Copiluti maricei de mai-iunie 2005 (7)

Copiluti maricei de mai-iunie 2005 (7) | Autor: gabitzam

Link direct la acest mesaj

Am parasit clubul scutecelor aici si ne regasim cu bucurie in floarea copilariei
(1)(2)(3)(4)(5)(6)


Adresa de mail pentru contul comun este copiluti_mai_iunie@yahoo.com (cereti parola pe PM)
Colaj BEBELUSI DE MAI-IUNIE 2005 ( View )
Al doilea colaj BEBELUSI DE MAI-IUNIE 2005 ( View )
Pozele noastre (www.flickr.com/photos/copiluti_mai_iunie/" target="_blank">View )

INDIFERENT CE SE DISCUTA AICI, TOTUL ESTE ON TOPIC

* Loreen --- DELIA - 26.04.2005 - Constanta - Comorile lu' mama
* Nelia --- TUDORA - 30.04.2005 - Montreal, Canada - www.dropshots.com/aurice" target="_blank">Agata,Tudora si Lisandru
* onixone --- ALEX - 03.05.2005 - Londra
Cornelia --- STEFAN - 04.05.2005 - Constanta - poze Stefan
* Fran --- PATRICIA ANNELISE - 05.05.2005 - Bucuresti - Iepurete
* TDI --- ALYSSA - 05.05.2005 - Italia - Album Alyssa
* pisik 4ever --- OLIVIA - 08.05.2005 - SUA
* Ada_74 --- SERGIU-MIHAI - 11.05.2005 - Constanta - Sergiu
* Corni --- TIMEEA - 11.05.2005 - Constanta
* tamar --- ADINA - 11.05.2005 - SUA
* Androix --- FILIP STEFAN - 13.05.2005 - Bucuresti - www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53375" target="_blank">Cum s-a nascut Filip
* Robotzica cucului --- MARIA MONICA - 14.05.2005 - Ontario, Canada
* Simiena --- ELIAN - 17.05.2005 - Bucuresti
* Mygirl --- ALEXANDRA ELENA - 18.05.2005 - Constanta
* Florentina G --- MAYA MARIA - 18.05.2005 - Bucuresti
* lucas --- MATEI - 21.05.2005 - Bucuresti
* Beatriced(patriciaRO) --- ALEX - 22.05.2005 - Copenhaga, Danemarca - Alex pifos
* simona_filipas --- DRAGOS OCTAVIAN - 23.05.2005 - Timisoara
* monu --- ALEXIA-IOANA - 24.05.2005 - Bucuresti - Poze Alexia-Ioana
* gabitzam --- ANDREI-STEFAN - 25.05.2005 - Bucuresti - Poze mai noi
* Babygirl --- EMA ELENA - 25.05.2005 - Bucuresti
* ChrisDun --- CARINA EMILIA - 26.05.2005 - Bucuresti
* Cloreta --- TEODORA-MARIA - 26.05.2005 - Bucuresti - Teodora
* ralwka --- IULIA-MARIA - 26.05.2005 - Bucuresti
* Margott --- DAVID - 27.05.2005 - Bucuresti
* omustata --- MAYA ILINCA - 28.05.2005 - USA
* Andutzy --- DRAGOS ALEXANDRU - 31.05.2005 - Bucuresti
* denisa73 --- CRISTIAN - 31.05.2005 - Germania
* gusta --- MARA AUGUSTA - 31.05.2005 - Olanda
* Ruxel --- BIANCA TEODORA - 02.06.2005 - Bucuresti - Bianca
* Aurasa --- CATALIN - 03.06.2005 - Bucuresti
* Mercedes --- BIANCA - 03.06.2005 - Oradea
* OlgaTarziu --- ANTHONY - 04.06.2005 - Canada
* Danelutza --- ISABELLA-ANTONELLA - 05.06.2005 - Elvetia
* Tora97 --- ANA ILEANA - 07.06.2005 - Bucuresti
* Iuliana --- DIANA MARIA - 07.06.2005 - SUA - Fetele mele
* Sufletzica --- SARA - 09.06.2005 - Bucuresti
* NewMami --- PATRICK RYAN - 13.06.2005 - Canada
* elisor --- BIANCA - 13.06.2005 - Brasov - Bianca si Andreas
* andreea.a --- ERIC ANDREI - 16.06.2005 - Bucuresti
* monicica --- ROBERT - 17.06.2005 - Germania - Robert
* Mickyyy --- DARIA MARIA - 22.06.2005 - Bucuresti
* ioanailincam --- ANA ILINCA - 22.06.2005 - Bucuresti - Ana - de la 0 la 6 luni | Ana - de la 6 luni la 1 an
| Ana - am 1 anisor

