Copiluti maricei de mai-iunie 2005 (7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mercedes


Fetele nu-mi trimiteti si mie dieta aia de care vorbeati mai in urma acum cateva zile saptamani ca numai stiu. Cica m am apucat si eu de un fel de aerobic in aceeasi locatie unde face bia balet pentru ca am vazut ca bia a slabit frumos de cand face balet. Io mai am mult.. . si fara cura nu se poate.Aveam ceva idei in cap dar vad ca astia chiar acum s-au pus sa opreasca comercializarea unui medicament pe care am pus ochii, in fine vad eu ce mai fac. Mi am dat termen pana in mai sa arat cat de cat normal.



Ei, ti-ai gasit pe ce medicament sa pui ochii! Eu am luat medicament d-ala si dupa doua saptamani l-am abandonat ca prima data am crezut ca mi s-a parut dar in decurs de doua zile am avut niste palpitatii si niste dureri in piept de mi-am zis ca mai bine grasa dar in viata pentru copiii mei. Bafta sa reusesti in ce ti-ai propus si eu ca de obicei sunt in acelasi stadiu.

Tdy, intra mai des

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Blogul grasei
www.bijuteriiandroix.page.tl" target="_blank">Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Eu am plecat la curs si m-am intors si m-am linistit! E viroza stomacala, nu altceva, pentru ca acum au toti trei... baremi stim o treaba. Se iau la intrecere care vomita mai mult si mai departe. Lisandru e bine, nu a mai vomitat de pe la 4, a luat toata seara lingurite cu zeama de supa de pui, apoi i-am lasat lui Octav sa-i dea si un fel de supa crema de pui mai subtire si lingurite cu apa... nu a mai vomat, nu mai are febra. Pe Tudora a apucat-o pe la 8 si pe Agata la 9, acum s-au linistit si dorm amindoua, nu au febra. Astazi am spalat rufe, dezinfectat, spalat peste tot de mi s-au incretit miinile, o luam de la capat, inca vreo doua zile... si apoi trecem la varicela.

Am tras la sorti si Octav s-a dus la gradinita la smotru, iar eu ramin miine acasa cu copii, iar lipsesc la curs. Si tocmai cind ma laudam ca ce bine stau la cursurile astea pina acum. Ei, nu mai stau!

Acum astept sa vad cine o ia primul din noi doi. Si care ia primul varicela, ca aseara erau cel putin trei copii cu bubite pe fata, sigur aveau varicela, s-ar putea sa fie epidemie... ca toti intrebau daca am avut sau am fost in contact, si pe ecran la triaj la fel...

Am vazut ca au aparut fete noi, dar miine dimineata la cafea va citesc, ca voi fi acasa cu toti trei.

Ma duc la nani acum, ca prevad din nou o noapte grea...

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monu spune:

Nelia, multa sanatate la copilasi.
Tdi, si Alexia face ca Aly. imi vine sa ma urc pe pereti cand o apuca crizele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elisor spune:

Nelia sanatate la cub [:)! Cu virusul in casa e doar chestiune de timp sa ia si ceilalti. Si cum spuneai urmeaza varicela, ar fi bine sa scapati de virus pana erupe varicela sa nu fiti asa daramati cu imunitatea. Sanatate multa!

Mercedes multumesc frumos pentru vot ! Eu ti-am trimis dieta chiar atunci cand mi-ai cerut-o, ai verificat cumva la spam ca s-ar putea sa se fi dus acolo, ca mi-a venit un mesaj de la tine de genul asta si stiu ca am ceva cu adresele de yahoo de merg toate in spam. Daca nu o ai nici acolo ti-o mai trimit o data pe pm cand ajung acasa. Nu cumva sa iei vreun medicament pentru slabit, eu nu cred in ele si sunt sigura ca nici safe nu sunt. Daca faci aerobic combinat cu dieta vei vedea ca rezultatele nu vor inceta sa apara, bafta multa ! Are dreptate Teddy, e aceeasi dieta (superdieta) pe care am tinut-o toate 4, parca si Laura, pe cand eram inca acasa in CIC. Am uitat sa-ti spun ca am vazut si eu pozele cu Bia, am ramas impresionata de coafura, eu una n-as fi avut atata rabdare pe cat a avut ea sa stea pana i-a realizat-o, e adevarat ce nu face o fata pentru frumusete, a fost superba!

