si pe el. Si tot asa nu insisti; doar din cand in cand mai vorbesti cu tati sau cu Sofia si strecori in discutie "cad o sa fie Andres mare si o sa faca la olita...".
Eventual poti sa-i explici o data cand aveti timp sa vorbiti doar voi dooi ca data trecuta cand l-a durut a fost fiindca avea diaree, o boala si ca acum am facut tratament si a trecut. Ca tot asa ai patit si tu cand erai mica o data si tare rau a mai fost dar ca si el, ai luat un tratament si a trecut.Ca el sa inteleaga ca intr-adevar a avut o problema dar acum nu mai e.
La noi cam astea ar functiona.

Dana, deci si la voi e cald. Super. La noi de maine vin ceva ploi.Dar trec ele pana la urma; mie ploaia imi place dar sa fie cald.
Si eu ma dadeam pe role cand eram copil si credeam ca asta nu se uita niciodata; dar acum nu mai pot deloc. Parca-s de plumb.

Pitilache,

Lore,

Noi suntem tot acasa la ferma. Nu mai avem decat ceva muci dar trec si aia.Maine cred ca le duc la gradi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liuda1 spune:

Neatza!!!

Alooo garaaaa, cand nene facuratzi alt capitolll, io unde am fost?

Lala a scris
Liudo, cand termini cu Diana, sa vii s-o inveti si pe Alice.Eu n-am tupeu sa ma urc pe role ca ma gandesc cu groaza ca as putea sa ajung la urgente la Braila. Si singura n-o las ca daca prinde viteza, eu cum o prind?
fataaa tu n-ai intzeles... io nu am roleee, ca nu imi permit!!!! Nu imi permit sa cad pe undeva naiba, sa-mi rup cracii, mainele, gatu' ca eu am copil de crescut, intzelegi!!!! Deci io o pun pe role si o tarai dupa mineeee!!!! Io nu am role!!!
Si apropo azi situatzia e nasoala, a fost eri cu bona cu rolele, o juma de ora, nu stiu cat si azi o dor muschii de plange, saraca!!! Are febra musculara la gambe!!! Azi am scos-o din casa in bratze, pe scari nu putea coboraaa!!!!Am bagat-o in masina si am dus-o la nen-su' Jiji, ca de 3 zile se roaga sa o duc la el!!!
Asa ca santem in pauza de role, cred ca bona nu a avut minte sa nu insiste cu rolele, o fi tzinut-o mai mult... si daca sta incordataaaa astata timp, clar ca o doare!!!


a scris Alinuk
eu am gasit solutia!

eu am invatat copilul sa mearga pe role!
Adica mi-am pus si eu role odata cu el.
Era Andu bebe si il purtam in carucior (Adica foloseam caruciorul pe post de sprijin)
ete ca am gasit si exemplificarea
fataaaaaa, mor de ras!!!!pai tu aveai carutz maica in fatzaaaa!!!! Asa daaa, da eu daca imi pun patinele de ce ma tzin breee? sa-mi caut si eu in carutz... Cum ar fi astaaa? Eu cu carutzul gol, pe post de "cadru"
Ce furori fata fac eu?!?!?!?!? noooo, eu nu urc ca n-am carutz in fatza!!!!


lala a scris
Si ma duc in sat sa iau bulion , intru intr-un magazin cu de toate si o aud pe Alice "mami aici au de toate? "-"da, mami"- "pai sa-ti cumperi si tu tampoane de-alea de care am vazut eu la tv care iti fac chilotii sa miroasa frumos"Si asta a spus-o tare, ca la Tufesti.
nu mai pot!!!!!!!! lesin, fac in gheteeee!!!! laurooo te mananca astaaa de vieee!!!! Asta e genul Diana, care intra la birou si in usa erau fooo 10 oameni (zi de salariu) si asta il vede pe taica-meu si tzipa "dedaaaa, da stii ca mami are chilotzi cu pietricicaaa?" Si taica-meu, bufnise in ras... cica copiii astea te vand... la care Diana "daaa, mai, dedaaa, pe cuvantu' meu, are chilotzi cu pietricicaaaaa!!! Mamiiii, arata-i lu' deda ca nu crede ca ai chilotzi cu pietricica"
Baiiiii, radeau toti salahorii aia de stateau in usaaaa!!!

aaa si mai are una preferata... cand intalneste pe cineva cunoscut pe strada, nu tu buna ziua, nu tu salut, ea tzipa "da eu am cercei!!!" Si daca omu' o baga in seama atunci a doua e "mami are chilotzi cu pietricica" Cee? nu creziii? e pe cuvantul meu!!! Serios!!