* saryta --- SARA - 27.06.2005 - Iasi
* ramyteo --- TEODORA - 29.06.2005 - Deva


Ianuarie - Mygirl(9), Cornelia(9), Olga Tarziu(20), Monu (30)
Februarie - IonanaIlincam(1), Babygirl(9), Margott(23)
Martie - Ralwka(31)
Aprilie - Fran(5), Androix(27)
Mai - Onixone(4), Danelutza(14), FlorentinaG(21)
Iunie - Mercedes(12), Gusta(15)
Iulie - Tamar(12), Beatrice(15)
August - Aurasa(2), TDI(14)
Septembrie - SimonaFilipas(20), Nelia(22), Loreen(23)
Octombrie - Elisor(7), Corni(17), NewMami(25)
Noiembrie - Omustata(20), GabitzaM(21)
Decembrie - Denisa(14), Pisik4Ever(15), Lucas(17), Andutzy (26)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elisor spune:

Buna!
Nelia sanatate lui Lisandru! Of, imi pare tare rau ca e bolnavior, daca e virus cum spui atentie sa nu ia si fetele sau chiar voi astia mari. La multi ani sotului tau, Octav! Sa fie sanatos si sa se bucure o viata de cei dragi, sa-si implineasca visele!

Sanatate multa tuturor!
Constat ca s-a mai domolit gerul


Mamisorul cu Bianca (13.06.2005) Andreas (17.08.1998)

www.dropshots.com/elisibia4" target="_blank"> Viata noastra in imagini

"Daca un copil traieste in LAUDE, invata sa APRECIEZE.
Daca un copil traieste in SIGURANTA, invata sa aiba INCREDERE.
Daca un copil traieste in ACCEPTARE si PRIETENIE, INVATA SA IUBEASCA LUMEA"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Elisor, e chiar cald, -8 grade, hihi

Andrei seara nu vrea sa mearga la culcare, ducem lupte grele.

Intr-o seara reusisem sa-l bagam in pat dar se trezise Raducu sa misune prin casa. Costi zice "lasa-l si pe el ca e mic, se mai joaca nitel si se culca". Andrei se revolta si zice tare si cu forta si convingere: "Ti se pare cumva ca Raducu are chef de joaca si eu nu am?"

Azi dimineata il bombaneam ca s-a culcat iar tarziu aseara (aici si Costi e de vina) si el zice "Ti se pare cumva ca eu am plans cand m-am trezit, asa ca Raducu?"

Asta cu "Ti se pare tie..." cred ca i se pare lui foarte interesant si deosebit, ca tot ne-o serveste de cateva zile
Daca il cert imi zice "Tu vrei sa fii certata si suparata pe mine?"

Nu mai am scapare, imi da peste nas una-doua, ma corecteaza daca zic ceva gresit. Auzi la el!


Alaturi de SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Hei, s-a mai domolit gerul dar numai putin si ii da cu zapada iar.

Nelia, sanatate pentru piticut si la multi ani pentru Octav. Si tie pofta sa duci tortul, tu l-ai facut? E fitness? Daca e da-ne si noua reteta

Gabitza, eu ma vad grasa si urita in toate oglinzile mai putin alea de-acasa, chiar nu stiu de ce.
M-a dat pe spate Andrei cu replica lui! Fetelor, au ajuns la varsta cand devin obraznicuti, mi-a servit si mie Filip niste replici de am ramas cu gura cascata.
Si noi ne luptam seara, acum soacra-mea zice ca ii dovedeste pe la 10 jumate om vedea cand ii aduc acasa.

Si pentru ca tot m-am certat in ultima luna cu ei sa adune jucariile azi am fost in kaufland si le-am cumparat cate o jucarie, ca n-am putut sa rezist Initial am vazut papusa cu 10 lei asa ca a trebuit sa caut ceva si pentru Filip eventual la aceeasi suma si am gasit o masinuta. Sa-mi aduceti aminte ce am facut azi cand o sa ma mai vait ca nu isi aduna jucariile!