Teddy placerea e de partea mea ! Vai mie, ZZ va mai lipsea, sanatate multa, sper ca nu merge si la servici. M-a distrat faza cu "ciao doctore". Ma bucur mult pentru voi ca percep un aer optimist in privinta progreselor Atomicei (desi eu tot sceptica am ramas ca ar fi altfel decat ceilalti de varsta ei, partea buna ca un ajutor in plus nu poate fi decat benefic) si atitudinea "inger in societate, demon acasa" o traim si noi din plin, nimeni nu ma crede cand povestesc cum e Bianca acasa, ma consolez cu gandul ca incet incet vine caldura si o sa iesim mai mult pe-afara si atunci mai taiem din cornite.
Ma bucur mult c-ai scris si sper s-o faci mai des !

Monu tot ce incepe prost se termina bine, stii tu, filmele americane cu happyend ! Dupa vindecare va trebui sa faci terapie cu degetele ca sa-ti revii 100%?

Clara m-am delectat cu pozele voastre la patinoar, progresati foarte frumos . Si eu stau atat de rau la capitolul calcat dar mi-a promis Bia in weekend ca-si pune si ea masuta de calcat si calcam impreuna .
Nici nu vreau sa ma gandesc ce amar pe sotul tau la cate ore va face cu trenul, in mod normal e de mers o zi de munca 8h, dar cred ca va face 12, bafta, macar caldura sa aiba. Sanatate si Teodorei!

As face orice numai sa nu lucrez, n-am nici o lucrare sa arda asa ca-mi mai permit sa frec menta.


VOTATI-MA
Mamisorul cu Bianca (13.06.2005) Andreas (17.08.1998)

www.dropshots.com/elisibia4" target="_blank"> Viata noastra in imagini

"Daca un copil traieste in LAUDE, invata sa APRECIEZE.
Daca un copil traieste in SIGURANTA, invata sa aiba INCREDERE.
Daca un copil traieste in ACCEPTARE si PRIETENIE, INVATA SA IUBEASCA LUMEA"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monu spune:

elisor, votat de 3 ori :) si da cred ca tre sa fac reuperare. azi am fost la pansat si am vazut cu stupoare ca nu mai pot misca nici un deget de la mana stanga. m-a pus dr sa strang pumnul si .. pauza. nu am putut cu nici un deget.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elisor spune:

Monu asa ma gandeam si eu, sotul meu a avut acum cativa un accident foarte grav la un deget dar a avut noroc de o doctorita foarte buna care l-a operat si a reusit sa il salveze, a stat in concediu medical vreo trei luni, la inceput nici nu putea sa-l indoaie dar incet incet si-a revenit aproape complet. Iti vei recupera mobilitatea. Sarumana pentru voturi !

VOTATI-MA
Mamisorul cu Bianca (13.06.2005) Andreas (17.08.1998)

www.dropshots.com/elisibia4" target="_blank"> Viata noastra in imagini

"Daca un copil traieste in LAUDE, invata sa APRECIEZE.
Daca un copil traieste in SIGURANTA, invata sa aiba INCREDERE.
Daca un copil traieste in ACCEPTARE si PRIETENIE, INVATA SA IUBEASCA LUMEA"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cloreta spune:

Hop si eu de la munca!
Tdi, ce ma bucur ca ne mai dai vesti despre voi chiar daca unele nu sunt gorzave. Sper sa fie bine sotul tau iar Alyssa din cate ne spui face progrese
Elisor,am votat de treiori, daca intru de acasa mai votez. Cand se incheie? Eu uit la job daca nu intru pe forum.
Tatia venit dimineata, ne-amintalnit langa bloc, aavut trenul intarziere vreo ora si ceva,cred ca ar mai fo dormit daca ar fi stiut:) Da, face mult dar a fostla vagon de dormit. S-a gandit ca poate e vremea rea ca putea sa mearga cu avionul.
Cu patinatul sa vedem, speram sa ii placa in continuare, acum ca i-am luat si patine musai:)) LA ora cu monitor au patine faine dar in rest sunt cam mizerabile si ampreferat sa ii cmparam si si-a luat si tati.
Nu imi aminti de calcat ca ma ia de cap Azi plec iar tarziu de la birou deci eclus sa mai facceva in seara asta, maine o sa mergem la mama siin wnd suntempe drumuri. Saptamana viitoare sa vad cum facem, mama are nevoie deliber de joi:))) Asa ca ori o ducla gradi 2 zile sa se joace ori o ducem la bunici pe gargarita.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

TDI, imi pare rau ca tati vostru are ZZ, se pare ca exact ca si mine, la o ramura din trigemen si nervul optic. Sper sa-i treaca cat se poate de repede. E neplacut, iritant si dureros, dar trece si asta, uofff! Mie aproape nu mi-a mai ramas nici o urma, doar o mancarime cand si cand, mai ales cand ma enervez. Ai mei astia mici sunt vaccinati amandoi de varicela si nu a luat nici unul , ca si mie mi-e fost teama de asta.

