~~ Copiluti de mai-iunie 2005 (107) - LMA !!!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Am primit si o veste neplacuta azi, educatoarea lui Andrei, Miss Ana, pleaca la alta gradinita. Ea a incercat sa ne convinga sa plecam si noi la grainita aceea. Este una noua, de-abia deschisa in cartier. Nu prea l-as bulversa pe Andrei sa-l mut la alta gradinita, el suporta greu schimbarile. De-abia l-am inscris si la innot.
Gradinita "concurenta" este a fostului sot al patroanei de la gradinita unde este acum. Si astia doi si-au facut mereu concurenta. Acum el si-a deschis gradinita tot aici in cartier si i-a "furat" educatoarele si acum incearca sa ia si copiii acolo. Mi se pare mai stabila gradinita unde este acum, are un oarece renume, au programa buna pentru copii, chiar nu vreau sa-l mut. O sa fie o alta educatoare si gata. Andrei se ataseaza repede de persoanele in grija caruia este, o sa fie bine si cu alta educatoare.

Ma enerveaza toata situatia asta.


Alaturi de SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NewMami spune:

Bine ai venit pe lume, Vladimir, puiut mic, bravo mami Cornelia, sa te bucuri de el, alaturi de ceilalti doi copilasi, sa-ti aduca numai impliniri si bucurii in viata.
Vladimir e o dulceata de baietel, m-am indragostit de el , Cornelia merita sa mai faci unul, la ce copii frumosi sti sa faci. Cum te descurci? Din poze se pare ca Maria si Stefan sunt tare fericiti de noul membru. Cand mai apuci, mai povesteste-ne despre voi.

Laura, Oana, ninik , ninik de la intalnirea din Constanta. O lasati iar pe Elisor, sa povesteasca, obosita de pe drum. Cand se intoarce acasa? Zicea ca dupa mare vor merge prin Delta.

Oana(MyGirl),lasa reprosurile intra cand poti, cum poti, fiecare scrie cum poate si ii e dat sa povesteasca – unele vrute si nevrute, altele mai detaliat – nu conteaza – atata timp cat nu te prierdem din grup. Sa ne mai arati frumusete de fetita.

TDI, foarte frumoase pozele, bravo pentru mica excapada, a meritat.

Danelutza, drum bun si concediu placut. Nu pleca cu idei preconcepute … cine stie de unde sare iepurele .

Gabitzam, il prinde bine tunsorica pe cel mic, ii scoate in evident si mai bine trasaturile delicate.
In legatura cu gradinita, da, conteaza educatoarea, dar mai conteaza si faptul ca Andrei aici se simte bine, colegii de grupa, s-a adaptat cat de cat. El saracul deja a schimbat doua gradinite in ultimul an. Iar cea noua, inca nu e testata de nimeni... asa ca daca as fi in situatia ta, as opta sa ramana unde este.

Nelia, “La Multi Ani!” Agatei, sa fie sanatoasa, fericita, iubita, norocoasa, sa-si foloseasca talentele care le are, si la cat mai multe successe. Tare bine-I sade in rochita acea vernal – kaki, o prinde bine stilul si culoarea.

Florentina, cum asa busy … cu copii in deplasare ??? Mai strangi poze ptr. colaj, cred ca ar fi frumos, inainte de a incepe o noua etapa. daca da, please adresa ca n-o mai gasesc.

Mercedez, cand ti se intoarce feciorul? Cum e Bianca fara el?

In weekend am fost plecati la ziua baietelului nasilor lui Patrick, in Canada, precum si pe la alti prieteni de acolo. A fost tare frumos, si la party si in rest. Cateva poze aici:
http://www.dropshots.com/newmami2005#date/2009-06-27/12:10:30
Iar de maine sunt iar libera pana marti. Maine merg cu Patrick la dr. ptr. controlul de 4 ani si are de luat vre-o 4 vaccine, saracutul. L-am pregatit, sper sa fie OK. Tot maine avem prima intalnire cu dentistul. Joi mai merge la daycare, iar de vineri suntem toti acasa … vorba vine caci noi daca nu suntem plecati … avem musafiri …

In curand incepe o noua etapa din viata celor mici, si nu numai. Sa fie sanatosi , fericiti, sa ne umple viata cu cele mai frumoase moment asa cum au facut-o pana acum.

Va doresc o saptamana cat mai buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

... nu mai avem bebelusi (cel putin eu, ca voi mai aveti in dotare)...
am intrat sa dau cafeaua cu coniac, dar... n-a deschis nimeni subiect nou

Multumesc fetelor, sinteti dragute, mi-am facut singura curaj, stiti cum se zice "curaj gaina ca te tai" , dar daca ma supara careva, cred ca eu voi avea instrumentul de taiat in mina, deci... nu voi fi gaina

Teddy multumesc de informatii, cred ca am sa ma interesez de cetatenia elvetiana, ca aia italiana e prea complicata in tara asta pentru mine.

Gabitza nici eu n-as schimba gradinita, e obisnuit cu copiii, ii cunoaste, e mai usor sa se invete cu alta educatoare.

Doar cu un apel telefonic, il puteti ajuta pe Dan sa mearga din nou !



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, Isabella, poze in casuta galbena , www.dropshots.com/danelutza" target="_blank">filmulete
Curiozitatea poate dauna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Pupici!

Ce mai cautati la scutece ?

Multumesc inca o data !

Cu timpul sunt zob...

AM nascut la o clinic aprivata in C-ta, care isi face toti banii. Cel putin nasterea propriu zisa a vost de vis. Mai ceva ca in filme, cu tot personalul rotind pe langa mine, explicandu-mi c esi cum, incurajandu-ma etc.

Copiii l-au primit cu emotie pe bb, dar sunt surescitati la maxim. E foarte greu, chiar cu ajutor. Bebe e un dulce si un cumintel. Nu ma mai satur sa ma uit la el. Incercam s ane intram intr-un ritm.

Va pup! Nu stiu cand mai am timp sa va scriu .



Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
www.flickr.com/photos/cornelianis/" target="_blank">poze; poze2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Scuze de intarziere, ma duc sa deschid dincolo capitol nou. Wait 5 min...


Alaturi de SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Fete dragi, de aici incolo continuam capitolele la In floarea copilariei(4-12 ani), cu niste copiluti mai maricei Se incheie un capitol minunat din viata noastra si a copilutilor, dar incepe altul si mai grozav. Va pup pe toate si ne regasim dincolo


Alaturi de SEBI

Mergi la inceput