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Blogul grasei
www.bijuteriiandroix.page.tl" target="_blank">Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Buna dimineata! Am fost pina la urma la Urgente cu Lisandru pentru ca nu se mai oprea din vomat si nici nu mai avea ce, se forta micutul si deja tremura pe picioare. Am stat si a vomat la spital, ca altceva nu i-au facut. Dar mi-a spus sa stam ca sa-i faca test pentru infectie urinara, l-a palpat sa vada daca nu e apendicele umflat, ii luau din ora in ora semnele vitale... El voma si ridea, voma si ridea... Nu stiu de ce era micutul asa vesel, dar il distra toata lumea pe acolo. De la 10 la 11 nu a mai vomat dupa linguritele de apa pe care i le dadeam si ne-a zis sa mergem acasa, sa doarma si sa venim dimineata daca vomita in continuare la fel sau sa ne intoarcem in timpul noptii daca incepe din nou sa vomite, ca sa-i puna perfuzii. Nu stim ce are, dar e viral totusi, pentru ca nu i-a iesit nici in urina, nici in singele luat din degetel vreo infectie... poate fi stomacal virusul, dar poate fi si de altfel, sa ne asteptam ori sa faca diaree, ori sa inceapa sa tuseasca, ori amindoua. Ea crede ca e un virus respirator, dar care a facut aceste ravagii din cauza virusului stomacal avut, dupa care inca nu-si revenise, in sensul ca nu minca bine si era mai plingacios.

Pe cel stomacal l-a luat de la gradinita sigur, ca l-au avut multi copii, dar pe acesta cred ca l-a luat de la piscina, pentru ca vineri ei nu au fost, duminica am fost cu ei la inot si luni dimineata erau amindoi bolnaviori, dupa ochi i-am cunoscut. Tudora le duce mai bine pe picioare de cind o stiu, dar Lisandru fiind si sensibilizat de primul virus si mai micut, l-a doborit de data asta. Acum sta micutul in brate la mine, nu arata deloc bine, dar nu a mai vomat de la 7, desi ii tot dau lingurite cu apa, ca sa nu se deshidrateze. Sper sa se opreasca aici, astept cu emotii sa vad cum evolueaza.

Androix, fitness pe dracu... e din ala gretos si care ingrasa rau, dar a iesit bun rau de tot. E simplu de facut, e cu blat din pandispan, mai multe rinduri subtiri, insiropate un pic cu sirop de apa cu zahar. Apoi am pus alternativ un blat, un strat subtire de: zahar caramelizat fierbinte, de crema de lapte, galbenusuri si un pic de unt, nuca pisata, albus batut spuma cu un pic de apa si de zahar pudra (ca-l aveam, dar se poate renunta), l-am ornat cu frisca si ciocolata si gata tortul. I-am pus ciocolata in forma de munti, cu bombonele verzi si rosii la poale si nuca de cocos presarata pe culmi. I-am luat o rucsac, blugi si o geaca din piele intoarsa care l-a dat pe spate, s-a imbracat astazi cu ea, atit de mult ii place, da' stiam, ca de aceea i-am cumparat-o. Blugii sint din banii Agatei pe care i-a cistigat ca asistenta la patinaj, acum s-au dus sa o duca pe Tudora la gradinita si sa-i deschida cont sau sub-cont la al nostru, cont de copil... ca nu stiu, aflu cind se intorc... ca sa-si puna direct acolo banii cistigati - e asistenta la grupa de pitici, a Tudorei adica si a cistigat pina acum doua burse de cite 350$ cu care isi plateste gheata pe an si inca vreo 300, cam 30 pe luna pentru munca depusa. Se cheama ca avem in sfirsit un om care munceste pe bani in casa! Sa va spun ce vrea sa-si ia din banii adunati? Pisica si catel (sau macar unul din doua) si... bilete pentru toti pentru Romania!