Accese super nervoase si urlatoare are si Andrei destul de des, aproape in fiecare zi, mai ales daca ii facem observatie de ceva. Sau daca incercam sa-l pedepsim pentru ca il bate pe Raducu. Inebunesc cand vad cum da aiurea in Raducu, de cele mai multe ori asa gratuit, fara motiv. Si ce-a mai mare "placere" e cand ii apuca urlatul pe amandoi in acelasi timp, de-mi vine sa fug !!


Alaturi de SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elisor spune:

Gabitza nici nu-ti imaginezi ce bine ma simt cand aud ca mai e cate-o mamica careia ii vine s-o ia la fuga La noi seara e circ gratuit cu locuri in fata, Bianca tipa din toti plamanii daca cumva Andreas intra la ea in camera, el o zgandare asa subtil ba cu cate-o mutra de-o enerveaza pe asta, ba cu cate-o soapta (vezi mielusel nevinovat) si in fiecare seara trec la amenintari nefinalizate ce-i drept...ma gandesc serios cat de tare imi afecteaza sistemul nervos Alteori sunt asa de obosita ca las sa guverneze legea junglei si sa inteleaga cum stiu ei ca rolul politaiului mi-a iesit pe nas. Credeam ca numai eu am copii impielitati si ma oftic mereu cand ii vad cum se cearta si sper frumos ca intr-o buna zi sa aiba o relatie normala.
Mi-am amintit ce-mi spuneai despre Picasa, super programul, m-am jucat putin si sunt tare incantata de ce mi-a iesit.

Clara sarumana pentru voturi !

E prima noapte in care Andreas nu doarme acasa, de la scoala s-a dus direct la un prieten coleg de clasa unde ramane pana maine de unde vor pleca direct la Disco Tequilla bowling. Aseara i-am pregatit bagajul cu pijamale, haine pentru disco, pentru joaca, parac l-am trimis in tabara, am avut emotii cand am l-am sunat (l-am pus sa-mi citeasca mediile la telefon ), sunt destul de multumita, s-a descurcat onorabil in primul semestru. Asa ca Bianca e cea mai fericita si primul lucru cand a venit de la gradi a dat iama in camera lui frate-su sa vada ce poate sa-i fure


VOTATI-MA
Mamisorul cu Bianca (13.06.2005) Andreas (17.08.1998)

www.dropshots.com/elisibia4" target="_blank"> Viata noastra in imagini

"Daca un copil traieste in LAUDE, invata sa APRECIEZE.
Daca un copil traieste in SIGURANTA, invata sa aiba INCREDERE.
Daca un copil traieste in ACCEPTARE si PRIETENIE, INVATA SA IUBEASCA LUMEA"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

Mersi de raspunsuri.
tdi-am tinut si eu intradevar am si slabit mult in acea perioada cu superdieta singura reteta care a functionat la mine dar imi amintesc cat kiwwi am bagat in mine si pur si simplu mi greata si acum vcand vad in magazine. Nu de la dieta am facut crizele de fiere aveam probleme cu fierea de prin 2001 numa in cei 5-6 ani s a tot agravat pana n am rezistat si finalul e fara fiere cu kg cat pot duce.

elisor-n am primit sau daca zici ca mi ai trimis pe mail poate l-am sters din greseala.Daca e vorba de superdieta nu o trimite ca o am si o privesc nu o data dar inca n am ajuns sa zic ca de azi o iau de la capat.

monu-recuperarea face minuni o vad pe bia acum si chiar daca nu s-ar vedea cicatricea de la cele doua operatii ale biei ai zice ca nu a avut nicand vreo problema.Face toate elementele de la balet ma rog si un fel de gimnastica dans cot la cot cu celelalte fetite. Tin minte cand facea kinetoterapie vedeam cat de dur se comporta cu ea( am fost si eu de 2 ori cu ea) dar in schimb a meritat ca altfel am fi riscat multe...

Mergi la inceput