Aelitaaaa - mai chinui olitza? Lasa ca o sa fie bine!!!!


mai
despre noi!!! Diana e cu gripaaaa tipicaaa! Adica ochii umflatzi, durerosi, muci garla, nici nu am ce sa-i dau prea mult, ca e gripa!!! Mai un nurofen, un pash in nas, dar nu am cum sa o ajut! Tuseste productiv, noaptea se foieste, nu poate respiraaa, e deja a 3 zi, mai astept inca vreo 3 si apoi cred ca o sa ne facem bine! Plus ca o dor muschii de la role!!!

Io tot tusesc, sant la fel, azi si cu o durere de cap...


helenutzaaaa - a vezi ce rochitze o sa-i cumperi tu fetitzei taleeee Io sant foarte multumita ca tu o sa ai fataaa, daca ziceai baiat eram dezamagitaaa, nu stiu de ce, io vroiam tu sa faci fata!!!! Adica eu ma gandesc la altzii....


ma duc sa mai beau o cafea...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

azi face Miguel 7 luni !
va anunt ca sa nu va minunati cand face anu'

da,fetelor,cam asa fac cu Andres,il astept cand vrea el,in ideea ca nu va mai dura atat..il las fara pampi si faceeee numai pe jos.
cand face k in pampi,fuge,nu vrea,de frica,si ii spun ca nu mai are buba,ca i.a trecut,ca atunci a fost bolnavior,ca nu trebuie sa stea cu k la fund ca sa nu faca buba,si ca ii promit ca eu il spal si nici nu simte,si apoi rade acnd vede ca nu l-a durut si zice "nu am buba,nu?"..si tot o tinem asa de saptamani..
cand il intreb daca a facut k ,minte,zice "no quiero!" si eu ii spun ca e foarte bine ca a facut,ca toata lumea trebuie sa faca,e minunat asta,ca mami il spala repede si nu il lasa sa faca buba,doar ca el trebuie sa imi spuna si sa nu stea asa ,ca e foarte bine cand face,nu e nimic rau,,,bla bla..ca nu are nimic,ca vei face tu la wc cand vei fi pregatit,cand vei creste tu un pic mai mare.
cu oala,LALA,asa am gandit,sa ii iau una cu moto,masna,ceva...dar nu am vazut ,nu stiu pe unde sa caut,sa umblu,cand oi avea timp.
luna asta,sau viitoare o sa il inscriem la gradinita,si o sa il duc acolo,sper eu ca asa se va hotari,ca vede ca e ceva real.
pt ca nu mai fac comparatia cu Sofia,ca si din cauza asta nu vrea sa faca ceva ca ea,de necaz ca doar ea merge la gradi,si promisiunea deja si-o trece pe undeva...
am rabdare.doar sper sa se rezolve pana la gradi,unde nu sta nimeni de el,si nu vreau sa il traumatizeze cu cine stie ce cearta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lore1980 spune:

'Neatza!
Ce ma faceti fetelor? Sper ca sunteti ok, voi si copilasii minunati!
Diana, Alice, Anna sper ca sunt bine.
Aelita, imi pare rau de mititelul de Andres ca a ramas atat de marcat de episodul urat de diaree. Mai lasa-l putin, , nu-i mai amintesti de asta, pana prin aprilie, il lasi in ritmul lui, iar apoi incepi demersurile, ca n-aveti ce face. Poate o implici cumva si pe Sofia... dar te descurci tu. Auzi si poate daca vrei sa-i iei olita, te duci cu el sa aleaga una care-i place.
Dana, ce bine ca stiti sa mergeti cu rolele! Mi-ar placea si mie, dar mi-e cam groza ca nu resusesc si ma intind cat sunt de lunga si de lata pe jos! Dar poate reusesc la un moment dat! Noi mergem cu bicicleta, eu cu fi-miu, am fost si aseara si e super fain.
Lala, ca de obicei, ma prapadesc de ras! E mortala Anna cu tzitza, si Alice cu tampoanele... Bravo si de la mine pentru Anna ca a scapat de pampers, fara accidente! Ma gandeam la voi, ce frumos trebuie sa fie la ferma, cu aer curat, liniste... fata de Bucurestiul asta infect...
Va pup!
PS Am inceput mesajul la ora 9:30... si uite cand am ajuns sa-l trimit...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biribu spune:

buna fetele, si eu prin zona, va citesc dar mi-e lene sa mai si scriu

azi noapte am stat pe net sa o scot pe soacra-mea din Japonia incredibil dar femeia asta e mereu exact unde nu trebuie sa fie... i-am gasit noi de aici zbor spre Londra ca nu mai reusea sa plece. partea rea e ca acuma vine la noi in vizita

Aelita si Tony e in cam aceeasi situatie. vara asta incepuse sa faca singur, nu spunea nimic dar te trezeai ca gasesti cite un kk prin olita. dupa care ne-am mutat in casa noua, a inceput alta gradi si schimbarea l-a dat peste cap si acuma exact la fel nu mai vrea. eu nu rezolv nimic cu povesti ca e super capos, tre sa vrea el. chestia e ca la virsta asta s-a prins ca e mai rapid sa faca in pampers, nu isi intrerupe activitatile in felul asta

Lala tare de tot faza cu pilotii
Uite si Liuda cu pietricica ei

a mea la un moment dat vroia sutien si i-am luat niste maieuri dantelate si i-am zis ca uite ai si tu sutien.. in fine, i-a placut ideea. si il vede pe taica-su intr-o zi in maieu si socata zice... Vaaai, si tu porti sutien ca noi?? si ca sa fie si mai bine a povestit la gradi ce chestii poarta ta-su, ca mustacea educatoarea a doua zi cind mi-a spus

Hele felicitari pt fetita dar in cite saptamini esti de s-a vazut deja ce e, credeam ca e mai mica sarcina?

vreau si eu primavara la noi inca e zapada in curte




Mami de doi mici

"If you believe everything that you read, better not read"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liuda1 spune:

Biribuuuu - hahaaa, le avem si noi cu SUPTIENU' care il pun si leg nod la spateeee
apoi mi-am amintit ca are sutien de la custum de plajaaa... si m-am scos, 3 zile a umblat cu sutienul de plaja pe bluze legat!!! Da macar nu cu ale mele legate nod!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biribu spune:

Liuda eu la faza asta am invatat ca nu e bine sa mint copilul mai bine ii spuneam ca ala-i altceva si ii cautam si eu "suptien"

Mami de doi mici

"If you believe everything that you read, better not read"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lala77 spune:

Beiii, mor aici!!!
Pai eu daca ii puneam lui Alice sutienul meu, o ingropam ca eu am cupa F.Doar asa cu ala de la costumul de baie.

Vai Biribu, imi inchipui ce fatza o fi facut tanti aia.In America asta se poate interpreta...Hahaaaaa!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biribu spune:

pai Lala ea in aparenta asa s-a amuzat, dar in sinea ei cine stie ce chestii kinky si-o fi inchipuit
oricum a ramas in famelie fraza si il mai tachinez pe barbatu-meu sa-si puna Bra-ul

la ai vostrii le plac povestile, alea clasice? Anna mea nu suporta nici Scufita Rosie, daca ajungem la faza cu lupu care inghite bunicuta asta face pe ea de frica. si nu asa de fitze, se sperie copilul si viseaza si urit mai sunt si altii?
la noi merg doar povestiri din alea pozitive. nici nu stiu daca sa incerc din nou sau sa o las in pace.

Mami de doi mici

"If you believe everything that you read, better not read"

Mergi la inceput