Gabitzam, simpatic tare Andrei! Si Tudora a inceput sa scoata din ea, cind o vad atit de micuta, nu-mi vine sa cred ca a ajuns si ea sa ne-o intoarca precum caprita mare. Mi-a zis acum citeva zile cind m-am suparat pe ea ca ce, credeam ca va fi chiar toata viata cuminte!?! Are si ea dreptul sa fie obraznica! Nu mai exista Eva??? Si eu tot de acolo imi luam hainele mai elegante, dar chiar daca nu luam, imi placea sa merg sa casc ochii. Nu-mi aduc aminte cum erau oglinzile, ca mie nu-mi prea place sa probez, le luam din ochi, adica numarul cel mai mic pe latime, dar cu lungime maxima... Dar le stiu pe astea de aici sau imi place sa cred ca oglinzile sint de vina, cum ar zice Octav, cica daca asta ma face sa ma simt mai bine, el e de acord cu mine ca toate oglinzile din lume arata oamenii mai grasi.

A adormit Lisandru, ma duc la treaba, nici nu stiu de unde s-o apuc, atit de multe am de facut. Sa va spun un paradox? Nu stiu cum sa-l numesc altfel... Deci, noi muncim cite trei ore in fiecare seara, una eu, una el, facind luna gradinita si... vineri ne vine femeie la curatenie acasa! Eu nu mai pot, el nu mai poate, arata casa ca la nebuni... am zis ca macar rufele daca mi le pune la loc si sint multumita, mai ales acum ca de aseara tot spal incontinuu din cauza de virus, ca a vomat micutul peste tot. Asta este, a sasea parte din ce cistigam o dam sa ne faca si nou cineva in casa curatenie. Dar ma duc macar sa i le pun pe caprarii, ca sa le poate calca mai repede si sa string totusi un pic... poate dau si pomul afara... si sa citesc si eu ceva pentru cursuri, sint in urma deja.

Va pup si mai vin, ca vreau sa reanimam subiectul! Hai, fetelor, veniti si mai spuneti-ne si noua ce si cum!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elisor spune:

Citat:
citat din mesajul lui nelia
Hai, fetelor, veniti si mai spuneti-ne si noua ce si cum!
Cu siguranta nu sunt eu vizata , scriu pentru toata gasca, mi-ar placea sa vad mai multe mesaje sa am ce citi la servici sa mai ies din atmosfera trista.

Nelia sanatate multa piticului, of ce frustrant e sa ai copiii bolnavi, mie mi se goleste capul de ganduri cand e vreunul din copii bolnavi, pana ajung la doctor sa stiu ce au si ce sa fac nu ma pot gandi la altceva, e si o teama care-mi musca din suflet. sa se puna cat mai repede pe picioare!

Tare simpatic Andrei ! Culmea ca are si dreptate vis-a-vis de Raducu.
La noi e un adevarat razboi de gherila seara, din mama rea care n-o iubeste nu ma scoate , Dan se eschiveaza ca nu vrea sa fie suparat pe el si ma lasa pe mine . Aseara a fost varful razboiului, toata dupa masa a stat la laptop si cand a fost ora de culcare normal ca mai vroia si putin tv cu desene. Am fost ferma pe pozitie si i-am luat telecomanda si am amenintat-o (mai bine spus santajat-o) ca o parasc la gradi daca cumva indrazneste sa se scoale din pat si se mai miorlaie. Nu i-a trebuit nici pupic de la mine, dar a adormit destul de repede.

Dar chiar trebuia sa ninga ? Bine ca acum doua saptamani aveam vreme de picnic cu 16 grade si acum nu se mai da dusa iarna, eu m-am saturat.
Sambata voi ramane cu Bianca doar noi fetele, baietii merg sa vada Avatarul la Imax.

Editez pentru link


Mamisorul cu Bianca (13.06.2005) Andreas (17.08.1998)

www.dropshots.com/elisibia4" target="_blank"> Viata noastra in imagini

"Daca un copil traieste in LAUDE, invata sa APRECIEZE.
Daca un copil traieste in SIGURANTA, invata sa aiba INCREDERE.
Daca un copil traieste in ACCEPTARE si PRIETENIE, INVATA SA IUBEASCA LUMEA"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monu spune:

eu ce sa mai zic!
eu cu mana taiat, sotul a busit masina... cred ca e un inceput de an de tot... numai ghinioane pe capul nostr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

Hai ca vin si eu un pic pe dc acum

nelia-si a revenit Lisandru? sper macar ca ati scapat de varsaturi.

monu- am citit cum te-ai taiat, iti doresc refacere rapida si referitor la masina las-o naibi bine ca n a patit nimic.

elisor-am votat si eu numa n am scris, bafta multa!

Fetele nu-mi trimiteti si mie dieta aia de care vorbeati mai in urma acum cateva zile saptamani ca numai stiu. Cica m am apucat si eu de un fel de aerobic in aceeasi locatie unde face bia balet pentru ca am vazut ca bia a slabit frumos de cand face balet. Io mai am mult.. . si fara cura nu se poate.Aveam ceva idei in cap dar vad ca astia chiar acum s-au pus sa opreasca comercializarea unui medicament pe care am pus ochii, in fine vad eu ce mai fac. Mi am dat termen pana in mai sa arat cat de cat normal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tdi spune:

Salutari! Sper ca ma mai primiti la cat am lipsit...
In primul rand sanatate la toti!
Nelia, la multi ani pt. sotz! Sper sa-i treaca repede buba lui Lisandru si sa nu luati si voi.
Elisor, multumesc mult pentru felicitare si scuze, a ajuns dupa ce ne-am intors din Ro si m-am gandt zilnic sa-ti rapund dar cand intram aici uitam complet.
Sa va zic cate ceva despre noi...daca tot veni vorba, si Alyssa a devenit alintata si obraznica de ne lasa cu gura cascata...tzipa la noi nervoasa, nu mai pot vorbi la telefon ca mi-l smulge din mana si urla ca doar EA vorbeste, a pus stapanire pe tv si computer, stie sa deschida, face jocuri, desene animate pe net, daca nu vrea ceva urla s-o las in pace...mi-a zis zilele trecute "stupida mamma!" si "dispari!". Se pare ca e o perioada de obraznicii la varsta asta, sper sa treaca. In rest e simpatica foc, distractiva, uneori ma apuca rasul de una singura cand imi amintesc ce ghidusii zice si face. Cand are momente bune e foarte prietenoasa si vorbeste cu toata lumea, are un stil "de gentleman" (deh, asperger) de ii umple pe toti de admiratie, de exemplu cand mergem prin magazine zice cu voce taaaareeee (traduc): "buna ziua", "ce ma faceti", "as vrea sa cumpar xyz", "va rog", "poftiti banii, signora (ea plateste)", "multumesc", la revedere", toate cu un ton afectat de mare mini-vip, ne cunosc toti prin zona. Azi am dus-o la pediaru, cand l-a vazut a urlat pe hol "ciao doctoreee!" de a ras tot poporu.
La gradi merge ff bine, la cererea ei am ajuns in sfarsit la program normal (scurtat umpic sa nu se oboseasca prea tare), sta 9.00-15.00 dar gradinita e deschisa de la 7.30 pana la 16.00 + 2h prelungit pt cine are nevoie.
De 3 zile a inceput terapia, in fiecare dimineata face 1 ora de "psihomotricitą" (nu stiu cuvantul in romaneste), o ajuta la miscare si coordonare ca-i destul de impiedicata, la concentrare si comunicare, se face totul prin joc si miscare...ce sa zic, aveam mari emotii dar e super ok, ii place si merge cu mare placere mai ales ca se face individual si deci e in centrul atentiei! E tare greu sa o pregatesc dimineata ca are un stil de tras mitza de coada si pierdut vremea absolut haluciant, la 8 trebuie sa fim la centru in oras la vreo 10 km distanta, apoi fuga la gradi, eu sunt obosita si stresata, ea la fel...sper sa prindem ritmul si sa fie mai usor.
Cu sanatatea nu e chiar roz, are rosu in gat tuse seaca si conjunctivita, sper sa ne oprim aici pt ca...tati are Zona Zoster in cap si pe fatza (Gabitza, m-am gndit la tine, cum te mai simti?), stiu ca Aly ar putea face varicela si sunt ff stresata pt ca sigur si-ar rupe toate bubele, teoretic n-ar trebui sa ia pt ca e vaccinata dar mai stii?! De mine nu mai zic nimic, sunt naspa ca de obicei.
Va pup pe toate!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cloreta spune:

hello!
Ma adun sa scriu si eu cate ceva, ziua mi-e imposibil la cate am de facur la job. Am un coleg lipsa a la long si trebuie sa fac si o parte din ce facea el:(
Azi am intrat totusi peste zi sa pun ceva la umanitare ca ma tot bazaia un coleg, avea un scaunel de masina de dat si m-am gandit sa il pun la noi pe forum.

Nelia, sanatate multa lui Lisandru, mititelul mai avea putere sa zambeasca. Am remarcat ca in toate pozele el este foarte vesel.
Hai ca esti grozava cu femeia la treaba dar lasa ca scapi de calcat, pe mine ma omoara pur si simplu calcatul asta, tot timpul am gramezi. E adevarat ca sunt bolnava cu spalatul hainelor, mama imi zicea ca o sa le rup rapid spalandu-le atata cand eram .......tanara:)) ca nu stiu cum sa zic altfel:)))
Monu, imi pare tare rau pentru voi, sper sa nu fie un an rau pentru voi, nu gandi asa. Recupeerare rapida iti doresc.
Gabitza, mortal Andrei, ti-a dat replica Eu ma enervez ca nu notez si acum le tin eu minte dar o sa le uit si nu o sa mai am ce sa ii povestesc mai tarziu despree ce traznau spunea:)))))))

La noi asa si asa, sambata seara am fost la o petrecere la un local si era sauna, Teodora avea parul de parca iesise de la baie si am plecat prin frig cu ea. Rapid si infofolita dar tot a luat-o tusea. Duminica am fost si la patinoar si deasupra sunt niste tulumbe cu aer rece si nu i-am pus nimic pe cap.
Luni am stat cu ea acasa pentru ca tusise peste noapte binisor si am zis sa nu oa duc la gradinita. Seara am dus-o la mama si va sta probabil si saptamana viitoare daca tot e vacanta. O sa o luam sambata ca mergem la balet si duminica la patinoar si pe urma back.
Vad ca ii place la patinoar si daca tot e inauntru am zis sa le ducem pe fete des. Nepoata mea merge bine deja dar ea merge pe role de anul trecut e obisnuita cumva cu asta. Oricum e fain, le luam o sedinta cu monitor, intra doar incepatorii cu cine se ocupa de ei si pe urma o sedinta la liber cand intra gargarita cu tati si Ilinca cu mamica eei. Din pacate eu nu ma pot bucura de sportul asta si de fapt de niciun sport pentru ca am ligamntele incrucisate rupte la genunchiul stang si orice miscare gresita m-ar pune pe jos cu urmari neplacute. Doctorul mi-a spus sa fac gimnastica recuperatorie (unde nu am ajuns) si o sa am un genunchi "de oras" Eu stau e margine si le schimb rotile si ii alimentez......cu cafea calda pe cei mari:)))

La ce ore scriu si eu dar sunt singurica acasa, copilul la mama, tati a fost la Cluj si la ora asta e in tren (mai bine mergea cu avionul). Aseara desi a fost la fel am avut ochii impaienjeniti se la job si nu am mai fost in stare sa deschid si acasa laptopul.

Gata, mai stau nitel ca am sio masina de rufe de intins si nanita.

Va pup



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tdi spune:

...n-am plecat inca...
Monu, imi pare rau de masina dar bine ca n-ati patit nimeni nimic, sper. Nu gandi negativ, asta trebuie sa fie un an mai bun, musai!
Mercedes, cred ca Elisor se referea la superdieta dar poate ma insel, imi amintesc ca din trupa noastra a facut-o ea, Gusta, eu si tu...n-ai avut probleme cu fierea dupa aia? Eli si Gusta au slabit excelent atunci, au avut vointa nu gluma! Mie mi-a mers rau ca dupa 3 zile mi s-a inflamat colonul de la prea multe fibre si am ajuns la urgente cu o colica teribila...partea buna a fost ca mi-au facut ecografie cu ocazia asta si asa am descoperit polipul de la fiere, m-au si operat rapid ca putea fi ceva nasol, am avut noroc.
M-am ingrasat cat o vaca, trebuie musai sa slabesc dar nu pot ca ma simt sleita de energie si bag in mine toate porcariile doar doar prind puteri, nu stiu cum o sa ies din situatia asta, nu ma mai suport!


Mergi la inceput